موسسه پرستاری از سالمند در منزل استان تهران

پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه

موسسه پرستاری از سالمند در منزل برای سالمندان سالم و بیمار همراه با انجام کلیه ی خدمات از صفر تا صد

موسسه پرستاری از سالمندان در منزل

موسسه پرستاری از سالمند در منزل : امروزه به علت مشغله های کاری و بالا رفتن مخارج زندگی ، بیشتر خانواده ها مجبور هستند هم خانم و هم آقای خانه هردو کار کنند تا بتوانند مخارج زندگی خود را تامین نمایند. بیشتر خانواده ها در منزلشان از وجود سالمندان که برکت زندگی هستند بهره می برند.  اما جای خالی  افرادی  که بتوانند  پرستاری از سالمند در منزل را در این خانواده ها برعهده بگیرد بسیار احساس می شود .

پس پیدا کردن یک فرد مطمئن و کاربلد که بتواند دلسوزانه و مثل یکی از اعضای خانواده از سالمند شان مراقبت کند دقدقه ی این خانواده ها می باشد .

پرستاری از سالمند در منزل ، چه وظایفی را  شامل می شود :

در کل پرستار سالمند وظیفه نگهداری و مراقبت و انجام دادن کارهای شخصی سالمند را برعهده دارد .البته پرستاران سالمند به سه دسته تقسیم می شوند . مراقبت و نگهداری – بهیار – پرستار

این سه دسته با توجه به تخصص و تحصیلات و همچنین شرایط جسمانی سالمند می توانند به این افراد خدمات ارائه دهند .

اگر سالمند سالم باشد و فقط نیاز به کسی داشته باشد که او را همراهی و کارهای روزانه او را انجام دهد ، مراقب سالمند می تواند به نحو احسن این کار را برای او انجام دهد .

اما اگر سالمند از لحاظ فیزیکی دارای مشکل  و نیاز به پرستار داشته باشد می توان از یک پرستار متخصص در منزل و یا بهیار که بتواند کارهای درمانی و پزشکی ایشان را انجام دهد ، استفاده کرد.

مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل

مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل 

یکی از وظایف مهم مراقبین در موسسه پرستاری از سالمند در منزل ، نحوه ارتباط برقرار کردن می باشد . ارتباط باید طوری صمیمانه و دوستانه باشد که طرف مقابل احساس خوشایندی داشته باشد .

حمام دادن و رسیدگی به نظافت سالمند

سالمندان با بالا رفتن سن توان انجام کارهای شخصی را ندارند یا اگر دارند به سختی می توانند انجام دهند . پرستار سالمند در منزل  در کنار کارهای روزمره می تواند کارهای دیگری همچون حمام بردن سالمند ، توالت ، نظافت شخصی ، آرایش موها و غیره،  به سالمند کمک کند . انجام امور روزانه سالمند پوشکی نیز در حیطه وظایف پرستار سالمند می باشد .

انجام دادن کارهای خانه و خدمتکاری در منزل

پرستار علاوه بر نگهداری و مراقبت از سالمند  می تواند کارهایی مانند نظافت در منزل ، پخت و پز غذای مناسب برای سالمند ، شستن ظرف ها و در صورت داشتن مهمان از آنها پذیرایی کند .

چکاپ های لازم در دوران سالمندی

پر کردن اوقات فراقت سالمندان توسط پرستار سالمند 

برای بالا رفتن روحیه سالمندان نیاز است که پرستار سالمند این عزیزان را هرچند وقت یکبار به پارک و گردش ببرد و همچنین پرستار سالمند در منزل می تواند با انجام کارهایی مانند کتاب خواندن ، تماشای فیلم ، مرور خاطرات و غیره این عزیزان را سرگرم کند .

بررسی وضعیت درمانی سالمند

بررسی وضعیت درمانی جزو وظایف مراقبین در موسسه پرستاری از سالمند در منزل می باشد  . پرستار در منزل  می تواند تحت نظر پزشک ، داروهای سالمند را سر ساعت به او بدهد و همچنین در صورت نیاز فشار خون و یا قند خون سالمند را اندازه گیری کند، مراقبت از زخم های بستری و زخم های ناشی از دیابت ، انجام تزریقات ساده ، کنترل وضعیت حیاطی سالمند نیز جزو وظایف او می باشد.

