مزیت کتاب خواندن و تاثیر آن بر مغز و زندگی روزمره

پرستار سالمند, پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه
مزیت کتاب خواندن و تاثیر آن بر مغز

مزیت خواندن کتاب برای یک فرد بسیار مهم می باشد و فرد با خواندن کتاب باعث می شود ذهن و عملکرد او در زندگی فردی و اجتماعی بسیار بهبود یابد . همچنین افرادی که روزانه کتاب مطالعه می کنند از انگیزه ی بالاتری برخوردار می باشند.

فواید کتاب خواندن در عملکرد روزانه افراد :

کتاب خواندن باعث می شود ذهن انسان درگیر و باز شود . تاثیری که کتاب خواندن روی مغز و عملکرد انسان دارد که تماشای تلویزیون و یا گوش دادن به رادیو به این اندازه تاثیر نخواهد گذاشت . ما در این بخش که کارشناسان موسسه آتیه پرستاران سلامت قبول زحمت کرده اند می خواهیم در مورد مزیت کتاب خواندن برای افراد در سنین مختلف را برای شما شرح دهیم .

فواید کتاب خواندن برای افراد در سنین مختلف :

کتاب خواندن فواید و مزیت های بسیاری دارد که می تواند زندگی اجتماعی و فردی ما را به پیشرفت شدن هدایت کند . ما در ادامه می خواهیم اشاره ای کوتاه به این فواید داشته باشیم .

بالا رفتن اطلاعات عمومی و تخصصی شما :

کتاب ها سرشار از اطلاعات با موضوعات مختلفی می باشند . خواندن کتاب با عنوان های مختلف می تواند ذهن شما را مملو از اطلاعات کند .

کتاب خواندن باعث بهبود عملکرد مغز می شود:

کتاب خواندن در واقع ورزش برای مغز می باشد همانطور که عضلات بدن نیاز به ورزش دارند مغز نیز باید ورزش مخصوص خود را انجام دهد تا بتواند جوان و شاداب بماند . یکی از این ورزشها کتاب خواندن است . کتاب خواندن باعث می شود مغز فعالیت داشته و به بیماریهایی مانند آلزایمر و زوال عقل دچار نشود .

با کتاب خواندن استرس پایین می آید :

کتاب خواندن باعث می شود بدن و مغز شما آرام شود و استرس را از شما دور می کند . محققان اعتقاد دارند که تاثیر کتاب خواندن بر کاهش استرس ، چندین برابر پیاده روی یا موسیقی گوش دادن می باشد.

تاثیر مثبت بر حافظه :

وقتی شما کتاب می خوانید مغز شما به فعالیت وا داشته می شود . این فعالیت باعث می شود که حافظه شما قوی شود.

قدرت تخیل فرد بالا می رود :

کتاب خواندن قدرت تخیل شما را بالا می برد . وقتی کتاب می خوانید ذهن شما ناخودآگاه مطالبی را که می خوانید به صورت فیزیکی در ذهن خود تجسم می کند .

دایره لغات بالا می رود :

شما با خواندن کتاب با کلمات جدید روبرو می شوید و دایره لغات شما را بالا می برد . با بالا رفتن دایره لغات شما ، بیان شما نیز بهبود می یابد.

شما را یک نویسنده می کند :

کتاب خواندن شما را یک نویسنده بار می آورد . بسیاری از نویسندگان ، موفقیت خود را با خواندن زیاد کتاب بدست آورده اند .

باعث پیشرفت ارتباط شما با دیگران می شود :

یکی دیگر از فواید کتاب خواندن ارتقای ارتباط شما با اطرافیان خود می شود . در واقع کتاب خواندن شما را سرزبون دار می کند.

کتاب خواندن باعث بالا رفتن تمرکز شما می شود :

کتاب خواندن شما را مجبور می کند که بر مسائل متعدد تمرکز داشته باشید . وقتی شما کتاب می خوانید ذهن ما از حاشیه ها دور می ماند و تمرکز می کند بر مطالبی که شما دارید می خوانید.

بهترین سرگرمی :

کتاب خواندن یک سرگرمی ارزان می باشد . شما می توانید با مقدار خیلی کمی هزینه ، با کتاب خواندن می توانید خود را چندین ساعت سرگرم کنید.

انگیزه دادن :

کتاب خواندن می تواند به شما انگیزه ی فراوانی بدهد . خواندن کتاب های موفقیت وهمچنین مطالعه بیوگرافی افراد باعث می شود شما برای ادامه ی زندگی خود انگیزه پیدا کنید و همچنین می توانید از تجربه ی این افراد موفق استفاده نمایید.

کتاب خواندن باعث سلامت انسان می شود :

یکی دیگر از مزیت های کتاب خواندن ایجاد سلامتی برای انسان می باشد . افرادی که افسردگی دچار هستند یا گوشه گیر هستند می توانند با خواندن کتاب های خود آموز این مشکل را از خود دور کنند. و یا کتاب هایی هستند که در مورد رژیم های غذایی و و یا در مورد داشتن زندگی سالم وجود دارد که می تواند برای سلامتی شما مفید باشند.

کتاب خواندن باعث می شود بهتر بخوابید :

دانشمندان معتقد هستند کتاب خواندن باعث می شود افراد بهتر بخوابند و با ذهنی آرام به رختخواب برند. سعی کنید قبل از خواب حتما چند صفحه کتاب بخوانید .

کتاب فرد را با ادب و با اخلاق می کند :

یکی دیگر از فواید کتاب خواندن این است که فرد با خواندن کتاب می فهمد راه درست و نادرست چیست یا اینکه کلمات مودبانه چه کلماتی هستند . همچنین کتاب باعث می شود تصمیمات درستی برای زندگی خود بگیریم.

تاریخ خود را می توانید بدانید :

شما با خواندن کتاب های تاریخی می توانید از تاریخ خود و کشورتان آگاه باشید . می توانید بفهمید که چه تحولاتی در دنیای امروزی بشر ایجاد شده است .

ارائه خدمات پرستاری در منزل همراه با اعزام پرستار سالمند ، پرستار کودک و پرستار بیمار

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 × چهار =

فهرست