نیازمند پرستار سالمند ، ارائه خدمات سالمندان در منزل

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
نیازمند پرستار سالمند در منزل

اگر نیازمند پرستار سالمند در منزل هستید بدانید که موسسه آتیه پرستاران سلامت به صورت شبانه روزی و روزانه آماده ارائه خدمات به سالمندان می باشد . همانطور که می دانید در عصری که در آن قرار داریم خدمت رسانی و خدمت کردن جزو مهمترین کارهایی هستند که افراد در یک جامعه به آنها نیاز دارند . از جمله کارهایی که در زمره ی خدمات محسوب می شود پرستاری است . پرستاری علاوه بر خدمات شایانی که به جامعه ارائه می دهد باعث بهبود و سلامت جامعه نیز می شود .برای همین است که شغل پرستاری جزو مشاغلی است که در زندگی انسانها از ارزش بالایی برخوردار است .

معمولا نیازمند پرستار سالمند در منزل در بیشتر خانواده مرسوم شده است . کودکان ، نوجوانان ، بزرگسالان ، سالمندان و افراد بیمار جزو کسانی هستند که نسبت به شرایطی که دارند و درآن قرار گرفته اند در مواقع ضروری نیاز به مراقبت ، پرستاری و نگهداری دارند .

در این میان پرستاری و نگهداری از سالمندان جزو حساس ترین و مهمترین کارها محسوب می شود . زیرا سالمندان پدر ، مادر و بزرگسالان ما هستند و همیشه باید مورد احترام و مراقبت با والاترین درجه قرار بگیرند. سالمندان روزی جوان بوده اند و از ما پرستاری و مراقبت می کردند . اما دغدغه های آنها این بوده که ما با بهترین شرایط و در سلامتی کامل بزرگ شویم تا بتوانیم انسانهای مفیدی برای جامعه ی خود باشیم . حالا که ما بزرگ شده ایم آنها به دوران سوم زندگی خود وارد شده اند که همان دوران سالمندی گفته می شود.

الان نوبت ماست که بتوانیم از این دوره های گران بها که جوانی و عمر خود را صرف ما کرده اند پرستاری و نگهداری نماییم . مراقبت از آنها باید جزو اولویتهای ما قرار گیرند . تا بتوانیم ذره ای از لطفی را که سالمندان عزیزمان در حق ما کرده اند را جبران کنیم و احساس خوب و دلپذیری را برای آنها در آغوش گرم خانواده مهیا کنیم که بتوانند از دوران سالمندیشان به بهترین نحو ممکن استفاده کنند و سایه بزرگیشان بر سر ما باشد .

کفیت مراقبت و نگهدری از سالمندان در خانه :

شاید گاهی اوقات ما برای پرستاری از سالمند عزیزمان وقت کافی یا زمان مناسب را نداریم زیرا با وجود سخت شدن زندگی در شرایط اقتصادی که جامعه با آن روبرو است تمام افراد در جامعه باید شاغل باشند تا بتوانند نیازهای زندگی خود را جبران کنند و در این صورت تمام زمانشان پر می شود و دیگر وقت کافی برای نگهداری از سالمند عزیز خود ندارند .

عده ای افراد نیز وجود دارند که زمان و وقت کافی برای پرستاری از سالمندشان دارند اما تخصص و چگونگی نگهداری از سالمندشان را بلد نیستند و می داند که اگر به شرایط نگهداری از سالمند آشنا نبوده و نتواند که نیازهای جسمی و روحی یک سالمند را تامین کند چه خطرات جبران ناپذیری در کمین سالمند می تواند باشد . بر این اساس این افراد نیازمند پرستار سالمند و با تجربه هستند که بتواند از سالمند عزیزشان در منزل به خوبی مراقبت و نگهداری کند .

کیفیت در نگهداری و مراقبت از سالمند بسیار مهم می باشد و می تواند بر روند زندگی روزمره یک سالمند بسیار کمک کرده و حال عمومی او را در یک درجه نسبی و خوب قرار دهد که هم می تواند احساس خوبی و رضایتبخشی را برای سالمند به ارمغان بیاورد و هم باعث می شود که خانواده سالمند با اطمینان و خیالی آسوده سالمند عزیزشان را تحت پرستاری و مراقبت در منزل قرار دهند . وقتی که نحوه ی مراقبت و نگهداری از سالمند به خوبی اجرا شود شاهد این خواهیم بود که جمعیت سالمند یک جامعه از سلامت خوبی برخوردار می باشد و در کنار عزیزانشان به زندگی خود می پردازند .

انتخاب یک پرستار خوب و کاربلد :

امروزه نیازمند پرستار سالمند را می توان در بیشتر خانواده ها با توجه به شرایط زندگی ، احساس کرد . انتخاب پرستار برای والدین همیشه امری دشوار و دلهره آور بوده است . زیرا والدین عزیز یا راه درست انتخاب یا راه گزینش پرستار را بلد نیستند یا نگران این هستند که چه پرستاری را برای نگهداری و مراقبت از سالمندشان انتخاب کنند که بتواند بهترین خدمات را به سالمند ارائه دهد . در این میان به چند ویژگی یک پرستار سالمند توانا و با تجربه خواهیم پرداخت تا شما را در انتخاب پرستار سالمند خوب کمک کند :

 • پرستار سالمند باید از توانای جسمی خوبی برخوردار باشد تا بتواند سالمند را به خوبی جابجا نماید . و کمک حال سالمند باشد .
 • تعهد و مسئولیت پذیری در کارها جزو خصوصیات بارز یک پرستار در منزل  برای خدمات رسانی به سالمند می باشد .
 • یک پرستار کاردان باید بتواند ارتباط خوبی با سالمند برقرار کند و از لحاظ روحی و عاطفی رابطه خوب و محکمی با سالمند داشته باشد تا بتواند به روند بهبودی سلامتی سالمند کمک شایانی نماید .
 • داشتن اعتماد به نفس و روحیه ی خوب و خوش اخلاق بودن از خصوصیات مهم یک پرستار سالمند به حساب می آید .
 • هماهنگ بودن با خانواده سالمند در انجام بهتر کارهای سالمند. زمانی که پرستار سالمند بتواند ارتباط خوبی با خانواده سالمند برقرار کند باعث می شود که والدین سالمند به او اعتماد کرده و در انجام کلیه کارهایی که برای سالمند قرار است انجام شود به خوبی به پرستار کمک های لازم را دهند .
 • داشتن پوشش مناسب در هنگامی که در منزل سالمند مشغول به پرستاری و نگهداری از سالمند هستند .
وظایفی که بر عهده ی پرستار در منزل است

وظایفی که بر عهده ی پرستار است :

در تمام کارها داشتن برنامه کاری و انجام آنها بسیار مهم می باشد . وقتی که برنامه منظمی برای کاری در نظر گرفته شده باشد انجام درست و دقیق آن نیز به اندازه برنامه کاری مهم می باشد . در این میان پرستار سالمند در منزل باید وظایفی را که عهده دار است را به خوبی و با کیفیت زیاد به سالمند ارائه دهد تا خللی در کارش به وجود نیاید.

به چند نمونه از این وظایف اشاره کرده ایم :

 • داشتن نظم کاری در پرستاری از سالمند . پرستار سالمند در منزل باید منظم و خوش قول باشد و ساعاتی را که قرار است در خدمت سالمند باشد حضور داشته تا بتواند خدمات خود را به سالمند به خوبی ارائه دهد .
 • داشتن زمانبندی مناسب برای دادن دارو یا قرص طبق دستور پزشک . باید به طور دقیق در اوقاتی که سالمند نیاز به قرص یا دارو دارد به سالمند داروهایش را بدهد تا روند درمان سالمند به چالش نیافتد.
 • تهیه کردن غذای سالم و مقوی برای سالمند ( Nutritional foods for the elderly) که می تواند به قدرت جسمانی و روحی سالمند بیفزاید . یادمان باشد که تغذیه مناسب و مقوی برای سالمند بسیار ضرروی است و می تواند باعث تجدید قوا در سالمند شود .
 • امور نظافتی و بهداشتی سالمند را سر وقت و به خوبی انجام دهد . حمام بردن سالمند ، شستشوی لباسهای سالمند و …
 • تهیه کردن برنامه ای برای اوقات فراقت سالمند در منزل یا بیرون منزل . در اوقاتی که سالمند قرار است در منزل باشد باید با انجام دادن کارهای آموزشی و تفریحی بستری را فراهم کند که به روند ذهنی و فکری سالمند کمک شود .

, , , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

20 − نوزده =

فهرست