تماس
021-66582923

موسسه پرستاری از سالمند در منزل

پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
موسسه پرستاری از سالمندان در منزل استان تهران

موسسه پرستاری از سالمند در منزل چه خدماتی را به سالمندان ما ارائه می دهد؟ همانطور که می دانید امروزه به علت مشغله های کاری و بالا رفتن مخارج زندگی ، بیشتر خانواده ها مجبور هستند هم خانم و هم آقای خانه هردو کار کنند تا بتوانند مخارج زندگی خود را تامین نمایند. بیشتر خانواده ها در منزلشان از وجود سالمندان که برکت زندگی هستند بهره می برند.  اما جای خالی  افرادی  که بتوانند از این عزیزان مراقبت کنند بسیار احساس می شود.

پس پیدا کردن یک فرد مطمئن و کاربلد که بتواند دلسوزانه و مثل یکی از اعضای خانواده از سالمند شان مراقبت کند دقدقه ی این خانواده ها می باشد .

پرستاران در موسسه پرستاری از سالمند در منزل به چند دسته تقسیم می شوند؟

پرستارانی که در موسسه نگهداری از سالمند در منزل آتیه پرستاران مشغول به انجام خدمات هستند وظیفه نگهداری و مراقبت و انجام دادن کارهای شخصی سالمند را برعهده دارند .البته پرستاران سالمند به سه دسته تقسیم می شوند . مراقب – بهیار – پرستار تخصصی

این سه دسته با توجه به تخصص و تحصیلات و همچنین شرایط جسمانی سالمند می توانند به این افراد خدمات ارائه دهند .

دسته اول :

اگر سالمند سالم باشد و فقط نیاز به کسی داشته باشد که او را همراهی و کارهای روزانه او را انجام دهد ، مراقب سالمند می تواند به نحو احسن این کار را برای او انجام دهد. مانند همراهی سالمند برای دستشویی و حمام رفتن ، تعویض پوشک سالمند، بردن سالمند به بیرون ، انجام خرید های سالمند و غیره

دسته دوم و سوم :

اما اگر سالمند از لحاظ فیزیکی دارای مشکل  و نیاز به پرستار باشد. از یک پرستار متخصص در منزل و یا بهیار که بتواند کارهای درمانی و پزشکی ایشان را انجام دهد ، می توان استفاده کرد. مانند انجام تزریقات برای سالمند، تعویض سوند و غیره

مراقبت و نگهداری از سالمندان در موسسه پرستاری در منزل

وظایفی که یک پرستار در موسسه پرستاری از سالمند در منزل انجام می دهد :

1- ارتباط برقرار کردن با سالمند:

یکی از وظایف مهم مراقبین در موسسه پرستاری از سالمند در منزل ، نحوه ارتباط برقرار کردن می باشد . ارتباط باید طوری صمیمانه و دوستانه باشد که طرف مقابل احساس خوشایندی داشته باشد .

2- حمام دادن و رسیدگی به نظافت سالمند:

سالمندان با بالا رفتن سن توان انجام کارهای شخصی را ندارند یا اگر دارند به سختی می توانند انجام دهند . پرستار  در کنار کارهای روزمره می تواند کارهای دیگری همچون حمام بردن سالمند، توالت ، نظافت شخصی ، آرایش موها و غیره،  به سالمند کمک کند . انجام امور روزانه سالمند پوشکی نیز در حیطه وظایف پرستار سالمند می باشد .

3- انجام دادن کارهای خانه و خدمتکاری در منزل:

پرستار علاوه بر نگهداری و مراقبت می تواند کارهایی مانند نظافت در منزل ، پخت و پز غذای مناسب برای سالمند ، شستن ظرف ها و در صورت داشتن مهمان از آنها پذیرایی کند .

( در ادامه توصیه می شود مقاله چکاپ های الزامی در دوران سالمندی را مطالعه نمایید )

4- پر کردن اوقات فراقت سالمندان :

برای بالا رفتن روحیه سالمندان نیاز است که پرستار سالمند این عزیزان را هرچند وقت یکبار به پارک و گردش ببرد و همچنین پرستار می تواند با انجام کارهایی مانند کتاب خواندن ، تماشای فیلم ، مرور خاطرات و غیره این عزیزان را سرگرم کند .

