ویژگی های پرستار سالمند ، خصوصیات پرستار سالمند خوب در خانه چیست ؟

پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه

قبل از استخدام پرستار سالمند حتما ویژگی ها ی پرستار سالمند را مطالعه نمایید

ویژگی های پرستار سالمند در منزل

خصوصیات  پرستار سالمند :  در هر سنی فرد  به نیازهای خاص خود احتیاج دارد. سن سالمند نیز مستثنی از این قضیه نمی باشد. امروزه با وجود مشغله های کاری ، افراد خانواده وقت زیادی  را نمی توانند  صرف مراقبت از سالمند خود کنند در نتیجه در کنار مراقبت های خودشان احتیاج به یک پرستار سالمند نیز دارند .
سالمندان برکات زندگی ما می باشند وقابل احترام هستند. همانطور که در کودکی آنها از ما مراقبت کرده اند ما هم باید در سالمندی عصای دستشان باشیم .

پرستار سالمند چه ویژگی هایی دارد :

مراقب سالمند در منزل با توجه به مهارت و تجربه و همچنین دانش علمی در زمینه پرستاری می تواند در زمان های بحرانی شرایط را به نحو احسن عوض کند . به فرض مثال زمانی که سالمند در منزل دچار افت جسمانی و یا خدایی نکرده دچار حمله قلبی می شود این پرستار است که می تواند زندگی دوباره به مددجوی خود بدهد .
پس خانواده ها می توانند با اطمینان خاطر، سالمندان عزیز خود را به این افراد بسپارند و از خدمات آنها بهره لازم را ببرند.

ویژگی ها و خوصیات پرستار سالمند 

  • صبور بودن 

یک پرستار علاوه بر داشتن علم و مهارت ، باید صبور باشد . وقتی انسان پا به عرصه پیری می گذارد اخلاق آن هم عوض می شود و اخلاقی بچگانه به خود می گیرد پس یک پرستار صبور می تواند با این افراد ارتباط برقرار کند .

  • یک روانشناس باشد 

یک پرستار اگر روانشناس خوب نباشد به هیچ وجه نمی تواند با سالمند خود ارتباط برقرار کند . این پرستار هیچ وقت مشکلات خود را برای سالمند بازگو نمی کند و سعی می کند همیشه فضا را طوری ایجاد کند که باعث روحیه بخشیدن به سالمند و حتی خود شود .

  • گذراندن دوره های پرستاری 

پرستاری که از سالمند مراقبت می کند باید دوره های کمک های اولیه را حتما گذرانده باشد . دوره هایی مانند تزریقات ، بررسی علائم حیاطی و غیره .
به فرض مثال اگر یک پرستار سالمند دوره ی احیای مقدماتی را گذرانده باشد باید بتواند در شرایطی که خدایی نکرده لقمه در گلوی سالمند گیر کند و احتیاج به کمک داشته باشد او را نجات دهد .

خصوصیات پرستار سالمند خوب

  • گوش دادن به حرف سالمند

ازدیگر این ویژگی ها  گوش دادن است . وقتی انسان به دوران کهنسالی میرسد اخلاق او تقریبا به سن کودکی شباهت پیدا می کند. پس وقتی با شما صحبت می کند باید با صمیمت و عشق به حرفهای او گوش دهید حتی اگر صحبت های سالمند تکراری باشد یا به مزاج شما نباشد .

  • داشتن شرایط جسمانی مناسب 

با توجه به اینکه شرایط جسمی سالمند ضعیف بوده  و احیاج به کمک هایی مانند نشستن ، بلند شدن و غیره دارد پس باید پرستار توان جسمی خوبی داشته باشد که بتواند به سالمند خود  کمک کند .

  • داشتن مهارت ارتباط قوی 

پرستار سالمند  باید مهارت ارتباطی قوی داشته باشد تا بتواند سالمند را به خود جذب کند. در حقیقت باید یک روانشناس قوی باشند . اگر ارتباط بین سالمند و پرستار به صورت دوستانه برقرار شود در ادامه راه ، همکاری برای هردو بسیار راحت تر  و صمیمانه تر  می شود .

آیا به دنبال یک پرستار خوب برای سالمند خود هستید؟

اگر به دنبال پرستار سالمند یا ویژگی هایی پرستار سالمند که در بالا توضیح داده شد، هستید می توانید به موسسه آتیه پرستاران سلامت اعتماد کنید. این موسسه بجز خدمات به سالمندان خدمات پرستار کودک و پرستار بیمار را نیز ارائه می دهد. اگر خواستار خدمات پرستاری در منزل هستید می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و درخواست خود را همراه با مشاور رایگان از سوی کارشناسان ما ارائه دهید.

, , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست