تماس
021-66582923
پرستار بیمارپرستاری در منزل

نگهدار و مراقب بیمار در منزل

ارائه بهترین خدمات پرستاری در منزل به بیماران با اعزام نگهدار و مراقب بیمار در منزل به صورت شبانه روزی و روزانه . این خدمات توسط شرکت آتیه پرستاران سلامت به بیماران عزیز ارائه می شود . خدمات ما به صورت ساده و تخصصی می باشد . برای اطلاع بیشتر از خدمات ما با همراه باشید.

نگهدار و مراقب بیمار

متاسفانه ابتلا به بیماری مختص سن خاصی نمی باشد و افراد با سنین مختلف ممکن است در دوره ای از زندگی خود (کودکی،جوانی،سالمندی) بیماری را تجربه کنند و در خانه یا مراکز درمانی به مراقبت نیاز داشته باشند.

در این شرایط بیمار به اطرافیانش احتیاج دارد تا با روحیه دادن و کمک آنها از این دوران سخت و طاقت فرسا عبور کند اما مشغله ها و درگیری های زندگی امروز به قدری زیاد شده که افراد اغلب زمان آزاد زیادی در برنامه روزانه خود ندارند و نمی توانند بعد از ترخیص بیمار شان به مدت طولانی به پرستاری از او در منزل بپردازند و این امر موجب شده که همواره نگرانی زیادی از بابت وضعیت سلامتی و روند درمانی بیماری شان داشته باشند.

خوشبختانه برای حل این مشکل مراکز خدمات پرستاری از بیمار در منزل دایر گردیده که با بهره گرفتن از پرسنل آنها علاوه بر اینکه بیمارتان در خانه و به دور از آلودگی های محیط های درمانی تحت مراقبت قرار می‌گیرد، به علت نزدیکی به خانواده و قرار گرفتن در محیط دلپذیر خانه از لحاظ روحی و روانی نیز وضعیت بهتری خواهد داشت.

یکی از موسسه های معتبر که دارای کادری حرفه ای و مجرب می باشد و در این زمینه سابقه درخشانی دارد مرکز آتیه پرستاران سلامت می باشد که با ارائه خدمات به صورت شبانه‌روزی و مشاوره رایگانی که دارد به خانواده‌ها این امکان را می‌دهد که احتیاجات و اصول اخلاقی مد نظرشان را بیان کنند تا متناسب با نیاز بیمارشان نیروی متشخص و دارای تجربه و تخصص لازم در زمینه آن بیماری به کار بگیرند تا این گونه علاوه بر ایجاد احساس آرامش در خانواده، بیمار نیز به راحتی در منزل دوران نقاهتش را سپری کند.

نگهدار و مراقب بیمار چه وظایفی دارد

اغلب افراد در صورت بیمارشدن تمایل دارند ازمحیط‌های درمانی شلوغ به دور باشند و روند درمانی خود را در خانه پیگیری کنند. اما در نظر داشته باشید که پرستاری از بیمار کار راحتی نیست و بهتر است برای این منظور پرستاری استخدام کنید. زیرا شخصی که وظیفه مراقبت را بر عهده می گیرد باید در زمینه آن بیماری تخصص کافی داشته باشد و با فوریت های پزشکی آشنا باشد تا در شرایط اورژانسی بتواند اقدامات اولیه را انجام دهد.

به طور کلی پرستار موظف است با توجه به نوع بیماری شخص تحت مراقبت و نیازش به اقدامات درمانی، به اموراتی چون خوراندن دارو در زمان‌های تعیین شده، اندازه گیری فشار و قند خون ،تزریقات، شستشوی زخم،تعویض سوند، کمک به انجام نرمش های فیزیوتراپی و غیره رسیدگی کند و در صورتی که فرد در دوران نقاهت بعد از عمل جراحی قرار داشته باشند باید با توجه به دستورالعمل پزشک معالج، مراقبت های لازم را برای بهبود هرچه سریعتر بیمار انجام دهد.

جدا از اقدامات درمانی، در صورت ناتوانی و داشتن مشکلات حرکتی، پرستار وظیفه دارد به امور روزانه بیمار همچون تغذیه، استحمام، اجابت مزاج رسیدگی کند و در صورت حاد بودن وضعیت او و ناتوانی در کنترل ادرارش، وظیفه تعویض پوشک را نیز بر عهده دارد.

در واقع کسانی به شغل پرستاری از بیمار رو می‌آورند که قلب بزرگی دارند و ذاتاً افرادی خدمت رسان و دلسوز هستند زیرا این خصیصه، لازمه ی کار پرستاری می باشد تا با ارتباط عاطفی قوی که با بیمار برقرار می کند علاوه بر بهبود وضعیت روحی او تحمل بیماری را نیز برایش آسان تر کند.

