تماس
021-66582923

همدم سالمند سالم در تهران – همدم آقا و خانم

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
همدم سالمند در منزل - همدم سالمند سالم در تهران - همدم آقا و خانم

مهمترین وظیفه ی پرستارانی که به عنوان همدم سالمند سالم خدمات رسانی می کنند این است که سالمند خود را از تنهایی دور کنند. در دوران سالمندی مهمترین امری که برای اطرفیان ضرورت دارد این است که نگذارند سالمندشان تنها شود. سالمند دوست دارد در این سنین اطرافش شلوغ باشد و در کنار خانواده خود زندگی کند. وابستگی سالمند به دلیل مسائل جسمی و مسائل مالی و مشکلات روحی اتفاق میوفتد و دوست دارد در دوران سالمندی در تنهایی به سر نبرد .

همدم سالمند سالم

تنهایی در سالمندان بسیار تخریب کننده می باشد و باعث میشود که سالمند به افسردگی و مشکلات جسمی و روحی دچار شود که خود باعث میشود که زندگی سالمند به خطر بیوفتد. طبق نظریه کارشناسان بخش سلامت سالمندان در موسسه آتیه پرستاران سلامت ، تنهایی در سالمندان باعث ایجاد افسردگی در آنها می شود. وقتی که یک سالمند همسر خود را از دست میدهد به شدت احساس تنهایی در او پدیدار میشود و با ازدواج فرزندانش بر این شدت افزایش میابد که این امر خود مستلزم اهمیت دادن به نگهداری سالمندان در منزل می باشد.

همدم سالمند سالم به کسی گفته میشود که به طور تمام وقت در کنار سالمند باشد و تمام کارهای روزمره را برای سالمند انجام دهد تا سالمند بتواند از شرایط نسبی خوبی برخوردار باشد .

همدم سالمند در تهران باید دارای خصوصیات و ویژگیهایی باشد تا بتواند در امر خدمت رسانی به سالمند مفید و موثر واقع شود که این خصوصیات عبارتند از :

 • داشتن نظم در انجام کارهای سالمند
 • مسئولیت پذیری
 • داشتن ظاهری مناسب و معقول
 • داشتن عاطفه و مهربانی
 • داشتن روحیه شاد و بشاش
 • خون گرم بودن

چند مورد از عوارضی که براثر تنهایی درسالمندان به وجود می آید عبارتند از:

 • در اثر نداشتن ارتباط اجتماعی قوی دچار افسردگی میشود.
 • وقتیکه سالمند در تنهایی به سر میبرد باعث میشود که به سیستم ایمنی او ضربه وارد شود و از لحاظ سلامتی در معرض خطر باشد.
 • وقتی سالمند تنهاست باعث میشود که وی به سیگار کشیدن روی بیاورد و دچار اضافه وزن شود که میتواند به سلامتی وی ضربه وارد کند.
 • با تنهایی سالمند خطر ابتلای وی به آلزایمر به شدت افزایش پیدا میکند

بهترین راه حل برای رفع تنهایی و رفع نیازهای سالمند این است که خانواده و نزدیکان وی به شدت به نیازهای روحی و روانی سالمند توجه کنند و به وی در انجام کارهای روزانه اش کمک کنند، در چنین وضعیتی بعضی خانواده ها به علت سرکار رفتن و کارهای روزانه گوناگون که درگیر آن هستند وقت رسیدگی و مراقبت از سالمندشان را به طور کامل ندارند و تمایل دارند که از یک پرستار سالمند و یا همدم سالمند  کمک بگیرند.

قبل از استخدام و در خواست همدم سالمند سالم باید سالمند را با موضعات زیر آشنا و آماده کنید.

طوری رفتار کنید که به او بفهمانید که نمیتوانید همیشه کنار وی باشید و او نیز درک خواهد کرد. باید برای سالمند واضح و درست توضیح دهید که هدف شما از استخدام همدم چیست .

باید به سالمندتان توضیح دهید که هدف از درخواست همدم برای نگهداری و پرستاری از شما میباشد. باید با سالمندان مثل بچه ها رفتار نکرد و اجازه دهیم تا خودشان همدم خویش را انتخاب کنند و برای ایشان ارزش بالای قائل باشید.

وظایف همدام سالمند - همدم سالمند سالم در تهران - همدم آقا و خانم

وظایف همدم سالمند سالم در منزل چیست

 • مراقبت و نگهداری از سالمند در تمام ساعات شبانه روزی
 • غذا دادن به سالمند و انجام امور منزل و آشپزی
 • انجام کارهای روزمره سالمند مثل دستشوی بردن سالمند ، حمام بردن سالمند ، رسیدگی به امور نظافتی بدن سالمند
 • انجام دادن بازیهای فکری با سالمند و انجام کارهای آموزشی و تفریحی با سالمند در منزل
 • در اوقاتی که سالمند روند روحی مناسبی ندارد و احساس کسلی میکند، همدم سالمند تهران باید برنامه ریزی کند و سالمند را به بیرون از منزل ببرد تا با پیاده روی در پارک حال و هوای سالمند خوب شود.
 • ایجاد رابطه خوب و صمیمی با سالمند و خانواده سالمند که موجب میشود در روند حال عمومی سالمند موثر بوده و احساس خوبی را در سالمند ایجاد کند

خطرات تنها ماندن درسالمندان بسیارمیتواند برای آنها خطرناک باشد و تاثیرات منفی را در آنها ایجاد کند. وقتی که آلزایمر به سراغ سالمندان می آید دیگر قادر نخواهند بود که تنها باشند و به دلایل کهولت سن و ضعف در قوای جسمی، تحرکات مغزی آنها نیز دچار اختلال میشود و برایشان دردسر ساز خواهند بود.

از طرف دیگر گاهی سالمند نیاز به خوردن دارو دارد و با وجود تنها بودن و یا حواس پرتی شاید دارو را اشتباه بخورد که این عامل خسارات جبران ناپذیری خواهد داشت. بعضی سالمندان هنگام راه رفتن زمین میخورند و باید کسی باشد که همراهیشان کند. در چنین شرایطی وجود یک همدم سالمند خانم یا همدم سالمند آقا میتواند به سالمند کمک زیادی کند و کمک حال او باشد تا احساس خوشایندی را تجربه کند و بتواند زندگی روزمره مفیدی را سپری کند .

انتخاب همدم مناسب با شرایط سالمند امری ضروری میباشد زیرا گاهی سالمند نارضایتی زیادی از همدمی که از او نگهداری میکند دارد مثلا دوست دارد در هنگامی که پیش خانواده خود به سر میبرد همدم به خوبی با او رفتار کند و او را با احترام صدا بزند.

بنا بر نظریه کارشناسان آتیه پرستاران سلامت خانواده های عزیز باید توجه به این موضوع داشته باشند که برای به خدمت گرفتن یک همدم خوب و کاردان برای مراقبت و نگهداری از سالمند عزیزشان حتما به موسسات معتبر مراجع کنند تا هیچ اختلالی در این موضوع برایشان به وجود نیاید.

استخدام همدم سالمند سالم

اگر به دنبال استخدام همدم خانم یا استخدام همدم آقا هستید می توانید از شرکت های پرستاری در منزل که دارای مجوز رسمی می باشند و معتبر هستند درخواست این خدمات نمایید. یکی از این شرکت های پرستاری که در این بخش فعالیت دارد و در تهران می باشد، موسسه آتیه پرستاران سلامت است.

این موسسه علاوه بر ارائه خدمات به تمام نقاط تهران اعم از غرب ، شرق و جنوب تهران به تازگی خدمات خود را در سطح تهران گسترش داده و با اعزام همدم سالمند در شمال تهران ، خدمات ارزنده ای به این عزیزان که در شمال تهران زندگی می کنند ارائه می دهد. شما می توانید برای اطلاع بیشتر با کارشناسان این موسسه ارتباط برقرار کرده و از خدمات همدم سالمند بهره ببرید. منتظر صدای گرمتان هستیم.

همدم سالمند سالم در کرج

همانطور که در بالا اشاره شد خدمات آتیه پرستاران سلامت در تمام نقاط تهران ارائه می شود و هدف این موسسه در آینده ای نه چندان دور ارائه خدمات به کل کشور می باشد. به تازگی این موسسه پهنای خدمات خود را گسترده داده و سطح شهر کرج را نیز به پهنای خدمات خود اضافه کرده است. در نتیجه هموطنان عزیز در کرج می توانند برای سالمند خود یک همدم مطمئن درخواست کنند. موسسه ما این نوید را به شما می دهند که با اعزام یک همدم سالمند سالم ، همیشه در کنار سالمند شما باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × سه =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - همدم سالمند سالم در تهران - همدم آقا و خانم
فهرست