تماس
021-66582923

نگهداری از کودک در منزل تهران

پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه
نگهداری از کودک در منزل تهران با پرستار خانم

نگهداری از کودک در منزل تهران از دیگر خدمات مهم در موسسه پرستاری آتیه پرستاران سلامت می باشد که به صورت 24 ساعته آماده خدمات رسانی به خانواده های محترم می باشد . همانطور که می دانید کودکان در هر سنی که باشند نیاز به مراقبت و توجه دارند. امروزه زندگی طوری شده که ممکن است خانواده ها وقت رسیدگی به آنها را آنطور که باید نداشته باشند و ممکن است بخواهند به سفربروند و شاید زمان کار کردن در بیرون خانه،  وقت ما را طوری بگیرد که زمان نگهداری از دلبندان خود را نداشته باشیم و همیشه دل نگران نگهداری و تربیت عزیزانمان باشیم.

همه ما وقتی به فکر این میفتیم که برای کودکانمان پرستاری در نظر بگیریم اولین  چیزی که ذهن ما در انتخاب پرستار می رسد وجود  یک پرستار خوب و موفق است که شناخته شده باشد. به نظر می رسد بعضی از پرستاران برای کسب تجربه دوره های آموزش کودکان را گذرانده تا در مهارت و پرورش کودکان به خوبی خدمات رسانی کنند.

چگونه یک پرستار موجب ارتقا و پیشرفت کودکان میشوند؟

شاید تصور کنید رابطه داشتن با کودکان یک کار ساده و معمولی به نظر میرسد. اما کودکان به دلیل داشتن دنیای پیچیده بسیار حساس هستند.  پرستارانی که وظیفه ی نگهداری از کودک در منزل تهران هستند می توانند با ایجاد سرگرمی و بازی های مناسب با کودکان باعث رشد و خلاقیت آنها شوند یا ممکن است پرستاران با ارائه خدمات مراقبتی و آموزشی ، مراحل رشد کودکان را همانطور که لازم هست تکمیل کنند. برای مثال: گذاشتن وقتی برای شنیدن موسیقی، آهنگ های آموزشی، فیلم های آموزشی سبب رشد بهتر کودک میشود.

رعایت نکات مهم توسط والدین در قبال پرستار ؟

1- هر روز گزارش کار را از او بپرسیم و یا میتوانیم دفتری برای انجام کارهایی که باید انجام دهد به او بدهیم

2- یکسری کارهای آموزش را به پرستار گوشزد کنیم و در قبال  آنها را دریافت کنیم و در کودک خود پرستار گوشزد کنیم و در قبال آن آنها را دریافت کنیم و در کودک خود رشد و پیشرفت را ببینیم.

3- غذاهایی که باید کودک مصرف کند و یا ویتامین ها یا داروهایی که باید حتما در روز مصرف کند به موقع به کودک داده شود.

برای استخدام پرستار باید به یکسری از نکات کلیدی زیر توجه کرد:

  • توجه کردن به محدوده سنی کودک

سن کودک یک نکته مهم است که باید بدانیم هر چه کم سن تر باشد به توجه و مراقبت بیشتری نیاز دارد و باید پرستار و فرد پرتجربه تری را در اختیار گرفت و برای گزینه بهتر برای نوزادان می توان ازکسانی استفاده کرد که در این زمینه تجربه داشته و مادر شده است .

  • شناخته بودن و مورد اطمینان بودن پرستار

باید از افراد با سابقه استفاده کرد که در این زمینه پیشینه کاری خوبی داشته باشند یا می تونید از آشنایان که در این امر کار می کنند استفاده کرد . همچنین میتوانید از

موسسات پرستاری در منزل معتبر کمک بگیرید .با توجه به اینکه کودک در چه زمینه ای به پرستار احتیاج دارد، تصور اینکه باید فقط در زمینه مراقبتی از پرستاران برای نگهداری از کودکان استفاده کنید نادرست است زیرا علاوه بر نگهداری به یکسری نکات آموزشی و پرورشی که باید توجه کرد باید در رعایت بهداشت کودک ، رعایت ایمنی کودک در منزل (Child safety at home) و مصرف به موقع غذا یا ویتامین های لازم یا در صورت لزوم دارو توجه لازم را داشت.

 پرستار خوب برای نگهداری کودک در منزل تهران

چه چیزی نشان می دهد که یک پرستار خوب است ؟

1- عشق ورزیدن در کار و اولویت قرار دادن کارهای کودک در برنامه

2- کمک به پیشرفت فردی و اجتماعی کودک

3- ایجاد برنامه های مهیج و سرگرم کننده

4- مسئولیت پذیری و قبول انجام کارها داشتند

5- صبوری و دلسوزی 

6- مطلع بودن از خواص غذایی و استفاده به اندازه در غذا

7- پر انرژی و شادبودن

پرستار درقبال کودکان چه وظایفی برعهده دارند؟

همانطور که می دانید پرستار نگهداری از کودک در منزل تهران وظایف بسیار سختی در قبال کودکان و خانواده ها دارند که در زیر به تعدادی از این وظایف اشاره هایی شده است این وظایف شامل :

1- پرورش وتربیت کودکان

2- در صورت نیاز تهیه شیر خشک

3- پختن غذا برای کودک

4- استحمام کودک و رعایت بهداشت

5- آراسته نگه داشتن همیشه کودک

6- تهیه خوراکیهای میان وعده مناسب با توجه به سن

7- برنامه ریزی برای اوقات فراغت .

8- سرگرمی و خواندن داستان های جذاب 

علاوه بر در نظر گرفتن این که باید به دنبال پرستار خوب بگردیم کودک نیز برای رویارویی با پرستار و سازگاری با کودک آماده کنیم .معاشرت با کودک و گفت و گو با آنها ممکن است دشوار باشد  اما باید اعتماد آنها راجلب کنیم. باید با محیط جدید آشناییشان کنیم . خانواده نباید روابط عاطفی با فرزندان شان را کم کنند باید در این دوران مخصوصًا هفته های اول فرزندانشان را تنها نگذارند.  نظر کودک را هر روز در رابطه با رفتار پرستار کودک بپرسیم.

مزایای  استخدام پرستار در خانه برای نگهداری کودک:

  • دوست صمیمی برای بچه ها در بازی و تفریح
  • امنتر بودن محیط خانه نسبت به مهد کودک و کاهش نگرانی والدین
  • افزایش احساس آرامش و امنیت
  • کمک به شکوفا شدن استعدادهای کودک
, , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفت − دو =

فهرست