تماس
021-66582923

نیازمند پرستار سالمند تهران

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
نیازمند پرستار سالمند در منزل

نیازمند پرستار سالمند امروزه به مراتب بیشتر از گذشته در بین افراد جامعه احساس می شود. همانطور که می دانید در عصری که در آن قرار داریم خدمت رسانی و خدمت کردن جزو مهمترین کارهایی هستند که افراد در یک جامعه به آنها نیاز دارند. از جمله کارهایی که در زمره ی خدمات محسوب می شود پرستاری است . پرستاری علاوه بر خدمات شایانی که به جامعه ارائه می دهد باعث بهبود و سلامت جامعه نیز می شود .برای همین است که شغل پرستاری جزو مشاغلی است که در زندگی انسانها از ارزش بالایی برخوردار است.

نیازمند پرستار سالمند

امروزه سالمندان سالم و بیمار و همچنین سالمندانی که تنها زندگی می کنند نسبت به شرایطی که دارند و در آن قرار گرفته اند بیشتر نیازمند پرستار سالمند می باشند. پرستاری و نگهداری از سالمندان جزو حساس ترین و مهمترین کارها محسوب می شود. سالمندان همیشه باید مورد احترام و مراقبت با والاترین درجه قرار بگیرند. سالمندان روزی جوان بوده اند و از ما پرستاری و مراقبت می کردند . دغدغه های آنها این بوده که ما با بهترین شرایط و در سلامتی کامل بزرگ شویم تا بتوانیم انسانهای مفیدی برای جامعه ی خود باشیم. حالا که ما بزرگ شده ایم آنها به دوران سوم زندگی خود وارد شده اند که همان دوران سالمندی گفته می شود.

الان نوبت ماست که بتوانیم از این دورهای گرانبها که جوانی و عمر خود را صرف ما کرده اند پرستاری و نگهداری نماییم و پرستاری از سالمند را باید جزو اولویتهای ما قرار گیرند . تا بتوانیم ذره ای از لطفی را که سالمندان عزیزمان در حق ما کرده اند را جبران کنیم و احساس خوب و دلپذیری را برای آنها در آغوش گرم خانواده مهیا کنیم که بتوانند از دوران سالمندیشان به بهترین نحو ممکن استفاده کنند و سایه بزرگیشان بر سر ما باشد.

نیازمند پرستار سالمند در منزل

شاید گاهی اوقات ما برای پرستاری از سالمند عزیزمان وقت کافی یا زمان مناسب را نداریم زیرا با وجود سخت شدن زندگی در شرایط اقتصادی که جامعه با آن روبرو است تمام افراد در جامعه باید شاغل باشند تا بتوانند نیازهای زندگی خود را جبران کنند و در این صورت تمام زمانشان پر می شود و دیگر وقت کافی برای نگهداری از سالمند عزیز خود ندارند .

عده ای افراد نیز وجود دارند که زمان و وقت کافی برای پرستاری از سالمندشان را دارند اما تخصص و چگونگی نگهداری از آنها را بلد نیستند و می دانند که اگر به شرایط نگهداری از سالمند آشنا نباشند و نتوانند نیازهای جسمی و روحی آنها را تامین کنند با عواقب جبران ناپذیری روبرو می شوند. بر این اساس این افراد نیازمند پرستار سالمندی هستند که با تجربه بالای خود بتواند از سالمندشان مراقبت کند.

کیفیت در نگهداری و مراقبت از سالمند بسیار مهم می باشد و می تواند بر روند زندگی روزمره یک سالمند بسیار کمک کرده و حال عمومی او را در یک درجه نسبی و خوب قرار دهد که هم می تواند احساس خوب و رضایتبخشی را برای سالمند به ارمغان بیاورد و هم باعث می شود که خانواده سالمند با اطمینان و خیالی آسوده سالمند عزیزشان را تحت پرستاری و مراقبت در منزل قرار دهند.

وقتی که نحوه ی مراقبت و نگهداری از سالمند به خوبی اجرا شود شاهد این خواهیم بود که جمعیت سالمند یک جامعه، از سلامت خوبی برخوردار می باشد و در کنار عزیزانشان به زندگی خود می پردازند. اما انتخاب یک پرستار خوب نیز می تواند این تاثیرات را چند برابر کند. حال این سوال برای شما پیش می آید که یک پرستار خوب چه خصوصیاتی دارد که در زیر به آن اشاره کرده ایم.

اگر نیازمند پرستار سالمند خوب هستید به نکات زیر توجه نمایید

امروزه نیازمند پرستار سالمند را می توان در بیشتر خانواده ها با توجه به شرایط زندگی ، احساس کرد . انتخاب پرستار برای والدین همیشه امری دشوار و دلهره آور بوده است . زیرا والدین عزیز یا راه درست انتخاب یا راه گزینش پرستار را بلد نیستند یا نگران این هستند که چه پرستاری را برای نگهداری و مراقبت از سالمندشان انتخاب کنند که بتواند بهترین خدمات را به سالمند ارائه دهد . در این میان به چند ویژگی یک پرستار سالمند توانا و با تجربه خواهیم پرداخت تا شما را در انتخاب پرستار سالمند خوب کمک کند :

 • پرستار سالمند باید از توانای جسمی خوبی برخوردار باشد تا بتواند سالمند را به خوبی جابجا نماید . و کمک حال سالمند باشد .
 • تعهد و مسئولیت پذیری در کارها جزو خصوصیات بارز یک پرستار در منزل  برای خدمات رسانی به سالمند می باشد .
 • یک پرستار کاردان باید بتواند ارتباط خوبی با سالمند برقرار کند و از لحاظ روحی و عاطفی رابطه خوب و محکمی با سالمند داشته باشد تا بتواند به روند بهبودی سلامتی سالمند کمک شایانی نماید .
 • داشتن اعتماد به نفس و روحیه ی خوب و خوش اخلاق بودن از خصوصیات مهم یک پرستار سالمند به حساب می آید .
 • هماهنگ بودن با خانواده سالمند در انجام بهتر کارهای سالمند. زمانی که پرستار سالمند بتواند ارتباط خوبی با خانواده سالمند برقرار کند باعث می شود که والدین سالمند به او اعتماد کرده و در انجام کلیه کارهایی که برای سالمند قرار است انجام شود به خوبی به پرستار کمک های لازم را دهند .
 • داشتن پوشش مناسب در هنگامی که در منزل سالمند مشغول به پرستاری و نگهداری از سالمند هستند .
وظایفی که بر عهده ی پرستار در منزل است

در تمام کارها داشتن برنامه کاری و انجام آنها بسیار مهم می باشد . وقتی که برنامه منظمی برای کاری در نظر گرفته شده باشد انجام درست و دقیق آن نیز به اندازه برنامه کاری مهم می باشد . در این میان پرستار سالمند در منزل باید وظایفی را که عهده دار است را به خوبی و با کیفیت زیاد به سالمند ارائه دهد تا خللی در کارش به وجود نیاید. حال به چند نمونه از این وظایف این پرستاران اشاره کرده ایم.

 • داشتن نظم کاری:  پرستار سالمند در منزل باید منظم و خوش قول باشد و ساعاتی را که قرار است در خدمت سالمند باشد حضور داشته تا بتواند خدمات خود را به سالمند به خوبی ارائه دهد .
 • داشتن زمانبندی مناسب برای دادن دارو یا قرص طبق دستور پزشک: باید به طور دقیق در اوقاتی که سالمند نیاز به قرص یا دارو دارد به سالمند داروهایش را بدهد تا روند درمان سالمند به چالش نیافتد.
 • تهیه کردن غذای سالم و مقوی برای سالمند که می تواند به قدرت جسمانی و روحی سالمند بیفزاید: یادمان باشد که تغذیه مناسب و مقوی برای سالمند بسیار ضرروی است و می تواند باعث تجدید قوا در سالمند شود .
 • امور نظافتی و بهداشتی سالمند را سر وقت و به خوبی انجام دهد: حمام بردن سالمند ، شستشوی لباسهای سالمند و …
 • تهیه کردن برنامه ای برای اوقات فراقت سالمند در منزل یا بیرون منزل: در اوقاتی که سالمند قرار است در منزل باشد باید با انجام دادن کارهای آموزشی و تفریحی بستری را فراهم کند که به روند ذهنی و فکری سالمند کمک شود .
, , , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده + 17 =

فهرست