موسسات پرستاری در منزل | ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در تهران

پرستار سالمند, پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه

اعزام پرستار به خانه توسط موسسات پرستاری در منزل با ارائه بهترین خدمات

موسسات پرستاری در خانه

” موسسات پرستاری در منزل ” امروزه  پیدا کردن یک پرستار کودک ، بیمار، سالمند  برای خانوادها به امری مهم و دغدغه ای اساسی تبدیل شده . داشتن علم روز دنیا ، کاردان بودن ، درایت و صداقت جزو خصوصیاتی می باشد که پرستاران موفق در رزمه خود باید داشته باشند . گرفتن ارتباط با والدین و چگونگی ارتباط با کسی که مورد پرستاری قرار می گیرد از مواردی هستند که یک پرستار کاردان باید مهارتش را داشته باشد .

بستری را که موسسات پرستاری در منازل برای شما عزیزان فراهم می کند می تواند شما را در انتخاب دچار تردید کرده و خودتان قدرت انتخاب یا آنالیز این موسسات را نداشته باشید . ما در این مقاله به عملکرد های موسسات موفق پرداخته و ویژگی های آنها را خواهیم گفت .

موسسات پرستاری در منزل – پرستاری سالمند در منزل :

برای بسیاری از ما مقدور نمی باشد که خود از سالمندان عزیزمان نگهداری کنیم زیرا با مشاغل و کارهای گوناگونی درگیر هستیم و احتیاج به مراقبت در سالمندی، امری مهم تلقی می شود زیرا در این سنین احساسات لطیف شده و نیاز بیشتری به مراقبت و پرستاری وجود دارد .

وظایف پرستار سالمند :

خانواده ها نیز دوست دارند  فردی را در کنار خویش داشته باشند که علیرغم اعتماد که باید به آن داشته باشند، می خواهند در اوقاتی که نیستند از سالمندان عزیزشان به خوبی و مهربانی نگهداری شود . در این خصوص ما شما را با وظایفی که یک پرستار سالمند باید در قبال وظیفه خود انجام دهد آشنا می کنیم :

1- نگهداری ، حفاظت و مراقبت از سالمند :

برقراری یک ارتباط خوب و صمیمی جزو مهمترین کارهای یک پرستار سالمند می باشد . وقتی که یک پرستار در قبال سالمند این کارها را انجام دهد، باعث می شود که از افسردگی سالمند

(0Elderly depression) کاسته و روبه نشاط و خوشحالی برود .

2- انجام کارهای منزل و خدمات به سالمند :

پرستار باید امور مربوط به پخت و پز غذا ، امور نظافت و تمیز کردن منزل ، شستن ظرفها را برای سالمند انجام دهد .

3- نظافت شخصی و استحمام :

به دلیل بالا رفتن سن بعضی از سالمندان عزیز توانایی انجام دادن کارهای نظافتی و شخصی خود را نداشته که حمام کردن ، نظافت بدن و صورت ، مرتب کردن موها جزو این کارهاست که باید پرستار این کارها را انجام دهد.

4- امور رفاهی و پر کردن اوقات فراقت :

تماشای فیلم ، خواندن روزنامه و امور سرگرمی در منزل می تواند جزو کارهایی باشد که یک پرستار باید برای سالمند انجام دهد . با توجه به روحیه حساس و لطیف سالمندان ، پرستاران باید آنها را به پارک و بیرون برده و بستری را فراهم کنند تا باعث شود که احساس خوشایندی در سالمند به وجود بیاید و در بهبود روحیه آن نقش داشته باشد .

5- رسیدگی به امور مالی و اداری سالمند :

در صورت رضایت و راضی بودن خانواده ، پرستار می تواند اموری را که مربوط به خرید و کارهای اداری سالمند است را انجام دهد . همچنین پرداخت قبوض را می تواند برای سالمند یا خانواده انجام دهد .

6- انجام دادن کارهایی که مربوط به وضعیت درمانی سالمند باشد :

 سالمندی که  زیر نظر پزشک بوده و دارو مصرف  می کند ، پرستار باید زمان بندی که توسط پزشک تعیین شده را به خوبی انجام داده و یا در صورت نیاز به طور هفتگی یا روزانه میزان فشار خون یا میزان قند خون سالمند را اندازه گیری کند و بتواند به بهبود وضعیت جسمانی و روحی او کمک کند .

موسسات پرستاری در منزل و پرستار بیمار در منزل :

ممکن است برای هر کدام از ما اتفاق افتاده باشد که خودمان یا عزیزانمان دچار بیماری شده ایم . در این شرایط ما نیاز خواهیم داشت که یک پرستار بیمار در منزل،  ما را مورد مراقبت و پرستاری قرار دهد تا روند رو به بهبودی را سپری نماییم .

با توجه به شرایط شلوغی و آلودگی بسیاری از مراکز درمانی یا بیمارستانی،  ترجیح می دهیم که یک پرستار بیمار در منزل روند درمانی عزیزانمان را دنبال کند تا شرایط امن و آرامشی را برای ما و عزیزانمان در منزل فراهم سازد.

وظایف پرستار بیمار در منزل :

مراقبت و نگهداری از بیماران در منزل جزو وظایف پرستار بیمار می باشد که خود برای ما مهم می باشد.  گاهی افراد هستند که برای عزیزانشان در خانه سالمندان یا مراکز درمانی پرستار استخدام می کنند. اما از مزیت‌های پرستار در منزل می توان به آرامش و آسودگی بیمار، نظارت شما بر عملکرد مستقیم پرستار و امنیت خاطر اشاره کرد.

در این زمینه کسانی که به عنوان پرستار بیمار در منزل مشغول می‌شوند، دارای علوم و آموزش‌های لازم و طی شده و تجربه و تخصص کافی هستند که اکثر آنها دارای مدرک بهیاری یا پرستاری می باشند . دادن دارو به بیمار طبق تجویز پزشک ، تعویض پانسمان ، انجام فیزیوتراپی، گرفتن فشار خون ، انجام تزریقات ، انجام حرکات فیزیوتراپی از جمله کارهایی هستند که یک پرستار حرفه ای و باتجربه باید برای بیمار انجام دهد .

در برخی موارد پرستاران دارای وظایف تخصصی تر می باشند که از جمله 1- پرستاری از بیماران جراحی شده در بستر 2- پرستاری از بیماران ام ‌اس،  icu ، ccu و پرستاری از بیماران اعصاب و روان 4- پرستاری از بیماران سرطانی

خدمات نگهداری از کودک در منزل

پرستاری کودک در منزل و خدمات نگهداری که شامل می شود:

پرستار کودک توانا و کاردان می‌تواند یک فرشته نجات  برای روزهایی که ما بسته به دلایل مختلف توانایی نگهداری و مراقبت از فرزندان عزیزمان را نداریم، باشد .  سنین کودکی یکی از حساس‌ترین و مهمترین سنین هر انسانی تلقی می شود . بچه‌ها در این سن نیاز به مراقبتهای احساسی و عاطفی دارند. انجام این وظایف نیاز به تخصص کافی و داشتن سواد لازم میباشد .

امروزه با درگیری های خانواده‌ها از جنبه شغلی و کاری اکثر آن ها وقت کافی برای نگهداری از فرزندان عزیزشان ندارند و استخدام یک پرستار کودک مجرب و کاردان جزو ملزومات آنها خواهد بود . پیدا کردن پرستار مورد اعتماد و لایقی که بتواند نیاز کودک و رضایت خانواده ها را جذب کند نیز خود بسیار مهم بوده که ما شما را با شرایطی که میتوانید یک پرستار کودک مورد اعتماد و زبده را استخدام کنید، آشنا خواهیم کرد تا این نگرانی و دلهره را از شما عزیزان وا بکنیم .

وظایفی که بر دوش پرستار کودک زیر نظر موسسات پرستاری در منزل می باشد :

نگهداری از بچه در منزل شخصی والدین عموماً کار پرستار کودک می باشد با توجه به سن و شرایط کودکان وظایف پرستار کودک متفاوت خواهد بود. صبوری، مهر و محبت فراوان یکی از وظایف پرستار کودک می باشد که باید توانایی انجامش را داشته باشد. این پرستاران از کودکان دلبند شما مثل بچه های خود مراقبت کرده و تمام مهر و محبت را برای بچه های شما نثارخواهند کرد.

پرستاری و وظایف یک پرستار بسته به سن و نوع کودک متفاوت می باشد وقتی که کودک دارای مشکل جسمی خاصی یا بیماری باشد ، پرستارانی که دارای مدارک و اطلاعات پزشکی هستند می توانند سرویس درمان را همراه آموزش های لازم  در منزل شما به عهده بگیرد.

وظایف پرستار کودک :

پرستارانی که از یک نوزاد چند ماهه مراقبت می کنند و وظیفه استحمام و نظافت ، تعویض پوشک ، خواباندن کودک و همچنین غذا دادن به موقع به وی را خواهند داشت، درصورتیکه پرستاری از کودکان با سن بیشتر وظیفه آموزش و پرکردن و بازی کردن در اوقات فراقت را عهده دار خواهند بود. 

مراقبت و نگهداری از کودکان :

برقراری یک ارتباط دوستانه با کودک جزو کارهای پرستار بوده که باعث می شود در نبودن شما کودک کمتر احساس دلتنگی کند .

بازی کردن و اوقات فراقت :

یکی از نیازهای اساسی هر کودکی بازی کردن در اوقات فراقت می باشد . که در این راستا پرستار باید این امر را بر عهده گرفته و علاوه بر بازی وظیفه آموزش به کودک را نیز عهده دار باشد.

نظافت شخصی و استحمام :

حمام بردن کودک و نظافت شخصی وی جزو وظایف پرستار می باشد . تعویض لباس ها و پوشک و نیز مسواک زدن یا کمک دادن به وی در حین این کارها نیز از دیگر وظایفی است که یک پرستار باید انجام دهد .

انجام امور منزل و خدمتکاری :

تهیه غذای مناسب و مقوی برای کودک و آماده سازی شیر خشک برای نوزاد جزو کارهایی است که پرستار کودک باید انجام دهد . مشخص کردن وعده ی غذایی و تهیه کردن غذا  از دیگر کارهایی هستند که یک پرستار کودک جزو وظایف خویش می داند .

انجام خدمات مراقبتی و پرستاری توسط بهترین موسسات پرستاری در منزل

موسسه پرستاری آتیه پرستاران سلامت

, , , , , , , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × پنج =

فهرست