تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

خصوصیات و ویژگی های اخلاقی پرستار سالمند

خصوصیات یا ویژگی های پرستار سالمند چیست ؟  در هر سنی فرد  به نیازهای خاص خود احتیاج دارد. سن سالمند نیز مستثنی از این قضیه نمی باشد. امروزه با وجود مشغله های کاری ، افراد خانواده وقت زیادی  را نمی توانند  صرف مراقبت از سالمند خود کنند در نتیجه در کنار مراقبت های خودشان احتیاج به یک پرستار سالمند نیز دارند .
سالمندان برکات زندگی ما می باشند وقابل احترام هستند. همانطور که در کودکی آنها از ما مراقبت کرده اند ما هم باید در سالمندی عصای دستشان باشیم .

مراقب سالمند در منزل با توجه به مهارت و تجربه و همچنین دانش علمی در زمینه پرستاری می تواند در زمان های بحرانی شرایط را به نحو احسن عوض کند . به فرض مثال زمانی که سالمند در منزل دچار افت جسمانی و یا خدایی نکرده دچار حمله قلبی می شود این پرستار است که می تواند زندگی دوباره به مددجوی خود بدهد .
پس خانواده ها می توانند با اطمینان خاطر، سالمندان عزیز خود را به این افراد بسپارند و از خدمات آنها بهره لازم را ببرند.

خصوصیات و ویژگی های اخلاقی یک پرستار سالمند خوب شامل چه مواردی می باشد؟

1- داشتن صبر و حوصله

یک پرستار علاوه بر داشتن علم و مهارت ، باید صبور باشد . وقتی انسان پا به عرصه پیری می گذارد اخلاق آن هم عوض می شود و اخلاقی بچگانه به خود می گیرد پس یک پرستار صبور می تواند با این افراد ارتباط برقرار کند .

2- یک روانشناس باشد 

یک پرستار اگر روانشناس خوب نباشد به هیچ وجه نمی تواند با سالمند خود ارتباط برقرار کند . یک پرستار خوب هیچ وقت مشکلات خود را برای سالمند بازگو نمی کند و سعی می کند همیشه فضا را طوری ایجاد کند که باعث روحیه بخشیدن به سالمند و حتی خود شود که این مورد یکی از ویژگی های پرستار سالمند خوب می باشد .

3- گذراندن دوره های پرستاری 

پرستاری که از سالمند مراقبت می کند باید دوره های کمک های اولیه را حتما گذرانده باشد . دوره هایی مانند تزریقات ، بررسی علائم حیاطی و غیره .
به فرض مثال اگر یک پرستار سالمند دوره ی احیای مقدماتی را گذرانده باشد باید بتواند در شرایطی که خدایی نکرده لقمه در گلوی سالمند گیر کند و احتیاج به کمک داشته باشد او را نجات دهد.

خصوصیا اخلاقی پرستار سالمند خوب

4- گوش دادن به حرف سالمند

ازدیگر خصوصیت های پرستار سالمند  گوش دادن است . وقتی انسان به دوران کهنسالی میرسد اخلاق او تقریبا به سن کودکی شباهت پیدا می کند. پس وقتی با شما صحبت می کند باید با صمیمت و عشق به حرفهای او گوش دهید حتی اگر صحبت های سالمند تکراری باشد یا به مزاج شما نباشد .

5- داشتن شرایط جسمانی مناسب 

با توجه به اینکه شرایط جسمی سالمند ضعیف بوده  و احیاج به کمک هایی مانند نشستن ، بلند شدن و غیره دارد پس باید پرستار توان جسمی خوبی داشته باشد که بتواند به سالمند خود  کمک کند .

6- داشتن مهارت ارتباط قوی 

پرستار منزل برای سالمند  باید مهارت ارتباطی قوی داشته باشد تا بتواند سالمند را به خود جذب کند. در حقیقت باید یک روانشناس قوی باشند . اگر ارتباط بین سالمند و پرستار به صورت دوستانه برقرار شود در ادامه راه ، همکاری برای هردو بسیار راحت تر  و صمیمانه تر  می شود که این مورد نیز از ویژگی های پرستار سالمند خوب می باشد.

اگر به دنبال پرستار سالمند یا ویژگی های پرستار سالمند که در بالا توضیح داده شد، هستید می توانید به موسسه آتیه پرستاران سلامت اعتماد کنید. این موسسه بجز خدمات به سالمندان خدمات پرستار کودک و پرستار بیمار را نیز ارائه می دهد. اگر خواستار خدمات پرستاری در منزل هستید می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و درخواست خود را همراه با مشاور رایگان از سوی کارشناسان ما ارائه دهید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

12 − 4 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست