تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

نگهداری از سالمند و پرستاری در منزل + نیروی کار شبانه روزی

نگهداری از سالمند و پرستاری در منزل یک نقطه روشن و درخشانی است که توسط پرستاران منزل در زندگی افراد مسن نمایان شده است. با ایجاد شرکت های پرستاری، شرایطی برای سالمندان ایجاد شد که بتوانند همانند دوران جوانی خود مستقل باشند. نگهداری از سالمندان توسط پرستار منزل همچنین باعث استحکام و همبستگی بیشتر بین اعضای خانواده نیز شده است.

نگهداری از سالمند و پرستاری در منزل

نگهداری از سالمند و پرستاری در منزل وظیفه مهمی است که بر دوش اعضای خانواده است. امروزه جمعیت اکثر کشورها رو به پیری است و تعداد سالمندان در آنها زیاد است از این رو ممکن است در هر خانواده یک یا دو نفر از اعضای بزرگتر و سالمند خانواده وجود داشته باشد که مراقبت و پرستاری از سالمند با وجود مشغله های زیاد امروز به عنوان یک چالش مطرح می شود.

در حقیقت مراقبت و نگهداری از سالمند خانواده چیزی فراتر از تهیه دارو و درمان برای او است و سالمندان به مراقبت های دیگری نیز نیاز دارند از نظر سلامت جسمی روحی و تفریحی و غیره…

نحوه نگهداری از سالمند و پرستاری در منزل

 • یکی از بهترین و موثرترین شیوه های مراقبت از سالمندان خانواده این است که سالمندان در منزل خودشان تحت مراقبت قرار گیرند از این رو بهتر است اگر خانواده چه زمان کافی را برای مراقبت از سالمند ش را ندارد به دنبال پرستاران مراقبتی بگردد که در منزل خود سالمند به او خدمات ارائه دهند.
 • مدیریت مسائل مربوط به سالمند و پرستار مراقب و همچنین افراد خانواده، که در زمان حضور در خانه می توانند به سالمند کمک کنند و همچنین هماهنگ کردن همه این عوامل در روند نگهداری سالمند بسیار مهم است .
 • از سالمند خود نظرخواهی کنید و بگذارید خودش تصمیم بگیرد که چه نوع مراقبتی مورد نیاز او است و چه زمان هایی نیاز به مراقبت دارد.
 • به سالمند اجازه دهید که وارد جمع های خانوادگی و اجتماعی شود که خدایی نکرده گوشه گیر و منزوی نشود و این سبب بروز مشکلات روانی برای اونگردد.
 • سعی کنید که سالمند را بیمه درمان و عمر کنید تا بتوانید از مزایای آن برای نگهداری سالمند استفاده کنید.
 • سعی کنید کارهای پرستار سالمند تان را نظارت کنید و از روش مراقبتی او اطمینان حاصل کنید.
 • سعی کنید که خیلی واضح و روشن و به صورت آگاهانه با سالمندان ارتباط قوی داشته باشید و او را از روند درمان خودش آگاه سازید.
 • پرستار سالمند باید بتواند خود را به روز کند، هماهنگ با تکنولوژی و نوآوری های امروزی در مراقبت از سالمند باشد.
 • از ایمنی مکان و محیطی که سالمند در آن تحت مراقبت است اطمینان حاصل کنید به گونه ای که سالمند در آنجا در کنار پرستار احساس امنیت داشته باشد و حس استقلال .
نکات مهم در نگهداری از سالمند و پرستاری در منزل - نگهداری از سالمند و پرستاری در منزل + نیروی کار شبانه روزی

نکات مهم در نگهداری از سالمند و پرستاری در منزل

 • بین میزان ساعت کاری و زندگی شخصی تعادل برقرار کنیم، خانواده هایی که فرد سالمند در منزل دارند، با وجود مشکلات زندگی باید بتوانند بین کار و زندگی تعادل برقرار کنند .حتی زمانی که سالمند را به پرستار می سپارند و از این نظر خیالشان راحت است اما زمان هایی را برای در کنار او بودن و عشق ورزیدن و مراقبت ازاو به خود اختصاص دهند.
 • سایر افراد خانواده بتوانند به سالمند کمک کنند، در حالی که پرستار سالمند موظف مراقبت از سالمند است بهتر است ، هریک از اعضای خانواده نیز یک مسئولیت حتی کوچک را نیز بر عهده بگیرند یا حتی زمان تعطیلات تصمیم بگیرند با سالمندان خانواده باشند.
 • نوع نیاز و مراقبت سالمند خانواده، اینکه خانواده باید درک کند که فرد سالمند خانواده به چه نوع خدمات مراقبتی نیاز دارد .حتی لازم است با پزشک مشورت کنید که آیا سالمند تنها به پرستار نیازمند است که امور مربوط به نظافت و تغذیه را انجام دهد یا اینکه سالمند مراقبت ۲۴ ساعته و دائمی نیازمند است .
 • خود اعضای خانواده تا چه اندازه از سلامت جسمی و روحی برخوردار هستند، تشخیص اینکه آیا اعضای خانواده خودشان مشکلات جسمی و روحی دارند یا نه ، زیرا اگر افراد خانواده ناسالم باشند نمی‌توانند به دیگری کمک کنند چه از نظر جسمی چه از نظر عاطفی .
 • سطح مالی خانواده چگونه است ، خانواده باید برآورد هزینه کند تا چه اندازه می‌تواند برای سالمند خود هزینه کند، آیا می‌تواند برای او پرستار دائم بگیرد یا می تواند او را به مراکز درمانی ببرد و غیره. اگر توان مالی چندانی ندارد باید برنامه‌های دیگری برای نگهداری از سالمند بچیند.

آیا سالمندان خانواده با پرستار در منزل موافق هستند

از آنجایی که روند پیری و سالمندی و وارد شدن از میانسالی به دوره سالمندی خیلی زود رخ می دهد ممکن است افراد هنوز نپذیرفته باشند که نمی توانند خیلی از کارها را انجام دهند و قوای جسمی و روحی آنها ضعیف شده است.

این در حالی است که ممکن است آنها نیازمند به کمک افراد در خیلی از زمینه ها باشند در این مواقع باید با سالمندان در مورد نیازهای آنها صحبت کنیم از آنها بپرسیم آیا می توانند به تنهایی حمام کنند، یا به تنهایی خرید خانه را انجام دهند، یا غذا درست کنند، گفت و گو در این زمینه با سالمندان راهگشای خیلی مسائل برای شما و سالمند خانواده می‌شود و به شما کمک میکند که بتوانید برنامه درستی را برای زندگی سالمندان خانواده تنظیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ده + نوزده =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست