موسسات پرستاری در منزل ، ارائه خدمات مراقبتی و پرستاری در تهران

پرستار سالمند, پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه
موسسات پرستاری در خانه

” موسسات پرستاری در منزل ” امروزه  پیدا کردن یک پرستار کودک ، بیمار، سالمند  برای خانوادها به امری مهم و دغدغه ای اساسی تبدیل شده . داشتن علم روز دنیا ، کاردان بودن ، درایت و صداقت جزو خصوصیاتی می باشد که پرستاران موفق در رزمه خود باید داشته باشند . گرفتن ارتباط با والدین و چگونگی ارتباط با کسی که مورد پرستاری قرار می گیرد از مواردی هستند که یک پرستار کاردان باید مهارتش را داشته باشد .

بستری را که موسسات پرستاری در منازل برای شما عزیزان فراهم می کند می تواند شما را در انتخاب دچار تردید کرده و خودتان قدرت انتخاب یا آنالیز این موسسات را نداشته باشید . ما در این مقاله به عملکرد های موسسات موفق پرداخته و ویژگی های آنها را خواهیم گفت .

برای بسیاری از ما مقدور نمی باشد که خود از سالمندان عزیزمان نگهداری کنیم زیرا با مشاغل و کارهای گوناگونی درگیر هستیم و احتیاج به مراقبت در سالمندی، امری مهم تلقی می شود زیرا در این سنین احساسات لطیف شده و نیاز بیشتری به مراقبت و پرستاری وجود دارد .

وظایفی که پرستاران موسسات پرستاری بر عهده دارند :

موسسات پرستاری در منزل خدمات های گوناگونی در عرصه مراقبت و نگهداری انجام میدهند. مثلا در مراقبت های سالمندی خانواده ها دوست دارند  فردی در کنار خویش داشته باشند که علیرغم اعتماد که باید به آن داشته باشند، می خواهند در اوقاتی که نیستند از سالمندان عزیزشان به خوبی و مهربانی نگهداری شود . در این خصوص ما شما را با وظایفی که یک پرستار سالمند باید در قبال وظیفه خود انجام دهد آشنا می کنیم :

1- همدمی خوب برای سالمندان :

برقراری یک ارتباط خوب و صمیمی جزو مهمترین کارهای یک پرستار سالمند می باشد . وقتی که یک پرستار در قبال سالمند این کارها را انجام دهد، باعث می شود که از افسردگی سالمند

(0Elderly depression) کاسته و رو به نشاط و خوشحالی برود که موسسات با اعزام همدم سالمند در منزل به مشکل را برای سالمندان حل می کند.

2- انجام کارهای منزل و خدمات به سالمند :

پرستار باید امور مربوط به پخت و پز غذا ، امور نظافت و تمیز کردن منزل ، شستن ظرفها را برای سالمند انجام دهد .

3- نظافت شخصی و استحمام :

به دلیل بالا رفتن سن بعضی از سالمندان عزیز توانایی انجام دادن کارهای نظافتی و شخصی خود را نداشته که حمام کردن ، نظافت بدن و صورت ، مرتب کردن موها جزو این کارهاست که باید پرستار این کارها را انجام دهد.

4- امور رفاهی و پر کردن اوقات فراقت :

تماشای فیلم ، خواندن روزنامه و امور سرگرمی در منزل می تواند جزو کارهایی باشد که یک پرستار باید برای سالمند انجام دهد . با توجه به روحیه حساس و لطیف سالمندان ، پرستاران باید آنها را به پارک و بیرون برده و بستری را فراهم کنند تا باعث شود که احساس خوشایندی در سالمند به وجود بیاید و در بهبود روحیه آن نقش داشته باشد .

5- رسیدگی به امور مالی و اداری سالمند :

در صورت رضایت و راضی بودن خانواده ، پرستار می تواند اموری را که مربوط به خرید و کارهای اداری سالمند است را انجام دهد . همچنین پرداخت قبوض را می تواند برای سالمند یا خانواده انجام دهد .

6- انجام دادن کارهایی که مربوط به وضعیت درمانی سالمند باشد :

 سالمندی که  زیر نظر پزشک بوده و دارو مصرف  می کند ، پرستار باید زمان بندی که توسط پزشک تعیین شده را به خوبی انجام داده و یا در صورت نیاز به طور هفتگی یا روزانه میزان فشار خون یا میزان قند خون سالمند را اندازه گیری کند و بتواند به بهبود وضعیت جسمانی و روحی او کمک کند .

تمایل خانواده ها برای استفاده از خدمات پرستاران بیمار به بیماران عزیز در منزل :

ممکن است برای هر کدام از ما اتفاق افتاده باشد که خودمان یا عزیزانمان دچار بیماری شده ایم . در این شرایط ما نیاز خواهیم داشت که یک پرستار بیمار،  ما را مورد مراقبت و پرستاری قرار دهد تا روند رو به بهبودی را سپری نماییم .

با توجه به شرایط شلوغی و آلودگی بسیاری از مراکز درمانی یا بیمارستانها،  ترجیح می دهیم که یک پرستار در خانه از عزیزان بیمارمان مراقبت کند تا شرایط امن و آرامشی را برای ما و عزیزانمان در منزل فراهم سازد.

وظایفی که برعهده پرستار یا مراقب بیمار در منزل می باشد:

پرستارانی که از موسسات پرستاری در منزل برای مراقبت از بیمار به منزل شما اعزام می شوند دارای یک سری از وظایف می باشند که باید این پرستاران به طور کامل این وظایف را مد نظر داشته باشند.  از مزیت‌های پرستار در منزل می توان به آرامش و آسودگی بیمار، نظارت شما بر عملکرد مستقیم پرستار و امنیت خاطر اشاره کرد.

در این زمینه کسانی که به عنوان پرستار بیمار در منزل مشغول می‌شوند، دارای علوم و آموزش‌های لازم و طی شده و تجربه و تخصص کافی هستند که اکثر آنها دارای مدرک بهیاری یا پرستاری می باشند . دادن دارو به بیمار طبق تجویز پزشک ، تعویض پانسمان ، انجام فیزیوتراپی، گرفتن فشار خون ، انجام تزریقات ، انجام حرکات فیزیوتراپی از جمله کارهایی هستند که یک پرستار حرفه ای و باتجربه باید برای بیمار انجام دهد .

در برخی موارد پرستاران دارای وظایف تخصصی تر می باشند که از جمله 1- پرستاری از بیماران جراحی شده در بستر 2- پرستاری از بیماران ام ‌اس،  icu ، ccu و پرستاری از بیماران اعصاب و روان 4- پرستاری از بیماران سرطانی

خدمات نگهداری از کودک در منزل

پرستاری کودک در منزل و خدمات نگهداری که شامل می شود:

پرستار کودک توانا و کاردان می‌تواند یک فرشته نجات  برای روزهایی که ما بسته به دلایل مختلف توانایی نگهداری و مراقبت از فرزندان عزیزمان را نداریم، باشد .  سنین کودکی یکی از حساس‌ترین و مهمترین سنین هر انسانی تلقی می شود . بچه‌ها در این سن نیاز به مراقبتهای احساسی و عاطفی دارند. انجام این وظایف نیاز به تخصص کافی و داشتن سواد لازم میباشد .

امروزه با درگیری های خانواده‌ها از جنبه شغلی و کاری اکثر آن ها وقت کافی برای نگهداری از فرزندان عزیزشان ندارند و استخدام یک پرستار کودک مجرب و کاردان جزو ملزومات آنها خواهد بود . پیدا کردن پرستار مورد اعتماد و لایقی که بتواند نیاز کودک و رضایت خانواده ها را جذب کند نیز خود بسیار مهم بوده که ما شما را با شرایطی که میتوانید یک پرستار کودک مورد اعتماد و زبده را استخدام کنید، آشنا خواهیم کرد تا این نگرانی و دلهره را از شما عزیزان وا بکنیم .

وظایفی که بر دوش پرستار کودک می باشد :

نگهداری از بچه در منزل شخصی والدین عموماً کار پرستار کودک می باشد با توجه به سن و شرایط کودکان وظایف پرستار کودک متفاوت خواهد بود. صبوری، مهر و محبت فراوان یکی از وظایف پرستار کودک می باشد که باید توانایی انجامش را داشته باشد. این پرستاران از کودکان دلبند شما مثل بچه های خود مراقبت کرده و تمام مهر و محبت را برای بچه های شما نثارخواهند کرد.

وظایف یک پرستاران کودک که در موسسات پرستاری در منزل مشغول به کار هستند بسته به سن و نوع کودک متفاوت می باشد وقتی که کودک دارای مشکل جسمی خاصی یا بیماری باشد ، پرستارانی که دارای مدارک و اطلاعات پزشکی هستند می توانند سرویس درمان را همراه آموزش های لازم  در منزل شما به عهده بگیرد.

وظایف پرستار کودک :

پرستارانی که از یک نوزاد چند ماهه مراقبت می کنند وظیفه استحمام و نظافت ، تعویض پوشک ، خواباندن کودک و همچنین غذا دادن به موقع به وی را خواهند داشت، درصورتیکه پرستاری از کودکان با سن بیشتر به صورت آموزش و پرکردن و بازی کردن در اوقات فراقت می باشد. 

برقراری ارتباط :

برقراری یک ارتباط دوستانه با کودک جزو کارهای پرستار بوده که باعث می شود در نبودن شما کودک کمتر احساس دلتنگی کند .

بازی کردن و اوقات فراقت :

یکی از نیازهای اساسی هر کودکی بازی کردن در اوقات فراقت می باشد . که در این راستا پرستاری که از موسسات پرستاری در منزل، اعزام می شود باید این امر را بر عهده گرفته و علاوه بر بازی وظیفه آموزش به کودک را نیز عهده دار می باشد.

نظافت شخصی و استحمام :

حمام بردن کودک و نظافت شخصی وی جزو وظایف پرستار می باشد . تعویض لباس ها و پوشک و نیز مسواک زدن یا کمک دادن به وی در حین این کارها نیز از دیگر وظایفی است که یک پرستار باید انجام دهد .

انجام امور منزل و خدمتکاری :

تهیه غذای مناسب و مقوی برای کودک و آماده سازی شیر خشک برای نوزاد جزو کارهایی است که پرستار کودک باید انجام دهد . مشخص کردن وعده ی غذایی و تهیه کردن غذا  از دیگر کارهایی هستند که یک پرستار کودک جزو وظایف خویش می داند .

, , , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × چهار =

فهرست