تماس
021-66582923

بهترین موسسه پرستاری از کودک در منزل

پرستار کودک, پرستاری در منزل
4 دیدگاه
بهترین موسسه پرستاری از کودک در منزل

موسسه پرستاری از کودک در منزل آتیه پرستاران سلامت یکی از موسساتی می باشد که خدمات مراقبت از کودکان شما در منزل انجام می دهد . اگر شاغل هستید و یا وقت کافی برای مراقبت و در کنار کودک خود را ندارید می توانید به پرستاران کودک ما اطمینان کنید و از خدمات آنها استفاده نمایید. اگر مایل به پذیرش این خدمات ما هستید پس تا پایان این مبحث ما را همراهی نمایید.

موسسه نگهداری کودک آتیه پرستاران سلامت :

موسسه نگهداری از کودک آتیه پرستاران سلامت با پرستاران  مجرب، حرفه ای، خوش اخلاق، روانشناس و تحصیل کرده در زمینه ی  پرستاری از کودک، آماده خدمات رسانی به والدین محترم شاغل و دیگر والدین محترم می باشد. خانواده ها به خصوص والدین شاغل همیشه این دغدغه را دارند که وقتی خودشان در منزل نیستند ، کودک یا نوزاد خود را به دست چه کسی بسپارند. در مرحله اول مراکز نگهداری از کودک یا همان مهد کودک ها به ذهن والدین می رسد.

اما آیا این مراکز می توانند از کودک شما به درستی مراقبت کنند؟ اگر کودک یا نوزادی در این مراکز مریض شود چه تضمینی دارد که ویروس به کودک شما انتقال پیدا نکند؟ آیا کودک یا نوزاد شما در آن مکان به دور از سر وصدا و در آرامش می تواند استراحت کند؟ و مواردی دیگر که می تواند به کودک شما لطمه وارد کند.

چرا موسسه پرستاری از کودک در منزل بهترین انتخاب است؟

در بالا به تعدادی از این مشکلات اشاره کردیم اما این تنها قسمتی از این مشکلات می باشد . اما چرا درصد بیشتری از والدین به فکر انتخاب یک مراقب برای کودکشان در منزل هستند و نسبت مراجعه کنندگان به موسسه پرستاری از کودک در منزل به مراتب بیشتر از مراجعین به مراکز نگهداری مانند مهد کودک ها می باشد .

ما در این مبحث بر اساس نظر سنجی که از والدین گرفته ایم مطالبی را از سخنان این عزیزان استخراج کرده ایم که اکثر والدین تمایل به استفاده از خدمات پرستاری در منزل را دارند. که در ادامه به مزایا و خدمات این موسسات اشاره کرده ایم . با ما همراه باشید.

مزایای استفاده از موسسه پرستاری از کودک در منزل نسبت مهد کودک :

مراکز نگهداری کودک مانند مهد کودک ها علاوه بر مزیت هایی که دارد اما می تواند بسیار دردسر ساز یا حتی در مواردی هم خطرناک برای کودک شما باشد. والدینی که کودک یا نوزاد خود را به این مراکز سپرده اند در اوایل راضی بودند اما به مرور زمان دچار مشکلاتی شده اند که در ادامه ترجیح داده اند که از موسسات پرستاری کودک در منزل استفاده کنند .

مشکلاتی را که این عزیزان مطرح کردند را در زیر برای شما بیان می کنیم . 

 • داشتن استرس زیاد که آیا کودک من در این مکان نا آشنا و غریب ، به او خوش می گذرد؟
 • آیا بین آن همه کودک ، رسیدگی به کودک شما به طور کامل صورت می گیرد؟
 • آیا اگر یکی از کودکان  مریض باشد ، ویروس به کودک شما انتقال پیدا نمی کند ؟
 • آیا اگر کودک شما نیاز به استراحت داشته باشد می تواند با وجود سر و صدای کودکان دیگر ، استراحت کند.

طبق گفته های والدین مخصوصا والدین شاغل ، بیشترین ناراحتی که از این قضیه دارند این است که صبح زود باید کودک خود را از خواب نازنین بیدار کرده و به مهدکودک ببرند که این واقعا برای والدین مخصوصا کودکان عذاب آور است . 

شما می توانید با استخدام پرستار کودک در منزل این مشکلات را از بین ببرید و با خیال راحت کودک خود را به دست او بسپارید. حتی فردی که وظیفه ی پرستاری از کودک شما را برعهده می گیرد در کنار مراقبت از کودک یا نوزاد، می تواند در نظافت منزل ، پخت و پز غذا برای افراد خانواده و دیگر کارهای منزل همکاری کند .

خدمات پرستاری از کودک در منزل  شامل چه نوع خدماتی می باشد

موسسه پرستاری از کودک در منزل دارای پرستاران مجرب و حرفه ای می باشند که با اطمینان خاطر می توانید کودکان خود را به دست آنها بسپارید . این پرستاران خدماتی را به کودک شما ارائه می دهند که شامل :

1- تهیه و دادن غذا یا شیر به کودک یا نوزاد. ( نکات مهم در مورد شیر دادن نوزاد را مطالعه کنید (Breastfeeding baby))

2- مراقبت و نگهداری از کودک یا نوزاد

3- انجام بازیهای سرگرم کننده و آموزنده برای کودک

4- رعایت نکات بهداشتی کودک یا نوزاد مانند عوض کردن پوشک و غیره

5- کمک کردن به کودک در انجام تکالیف مدرسه

6- اگر نوزاد می باشد باید پرستار هر روز چند دقیقه را اختصاص بدهد به ورزش دادن دست و پای نوزاد

7- اگر کودک یا نوزاد بیمار می باشد پرستار باید داروهایی که پزشک تجویز کرده سر ساعت به او  بدهد و هر چند وقت یکبار وضعیت درمانی او را چک کند.

8- تهیه غذا برای دیگر اعضای خانواده

9- کمک کردن به نظافت منزل

10-پرستار کودک در منزل باید در هنگام زایمان مادر جدا از مراقبت از نوزاد ، از مادر نیز مراقبت و پرستاری کند.

( در ادامه توصیه می شود مقاله مهمترین نکات مراقبت از نوزاد تازه متولد شده را مطالعه نمایید )

خصوصیات یک پرستار کودک خوب در بهترین موسسه پرستاری کودک

خصوصیات یک پرستار کودک خوب در بهترین موسسه پرستاری کودک را بدانید.

خصوصیات یک پرستار حرفه ای که در موسسه پرستاری پرستار کودک در منزل مشغول به خدمات رسانی می باشد شامل :

 • داشتن نظم و مرتب بودن
 • وقت شناس بودن
 • خوش اخلاق بودن
 • تجربه ی نگهداری از کودک و نوزاد را داشته باشد و حتما تجربه مادر شدن را داشته باشد ( بسیار مهم )
 • بتواند با کودک و خانواده کودک تعامل داشته باشد
 • مسئولیت پذیر باشد
 • صبور و با حوصله باشد

در چه مواقعی می توانیم از خدمات یک پرستار کودک در منزل استفاده کنیم ؟

گاه مادران بسته به موقعیت شغلی و برنامه زندگیشان، ناچار به استخدام پرستار برای کودک خود به صورت نیمه وقت هستند و گاه نیز به صورت تمام قت و برای کل روز از پرستار برای مراقبت از کودک یا نوزادشان استفاده کنند.

بسیاری از والدین شغل هایی دارند که ممکن است تایم زیادی از روز را در خانه نباشند در این صورت ناچار به استخدام پرستارانی به صورت روزانه هستند که کارهای شخصی ، یادگیری، بازی و آموزش کودک را همراه با او پیش ببرد که معمولاً ۷ تا ۸ ساعت در روز است .

اما گاهی والدینی هستند که شاغل نیستند و تمام طول روز می توانند در کنار فرزند خود باشند. اما نیاز به یک پرستار کودک دارند که در کنار خود در انجام امور منزل و مراقبت از کودک ، کمک خالشان باشد.

در موارد دیگر مادرانی هستند که تازه زایمان کرده اند و باید فردی در کنارشان باشد که به صورت شبانه روزی از او و نوزادشان مراقبت کند که در این مواقع بهترین راه حل استخدام یک پرستار کودک شبانه روزی می باشد.

روشهای استخدام پرستار کودک در موسسه نگهداری کودک در منزل

بسیاری از مادران به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند که برای کودک خود پرستار بگیرند . حال استخدام این پرستار و پیدا کردن یک پرستار مناسب برای کودک امری بسیار مهم و حساس است . مادران ممکن است از دو روش برای پیدا کردن و استخدام‌ پرستار اقدام نمایند.

یکی از این روش ها این است که فرد مناسبی را در بین آشنایان یا اقوام نزدیک خود انتخاب کنند. یا اینکه ممکن است آگهی بزنندو اقدام به استخدام پرستار نمایند که این روش ممکن است معایبی داشته باشد ، از جمله اینکه شما هرچقدر هم تحقیق کنید شاید نتوانید به طور کامل از سابقه زندگی و شخصیت فرد اطلاعات درستی به دست آورید و یا اینکه چون این فرد به مرکز و موسسه پرستاری خاصی وابسته نیست نمی توانید پیگیر عملکردهای او باشید .

روش دیگر برای استخدام پرستار کودک که بهترین روش می باشد، این است که از بهترین مراکز موسسه پرستاری از کودک در منزل اقدام به استخدام پرستار نمایید. این روش مزایای زیادتری نسبت به دیگر روشها دارد به این صورت که شما با موسسه پرستاری کوک در تهران که پرستار به آن وابسته است قرارداد امضا می کنید و تعهد کاری می گیرید. دیگر اینکه می توانید با تحقیق در آن مرکز، سابقه کار و خصوصیات اخلاقی پرستار را بفهمید .

, , , , , ,

پست های مرتبط

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام من یه پرستار کودک از شما برای مراقبت از کودک 3 سالم گرفتم خیلی پرستار خوبیه خدا خیرش بده مثل یه مادر از بچم مراقبت می کنه وقتی من سر کارم. می خواستم ازینجا تشکر کنم از کارشناسا آتیه پرستاران سلامت که این پرستار خوب به من دادن . من این شرکت رو به همکارانم پیشنهاد دادم .خیلی خیلی ممنونم ازتون

  پاسخ
 • سلام ببخشید من تعریف شرکت شمارو خیلی شنیدم . من باردارم گفتم ببینم میشه یه پرستار برا من بفرستید که هم از خودم مراقبت کنه و وقتی که فارغ شدم هم از خودم و هم از نوزادم مراقبت کنه ؟؟ البته برا دوماه دیگه پرستار می خوام

  پاسخ
  • مدیر سایت
   دی 27, 1400 12:40 ب.ظ

   درود بر شما
   بله ما برای مادران باردار نیز پرستار اعزام می کنیم برای اطلاع و مشاوره لطفا با کارشناسان آتیه پرستاران سلامت تماس بگیرید

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

17 + یک =

فهرست