مراقبت از سالمند بیمار توسط پرستار متخصص

بسیاری از سالمندان هستند که بیمار می باشند و برای مراقبت و نگهداری آنها در منزل نیاز به پرستار متخصص که بتواند امور درمانی سالمند را انجام دهد . مانند انجام کلیه تزریقات ، انجام کلیه ی پانسمان ها ، انجام کلیه سونداژ ها ، کار کردن با دستگاه های پزشکی و مواردی از این قبیل

انجام دادن کارهای اداری و مالی سالمند

پرستار سالمند در منزل حتی می تواند کارهای اداری و مالی سالمند را با مجوز کتبی از سوی ایشان ، انجام دهد . و همچنین کارهایی مانند خرید منزل ، پرداخت قبض آب و برق ، گاز ، پرداخت شارژ ساختمان و غیره را پرستار سالمند می تواند انجام دهد .

قیمت ها در موسسه پرستاری سالمند در منزل

عواملی که بر قیمت پرستار سالمند در موسسه پرستاری از سالمند در منزل تاثیر دارد:

عواملی که تاثیر دارد بر قیمت یا هزینه پرستاری از سالمند شامل شرایط سالمند و دیگری مقطع زمانی پرستاری از سالمند می باشد.

تاثیر شرایط سالمند بر هزینه های پرستاری در منزل:

 • سالمند سالم
 • سالمند بیمار
 • سالمند پوشکی
 • سالمند دارای بیمار خاص باشد ( سالمند سرطانی )
 • سالمند زخم بستری
 • سالمند تنها
 • همراه سالمند در بیمارستان
 • سالمند نیاز به مراقبت های پزشکی داشته باشد
 • سالمند آلزایمری

تاثیر مقطع زمانی بر پرستاری از سالمند در منزل:

 • پرستاری از سالمند در منزل به صورت 24 ساعته ( شبانه روزی )
 • به صورت 12 ساعته ( شبانه )
 • به صورت 8 ساعته ( روزانه )
 • نگهداری از سالمند در منزل به صورت پاره وقت

آیا پرستاری از سالمند در منزل بهترین انتخاب است؟

اولین مزیت گرفتن پرستار سالمند در منزل حفظ سلامت جسمی و روانی و همچنین خفظ استقلال طلبی سالمند می باشد . بردن سالمند به مراکز نگهداری مانند خانه ی سالمندان باعث تضعیف روحیه آنها  می شود. همچنین مزیت داشتن پرستار در منزل بسیار کم هزینه تر از بیمارستان ها و مراکز نگهداری می باشد. درضمن  مراقبت هایی که توسط پرستار در منزل انجام می شود بسیار بهتر است از مراقبت هایی که در بیمارستان و مراکز نگهداری انجام می شود.

بهترین انتخاب برای پرستار سالمند

فواید استخدام پرستار سالمند در منزل:

 • بالا رفتن روحیه سالمند
 • امید به زندگی در سالمندانی که در منزل خودشان مراقبت می شود بیشتر است
 • عذاب وجدان نداشتن اعضای خانواده
 • رسیدگی آزادانه افراد خانواده به امور روزانه ی خود

درخواست پرستار در موسسه پرستاری از سالمند در منزل

اگر به دنبال پرستار برای نگهداری از سالمند به صورت حرفه ای ، شبانه روزی ، روزانه ، شبانه و حتی مقطعی هستید می توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان ما درخواست خود را ثبت کنید . کارشناسان ما در مرحله ی اول به شما مشاوره داده و بعد اقدام به اعزام بهترین نیروهای خود برای شما می کنند. موسسه آتیه پرستاران سلامت دارای خدمات حرفه ای در ضمینه ی پرستار سالمند ، پرستار کودک ، پرستار بیمار و همراه بیمار در بیمارستان می باشد و شما می توانید برای دریافت خدمات حرفه ای به جمع مشتریان ما بپیوندید تا بهترین خدمات را تجربه نمایید.

موسسه پرستاری از سالمند در منزل همراه با ارائه خدمات پزشکی و مراقبتی به صورت شبانه روزی و روزانه

مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت

, , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوشته های تازه

فهرست