تماس
021-66582923

خاصیت ورزش کگل برای خانم ها و آقایان

پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
فواید ورزش کگل - خاصیت ورزش کگل برای خانم ها و آقایان

ورزش کگل ( Kegel exercise) برای تقویت کردن عضلات لگن انجام میشود و میتواند بی اختیاری ادراری و مشکلات دیگری را که در قسمت های پایین به آنها اشاره خواهیم کرد را کنترل کند . در این مبحث در مورد خاصیت ورزش کگل ، چگونگی انجام و فواید آن صحبت خواهیم کرد.

در چه مواردی به ورزش کگل نیاز داریم؟

موارد زیادی وجود دارند که هنگام مواجه شدن با آنها عضلات کف لگن را ضعیف میکنند برای برطرف کردن این ضعف عضلانی ورزش های کگل را مناسب دیده اند. مواردی که باعث به وجود آمدن ضعف عضلانی لگن میشود:

  • حاملگی در خانم ها
  • بالا رفتن سن
  • افزایش وزن و پیری
  • عدم اختیار در دفع ادرار
  • عدم اختیار در دفع مدفوع

شناسایی عضلات لگن برای انجام ورزش کگل:

برای پیدا کردن عضلات لگن این روش ساده کمک میکند تا آن را شناسایی کنید. در موقع دفع ادرار سعی کنید جلوی ادرار خود را بگیرید آن قسمت از عضلاتی که برای کنترل کردن ادرار سفت میشوند همان عضلات کف لگن شما میباشد.

انجام ورزش کگل: بعد از شناسایی عضلات لگن باید به پشت بخوابید وشروع کنید عضالات این قسمت را منقبض کنید. انقباض عضله را تا 5 ثانیه نگه دارید وسپس آزاد نمایید این ورزش را 5 مرتبه انجام دهید در زمان انجام این حرکت توجه داشته باشید عضلات ران و باسن را سفت نکنید و از حبس کردن نفس خودداری نمایید.

نکته:انجام این ورزش در زمان دفع ادرار مضر است و باعث بروز عفونت مثانه میشود پس در انجام این ورزش در زمان ادرار کردن اجتناب نمایید.

زمان انجام ورزش کگل :

انجام این ورزش را باید در برنامه های روزانه خود بگنجانید آن را در هر زمان و مکانی که قرار گرفتید میتوانید انجام دهید به طور مثال در زمان شستن ظرف ها یا چک کردن پیام های گوشی خود میتوانید آن را انجام دهید اگر این ورزش را به طور مکرر در روز انجام دهید بعد از گذشت چند ماه نتایج مطلوبی از آن به دستتان خواهد آمد.

زمان انجام ورزش کگل - خاصیت ورزش کگل برای خانم ها و آقایان

ورزش کگل و رابطه آن با روابط جنسی :

انجام ورزش کگل میتواند واژن یک زن را قوی و تنگ کند این عضلات نقش مهمی در به ارگاسم رسیدن خانم ها ایجاد میکند که با تقویت آن میتوان روابط جنسی را بهبود ببخشیم . ضعف در این قسمت میتواند خانم ها را در رسیدن به ارگاسم با مشکل مواجه کند. ورزش تقویت لگن افزایش جریان خون را بالا میبرد وباعث میشود دخول راحت تر ومحکم تر در واژن قرار بگیرد که این لذت بیشتری را در خانم ها ایجاد میکند.

(( در ادامه پیشنهاد می شود مقاله آموزشی راه های تقویت عضلات کف لگن را حتما مطالعه نمایید ))

ورزش کگل و رسیدن به تناسب اندام:

یک سری از عادت ها در زندگی هر شخصی وجود دارد که باعث میشود فرم بدنی هر شخصی را تحت تاثیر خود قرار دهد این عادت ها میتواند شامل نشستن های طولانی مدت، حاملگی، چاقی وانجام حرکت های تکراری باشد که انجام ورزش کگل میتواند باعث رسیدن به تناسب اندام شود.

به طور مثال حاملگی و افزایش وزن باعث میشود فرم اندام شما به سمت جلو کشیده شود یا رباط های بدن شما دچار شلی شده باشد که با انجام این ورزش میتوانید این حالت های به وجود آمده را برطرف کنید وبه تناسب قبل از بارداری خود برسید.

ورزش کگل و رسیدن به تناسب اندام - خاصیت ورزش کگل برای خانم ها و آقایان

آیا میتوان زمان انقباضات در ورزش را طولانی تر کنیم؟

اگر شما در حین انجام ورزش کگل بعد از 5 ثانیه سفت کردن عضله احساس خستگی نمیکنید میتوانید عضلات را برای تایم بیشتری مثال 10 ثانیه منقبض کنید وسپس آزاد کنید واین ست را10 بار به صرت مکرر انجام دهید در صورتی که برای انجام آن ایراداتی داشتید میتوانید از یک متخصص فیزیوتراپی کمک بخواهید.

در چه زمانی باید به پزشک مراجعه نمایید؟

  • اگر برای پیدا کردن عضلات کف لگن خود دچار مشکل هستید.
  • احساس درد در زمان انجام ورزش کگل زیرا این ورزش عامل بروز درد نخواهد شد.
  • اگر در مورد رابطه جنسی یا مثانه خود دچار نگرانی های خاصی هستید.
  • اگر در لگن خود احساس درد میکنید.

(( در ادامه پیشنهاد می شود مقاله آموزشی چگونه ورزش در خانه را شروع کنیم ؟ را حتما مطالعه نمایید ))

انواع دیگر از تمرین ها وحرکت های کف لگن با ورزش کگل :

پل زدن: این ورزش هم میتواند عضلات کف لگن شما را تقویت کند انجام آن به این صورت است که باید دراز بکشید پاهای خود را به اندازه عرض لگن باز کنید و زانوهای خود را به حالت خم نگه دارید سپس باسن خود را بلند کنید وبه سمت بالا بکشید وهم زمان عضلات لگن خود را سفت کنید در این حالت 5 ثانیه مکث نمایید وسپس آن را آزاد کنید.

حرکت اسکوات زدن: این روش به این صورت است که باید به حالت ایستاده قرا بگیرید وپاهای خود را به عرض شانه ها باز نگه دارید عضلات لگن را سفت نگه دارید وحالت نیمه نشسته به سمت پایین بروید در این حالت 5 ثانیه مکث نمایید وسپس بلند شوید.

تمرینات کگل یا کف لگن و درمان زود انزالی در مردان:

عضلات پی سی عضلات مخصوص در اقایان است شما میتوانید با تقویت ماهیچه های پی سی جریانات ادرار و منی، رابطه جنسی بهتر، نعوظ آلت تناسلی خوبی را داشته باشید و کنترل زمان انزال را در دست داشته باشید و آن را افزایش دهید که ورزش کگل یکی از بهترین تمرین ها برای این موضوع می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × یک =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - خاصیت ورزش کگل برای خانم ها و آقایان
فهرست