5- بررسی وضعیت درمانی سالمند:

بررسی وضعیت درمانی جزو وظایف مراقبین در موسسه پرستاری از سالمند در منزل می باشد  . پرستار در منزل  می تواند تحت نظر پزشک ، داروهای سالمند را سر ساعت به او بدهد و همچنین در صورت نیاز، فشار خون و یا قند خون سالمند را اندازه گیری کند، مراقبت از زخم های بستری و زخم های ناشی از دیابت ، انجام تزریقات ساده ، کنترل وضعیت حیاطی سالمند نیز جزو وظایف او می باشد.

6- مراقبت از سالمند بیمار توسط پرستار متخصص:

بسیاری از سالمندان هستند که بیمار می باشند و برای مراقبت و نگهداری آنها در منزل نیاز به پرستار متخصص که بتواند امور درمانی سالمند را انجام دهد . مانند انجام کلیه تزریقات ، انجام کلیه ی پانسمان ها ، انجام کلیه سونداژ ها ، کار کردن با دستگاه های پزشکی و مواردی از این قبیل

7- انجام دادن کارهای اداری و مالی سالمند: 

از دیگر وظایف پرستارها در موسسه پرستاری از سالمند در منزل انجام امور اداری سالمند میباشد. پرستار حتی می تواند کارهای اداری و مالی سالمند را با مجوز کتبی از سوی ایشان ، انجام دهد . همچنین کارهایی مانند خرید برای منزل ، پرداخت قبض آب و برق ، گاز ، پرداخت شارژ ساختمان و غیره را پرستار می تواند انجام دهد .

قیمت ها در موسسه پرستاری سالمند در منزل

عواملی که بر قیمت پرستار سالمند در موسسه پرستاری از سالمند در منزل تاثیر دارد:

عواملی که تاثیر دارد بر قیمت یا هزینه های پرستاری شامل شرایط سالمند و دیگری مقطع زمانی خدمات رسانی می باشد.

تاثیر شرایط سالمند بر هزینه های پرستاری در منزل:

 • سالمند سالم یا بیمار باشد
 • سالمند پوشکی
 • سالمند دارای بیماری خاص باشد ( سالمند سرطانی )
 • سالمند زخم بستری باشد
 • سالمند تنها باشد.
 • همراه سالمند در بیمارستان باشد.
 • سالمند نیاز به مراقبت های پزشکی داشته باشد
 • سالمند آلزایمری باشد.

تاثیر مقطع زمانی بر پرستاری از سالمند در منزل:

 • مراقبت از سالمند به صورت 24 ساعته ( شبانه روزی ) باشد.
 • به صورت 12 ساعته ( شبانه ) باشد.
 • به صورت 8 ساعته ( روزانه ) باشد.
 • به صورت پاره وقت باشد.

آیا پرستار منزل بهترین انتخاب است؟

اولین مزیت استفاده از موسسه نگهداری از سالمند در منزل ، حفظ سلامت جسمی و روانی و همچنین حفظ استقلال طلبی سالمند می باشد . بردن سالمند به مراکز نگهداری مانند خانه ی سالمندان باعث تضعیف روحیه آنها  می شود. همچنین مزیت داشتن پرستار در منزل برای بیماران بسیار کم هزینه تر از بیمارستان ها و مراکز نگهداری می باشد. درضمن  مراقبت هایی که توسط پرستار در خانه انجام می شود بسیار بهتر است از مراقبت هایی که در بیمارستان و مراکز نگهداری انجام می شود.

بهترین انتخاب برای پرستار سالمند

فواید استخدام پرستار برای مراقبت از سالمند در خانه:

 • بالا رفتن روحیه سالمند
 • امید به زندگی در سالمندان (Life expectancy of the elderly) که در منزل خودشان مراقبت می شود بیشتر است
 • عذاب وجدان نداشتن، اعضای خانواده
 • رسیدگی آزادانه افراد خانواده به امور روزانه ی خود

درخواست پرستار در موسسات مراقبت از سالمند در منزل:

اگر به دنبال پرستار برای نگهداری از سالمند به صورت حرفه ای ، شبانه روزی ، روزانه ، شبانه و حتی مقطعی هستید می توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان ما درخواست خود را ثبت کنید . کارشناسان ما در مرحله ی اول به شما مشاوره داده و بعد از آن، اقدام به اعزام بهترین نیروهای خود برای شما می کنند. موسسه آتیه پرستاران سلامت دارای خدمات حرفه ای در ضمینه ی پرستار سالمند ، پرستار کودک ، پرستار بیمار و همراه بیمار در بیمارستان می باشد و شما می توانید برای دریافت خدمات حرفه ای به جمع مشتریان ما بپیوندید تا بهترین خدمات را تجربه نمایید.

, , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

1 + 17 =

فهرست