تماس
021-66582923

با تغییر در سبک و سیاق زندگی های امروزی، نگهداری سالمند تهران در کنار رسیدگی به امور روزمره ی عادی و کاری، چالش جدیدی است که خانواده ها به علت استقلال یافتن و اشتغال به کار اکثر اعضا، بیش از پیش با ان دست و پنجه نرم میکنند و تلاش برای یافتن راهکاری ایمن همچون استخدام یک پرستار خانگی به منظور برقراری تعادل و نظم بخشیدن به امور، بزرگترین دغدغه ی ذهنی آنها در چنین شرایطی محسوب میشود.

در این مقاله قصد داریم به مقوله ی نگهداری از سالمند در منزل در تهران و خدمات ارائه شده به این عزیزان بپردازیم اگر شما نیز عزیز سالمندی در منزل دارید که به تنهایی از پس مراقبت از او بر نمی آیید پیشنهاد میکنیم در ادامه با ما همراه شوید.

نگهداری از سالمند

نگهداری از سالمندان بخصوص با حداکثر وابستگی به علت ناتوانی های حرکتی یا به علت ابتلا به آلزایمر و زوال عقل که از بیماری های دشوار برای مدیریت میباشند، کار راحتی نبوده و از انجایی که مراقبتی شبانه روزی میطلبد، ممکن است برای خانواده ها بسیار استرس زا، دلسرد کننده و سخت باشد زیرا هیچ درمانی برای این نوع از بیماری ها نبوده و علائم و چالش های مرتبط با آنها می تواند روز به روز تغییر کند.

مراقبان حرفه ای موسسه ی آتیه ی پرستاران سلامت که از جمله مراکز معتبر و رسمی ارائه دهنده ی خدمات پرستاری در شهر تهران میباشد تلاش میکنند تا با ارائه ی خدمات شبانه روزی و تمرکز بر اهدافی چون حفظ کیفیت زندگی سالمند، به حداکثر رساندن عملکرد فعالیت های روزانه، حفظ محیطی ایمن در منزل، نظارت و ترویج مشارکت اجتماعی و غیره استانداردهای زندگی برای سالمندان را بالا ببرند.

زیرا داشتن یک مراقب شایسته برای رسیدگی به این نوع از سالمندان، علاوه بر سالمند برای اعضای خانواده ی او نیز که ممکن است برای مراقبت عاطفی یا فیزیکی به این رفتارها مجهز نبوده و آموزش ندیده باشند، سودمند بوده و به انها این امکان را میدهد تا با فراغ بال به امور شخصی، مراقبت از خود و سایر تعهدات خانوادگی شان بپردازند.

برای استخدام نگهداری سالمند در تهران آماده اید؟ - نگهداری سالمند تهران

برای استخدام نگهداری سالمند در تهران آماده اید؟

همین امروز نزدیکترین آژانس مراقبت از سالمندان نزدیک به خود را بیابید و یا با موسسه ی خوشنام آتیه پرستاران سلامت تماس بگیرید تا در مورد خدماتشان بیشتر بدانید! اگر عزیزی دارید که با یک بیماری مزمن زندگی می کند، از شما دعوت می کنیم با دفتر مراقبت در منزل آتیه پرستاران سلامت تماس بگیرید تا درباره رویکرد دلسوزانه آنها برای مراقبت در منزل بیشتر بدانید.

قبل از شروع، این مرکز مشاوره رایگان مراقبت در منزل را به خانواده ها ارائه می دهند که به آنها کمک می کند تا در مورد نیازهای عزیز شما بیشتر بدانند تا با در نظر گرفتن نظرات شما و عزیزتان، یک طرح مراقبتی و حمایتی که بصورت شخصی سازی و منحصربفرد طراحی گردیده پیاده کنند.

علاوه بر خدمات نگهداری سالمند تهران ، این مرکز یک برنامه اختصاصی برای مراقبت از پایان عمر نیز ارائه می دهد که بسته به نیازتان میتوانید به صورت پاره وقت یا تمام وقت و همچنین مراقبت 24 ساعته، مراقبت موقت، و مراقبت دایمی از آنها دریافت کنید و زندگی را برای خود و عزیز سالمندتان راحتتر و دلچسب تر نمایید.

انواع خدمات نگهداری از سالمندان در آتیه پرستاران سلامت

1- مراقبت های تسکینی

مراقبت تسکینی یک رویکرد مراقبتی تخصصی است که از افرادی که با یک بیماری مزمن زندگی می کنند حمایت می کند. مراقبان دلسوز ما با ایجاد محیط‌های آرام‌بخش و حمایت‌کننده به افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن کمک می‌کنند تا با ارامش بیشتر در خانه بمانند.

تیم مراقبتی ما بر راحتی جسمانی افراد و همچنین رفاه عاطفی، اجتماعی و معنوی آنها تمرکز دارند و تلاش میکنند تا با ارایه ی خدمات تخصصی و مراقبت های حمایتی شرایطی فراهم سازند تا عزیزان شما بتوانند در مکانی که دوست دارند – خانه باقی بمانند.

خدمات مراقبت تسکینی در این مرکز در چهار حوزه ی زیر ارایه میگردد:

 • نیازهای فیزیکی
  ما بر نیازهای فیزیکی و راحتی شخصی عزیزان شما تمرکز می کنیم.
 • نیازهای عاطفی
  ما تشخیص می دهیم که چه چیزی برای مشتریان ما مهم است و با حفظ برنامه ها و فعالیت های مورد علاقه آنها زندگی آنها را به بهترین شکل ممکن می کنیم.
 • نیازهای اجتماعی
  ما روابط نزدیکی با مشتریان و خانواده های آنها ایجاد می کنیم. ما برای تسکین احساس تنهایی و انزوا، همراهی و گفتگو را فراهم می کنیم.
 • نیازهای معنوی
  ما در تلاش هستیم تا با کمک به شما در یافتن آرامش در زمان چالش برانگیز، امید را به عزیزان و خانواده شما بازگردانیم.

2- مراقبت های اجتماعی

پرسنل فهیم مرکز آتیه ی پرستاران سلامت می دانند که مراقبت از عزیز شما نیاز به یک رویکرد جامع دارد. این رویکرد کل نگر مستلزم مراقبت از فرد، هم در داخل و هم در خارج از خانه است. با استفاده از فناوری مدرن، برنامه مراقبت اجتماعی ما به خانواده ها کمک می کند تا با استفاده از پلتفرم هایی مانند فیس بوک، اسکایپ، فیس تایم و غیره در ارتباط باقی بمانند تا فعال و درگیر بمانند.

ابزارهای دیجیتال به سالمندان کمک می کند تا با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار کنند. اتخاذ یک زندگی اجتماعی دیجیتال ممکن است برای افراد مسن که در درک فناوری جدید مشکل دارند، به این راحتی انجام نشود. با این حال، مطالعات اخیر مزایای عاطفی و ذهنی زیر را که ابزارهای دیجیتال می‌توانند بر روی افراد مسن داشته باشند نشان داده‌اند:

 • گشت و گذار در اینترنت می تواند افسردگی سالمندان را تا 20 درصد کاهش دهد.
 • مطالعه‌ای در دانشگاه آریزونا نشان می‌دهد که سالمندانی که از فیس‌بوک استفاده می‌کنند ۲۵ درصد در مهارت‌های «به‌روزرسانی» ذهنی بهبود یافته‌اند – که اساساً حافظه کاری آنها را بهبود می‌بخشد.
 • مطالعه دیگری نشان می‌دهد که سالمندانی که از سایت‌های شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک بازدید می‌کنند، زمانی که با میزان تنفس، تحریک مغز و گشاد شدن مردمک اندازه‌گیری می‌شوند، تجربه عاطفی مثبتی دارند.

3- مراقبت از دمانس

دریافت خدمات مراقبت از زوال عقل به افراد مبتلا به زوال عقل در مراحل اولیه، میانی یا اواخر مرحله کمک می کند. این خدمات، علاوه بر خدمات مراقبت از آلزایمر ، به مراجعینی که دارای شرایطی مانند زوال عقل عروقی، زوال عقل بادی لوی یا بیماری هانتینگتون هستند، در منزل کمک می‌کنند.

استفاده از این خدمات به عزیز شما کمک میکند در حالی که با زوال عقل زندگی می کند، در خانه امن و راحت بماند. ما برنامه‌های مراقبت تخصصی را برای مراجعین مبتلا به اختلالات شناختی ارائه می‌کنیم و مراقبت‌های خانگی را بر اساس نیازهای خاص و شخصی انجام می‌دهیم.

