نکات مهم در مراقبت از سالمندان

پرستار سالمند, پرستار منزل
2 دیدگاه
پرستار سالمند و نکات مهم در مراقبت از سالمندان آتیه

نکات مهم در مراقبت از سالمندان چیست ؟ مراقبت و نگهداری از سالمند همیشه برای یک پرستار سالمند  از حساسیت های ویژه ای برخوردار بوده است . در مزحله اول باید سعی شود  که با سالمند  صمیمانه و با محبت رفتار شود  . این کار باعث بوجود آمدن حس دوستی بین پرستار سالمند و سالمند می شود  و در ادامه ی راه  تاثیر مثبتی بر عملکرد پرستار ایجاد می کند.

به طور کلی وظایف پرستار سالمند می تواند شامل،  کمک به سالمند در انجام فعالیت های روزانه مانند غذا درست کردن، کمک کردن به سالمند در استحمام ، پر کردن اوقات فراغت ، انجام فعالیت های ورزشی ، کمک کردن به سالمند در مصرف داروهایش و غیره دانست . در زیر سعی می کنیم اشاره ای به این نکات کلیدی داشته باشیم.

پرستار سالمند و رعایت نکات اساسی در مراقبت :

یک پرستار سالمند سعی کند در هر شرایطی مهربان باشد

یکی دیگر از نکات مهم در مراقبت از سالمندان این است که مراقب همیشه باید طوری با سالمند خود  رفتار کند که انگار یکی از اعضای خانواده خود می باشد. با بالا رفتن سن سالمند توان جسمی و روحی سالمند پایین می آید و این موضوع باعث ناراحتی سالمند می شود و ممکن است در مواقعی هم پرخاشگر شود.

پس شما  باید با صبر و حوصله و مهربانی به حرفهای او گوش داده و درخواست های او را با محبت انجام دهید .

پرستار سالمند باید کاری کند که سالمند احساس استقلال کند

شما می توانید با تشویق سالمند در انجام کارهای شخصی خودش،  باعث ایجاد حس استقلال طلبی و خوشحالی سالمند شوید. حتی در مواقعی  می توانید اجازه دهید که بعضی از کارها را خود سالمند انجام دهد که این کار در بهبود روحیه سالمند تاثیر بسزایی دارد.

داشتن راه های گوناگون برای ارتباط برقرار کردن پرستار سالمند با سالمند

یکی از مهمترین وظایف مراقبین سالمند  ارتباط برقرار کردن درست با سالمند است . بسیاری از سالمندان دچار شنوایی ضعیف و یا بینایی ضعیف می باشند.  پس شما باید روشهای مختلفِ ارتباط برقرار کردن با سالمند را به خوبی بدانید تا سالمند حس خوبی نسبت به شما داشته باشد .

پرستار سالمند  در هنگام انجام وظیفه باید وقت خود را کاملا در اختیار سالمند قرار دهد

مراقبین سالمند سعی کنند با برنامه ریزی دقیق ، به تمام نیاز های یک سالمند جواب دهند.  اینطور نباشد که با انجام یکی از خواسته های سالمند دیگر خواسته های او نادیده گرفته شود.

داشتن اطلاعات کافی در مورد بیماریها

شما باید در هنگام مراقبت از سالمند اطلاعات کافی در مورد بیماریهای رایج این سن،  داشته باشید. به عنوان مثال مراقب سالمند احتمالا در هنگام کار با سالمند آلزایمری سوالاتی برای او پیش می آید . پس بهتر است همیشه پرستار،  اطلاعات کافی و بروز را در اختیار داشته باشد.

پرستار سالمند باید با اعضای نزدیک سالمند و حتی پزشک سالمند در ارتباط  باشد.

شما  می توانید در مورد وضعیت جسمانی و روحی سالمند از خانواده های او اطلاعاتی کسب کنید.  همچنین می توانید در مواقع ضروری و یا برای مشورت گرفتن، با پزشک سالمند ارتباط برقرار کنید. این کار باعث ایجاد آرامش در درون شما  می شود .

سخن آخر

کار پرستار در منزل  بسیار مهم می باشد .  اگر قصد دارید این کار را انجام دهید باید این را در نظر بگیرید که شما  مهمترین نقش را در زندگی یک سالمند ایفا خواهید کرد. همچنین شما می توانید با گذراندن دوره های مربوطه ، مطالعات زیاد و همچنین استفاده از نکات بالا یک مراقب حرفه ای و موفق در این زمینه باشید .

اعزام پرستار سالمن به منازل برای مراقبت و نگهداری در موسسه آتیه پرستاران سلامت

, , , , ,

Related Posts

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سیزده + 4 =

فهرست