تماس
021-66582923

هزینه پرستار سالمند در منزل تهران

پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه

هزینه پرستار سالمند در منزل مبحثی است که در این مقاله می خواهیم راجعب آن توضیحاتی برای شما عزیزان کاربر مطرح کنیم. وقتی شما از موسسات پرستاری در منزل درخواست پرستار برای سالمند خود می کنید در قبال خدماتی که به شما می دهند مبلغی را دریافت می کنند که به عنوان پشتیبانی از خدماتی که ارائه می دهند می باشد.

عوال تاثیر گذار بر هزینه پرستار سالمندان

هزینه پرستار سالمند را می توان بر اساس شرایط سالمندان تعیین کرد. امروزه موسسات زیادی وجود دارد که خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان انجام می دهند که حقوق های متفاوتی را برای خدمات خود در نظر می گیرند اما باید بدانید که حقوق پرستار سالمند در منزل  در موسسات حتما باید مطابق با قوانی مصوبه وزارت بهداشت باشد.

البته این هزینه ها بر اساس خدماتی که موسسات خدمات پرستاری به خانواده ها ارائه می دهد می تواند متفاوت باشد. مثلا حقوق پرستار سالمندان پوشکی متفاوت است با سالمندانی که سالم هستند و یا سالمندانی که شب بیداری دارند به مراتب حقوق بالاتری نسبت به سالمندان آرام دارند و یا اینکه حقوق خدمات ارائه شده توسط پرستار خانم به سالمندان مرد بیشتر می باشد.

یکی دیگر از عواملی که تاثیر در هزینه پرستار سالمندان تعداد افراد حاضر در منزل و در کنار سالمند می باشد. بسیاری از خانواده ها هستند که علاوه بر خدمات به سالمندان از پرستار سالمند می خواهند که به اعضای خانواده نیز خدمات رسانی نمایند که در این شرایط مبلغ دستمزد بالا می رود.

از دیگر عوامل تاثیر گذار بر حقوق پرستار سالمند در منزل را می توان به محل سکونت سالمند دانست مثلا سالمندانی هستند که محل زندگی آنها با محل زندگی پرستار فاصله زیادی دارد که این خود مستلزم در نظر گرفتن کرایه رفت و آمد پرستار می باشد البته معمولا این شرایط برای پرستاران روزانه است.

شرایط حرکتی سالمند یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر قیمت پرستار سالمند می باشد. مثلا سالمندانی هستند که در بستر می باشند و به سختی حرکت می کنند که این عزیزان باید خدماتی فراتر از دیگر سالمندان دریافت نمایند. مثالا پرستار باید سالمند را به طور مرتب جابجا کند که زخم بستر نگیرد و یا برای حمام یا دستشویی بردن باید جایجایی سالمند را انجام دهد که بسیار مشکل می باشد.

هزینه پرستار سالمند در منزل روزانه و شبانه روزی

 • در بیمارستان یا همراه بیمار در بیمارستان در یک روز ، 24 ساعت کاری از 500/000 هزار تا 650/000 تومان
 • در منزل ( سالمند سالم ، تنها خانم )  8 ساعت کاری  ماهیانه از 5/500 تومان تا 6/000/000   تومان
 • در منزل روزانه ( سالمند بیمار ،تنها  ) 8 ساعت کاری ماهیانه از 6/500/000 تومان تا 7/000/000 تومان
 • شبانه روزی ( بیمار خانم ، تنها )  ماهیانه از 8/000/000 
 • شبانه روزی ( سالمند خانم سالم ، تنها)   ماهیانه از 6/500/000 تومان تا 7/000/000 تومان
 • شبانه روزی ( خانم برای آقا سالمند سالم ) ماهیانه 8/000/000 تومان
 • شبانه روزی ( خانم برای آقا سالمند بیمار یا پوشکی ) ماهیانه  9/000/000  ( به شرایط بیمار بستگی دارد )

خصوصیات پرستاران در قبال دریافت حقوق پرستار سالمند در منزل

خانواده ها جدا از اطلاع داشتن از هزینه پرستار سالمند در منزل ، باید نکاتی را نیز در مورد خصوصیت های خوب یک پرستار منزل را بدانند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم .

 • پرستار در درجه اول باید نسبت به کار خود علاقه داشته باشد. اگر یک پرستار علاقه ای به نگهداری از سالمند نداشته باشد دچار آشفتگی و نارحتی می شود و این آشفتگی به سالمند نیز انتقال پیدا می کند و در مرحله بعد باید پرستار قابل اعتماد، دلسوز و دارای توان فیزیکی بالا باشد .
 • از خصوصیات دیگر صبور بودن می باشد . رفتار یک سالمند تقریبا مثل کودک می باشد پس باید پرستار صبور باشد و از حرف زدن ، سوال کردن زیاد و رفتارهای سالمند ناراحت نشود و با صبر و حوصله  به تمام سوالات و حرفهای سالمند خوب گوش کند تا سالمند در کنار او احساس آرامش کند .
 • پرستار باید روش استفاده از کمک های اولیه را آموزش دیده باشد و همچنین با دارو ها و بیماریها آشنایی داشته باشد و نکته مهم اینکه باید دوره های احیای قلبی و عروقی را گذرانده باشد تا در مواقع بحرانی بتواند کمک کند .

وظایف پرستاران در قبال دریافت هزینه پرستار سالمند

موسسات ارائه خدمات پرستاری ، حقوق و هزینه پرستاری سالمند در منزل را بر اساس وظیفه ای که پرستار در قبال سالمند دارد تعیین می کنند . که در زیر این وظایف را یکی یکی برای شما عزیزان توضیح می دهیم .

 • مراقبت های ایمنی از سالمندان شما
 • رسیدگی به وضعیت سالمند و دادن داروهایش در سر ساعت به طور مرتب
 • درست کردن غذای مفید و دادن غذا به سالمند
 • دادن روحیه به سالمند به فرض مثال سالمند را حداقل روزی یک نوبت با اجازه خانواده به بیرون ببرد .
 • در صورت تمایل و علاقه نشان دادن سالمند ، مرور خاطرات ، خواندن کتاب ، دیدن فیلم ، انجام بازی های فکر و غیره می تواند برای سالمند بسیار مفید باشد مخصوصا سالمندان آلزایمری
 • حمام بردن و رسیدگی به نظافت سالمندان عزیز
 • تمیز کردن محل زندگی سالمند تاثیر بسزایی در روحیه خود سالمند و اطرافیان و حتی خود پرستار دارد.

هزینه پرستار سالمند با شرایط پرستاران

 • اگر پرستار تجربه کافی و همچنین آموزشهای کافی در مورد بیماریهای رایج در دوران سالمندی را دیده باشد از حقوق بالاتری برخوردار می باشد .
 • حقوق پرستار سالمند در منزل که مهارت کافی با فیزیوتراپی دارد تا حدودی بالا می باشد .
 • تعرفه های پرستارانی که فقط وظیفه نگهداری و انجام امور بهداشتی سالمند را بر عهده دارد پایین تر از پرستار متخصص با دانش علمی بالا دارد .
 • معمولا مراقبت از بیماران روانی به علت سختی کار هزینه ی بالاتری را شامل می شود 

هزینه پرستار سالمند در منزل تهران

هزینه پرستار سالمند در منزل در شهر تهران به مراتب دارای تفاوت هایی نسبت به شهرهای دیگر دارد که می تواند دلایل زیادی داشته باشد. یکی از این دلایل بالا بودن هزینه های روزمره در این شهر می باشد. پرستار اگر نتواند با هزینه پرستاری زندگی روزمره خود را بچرخاند مجبور می شود این شغل را رها کند پس باید حتما این عزیزان را درک کرد تا بتوانند به خوبی خدمات خود را به سالمندان ارائه دهند.

هزینه کمیسیون شرکت در قبال خدمات پرستاری سالمندان

حقوق پرستار سالمند در منزل دارای مبالغی مشخصی می باشد که در بالا به آنها اشاره کردیم حال در قبال این خدمات مبلغی به عنوان پورسانت برای شرکت در نظر گرفته می شود که مطالبق زیر می باشد.

 • قرارداد 6 ماهه برابر یک پایه حقوق ( یعنی هرچقدر حقوق یک ماه پرستار باشد باید برای دریافت پشتیبانی به مدت 6 ماه مبلغی به اندازه حقوق یک ماه پرستار سالمند برای پورسانت شرکت در نظر گرفته شود)
 • قرارداد 3 ماهه برابر با 80 درصد حقوق یک ماه پرستار سالمند
 • قرداد یک ماهه برابر با 40 درصد حقوق یک ماه پرستار
, , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × 2 =

فهرست