مراقبت از آلزایمر و مراقبت از زوال عقل اغلب به عنوان یک چیز در نظر گرفته می شود. اما این لزوما درست نیست. در حالی که بیماری آلزایمر شایع ترین نوع زوال عقل است، این تنها یکی نیست.

سایر اشکال زوال عقل شامل شرایطی مانند زوال عقل عروقی، زوال عقل پیشانی گیجگاهی و بیماری کروتزفلد-جاکوب است. این شرایط تعدادی از علائم آلزایمر را به اشتراک می گذارد، اما با چالش های منحصر به فردی نیز همراه است. هر نوع زوال عقل علت متفاوتی دارد. این منجر به علائم مختلفی می شود و باعث پیشرفت آنها به روش های مختلف می شود.

مراقبان خدمات مراقبتی ما با تشخیص نوع زوال عقل فرد مورد نظر شما برنامه ی حمایتی تنظیم میکنند. آنها مدیریت چالش های منحصر به فرد زوال عقل های مختلف را آسان تر می کنند. خدمات مراقبت از زوال عقل این مرکز شامل برنامه‌های مراقبت تخصصی برای افراد دارای موارد زیر است:

 • بیماری آلزایمر
 • زوال عقل عروقی
 • فراموشی پیشانی گیجگاهی
 • زوال عقل بدن لویی
 • بیماری کروتسفلد جاکوب
 • بیماری هانتینگتون
 • زوال عقل بیماری پارکینسون
 • زوال عقل جوان
 • زوال عقل مختلط
 • سندرم داون
 • انواع دیگر زوال عقل

4- مراقبت از آلزایمر

مراقبت از عزیزان مسن مبتلا به آلزایمر می تواند به سرعت سخت شود. هیچ کس این را بیشتر از مراقبان حرفه ای مرکز اتیه پرستاران سلامت که سالها تجربه کار با این عزیزان را داشته اند، درک نمی کند. از طریق یک برنامه جامع مراقبت در منزل شامل خدمات شخصی‌سازی شده، عزیز شما مراقبت‌هایی را که برای افزایش سن نیاز دارد، در حالی که با زوال عقل زندگی می‌کند، دریافت می‌کند. همچنین شما نیز حمایت لازم را برای مدیریت کردن مراقبت از عزیزتان دریافت خواهید کرد.

بازدید از مراقبین اختصاصی مرکز آتیه ی پرستاران سلامت به عزیزان شما کمک می کند حتی در مراحل بعدی بیماری در خانه با خیال راحت و آسوده زندگی کنند. زیرا با پیشرفت وضعیت آنها، محیط ها و روال های جدید گیج کننده و گمراه کننده می شوند. هر چه فرد نیازمند به حمایت شما بیشتر بتواند در جای خود پیر شود، بیشتر می تواند از راحتی یک محیط آشنا لذت ببرد.

آژانس نگهداری سالمند در تهران مراقبت دلسوزانه ای را ارائه می دهد تا به عزیز شما کمک کند در جایی که راحت ترین احساس را دارد بماند زیرا اینگونه عزیز شما طیف گسترده ای از خدمات و مراقبت ها را دریافت می کند. مراقبت های حرفه ای آلزایمر در این مرکز شامل موارد زیر است.

 • نظارت و همراهی
 • پیشگیری سرگردان
 • مدیریت لحظات سردرگمی، اضطراب و عصبانیت
 • همراهی در قرار ملاقات ها
 • یادآوری داروها
 • لباسشویی و خانه داری سبک
 • برنامه ریزی غذا و آماده سازی غذا
 • خرید مواد غذایی و وانت نسخه
 • در لباس پوشیدن و آراستگی کمک کنید
 • کمک به حمام و توالت
 • کمک های جابجایی و انتقال

5- مراقبت از پایان زندگی

نگهداری از سالمند در تهران، خدمات مراقبت از پایان زندگی، حمایت فیزیکی و عاطفی را برای افراد مبتلا به بیماری لاعلاج در مراحل پایانی زندگی را در منزل ارائه می دهد. در حالی که این بخشی طبیعی از چرخه زندگی ما است، مراقبین به عزیزان شما و خانواده تان در این زمان سخت کمک می کنند تا این روند را با دشواری کمتر سپری کنید.

تعداد فزاینده‌ای از مردم تصمیم می‌گیرند روزهای آخر خود را در خانه بگذرانند، بنابراین مهم است که خانواده‌ها به خدمات مراقبت در منزل دلسوزانه و حمایتی دسترسی داشته باشند .متأسفانه، این جنبه از مراقبت اغلب در فرآیند آموزشی برای مراقبان و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی نادیده گرفته می شود.

در آتیه ی پرستاران سلامت، ما گزینه هایی را برای کمک به شما و عزیزتان در طول این انتقال ارائه می دهیم. تیم مراقبت ما عزیزان شما را تا حد امکان راحت نگه می دارد. در حالی که برنامه ما شامل مراقبت از آسایشگاه نمی شود، مراقبان ما می توانند در کنار تیم آسایشگاه کار کرده و از آن حمایت کنند. ما همچنین از شما و خانواده‌تان حمایت می‌کنیم و هر زمان که به آن نیاز داشته باشید، کمکی به شما می‌کنیم.

خدمات دلسوزانه ما به شما، خانواده و عزیزانتان کمک های مورد نیاز در مراحل پایانی زندگی را تحت دستورالعمل های مشتری محور ارائه می دهد. سطح مراقبت در این مدل حول آسایش و رفاه عزیز شما متمرکز است. مراقبین خدمات مراقبت شخصی در منزل برای کمک موارد زیر را ارائه می کنند:

 • درد و سایر علائم را به حداقل می رسانند
 • در کارهای شخصی مانند لباس پوشیدن، حمام کردن و بهداشت روزانه کمک میکنند
 • احساس تنهایی، استرس و اضطراب را کاهش می دهند

6- پیشگیری از سقوط

برنامه پیشگیری از سقوط ایمن و ثابت ما به سالمندان کمک می کند از لغزش، زمین خوردن و افتادن در خانه جلوگیری کنند زیرا با جلوگیری از زمین خوردن، می توانیم خطر آسیب رساندن به سالمندان را به طور چشمگیری کاهش دهیم. این نوع آسیب‌ها اولین دلیلی است که باعث می‌شود سالمندان استقلال خود را از دست بدهند و پیشگیری از سقوط را به بخش مهمی از افزایش سن تبدیل می‌کند.

ما متعهد هستیم که به سالمندان کمک کنیم تا با افزایش سن در خانه بمانند و آنها را در فضایی نگه داریم که در آن احساس امنیت، شادی و راحتی بیشتری داشته باشند. این باعث می شود که پیشگیری از سقوط به بخش مهمی از اهداف ما تبدیل شود.

سالمندان بیشتر از بزرگسالان جوانتر دچار زمین خوردن می شوند، به طوری که از هر 3 سالمند، 1 نفر هر سال سقوط جدی را تجربه می کند. این به دلیل تعدادی از عوامل خطر است که در بین افراد مسن شایع تر است، از جمله:

 • کاهش قدرت
 • هماهنگی ضعیف
 • تحرک محدود
 • کاهش بینایی
 • از دست دادن شنوایی
 • مفاصل سفت یا دردناک
 • عوارض سلامتی
 • اختلالات شناختی
 • داروهای متعدد

افراد مسن در هنگام سقوط بیشتر احتمال دارد که آسیب جدی ببینند. در بسیاری از موارد، این آسیب ها می توانند عوارض جانبی تغییر دهنده یا تهدید کننده زندگی داشته باشند. شکستگی لگن یک خطر خاص است. دوره نقاهت برای شکستگی لگن می تواند تا 12 ماه طول بکشد، ممکن است به مراقبت های انتقالی نیاز داشته باشند که خطر قابل توجهی از عوارض تهدید کننده زندگی را به همراه دارد. اکثریت قریب به اتفاق سالمندان هرگز پس از شکستگی لگن به طور کامل بهبود نمی یابند و بسیاری از افراد مسن استقلال خود را در نتیجه از دست می دهند.

خبر خوب این است که می توان از اکثریت قریب به اتفاق افتادن ها با شناسایی و حذف عوامل خطر زا در خانه عزیزانتان جلوگیری کنید و اقداماتی از قبیل پوشاندن امکان لغزنده با موکت یا پرکت های پلاستیکی کنترل روشنایی کافی راه رو ها و غیره را برای کاهش خطرات ناشی از سقوط انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 1 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست