تماس
021-66582923
پرستار بیمارپرستار سالمندپرستاری در منزل

نگهداری و مراقبت از بیمار سالمند + خدمات در محل زندگی

پیشرفت سیستم سلامت و بهداشت و خدمات درمانی و پزشکی در جوامع مختلف و همچنین علاقه و تلاش جوامع به حفظ سلامت افراد و به تاخیر انداختن ناتوانی و ناکارآمدی در افراد سالمند، امید و روحیه به زندگی در افراد بالا رفته است و با جایگزین شدن سیستم های پزشکی امروزی به جای رویکردهای سنتی، قشر سالمند جامعه انگیزه بیشتری برای ادامه زندگی دارند.

نگهداری و مراقبت از بیمار سالمند

نگهداری و مراقبت از بیمار سالمند وظیفه بسیار مشکل و حساسی می باشد که هرکسی نمی تواند این خدمات را انجام دهد. پرستاران متخصص بر اساس تجربه و علمی که دارند بهترین گزینه برای مراقبت از این افراد هستند. در کنار این پرستاران، مراقبین ساده نیز می توانند با انجام امور بیمار سالمند، کمک فراوانی در ارتقا سلامتی آنها داشته باشند.

سالمندی در محل زندگی خود

پیری و سالمندی در محل زندگی خود و جایی که زندگی می‌کنیم به این معناست که فرد سالمند جامعه می‌تواند به جای این که دوران ناتوانی و کهنسالی خود را در مراکز درمانی و مراکز نگهداری مانند بیمارستان ها و یا آسایشگاه‌ها بگذراند در منزل خود و تحت مراقبت یک پرستار سالمند سپری کند مراقبت در محل زندگی فرد بهترین روش برای حفظ استقلال فرد است و به فرد کمک می‌کند که حداکثر استفاده و بهره را از سال های پایانی زندگی خود ببرد.

خدمات نگهداری و مراقبت از بیمار سالمند

گرچه ممکن است پذیرش دوران سالمندی برای افراد سخت باشد اما اکثر افراد بین سن ۶۰ تا ۷۰ سالگی نیازمند کمک اطرافیان یا پرستار هستند. خیلی از سالمندان نمی‌توانند بپذیرند که فرد غریبه ای به عنوان پرستار در کنار آنها باشد و می‌خواهند تا جای ممکن خودشان به امور زندگی رسیدگی کنند.

این افراد می‌توانند از همسر خود کمک بگیرند و یا از اطرافیان نزدیک، اما خیلی از سالمندان با وجود پرستار در کنار خود مشکلی ندارند و به خصوص آنهایی که تنها زندگی می کنند می توانند از وجود پرستار به عنوان همراه و هم صحبت استفاده کنند.

ضمن اینکه پرستار می تواند در امور مراقبتی و درمانی به سالمند کمک کند. اما اگر سالمند بیماری خاصی دارد و یا ناتوانی جسمی پرستار در کنار سالمند می‌تواند به او خدمات مفید و ارزنده ای را ارائه دهد.

انواع خدمات نگهداری و مراقبت از بیمار سالمند

 • نگهداری خانه
  امور مربوط به خانه بسیار زیاد است و انجام همه آنها برای سالمندی که از توان جسمی و روحی بالایی برخوردار نیست کار دشواری است سالمند می تواند خیلی از امور مربوط به خانه مانند باغبانی، خشکشویی، آشپزی و امور اداری و حساب کتاب مانند پرداخت قبوض و غیره را به پرستار بسپارد.
 • حمل و نقل
  در صورتی که سالمند نمی تواند رانندگی کند یا از اتوبوس، مترو و غیره استفاده کند می تواند از خدمات یک پرستار برای رانندگی استفاده کند سالمند می تواند با او به خرید برود، به منزل افراد فامیل برود و غیره .
 • تغییر در برخی قسمت‌های خانه
  تغییراتی که اطرافیان او می‌تواند در خانه او بدهند مانند نصب نرده در بعضی از قسمتها، استفاده از لامپ ها، استفاده از رمپ برای پله ها و غیره بتواند با کمک پرستار در منزل خود به را حتی زندگی کنند.
 • برنامه ریزی روزانه
  پرستار می‌تواند برای تمام روز سالمند، با توجه به نظر خود سالمند و افراد خانواده برای ا و برنامه‌ریزی کند به طوری که هم سالمند بتواند به خواب و استراحت و تغذیه خود برسد، هم این که بتواند با دوستان و اطرافیان خود معاشرت داشته باشد و بیرون برود.

نکات مهم در نگهداری و مراقبت از بیماران سالمند در منزل

 • درک درست از سالمند
  یکی از نکات مهم در نگهداری و مراقبت از بیمار سالمند داشتن درک درست می باشد. پرستار باید بتوانند درک درستی از شرایط جسمی و روحی بیمار سالمند داشته باشد .سالمندی که بیماری خاصی دارد ممکن است خیلی از مواقع درد داشته باشد و یا بی حوصله باشد پرستار با نشستن کنار سالمند و ماساژ دادن قسمتی از بدن او که درد دارد و همدردی با او می تواند احساس خوبی را به سالمند منتقل کند.
 • پرستاران باید با حوصله باشد
  بدین معنی که سالمند ممکن است خیلی از مواقع غر بزند یا بد خواب شود و به پرستار بگوید که برای او کتاب بخواند یا به حرفم گوش دهد و یا مواقعی از خوردن دارو و غذا اجتناب کند سالمند باید با به خرج دادن صبر و حوصله برخورد مناسب و درستی با سالمند داشته باشد.
 • حفظ شان و احترام به سالمند
  یک فرد سالمند نباید هیچ وقت احساس اضافه بودن را به خود راه دهد. توجه و احترام پرستار به او و همچنین افراد خانواده این حس را در سالمند به وجود می آورد که هنوز عزیز و مورد احترام است.
 • توجه کردن به سالمند
  پرستار باید شش دانگ حواسش به سالمند باشد و هر چیزی را که می گوید به جان و دل گوش دهد به حرف ها و حرکات او توجه کند. گاه ممکن است یک سالمند مشکل شنوایی داشته باشد پرستار باید کامل سالمند را متوجه کاری که می خواهد انجام دهد بکند و اینکه سالمند ممکن است لکنت زبان داشته باشد پرستار باید با صبر و حوصله به او توجه کند تا کلامش را تمام کند و با نگاه و با تکان دادن سر سالمند را متوجه کند که حرف او را متوجه شده است.

شرکت نگهداری و مراقبت از بیمار سالمند

اگر به یک پرستار شخصی برای نگهداری و مراقبت از بیمار سالمند در منزل نیاز دارید یا اینکه سالمند بعد از جراحی خاص نیاز به مراقبت دارد و پس از مرخص شدن از بیمارستان میتوانید به مراکز خدمات پرستاری مراجعه کنید و با در میان گذاشتن درخواست خود با آنها از آنها مشاوره بگیرید و بالاترین و تخصصی ترین سطح از خدمات مراقبتی را برای سالمند خود دریافت کنید پرستاران این مجموعه همیشه در دسترس اند، آنها به هر کدام از نیازهای سالمندان شما احترام می گذارند و تلاش می‌کند که بهترین خدمت را به سالمند ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

7 − 3 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست