تماس
021-66582923

نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه

نگهداری سالمند شبانه روزی چگونه است؟ فردی که از سالمند نگهداری میکند باید قدرت و توانایی این را داشته باشد که بتواند در کنار او کارهای روزمره را اعم از تمیزی منزل، پخت غذا و دادن به موقع دارو به سالمندان را به خوبی انجام دهد.

نگهداری سالمند شبانه روزی

نگهداری از سالمند با عبارت پرستاری از سالمند متفاوت است زیرا در نگهداری و مراقبت از سالمند فرد مورد نظر نمیتواند خدمات پرستاری و پزشکی را برای سالمند انجام دهد. نگهدار سالمند در منزل باید علا وه بر انجام امورات روزانه سالمند بتواند یک همدم خوب برای سالمند باشد. زیرا در دوران سالمندی این افراد بسیار احساس تنهایی میکنند و به مراقبت های روحی و روانی نیاز دارند . فرزندان به خاطر داشتن زندگی شخصی و پر مشغله ، نمیتوانند تنهایی سالمند خود را پر کنند از این رو به فردی نیاز دارند که بتوانند با خیال راحت سالمند خود را دست او بسپارند.

نگهداری سالمند شبانه روزی در تهران

نگهداری از سالمند شبانه روزی در تهران جزو بیشترین درخواست ها در بین خانواده ها می باشد که این درخواست ها می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. دلایلی مانند تنها بودن سالمندان در طول شبانه روزی یا بیمار بودن سالمندان که نیاز است یک فرد به صورت شبانه روزی در کنار این سالمندان باشد. اما در ادامه می خواهیم به فواید و وظایف مراقبین در نگهداری سالمندان توضیحاتی برای شما عزیزان شرح دهیم.

وظایف پرستاران در نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی

 • فردی که وظیفه نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل را برعهده دارد باید به مهمترین عامل سلامتی سالمند یعنی تغذیه او توجه زیادی داشته باشد. سالمندان بنابر افزایش سنی که دارند در این دوران دست خوش بیماری هایی میشوند که لازم است مواد غذایی که برای آنها تهیه میشود سالم بوده و از هر گونه غذاهای چرب برای آنها خودداری نماید.
 • یک پرستار سالمند باید بتواند همیشه در کنار و همراه فرد سالمند باشد و هرجایی که میخواهد برود او را همراهی کند.
 • فرد مراقب سالمند باید این موضوع را بداند که تفریح و گشت و گذار در روحیه افراد سالمند بسیار موثر است و در این سن صله رحم برای آنها نقش مهمی را ایفا میکند. او باید هر چند وقت یکبار سالمند را به محیط بیرون ازخانه مانند پارک یا جنگل ببرد.
 • فردی که نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی را به عهده دارد اگر ببیند شخص سالمند برای ادای نماز و تلاوت کتاب خدا توانایی لازم را ندارد باید به اوکمک کند.
 • انجام دادن نظافت سالمند اعم از حمام بردن، دستشویی بردن، گرفتن ناخن ها از وظایف مراقب سالمند میباشد و او باید برای سلامتی و دور ماندن سالمند از بیماری، این موارد را با دقت انجام دهد.
 • سالمندان در دوران پیری به مرور زمان اعتماد به نفس خود را از دست میدهند. به دلیل اینکه مثل سابق از پس کارهای خود برنمی آیند. بنا بر این نگهدار سالمند در منزل  موظف است با محول کردن کارهای ساده به او مانند کمک خواستن برای پخت غذا ، به او این حس ارزشمند را برگرداند.

فواید استفاده از پرستاران در نگهداری از سالمندان به صورت شبانه روزی

 • مراقبت از سالمند در محیط خانه باعث میشود فرد سالمند از نظر روحی آرامش بهتری داشته باشند.
 • افراد سالمند به دلیل علاقه ای که به خانه و وسایل خود دارد ترجیح میدهند در منزل خود باشد. دور بودن از منزل از نظر روحی به آنها آسیب جدی وارد میکند. آنها تمایل دارند تمامی کارها طبق نظر خودشان برنامه ریزی شود.
 • فضای خانه تداعی خاطرات گذشته را برای سالمند دارد.
 • محیط منزل به دلیل شخصی بودن آن و اینکه یک جایگاه عمومی نمیباشد از نظر بهداشتی برای سالمند مطمئن تر میباشد.
 • ملاقات اقوام برای سالمند ، باعث افزایش روحیه او می شود در نتیجه خدمات نگهداری سالمند شبانه روزی می تواند شرایط را برای این ملاقات ها فراهم کند.
 • فرد سالمند وقتی در منزل خود نگهداری میشود حس مستقل بودن را دارد. ترس از دست دادن استقلال برای سالمندان اثرات بدی در روحیه آنها میگذارد. این مسئله به قدری برای آنها مهم است که گاهی این ترس باعث مرگ آنها میشود.
 • از دیگر مزایای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل این است که هزینه های کمتری نسبت به مراکز نگهداری مانند خانه سالمندان دارد.
 • نگهداری از سالمند در منزل باعث میشود آنها مانند دیگر افراد در جامعه نقش داشته باشند و بتوانند تعامل اجتماعی را حفظ کنند.
 • مراقبت از سالمند در منزل این مزیت را دارد که از توجه و مراقبت بیشتری برخوردار شوند. مراقبت در خانه سالمندان به مراتب کمتر است.
 • یکی دیگر از این مزیت ها برای سالمند این است که موجب میشود فرد سالمند احساس سربار بودن نمیکند.
مزایای نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل و مراقبت - نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل

استخدام نگهداری از سالمند شبانه روزی در منزل

در زمانی که میخواهید فردی را برای نگهداری از سالمند به صورت شبانه روزی را جذب کنید باید سابقه کاری او در این زمینه را بسنجید. اخلاق و رفتار های او و اینکه چه کار هایی برای سالمند شما انجام بدهد را با او طی کنید و از او بپرسید به چه دلیلی میخواهد از سالمند شما مراقبت کند.

فردی که وظیفه ی نگهداری از سالمند را دارد باید دارای ویژگی های انحصاری خاص باشد تا بتواند از پس این وظایف برآید و در کارخودش موفقیت لازم را داشته باشد.

با توجه به اینکه اکثر افراد سالمند از نظر روحی دچار مشکل هستند نگهدار سالمند باید حس روحیه بخش بالایی داشته باشد و بتواند با اخلاق خود فرد سالمند را به خودش علاقمند کند. پس لازم است مراقب از نظر روحی، خودش کامل سالم باشد.

در موقع بردن سالمند به حمام یا دستشویی نباید طوری رفتار کند که سالمند خجالت زده شود. از دیگرخصوصیات یک مراقب سالمند میتوان به بردباری و انعطاف پذیری او اشاره کرد. با توجه به اینکه شرایط سالمند طوری است که در هر لحظه اخلاقش و مزاجش قابل تغییر است، نگهدار باید روحیه بالایی داشته باشد تا بتواند با این مشکلات کنار بیاید.

نگهداری از سالمند شبانه روزی در کرج

درخواست خدمات نگهدای از سالمند شبانه روزی در شهر کرج نیز همانند تهران بسیار بالا می باشد. امروزه شرایط سالمندانی که شهر نشین هستند تا حدود زیادی به هم نزدید می باشد البته شرایط در شهرهای کلان شهر تا حدودی برای سالمندان بسیار سخت و مشکل می باشد. آتیه پرستاران سلامت یک موسسه پرستاری می باشد که خدمات خود را برای نگهداری از سالمندان ساکن شهر تهران و کرج با مراقبین با تجربه ارائه می دهد. اگر ساکن کرج و یا تهران هستید و نیاز به یک مراقب برای نگهداری از سالمند خود هستید می توانید با کارشناسان این موسسه تماس برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

2 × یک =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - نگهداری سالمند شبانه روزی در منزل
فهرست