مزایای بکارگیری پرستار برای نگهداری و مراقبت از بیمار در منزل

وقتی فرد به علت بیماری به مراکز درمانی مراجعه می کند به علت زیاد بودن تعداد بیماران، اغلب پرستاران فرصت کافی برای رسیدگی ۲۴ ساعته به بیمار را ندارند و چون هر چند ساعت یک بار شیفت کاری آنها تغییر می کند بیمار نیست نمی تواند ارتباط نزدیکی با پرستارش برقرار کند و محیط بیمارستان برایش کسل کننده و غیرقابل تحمل می‌شود.

از طرفی همراهان بیمار نیز به علت اشتغال به کار و یا زندگی در شهری متفاوت با بیمار، نمی توانند به مدت طولانی برای پیگیری روند درمانی اش به بیمارستان رفت و آمد داشته باشند.

در صورتی که شرایطی فراهم شود که بیمار در منزل و با کمک پرستاری مجرب و حرفه ای تحت مراقبت قرار بگیرد علاوه بر اینکه اطرافیان با خاطری آسوده به زندگی روتین خود می پردازند، بیمار نیز با نظارت بیشتری تحت درمان قرار می‌گیرد زیرا اینگونه پرستار به صورت تمام وقت به امورات مربوط به بیمار رسیدگی می‌کند و با آشنایی که از روحیات و شخصیت او پیدا می کند علاوه بر ایجاد رابطه دوستانه با بیمار تمام واکنش های هشدار دهنده بدن او را در مقابله با بیماری را در نظر گرفته و در صورت لزوم به بهترین شکل عمل می کند.

در این شرایط چون محیط زندگی بیمار تغییر نکرده و مانند سابق در کنار خانواده می‌تواند به امورات دلخواهش بپردازد روحیه اش تضعیف نشده و وضعیت جسمانی اش نیز سریع‌ تر بهبود می یابد.

از دیگر مزایای بستری بودن شخص در منزل می‌توان به کاهش هزینه‌های درمانی و جلوگیری از ابتلا به عفونت های مختلف اشاره کرد زیرا افرادی که برای درمان به بیمارستان مراجعه می کنند هرکدام ناقل ویروس ها و بیماری های مختلف هستند و اگر شخص بستری شده در بیمارستان سیستم ایمنی ضعیفی داشته باشد ممکن است علاوه بر بیماری خود به بیماری های دیگری نیز دچار شود اما شخص که در منزل تحت مراقبت قرار می‌گیرد با چنین مسائلی روبرو نخواهد شد و با تغذیه از غذاهای سالم و مقوی خانگی، هرچه سریعتر سلامت خود را باز خواهد یافت.

برای اینکه بتوانید از خدمات پرستاری بیشترین بهره را ببرید بهتر است که پرستار تان را از انتظارات و خواسته هایتان آگاه کنید و به آنها درباره وضعیت جسمی،روحی و عادات خاص بیمارتان اطلاعات کافی دهید و با در اختیار قرار دادن نسخه و پرونده ی پزشکی بیمار، او را در جریان کامل وضعیت بیمار و نیازهای درمانی اش قرار دهید. همچنین برای شرایط اضطراری لیستی از شماره تلفنهای اطرافیان نزدیک و پزشکان معالج بیمار تهیه کرده و در دسترس او بگذارید تا در صورت نیاز از کمک آنها استفاده کند.

هزینه نگهدار و مراقب بیمار در منزل

هزینه دریافتی توسط پرستار به مواردی چون موقعیت جغرافیایی محل زندگی،میزان توانایی بیمار برای انجام امور شخصی و بازه زمانی در خواستی شما برای نگهداری از بیمار بستگی دارد.

اما مهم‌ترین عامل موثر بر هزینه ها، نوع خدمات دریافتی شما از پرستار می باشد زیرا هرچه خدمات درخواستی مورد نیاز بیمارتان تخصصی‌تر باشد و به امکانات و مهارت بیشتری احتیاج داشته باشد دستمزد دریافتی پرستار نیز افزایش می‌یابد.

همچنین اگر خواهان رسیدگی به اموراتی همچون خرید، آشپزی و نظافت منزل توسط پرستار هستید، باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کنید اما بدانید که با در نظر گرفتن تمامی موارد،استخدام پرستار در منزل با توجه به آرامش و رفاهی که برای خانواده به ارمغان می آورد باز هم نسبت به نگهداری بیمار در مراکز درمانی هزینه کمتری در بر خواهد داشت و از لحاظ اقتصادی برای شما مقرون به صرفه تر می باشد.

در آخر اگر به دنبال هزینه نگهدار و مراقب بیمار در منزل هستید می توانید به صفحه تعرفه های خدمات پرستاری در منزل مراجعه نمایید و یا با کارشناسان مرکز خدمات پرستاری آتیه پرستاران سلامت در بخش مراقبت از بیماران ، ارتباط برقرار کرده و از کلیه قیمت ها با خبر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفت + پنج =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست