تماس
021-66582923
نگهداری از سالمندان زن در منزل

نگهداری از سالمندان زن در منزل

ارائه بهترین و کاملترین خدمات پرستاری و نگهداری از سالمندان زن در منزل به صورت شبانه روزی ، روزانه در موسسه آتیه پرستاران سلامت . خدمات این موسسه توسط کادری مجرب و حرفه ای به سالمندان ارائه می شود . اگر نیاز به پرستار برای مراقبت و نگهداری از سالمند خانم دارید پیشنهاد می شود تا آخر این مقاله مارا همراهی کنید و از خدمات ارزنده این موسسه بیشتر مطلع شوید. با ما همراه باشید.

نگهداری از سالمند زن

نگهداری از سالمند زن توسط پرستار سالمند دارای شرایط خاصی می باشد. معمولا برای سالمندان خانم از پرستار خانم استفاده می کنند. این پرستاران باید همانند یک فرزند از سالمند مراقبت نمایند. این مراقبت ها هم از لحاظ روحی می باشد و هم از لحاظ جسمی .

والدین ما ممکن است در دوران سالمندی به سر ببرند و یا اینکه فاصله چندانی با این مرحله نداشته باشند. مرحله سالمندی دورانی است که شاید خیلی از ما نتوانیم آن را به درستی درک کنیم گرچه شاید پدر و مادر یا هر دو در دوران سالمندی به سر ببرند. اما دوران سالمندی برای زنان و مادران سخت‌تر و حساس‌تر است.

زیرا اولاً زنان خیلی زودتر از مردان وارد مرحله ی سالمندی می‌شوند ثانیا به خاطر شرایط جسمانی و بدنی و جسمی یشان که ضعیف تر از مردان است ممکن است در معرض بیماری ها و مشکلات بیشتری قرار بگیرند. همچنین گذر از این دوران برای زنانی که روحیه ی لطیف و حساس و زودرنجی نسبت به مردان دارند بسیار سخت‌تر است .

اولین قدم برای خانواده و اطرافیان مادر و زنان سالمند، درک شرایط جسمی و روحی آنهاست. زنان معمولاً در دوران سالمندی وحشت زیادی از تنهایی و تنها ماندن دارند این وحشت و نگرانی زمانی بیشتر می شود که همسران این زنان فوت شده باشند.

زنان سالمند که روزی خود محور خانواده بوده اند امروزه در سن سالمندی نگران زمین گیر شدن و محتاج شدن به دیگران هستند . در این دوران افراد خانواده با حفظ شأن این عزیزان می توانند سبب تقویت اعتماد به نفس آنها شوند همچنین با تنظیم کردن برنامه خانه طبق نظر آنها و مشورت گرفتن از آنها در زمینه ی برنامه‌های تفریحی خانواده و وارد کردن آنها به جمع دوستان شان می توانند در این زمینه بسیار برای آنها مفید باشند.

چه زمانی باید از یک پرستار برای نگهداری از سالمندان زن در منزل استفاده کنیم

همه ما که اطرافیان یک سالمند زن محسوب می‌شویم ممکن است خیلی وقتها از کار افتادگی و ضعف مادران سالمندان غافل باشیم و گمان کنیم او همچنان می‌تواند سرپا باشد و محور اصلی برای همه ی ما باشد. تا اینکه به یکباره ممکن است شاهد شکستگی یکی از اعضای او بر اثر حادثه جزئی شویم و یا خدای ناکرده شاهد سکته ی مغزی و قلبی او و فلج شدن قسمتی از بدن او شویم .

آن موقع است که تازه زنگ هشدار در گوش ما به صدا در می‌آید که باید بیشتر مراقب مادر سالمند خود می بودیم آری زمانی که می‌بینیم مادر سالمند ما به درستی نمی‌تواند راه برود و دچار حواس پرتی شده یا در انجام امور شخصی خود دچار مشکل است باید به فکر یک راه حل باشیم. همه ی ما می‌دانیم که مادران ما در طول زندگی خود مستقل بودند و دوست دارند این استقلال و آزادی را در این مرحله نیز داشته باشند.

این در حالی است که نگران تنها ماندن خود نیز هستند ، در این شرایط افراد خانواده می توانند با استخدام یک پرستار برای مراقبت از مادر سالمند خود هم خیال او و خودشان را از بابت مراقبت و نگهداری راحت کنند، همین این که شأن و استقلال مادر و زن سالمند خانواده را حفظ نمایند.

مسئله ی دیگری که لزوم یک پرستار برای نگهداری از سالمندان زن در منزل ایجاب می‌کند این است که برخی از زنان سالمند به دلیل بیماری های خاصی که در این دوران دارند نیاز به درمان و تزریقات و پانسمان هستند که افراد عادی خانواده قادر به انجام آن نیستند از این رو خانواده با استخدام پرستارانی که در این زمینه مهارت و تجربه ی لازم را دارند باعث می شوند که بدون اینکه مجبور شوند سالمند را برای این امر مدام به بیرون از خانه و مراکز درمانی ببرند، این امور را در منزل خود سالمند توسط پرستار انجام دهند .

نگهداری از سالمندان زن در منزل با استخدام پرستار - نگهداری از سالمندان زن در منزل

استخدام پرستار برای نگهداری سالمند زن

در زمان استخدام پرستار برای نگهداری از سالمند زن خانواده باید اقدام به استخدام پرستار زن نمایند، باید مدارک معتبر و سابقه ی کار پرستار را چک کنیم مخصوصا اگر مادر یا سالمند شما دچار بیماری خاصی است و نیاز به مراقبت خاص در این زمینه دارد.

پرستار باید اطلاعات و تجربه ی علمی لازم را در این مورد را داشته باشد ، می توانید از محل های کار قبلی پرستار تحقیق کنید و نسبت به کارکرد او مطمئن شوید، بهتر است که از طریق مراکز خدمات پرستاری در منزل اقدام استخدام پرستار نمایید، در مورد نوع خدماتی که پرستار باید ارائه دهد با او صحبت کنید و حیطه وظایف خود را برای او شرح دهید، ساعاتی را که پرستار موظف به ارائه ی خدمت به مادر سالمند یا زن سالمند خانواده است را برای او تعیین کنید. برای زمانی که برای پرستار شما کاری پیش می‌آید و نمی‌تواند بیاید، پرستار جایگزین در نظر بگیرید.

مزایای استخدام پرستار برای نگهداری سالمند زن

استخدام پرستار برای نگهداری از سالمند زن در منزل سبب می‌شود که اطرافیان و خود سالمند احساس امنیت و آرامش بیشتری داشته باشند .اینکه زمانی سالمند نیاز به کمک و مراقبت دارد کسی هست که از او مراقبت کند اگر شما اقدام به استخدام پرستار به صورت ۲۴ ساعته از مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت کرده‌اید این امر سبب می‌شود که سالمند هیچ زمانی تنها نباشد و حضور پرستار را به صورت یک همراه و همدم در کنار خود داشته باشد .

مزیت دیگر پرستار منزل برای سالمند این است که مادرانی که عمری کدبانوی خانه ی خود بوده اند و خاطرات زیادی را در آن دارند مجبورنشوند خانه ی خود را ترک کنند و برای مراقبت و درمان به جای دیگری بروند و همین حس استقلال به انها می دهد و مزیت دیگر پرستار منزل این است که سالمند و اطرافیان خیالشان راحت است که یک نفر به صورت ساعتی یا شبانه‌روز به صورت اختصاصی مراقبت از سالمند زن آنها را به عهده گرفته است و به او خدمت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × 4 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - نگهداری از سالمندان زن در منزل
فهرست