تماس
021-66582923

نگهداری از کودک و سالمند در منزل با پرستار روزانه و شبانه

پرستار سالمند, پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه

نگهداری از کودک و سالمند در منزل با خدمات حرفه ای توسط پرستاران حرفه ای در تهران

نگهداری از کودک و سالمند


امروزه با پیشرفت علم و فناوری در جامعه بشری ضرورت نگهداری و مراقبت از کودکان و سالمندان امری بسیار مهم تلقی میشود . کیفیت در خدمات رسانی ، انجام درست کارها ، استفاده از زمان به صورت بهینه و مفید و مسئولیت پذیری از جمله کارهایی میباشد که مراکز نگهداری از کودکان و سالمندان جزو شعارهای خود قرار داده اند تا والدین را مجاب به این کنند تا از خدمات این مراکز استفاده کنند .

در این میان خانواده ها نیز دچار سردرگمی در انتخاب میشوند و انتخاب درست و صحیح نگهدار خوب برای مراقبت و پرستاری از کودکان و سالمندان عزیز برای خانواده ها سخت و زمان بر است . موسسه آتیه پرستاران سلامت شما را به ادامه مطالب دعوت می کند با ما همراه باشید.

نگهداری از کودک در منزل

بازی کردن با کودکان و انجام فعالیتهای فکری و جسمی با آنها همیشه برای ما لذت بخش بوده . نکته مهمی که در این باره باید دانست این است که نگهداری و آموزش کودکان مهم و ضروری است. نحوه درست تربیت و چگونگی آموزش کودکان به قدری مهم و ضروری است که میتواند آینده آنان را بسازد و در پیشرفت آنان مهم باشد .

والدین به دلیل اینکه مشغله های گوناگونی دارند وقت لازم را برای نگهداری و پرستاری از کودکان ندارند و یا نحوه چگونگی مراقبت و نگهداری از کودک را بلد نیستند . در این بین استخدام یک نگهدار کودک در منزل ضروری میباشد. والدین تمایل دارند که کودکانشان در منزل و تحت نظارت خودشان به آموزش بپردازند و به کارگیری یک نگهدار کودک خوب و باتجربه میتواند والدین عزیز را در این امرمهم یاری رساند.

چرا نگهداری از کودکان در منزل

موسسات و مراکزی هستند که کودکان در آنها مشغول به تعلیم و تربیت و آموزش میباشند . خانواده هایی هستند که کودکان عزیزشان را برای نگهداری و پرستاری به این مراکز میبرند تا تحت نظارت و حمایت این مراکزآموزشی، کودکانشان کلیه فرامین آموزشی و تربیتی را فرا بگیرند.

اما بردن کودکان به این مراکز خود برای خانواده ها دشوار و سخت میباشد زیرا خانواده ها دوست دارند که کودکانشان در منزل نزد خودشان باشند تا خیالشان آسوده باشد و در کنار آن به کارهای خودشان برسند. دلایلی وجود دارد که خانواده ها تمایل دارند که کودکانشان در منزل تحت مراقبت و آموزش قرار گیرد و به چند نمونه از این دلایل اشاره میکنیم

 • به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی برای خانواده ها . وقتی که شما کودکتان را به مراکز نگهداری ببرید باید هزینه رفت و برگشت و هزینه مهد کودک را در نظر بگیرید
 • صرفه جوئی در وقت و زمان خانواد ها
 • امنیت داشتن محیط خانه برای کودکان
 • در مراکز آموزشی بر حسب زمان کلاسها و مربیان تغییر میکنند که این امر باعث میشود کودکان شما تحت نظارت و تعلیم و تربیت یک مربی قرار نگیرد که از لحاظ علمی نیز برای کودکان مفید نیست . اما وقتی که والدین کودک تصمیم میگیرند که در منزل از کودکشان پرستاری و مراقبت کنند خیالشان راحت خواهد بود که کودک دلبندشان تحت نظارت و تعلیم یک نگهدار کودک در منزل، تمام آموزشها و مهارتهای لازم را فرا خواهد گرفت
 • بهداشت و سلامت کودکان . با توجه به شلوغی و رفت آمد زیادی که در مراکز نگهداری از کودکان وجود دارد ریسک مبتلا شدن کودک به ویروسهای متعدد زیاد میباشد ، ولی وقتی از یک نگهدار برای پرستاری و مراقبت از کودکتان در منزل استفاده کنید منزل شما به یک بستری امن برای آموزش کودکتان تبدیل میشود .
 ویژگی ها و نگهداری از کودک و سالمند در منزل

نگهدار کودک در منزل باید دارای چه ویژگیهای باشد

 • نگهدار کودک باید تجربه کافی را در قبال نگهداری از کودک داشته باشد
 • دارا بودن گواهینامهای معتبر و مدارک مورد نیاز از مراکز مجاز برای نگهداری از کودک
 • پرستار کودک باید همیشه مرتب و منظم باشد
 • داشتن نظم و ثبات برای اوقاتی که قرار است در منزل به نگهداری کودک بپردازد
 • نگهدار کودک در منزل برای پرستاری و مواظبت از کودک باید به روز باشد و اطلاعات لازم در امور نگهداری کودک را فرا گرفته باشد.

نگهداری از کودک و سالمند در منزل به صورت شبانه روزی ، روزانه و مقطعی

وظایف نگهدار کودک در منزل چیست ؟

مسئولیت پذیری و انجام درست کارها خود از ویژگیهایی است که یک نگهدار کودک در منزل باید داشته باشد تا بتواند وظایفی را که در قبال تربیت و آموزش کودک در منزل دارد، به خوبی ا نجام دهد. به چند نمونه از این وظایف اشاره خواهیم کرد.

 • مراقبت و نگهداری از کودک در ساعاتی که والدین در منزل نیستند
 • نگهدار کودک در منزل باید غذای مناسب برای کودک فراهم کند و به کودک بدهد تا سرو کند
 • نظافت و تمیز کردن کودک که احساس خوشایندی را در کودک ایجاد میکند
 • نگهداری از کودکان بیمار. انجام کارهایی که پزشک کودک تجویز کرده باشد و نگهدار کودک باید با هماهنگی پزشک کودک تمامی کارهای کودک را به طور مرتب انجام دهد.
 • وقت گذاشتن برای اوقات فراقت کودک. بازی کردن با کودک (Play with the child) مثل بازیهای کامپیوتری و آموزشی ، نقاشی کردن با کودک ، قصه خواندن برای کودک ، بیرون بردن کودک در پارک و شهر بازی که البته باید حتما از قبل با والدین کودک هماهنگیهای لازم را انجام دهد.
 • چه خوب است نگهدار کودک در منزل با کودک به مهربانی رفتار کند که این امر ایجاد اعتماد را در کودک به وجود میاورد
نگهداری از کودک و سالمندان در منزل

نگهداری سالمند در منزل ( پرستار سالمند ) :

روند جمعیت ایران به سمت سنین سالمندی رشد چشمگیری داشته است که این امر میتواند در آینده به عاملی خطرناک تبدیل شود . وقتی که جمعیت سالمندان افزایش می یابد کشور روبه پیرشدن پیش میرود و به معضلی جدی تبدیل میشود. کم شدن نیروی جوان برای جوامع خطرناک میباشد و در روند پیشرفت و موفقیت جامعه بسیار تاثیر گذار میباشد.

با وجود مشغله ها و کارهایی که خانواده ها با آن درگیر هستند وقت کمتری برای نگهداری و مراقبت از سالمندان عزیزشان دارند . سالمندان با وارد شدن به دوران سالمندی، حساس و آسیب پذیر میشوند و نحوه ی نگهداری و مراقبت از آنها بسیار مهم میباشد. آنان با شرایطی روبرو میشوند که عملکرد سیستم ایمنی بدنشان رو به کاهش و عملکرد ذهن و حافظه آنها کم میشود.

سالمندان به دو دسته تقسیم میشوند که سالمندان سالم ، سالمندان بیمار را میتوان نام برد. بیماری سالمندان بیمار شامل بیمارهای روحی و جسمی میباشد که امور نگهداری و مراقبت نسبت به هر سالمندی با توجه به شرایطی که دارد متفاوت میباشد و هر کدام نیاز به پرستاری و مراقبت مختص خود را دارند.

نقش یک پرستار منزل برای نگهداری از سالمند در منزل در روند زندگی فرد سالمند بسیار مهم میباشد که خانواده های عزیز سالمند باید توجه داشته باشند که یک نگهدار سالمند باید مسئولیت پذیر ، متعهد ، مهربان و کاردان باشد تا به روند بهبود سالمند کمک کند و با کارهایی که برای سالمند انجام میدهد موجب رضایت و خرسندی در سالمند شود .

یک نگهدار سالمند در منزل چه وظایفی دارد

 • نگهدار سالمند در منزل باید با سالمند مهربان باشد و رابطه خوبی با سالمند ایجاد کند
 • امین و رازدار سالمند در هر شرایطی باشد
 • نگهدار سالمند باید تجربه لازم در امر نگهداری از سالمند را داشته باشد
 • باید در سر وقت غذای سالمند را حاضر کند
 • تعویض پانسمان و ضد عفونی کردن سالمندانی که زخم بستر دارند.
 • شستشوی لباسهای سالمند و انجام کارهای نظافتی سالمند
, , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

16 − 6 =

فهرست