تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

نیاز به پرستار سالمند در منزل

نیاز به پرستار سالمند در منزل یکی از مشکلات ویژه خانواده هایی می باشد که دارای فرد مسن و پیر در زندگی خود هستند. علت نیاز این خانواده ها کم توانایی در مراقبت و نگهداری از این سالمندان می باشد.

نیاز به پرستار سالمند

مراقبت و نگهداری از سالمندان در خانه یک خدمت منصفانه برای عزیزان شما می باشد که توسط مراکز خدمات پرستاری ارائه می شود. معمولا سالمندانی که پیر شده اند و بدن آنها قادر به انجام کارهای روزمره خود نیستند نیاز به پرستار سالمند در منزل با مراقبت های ویژه دارند.

با بالا رفتن سن این مشکلات می تواند بدتر هم شود و مراقبت های دارویی و رژیم غذایی نیز به موارد روزمره آنها اضافه شود و همچنین بالا رفتن سن ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی در گوارش این افراد بوجود بیاورد که مجبور به تعویض پوشک و یا روتختی باشند.

خانواده هایی که نیاز به پرستار سالمند در منزل دارند باید بدانند که افرادی که خدمات مراقبت از سالمندان را ارائه می دهند در ارائه مراقبت های خانگی تخصص داشته و آنها می توانند مراقبت های طولانی مدت مثلا به صورت شبانه روزی انجام دهند.

یکی دیگر از دلایل نیاز خانواده ها به پرستار سالمند جایی است که عزیز شما سالم است ولی هیچ یک از افراد خانواده و یا خویشاوندان در نزدیکی او نیستند. ممکن است فرزندان او در جایی دور زندگی کنند. اما مرکز آتیه پرستاران سلامت به هیچ وجه این افراد را تنها نمی گذارد و همانند خانواده از او مراقبت و نگهداری می کنند.

بنابر این باید بگوییم سالمندان چه تنها باشند و چه با خانواده زندگی کنند نیاز به پرستار منزل برای داشتن استقلال بیشتر دارند. موسسه ما شخصی را که برای مراقبت های سالمندان انتخاب کرده به شغل خود علاقه و از انگیزه بالایی برای خدمت رساندن به سالمندان عزیز برخوردار می باشد.

راه های رفع نیاز به پرستار سالمند در منزل

اگر نیاز به پرستار سالمند دارید شما می تواند از دو روش به هدف خود برسید.

1- به طور مستقیم فردی را برای مراقبت از سالمند خود استخدام نمایید.
2- از مراکز ارائه خدمات پرستاری در منزل کمک بگیرید

استخدام فرد به طور مستقیم هم می تواند مزایایی داشته باشند و هم معایبی که در ادامه به تک تک آنها اشاره می کند.

مزایا: استخدام به طور مستقیم می تواند هزینه ی کمتری را برای شما داشته باشد زیرا شما دیگر نیازی نداری هزینه ای بابت پورسانت به آژانس ها پرداخت نمایید و شما فقط هزینه را مستقیما به مراقبت می دهید. آژانس ها و مراکز خدمات پرستاری معمولا برای ارائه خدمات مدیریت شده برای سالمند شما درصدی را دریافت می نمایند.
از دیگر مزایا اینکه شما خودتان به طور مستقیم مراقب سالمند را مدیریت می کنید و دستمزد، مرخصی و تشویقی خودتان تعیین می کنید.

معایب: این مورد می تواند معایبی را نیز داشته باشد مثلا شما خودتان باید غیب و یا مرخصی مراقب را خودتان مدیریت نمایید. اما آژانس های پرستاری به راحتی این مورد را با برنامه ریزی دقیق و فرستادن یک پرستار جایگیزین، رفع مشکل می کنند.

آژانس های پرستاری مراقبت های حرفه ای را ارائه می دهند زیرا فردی را که برای مراقبت و پرستاری از سالمند شما اعزام می کنند بسیار با تجربه و حرفه ای در زمینه مراقبت های خانگی می باشد. حتی شما می توانید بازخورد و یا عدم بازخورد مراقب را به مرکز گزارش دهید و در صورت عدم توانایی مراقب می توانید درخواست پرستار دیگری را از مرکز داشته باشید. پس یکی از معایب بزرگ استخدام مستقیم پرستار از طرف خودتان، عدم توانایی در جایگزینی سریع پرستار می باشد.

پس اگر نیاز به پرستار سالمند در منزل دارید پیشنهاد می شود گزینه ی استفاده از مراکز و آژانس های پرستاری را انتخاب نمایید.

خدمات نیاز به پرستار سالمند در منزل

نیاز به پرستار سالمند در منزل برای سالمندانی که تنها می باشد یکی از بیشترین درخواست ها می باشد. احساس تنهایی و انزوا می تواند بسیار مخرب برای سالمند شما باشد و زندگی او را نابود کند پس یکی از خدمات پرستاران ما علاوه بر مراقبت از سالمند یک همدم و همراه خوب برای سالمند شما می باشد.

از دیگر خدمات آزانس ها به خانواده هایی که نیاز به پرستار سالمند در منزل دارند این است که پرستار اعزامی در فعالیت ها و امور روزانه به سالمندان شما کمک فراوانی می کنند مانند حمام رفتن، توالت رفتن، لباس پوشیدن، غذا دادن و غذا درست کردن، همراهی سالمند در راه رفتن

از دیگر خدمات آزانس ها مراقبت و مدیریت فعالیت های سالمندانی که به بیماری آلزایمر ، پارکینسون دچار هستند می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

7 − 5 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست