تماس
021-66582923
مراکز خدمات پرستاری کودک در تهران

مرکز پرستاری کودک در منزل

ارائه کلیه خدمات مراقبت و نگهداری از کودکان شما در منزل توسط مراکز خدمات پرستاری کودک با بهترین و با تجربه ترین پرستاران . این خدمات که در موسسه آتیه پرستاران سلامت ارائه می شود هم می تواند به صورت شبانه روزی باشد و هم می تواند به صورت روزانه یا مقطعی باشد.

دلیل درخواست پرستار از مراکز خدمات پرستاری کودک در تهران

با مدرن تر شدن جامعه ی امروز و گسترش شهر نشینی، اغلب افراد به زندگی در شهرهای بزرگ که در آنجا فرصت های کاری بیشتری برایشان وجود دارد به خصوص شهر تهران روی آورده اند. اما از انجایی که تامین هزینه های زندگی در چنین شهرهایی کار آسانی نیست و معمولا پدر خانواده به تنهایی از پس مخارج زندگی بر نمی آید ، در بیشتر موارد مادر نیز مجبور است در داخل منزل به صورت دورکاری و یا در خارج از منزل، به اشتغال بپردازد تا بتوانند رفاه و برخورداری از امکانات بیشتری را برای زندگیشان به ارمغان بیاورند.

حال اگر صاحب فرزندی باشند و شاغل بودن فرصت کافی برای رسیدگی به امور تربیتی و آموزشی او را به انها ندهد، زندگی شان مختل شده و با مشکل مواجه می‌شوند زیرا خستگی کار مانع رسیدگی تمام و کمال به روح و جسم کودک شده و دغدغه ی والدین از بابت انها و ایجاد کمبود و اختلال شخصیتی در کودک را در پی دارد.

در این شرایط سپردن کودک به مهد نیز بجای حل مشکل دردسر ساز میباشد زیرا علاوه بر هزینه ی زیادی که در بر دارد، امکان استفاده از ان در هر مقطع زمانی که نیاز است وجود ندارد و رفت و آمد زیادی که در شهر شلوغ ‌تهران با این حجم از ترافیک میطلبد ، کاری سخت و زمانبر میباشد.

در این وضعیت بهترین راهکار برای حل مشکل، مراجعه به مراکز خدمات پرستاری کودک که در شهر تهران فعالیت می‌کنند می باشد. یکی از این مراکز آتیه پرستاران سلامت می باشد که با تخصص و تجربه ای که در این زمینه دارد و با آگاهی از سن کودک و نوع نیازش، با اعزام پرستاری با دانش مادریار یا کودکیار و یا روانشناس کودک که به طور کامل با اصول آموزشی و نحوه ی صحیح برخورد با کودکان اشنایی دارد ،به خانواده ها در نگهداری از فرزند دلبندشان در محیط امن خانه یاری رساند.

استخدام پرستار کودک در منزل از مراکز معتبر خدمات پرستاری کودک

وقتی والدین تصمیم به استخدام پرستار برای نگهداری از کودکشان می گیرند،مهمترین نگرانی آنها از بابت قابل اعتماد بودن آن شخص می باشد. زیرا کودکان بسیار آسیب پذیرند و در صورتی که تحت مراقبت شخصی بیمار و کودک آزار قرار بگیرند، قدرت دفاع از خود را نداشته و به راحتی با ترساندنشان سکوت کرده و چیزی بروز نمی‌دهند. به شما توصیه می کنیم نسبت به این موضوع بسیار مهم که سلامت جسمی ، روانی و جنسی کودکتان را در تحت تاثیر میگذارد بی‌گدار به آب نزنید و به هرکسی اعتماد نکنید و حتما پرستار کودک در منزل خود را از مراکز خدمات پرستاری معتبری که دارای مجوزهای لازم هستند انتخاب کنید .

زیرا اینگونه بخش عظیمی از مراحل گزینش پرستار که شامل گذشتن از فیلترهای سلامت اخلاقی و رفتاری و بررسی توانایی‌ها و مهارت‌های وی است را از روی دوش خود برداشته و راه ایمن تری را بر می گزینید و حتی می‌توانید در صورت نیاز،با انعقاد قراردادی به صورت ۲۴ ساعته به صورت تمام وقت از خدمات پرستاردر منزلتان بهره ببرید تا در صورت داشتن شیفت کاری شب ویا نیاز به حضور در مکان هایی که نمی‌توانید فرزندتان را با خود ببرید، نسبت به آرامش و رفاه آنها امنیت خاطر داشته باشید و با استفاده از تسهیلاتی چون مشاوره ی رایگان و امکان بررسی عملکرد پرستار به صورت آزمایشی که این موسسات در اختیارتان قرار میدهند، این امکان را برای خود به وجود بیاورید تا مناسبترین فرد را از لحاظ شخصیتی و مدیریتی برای پرورش کودک تان مطابق با اصول تربیتی خودتان انتخاب کنید. در این مطلب قصد داریم به مهم‌ترین وظایف پرستار در نگهداری از کودک بپردازیم اگر در رابطه با این امر اطلاعات کافی ندارید ، در ادامه با ما همراه باشید

رسیدگی به تغذیه و خواب کودک توسط پرستار کودک

مراکز خدمات پرستاری کودک با استخدام و آموزش پرستاران در نحوه ی مراقبت از کودکان باعث می شوند که کلیه موارد مراقبتی را از کودکان شما ارائه دهند که یکی از موارد مراقبت های تغذیه ای می باشد.

جسم و ذهن در حال رشد و تکامل کودک بسیار تحت تاثیر و وابسته به نوع تغذیه و استراحت کافی او در این دوران قرار دارد. بدین منظور پرستار کودک موظف است با توجه به سن و نیازهای بدن کودک، به طور منظم به تهیه شیر خشک و یا تدارک غذاهای متناسب با برنامه غذایی که مادر برای کودک در نظر گرفته بپردازد و تلاش کند با جذاب کردن ظاهر غذا و اضافه کردن طعم ها و مزه های خوشمزه و سالم مانند آجیل‌ها، میوه های خشک و آبمیوه های طبیعی به رژیم غذایی کودک، اشتهای او را به خوردن وعده‌های غذایی افزایش داده و تمایلش را به تنقلات بی‌ارزش مانند چیپس، شکلات و پفک که سرشار از مواد مضر و رنگ‌های مصنوعی هستند کاهش دهد.

این گونه باعث می شود تا تمام ویتامین ها، پروتئین ها و ریزمغذی های لازم برای ارتقای سلامت بیشتر بدنش را به طور روزانه دریافت کرده و از روند رشدی صحیحی برخوردار باشد تا در آینده دچار مشکل نشود.همچنین وظیفه دارد با اختصاص دادن بخشی از روز به استراحت کودک، محیط آرام بخشی در خانه ایجاد کند تا ذهن و جسم او فرصتی برای بازیابی انرژی از دست رفته ی خود بیابد تا به علت خستگی،دوچار کج خلقی ، کسلی و حواس پرتی نشده و با اشتیاق و ذهنی باز، به جنب و جوش و یادگیری مهارت های مناسب سنش بپردازد.

رسیدگی به امور بهداشتی و تفریحی کودک توسط پرستار کودک

رعایت نظافت و حفظ اصول بهداشتی در هر سنی مورد توجه است. اما در دوران کودکی به علت عملکرد ضعیف سیستم ایمنی و ناآگاهی کودک نسبت به وسایل و محیط‌های آلوده، این موضوع از اهمیتی دو چندان برخوردار است.

به همین علت پرستار کودک موظف است با برنامه‌ریزی منظم،او را به انجام امور بهداشتی همچون استحمام، شستشوی دستها قبل از غذا، کوتاهی ناخنها ، تعویض لباس و تمیز کردن دندانها تشویق کند و متناسب با سن کودک با تعویض پوشک و همراهی او برای رفتن به دستشویی، این کار را به آموزش دهد و در کنار تلاش برای حفظ سلامت جسمی او ، با نشاط و خلاقیتی که دارد و با ترتیب دادن بازی های مهیج و آموزشی، کودک را سرگرم کرده و با او ارتباط عاطفی عمیقی برقرار کند .

این امر باعث می شود تا از این طریق علاوه بر تامین نیازهای عاطفی کودک ،سلامت روحی و بهداشت روانی او را نیز تامین کند ودر صورت رضایت خانواده با بردن او به پارک شرایطی بوجود بیاورد تا کودک بازی کردن ،تعامل و اشتراک گذاشتن وسایلش با هم سن و سالهایش را یاد بگیرد و شخصیتی انزوا طلب ، خود رای و زورگو نذاشته باشد.

رسیدگی به امور تربیتی و آموزشی کودک در مراکز خدمات پرستاری کودک

از آنجایی که کودکان بسیار دقیق و نکته سنج هستند و دائم در حال یادگیری و الگوبرداری از اطرافیانشان می باشند، در نبود والدین بزرگ‌ترین الگوی آنها پرستاری میباشد که زمان زیادی از روز را چه به صورت پاره وقت و یا تمام وقت با او می گذرانند.

بدین منظور پرستار وظیفه دارد با مشورت و بهره بردن از شناختی که والدین از فرزند خود دارند، به طور کامل در جریان مشکلات کودک از قبیل پرخاشگری، گوشه‌گیری ، خجالتی بودن و قواعد خانوادگی و شیوه‌های تربیتی مورد نظر آنها برای پرورش فرزندشان قرار بگیرد تا با مهربانی و در نظر گرفتن متدهای رفتاری مطابق با اصول روانشناسی کودک و بیان داستان های آموزنده در راستای نهادینه کردن این ارزشها در وجود او و رفع مشکلات اخلاقی و رفتاری اش تلاش کند.

و بنا به درخواست والدین در راستای یادگیری مهارت های خاص از قبیل تسلط بر زبان‌های دیگر، فرا گرفتن موسیقی و غیره و پیشرفت در امور تحصیلی به کودک یاری رساند و از هوش سرشار و انرژی بی حد او در این سن در راستای شکوفا شدن استعدادها و پرورش فکر و خلاقیت اش بهره ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار − چهار =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - مرکز پرستاری کودک در منزل
فهرست