تماس
021-66582923

نحوه برخورد پرستار بیمار با بیماران بد خلق

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
نحوه برخورد پرستار بیمار

نحوه برخورد پرستار بیمار با بیماران بد خلق یکی از نکات مهم و آموزنده ای می باشد که مراقبین  باید به آن توجه لازم داشته باشند و با رعایت این نکات می توانند باعث آرامش خود و طرف  مقابل خود شوند. در زیر به تعدادی از این نکات  اشاره شده است .

روش برخورد پرستار بیمار با بیمار بد خلق:

  • پرستار  باید مهربان باشد

یکی از بهترین راه های برخورد  مراقب  با بیمار عصبی، مهربانی کردن است . پرستاری که وظیفه ی نگهداری از بیمار در منزل را برعهده دارد باید بجای اینکه حق به جانب حرف بزند باید طرف مقابل  را درک کند و با مهربانی با او صحبت کند . همچنین  باید طوری رفتار کند که بیمار متوجه شود که پرستار و اطرافیان برای او ارزش قائل هستند .

  • پرستار بیمار نباید وارد  بحث شود

بیمار عصبی و ناراحت ممکن است بیشتر اوقات با پرستار خود بحث کند . اما مراقب به هیچ وحه نباید در برابر بحث های او مقاومت نشان دهد و باید با آرامش خاطر با او  سخن بگوید و همچنین پرستار  می تواند با یک عذرخواهی بابت مشکلات بوجود آمده ، طرف مقابل  را آرام کند.

راه های حذف افسردگی در سالمندان
  • مشخص کردن حدود و زمانبندیها توسط پرستار بیمار

بیمارانی که بد خلق و عصبانی هستند و همیشه درخواست های نابجا و غیر عقلانی دارند بهتر است که  مراقب در مواقعی برای آنها محدودیت هایی اعمال کند . به طور مثال  به او بگوید من باید به بیماران دیگر سر بزنم و چند دقیقه دیگر بر می گردم . این کار باعث می شود هم خود پرستار به آرامش برسد و هم طرف مقابل . همچنین باعث  کاهش تنش ها بین آنها می شود .

  • پرستار بیمار باید افکار منفی را از ذهن خود دور کند

معمولا بعد از هر بحثی با بیمارِ عصبی ، پرستار ناراحت می شود، که یک امری  طبیعی می باشد . پس پرستار منزل باید این ناراحتی و افکار منفی را از ذهن خود بیرون بیاورد و بعد از هر بحثی بهتر است برای مدت کوتاهی استراحت کند. پرستار باید این را بپذیرد که شغل پرستاری یکی از سخت ترین شغل ها می باشد و هر کسی نمی تواند در این شغل دوام بیاورد ولی او توانسته تا حدودی مشکلات را پشت سر بگذارد  و در این شغل توانسته  به همنوع خود خدمت رسانی کند و این خود ثواب زیادی در نزد خداوند دارد.

, , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × پنج =

فهرست