تماس
021-66582923

دفتر خدمات نگهداری سالمند در منزل

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
مزایای دفتر خدمات نگهداری سالمند در منزل

ارائه خدمات مراقبت و نگهداری از سالمندان در بهترین دفتر خدمات نگهداری سالمند در منزل با نام آتیه پرستاران سلامت . این موسسه خدمات خود را به صورت 24 ساعته و شبانه روز به عزیزان سالمند ارائه می دهد. با ما همراه باشید تا بیشتر با خدمات ما آشنا شوید.

یکی از واقعیت های بزرگ در زندگی کلیه ی افراد ، پیر شدن است .آیا شما به عنوان فرزند به این فکر کرده اید اگر والدین شما به دوران سالمندی برسند می توانید از آنها مراقبت و نگهداری کنید ؟ پایین آمدن نشاط جسمی و روحی می تواند باعث تغییراتی در ظاهر و نوع زندگی فرد سالخورده داشته باشد . ما به عنوان فرزندان دلسوز هرچه در مورد والدین سالمند خود اطلاعات داشته باشیم بهتر می توانیم به آنها در مراقبت و نگهداری کمک کنیم . در زیر موارد اساسی را در مورد رفاه سالمندان و چگونگی مراقبت سالمندان در خانه را بررسی می نماییم .

مزایای استفاده از دفتر خدمات نگهداری سالمند در منزل

اینکه سالمندان سالهای پایانی عمر و دوران کهولت خود را در خانه شان بگذرانند به نوعی احساس استقلال می کنند .همچنین سالمندان عزیز به روحیه شاد و زندگی سرشار از نشاط و شادی نیاز دارند و سالمند عزیز این حس شادی و نشاط را در هیچ جایی جز در خانه خود و در کنار اعضای خانواده‌اش نمی‌تواند داشته باشد از این رو استخدام پرستار سالمند در کنار او می تواند این حس‌ها را در درون او قوی تر نماید .

ضمن اینکه همه ما از تاثیر شرایط روحی بر درمان بیماری‌های جسمی آگاه هستیم و زمانیکه سالمند ما روحیه خوبی داشته باشد روند درمان را آسان‌تر و زودتر طی می‌کند. از نظر اقتصادی نیز استخدام پرستار از دفتر خدمات نگهداری سالمند در منزل برای خانواده‌ها نیز به صرفه تر است. نگهداری از سالمند در منزل و همراه با پرستار منزل به او اجازه می دهد که روابط خود را با نزدیکان و عزیزانش حفظ کند و آنها را در دسترس و در کنار خود احساس نماید ، در حالی که اگر مجبور به بردن سالمند به خانه سالمندان یا بیمارستان باشیم این روابط خیلی کمتر خواهد شد و از لحاظ روحی سالمند ما ضربه خواهد خورد .

به چه علت در جامعه امروزی احساس نیاز به پرستار سالمند در منزل زیاد است ؟

همان طور که می دانیم جامعه ما تقریباً جامعه ای است که افراد مسن آن زیاد است و این افراد نیز از عزیزان ما هستند که برای ما زحمات زیادی کشیده اند و باید ارج و عزت آنها همچنان محفوظ بماند این در حالی است که خانواده و اطرافیان سالمند به دلیل مشکلات و دغدغه های ناشی از شیوه زندگی امروزی نمی‌توانند به صورت مداوم در کنار سالمند شان باشند و در جهت رفع نیازهای آنها با آنها هم قدم شوند.

از این رو از یک طرف نیاز خانواده‌ها به افراد متخصص و با تجربه که آموزش‌های لازم پرستاری را دیده باشند زیاد شد و از طرف دیگر گروهی از عزیزان ما در قالب کادر پرستاری با گذراندن دوره ها و طی تحصیلات لازم مدارک و تخصص لازم را برای این کار دیدند و به گونه‌ای این دو مکمل هم شدند، تا هم خانواده‌ها بتوانند عزیزان سالمند خود را به افراد متخصص بسپارند، هم اینکه گروه پرستاری بتواند از مهارت و تجربه خود به نحو احسن استفاده نماید.

فعالیت هایی که یک دفتر خدمات نگهداری سالمند در منزل باید برای سالمند انجام دهد:

مواردی را که برای سالمندان باید در نظر گرفت

فعالیت های روزمره سالمند ( ADL ) :

داشتن اطمینان از تامین نیاز های روزمره می تواند باعث شرافت و بهزیستی سالمندان ما می شود . در زیر به فعالیت های روزمره دفتر خدمات نگهداری سالمند در منزل اشاره کرده ایم .

 • خوردن غذا
 • داخل و خارج شدن از رتخواب یا صندلی
 • حمام یا دوش گرفتن
 • بهداشت شخصی مانند مسواک زدن ، رسیدگی به ظاهر خود ، گرفتن ناخن پا و دست ، اصلاح صورت و …
 • بهداشت توالت مانند رفتن به توالت ، تمیز کردن خود ، بلند شدن از توالت

اگر سالمند نتواند این فعالیت ها را انجام دهد نیاز به کمک از طرف دیگران دارد . حال این کمک می تواند از طرف شما یا شخص دیگری که صلاحیت دارد ، باشد و یا می توان با سرمایه گذاری در خرید تجهیزات و لوازم جانبی برای کمک به انجام فعالیت های روزمره باشد. البته گزینه های زیادی در دسترس است که ما فقط به این دو گزینه اشاره کردیم .

فعالیت های ابزاری روزمره در زندگی سالمندان :

انجام فعالیت های روزمره ای وجود دارد که البته اساسی نمی باشد ولی برای رفاه حال سالمندان بسیار مهم می باشد.

 • آشپزی کردن و تهیه غذا
 • نظافت منزل
 • خرید برای منزل
 • پرداخت قبض ها
 • برقراری ارتباط از طریق تلفن همراه و تلفن ثابت یا دستگاه های دیگر
 • مصرف کردن داروهای تجویز شده

خدمات به سالمندان سالم و تنها در دفتر خدمات نگهداری سالمند در منزل :

در بالا به دو نوع از فعالیت های سالمندان اشاره شد که اگرسالمند در هرکدام از این فعالیت ها ناتوان باشد حتمان نیاز به کمک دارد . امروزه بسیاری از موسسات خدمات پرستاری در منزل با اعزام  پرستارسالمند برای نگهداری سالمند در منزل  خدمات ارزنده ای به سالمندان عزیر ارائه می دهند .

حتی بسیاری از سالمندان با وجود اینکه خودشان کلیه ی فعالیت های خود را انجام می دهند اما به دلیل تنهایی از این موسسات درخواست مراقب برای همدم شدن می کنند. که همدم وظیفه دارد سالمند را از تنهایی دربیاورد ، اوقات فراغت سالمند را پر کند ، کتاب یا روزنامه برای سالمند بخواند و مواردی از این قبیل .

, , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

بیست − 9 =

فهرست