وظایف پرستار سالمند در منزل را حتما بدانید

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه

شرح وظایف پرستار سالمند در منزل شامل چه مواردی می باشد

وظایف پرستار سالمندان در منزل

وظایف اصلی پرستار سالمند در منزل

قبل از اینکه در این مقاله به بحث وظایف پرستار سالمند در منزل بپردازیم می خواهیم به طور مختصر در مورد سالمند و  پرستار سالمند ، توضیحاتی ارائه دهیم .

سالمند
دوران سالمندی در افراد بعد از میانسالی می باشد و معمولا در جامعه ی ما بعد از بازنشستگی را دوران سالمندی می گویند. در این دوران یک سالمند نیازهای خاص خود را دارد پس مراقبت و نگهداری از این عزیزان نیازمند شناخت و تخصص بالا می باشد .

امروزه با وجود مشغله ی کاری که خانواده ها دارند ، کمتر فرصت می کنند که به مراقبت از سالمند خود بپردازند ، در نتیجه نیاز پرستار سالمند در منزل روز به روز در بین خانواده ها افزایش پیدا می کند . آتیه پرستاران سلامت با ارائه خدمات پرستاری در منزل توانسته است سالیان سال کمک حال خانواده های عزیز بوده و خواهد بود .

برای مشاوره در زمینه پرستار سالمند در منزل و هزینه پرستار سالمند در منزل و همچنین وظایف پرستار سالمند در منزل می توانید به صورت شبانه روزی و رایگان با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید .

پرستار سالمند
پرستار سالمند به فردی گفته می شود که به صورت روزانه ، شبانه روزی ، شبانه و مقطعی از سالمندان مراقبت می کند حال وظایف این پرستاران متفاوت می باشد . بسیاری از پرستاران به صورت تخصصی خدمات ارائه می دهند و بسیاری نیز که تخصص پایین تری دارند به صورت مراقب و نگهدار سالمند انجام خدمت می کنند . در زیر به وظایف مراقب سالمند در منزل می پردازیم .

وظایف پرستار سالمند در منزل

• رعایت بهداشت سالمند

رعایت کردن نکات بهداشتی برای یک سالمند بسیار حائز اهمیت می باشد . سالمندانی که از لحاظ جسمی ناتوان می باشند باید با کمک پرستار یا مراقب حتما نکات بهداشتی را رعایت کند . وظایف پرستار سالمند در منزل در رعایت بهداشت سالمند شامل استحمام دادن سالمند ، بردن سالمند به دستشویی ، مسواک زدن برای سالمند ، کوتاه کردن موی سر و ناخن و حتی موهای زاید بدن و همچنین شستن لباس ها مخصوصا لباسهای زیر می باشد .
سالمندانی هستند که دچار زخم بستر و یا پوشکی می باشند . پرستار سالمند باید به طور مرتب و زیر نظر پزشک زخم های این عزیزان را شستشو دهد و همچنین سالمندان پوشکی را باید به طور مرتب و اصولی پوشک آنها را تعویض نماید .

• سلامت جسمانی سالمند

همانطور که می دانید با بالا رفتن سن ، افراد دچار مشکلاتی مانند کم شدن بینایی ، شنوایی ، توان جسمی و همچنین مشکلات قلبی عروقی و غیره می شوند . یکی از مهمترین وظایف پرستار سالمند در منزل این است که باید به طور مرتب سالمند را تشویق به ورزش کردن کند . چون اگر سالمند فعالیت بدنی نداشته باشد روز به روز توان جسمی او رو به نزول می رود .
یکی دیگر از وظایف پرستار سالمند در منزل  دادن داروهایی است که سالمند زیر نظر پزشک مصرف می کند . اگر فرد سالمند ناتوان و زمین گیر است پرستار منزل  باید همیشه بدن او را چک کند که خدایی نکرده دچار زخم بستر نشود . اگر نشانه های زخم بستر مشاهده شد سریعا به پزشک مربوطه اطلاع دهید . نشانه های زخم بستر ایجاد لکه های قرمز مایل به آبی و بنفش می باشد .

10 نکته برای مراقبت از عزیزان پیر شما

• رسیدگی به سلامت روحی و روانی سالمند

بهترین راه حل برای بالا بردن روحیه افراد سالمند ورزش کردن می باشد . پرستاران سالمند سعی کنند این عزیزان را برای پیاده روی به بیرون ببرند تا هم از لحاظ جسمی و هم از لحاظ روحی تقویت شوند .

ورزش و پیاده روی کردن افراد سالمند باعث می شود که ضربان قلب آنها بالا رفته و گردش خون آنها بیشتر شود و همچنین باعث می شود تمام سموم بدن از طریق عرق کردن از بدن سالمند خارج شود .  همچنین پرستاران سعی کنند افرادی را که روی ویلچر هستند و توان حرکتی ندارند را با ورزش های بالا تنه ، از بی تحرکی دور کنند .

از دیگر وظایف پرستار سالمند در منزل که می تواند روحیه سالمند را افزایش دهد تشویق کردن این عزیزان به خواندن کتاب و روزنامه ، همنشینی با دوستان و آشنایان ، دیدن فیلم و غیره می باشد .

• تغذیه سالمند

یکی دیگر از وظایف پرستار سالمند در منزل ایجاد برنامه ی غذایی سالم و مقوی می باشد . پرستار سالمند باید غذاهایی که متناسب با سالمندان می باشد را برای او تهیه کند . پرستاران این نکته را در نظر داشته باشندکه سعی شود تا حد امکان غذاها را آب پز یا بخار پز کنند و اگر از روغن استفاده می کنند توصیه می شود از روغن های حیوانی یا گیاهی استفاده کنند . خوردن آب زیاد ، میوه و سبزیجات به شدت به سالمندان توصیه می شود . توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر مبحث پرستار سالمند و تغذیه سالمندان را مطالعه نمایید.

• وظایف مربوطه به امور منزل

از دیگر وظایف پرستار سالمند در منزل انجام امور منزل می باشد . کارهایی مانند درست کردن غذا ، شستن ظرفها ، خرید منزل و غیره از جمله این وظایف می باشد .

پرستاری از سالمندان در منزل با آتیه پرستاران سلامت

حال با دانستن وظایف پرستار سالمند در منزل اگر به دنبال خدمات پرستاری در منزل برای سالمند خود هستید و می خواهید یک مراقب و پرستار خوب برای عزیز خود استخدام کنید حتما از موسسات معتبر و با سابقه این درخواست را کنید. موسسه پرستاری آتیه پرستاران سلامت  نیز با ارائه خدمات به سالمندان و کودکان و بیماران در منزل و بیمارستان به صورت شبانه روزی در تهران و شهرستان ها آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشد . شما می توانید با موسسه تماس گرفته و از کارشناسان ما مشاوره بگیرید تا آنها به طور کامل شما را راهنمایی کنند. این موسسه به طور شبانه روزی و 24 ساعته آماده ی شنیدن صدای گرم شما می باشد.

اعزام مراقب برای سالمند در منزل به صورت شبانه روزی ، روزانه و شیفت شب

مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت

, , , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

4 × چهار =

فهرست