پرستاری از سالمند در منزل

پرستار سالمند
بدون دیدگاه

امروزه به علت مشغله های کاری و بالا رفتن مخارج زندگی ، بیشتر خانواده ها مجبورند که هم خانم و هم آقا برای مخارج زندگی ، هردو کار کنند . جای خالی  افرادی  که بتوانند  پرستاری از سالمند در منزل را در این خانواده ها برعهده بگیرند بسیار احساس می شود .

پس پیدا کردن یک فرد مطمئن و کاربلد که بتواند دلسوزانه و مثل یکی از اعضای خانواده از سالمند شان مراقبت کند دقدقه ی این خانواده ها می باشد .

اهمیت پرستاری از سالمند در منزل

پرستاری از سالمند در منزل ، چه وظایفی را  شامل می شود :

در کل پرستار سالمند وظیفه نگهداری و مراقبت و انجام دادن کارهای شخصی سالمند را برعهده دارد .البته پرستاران سالمند به سه دسته تقسیم می شوند . مراقبت و نگهداری – بهیار – پرستار

این سه دسته با توجه به تخصص و تحصیلات و همچنین شرایط جسمانی سالمند می توانند به این افراد خدمات ارائه دهند .

اگر سالمند سالم باشد و فقط نیاز به کسی داشته باشد که سالمند را همراهی و کارهای روزانه او را انجام دهد ، مراقبت سالمند می تواند به نحو احسن این کار را انجام دهد .

اما اگر سالمند از لحاظ فیزیکی دارای مشکل  و نیاز به پرستارداشته باشد می توان از یک پرستار متخصص در منزل و یا بهیار که بتواند کارهای درمانی و پزشکی ایشان را انجام دهد ، استفاده کرد.

وظایف پرستاری از سالمند در منزل

مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل :

یکی از وظایف مهم برای پرستاری از سالمند در منزل ، نحوه ارتباط برقرار کردن می باشد . ارتباط باید طوری صمیمانه و دوستانه باشد که طرف مقابل احساس خوشایندی داشته باشد .

حمام دادن و رسیدگی به نظافت سالمند:

سالمندان با بالا رفتن سن توان انجام کارهای شخصی را ندارند یا اگر دارند به سختی می توانند این کارها را انجام دهند . پرستار سالمند در منزل در کنار کارهای روزمره می تواند کارهای دیگری همچون حمام بردن سالمند ، توالت ، نظافت شخصی ، آرایش موها و غیره به سالمند کمک کند . انجام امور روزانه سالمند پوشکی نیز در حیطه وظایف پرستار سالمند می باشد .

استحمام و پرستاری از سالمند در منزل

انجام دادن کارهای خانه و خدمتکاری در منزل:

پرستار علاوه بر نگهداری و مراقبت از سالمند  می تواند کارهایی مانند نظافت در منزل ، پخت و پز غذای مناسب برای سالمند ، شستن ظرف ها و در صورت داشتن مهمان از آنها پذیرایی کند .

 

پر کردن اوقات فراقت سالمندان توسط پرستار سالمند :

برای بالا رفتن روحیه سالمندان نیاز است که پرستار سالمند این عزیزان را هرچند وقت یکبار به پارک و گردش ببرند و همچنین پرستار سالمند در منزل می تواند با انجام کارهایی مانند کتاب خواندن ، تماشای فیلم ، مرور خاطرات و غیره این عزیزان را سرگرم کنند .

 

 

بررسی وضعیت درمانی سالمند در منزل:

بررسی وضعیت درمانی جزو وظایف پرستاری از سالمند در منزل می باشد  . پرستار می تواند تحت نظر

پزشک ، داروهای سالمند را سر ساعت به او بدهد و همچنین در صورت نیاز فشار خون و یا قند خون سالمند را اندازه گیری کند .

 

 

انجام دادن کارهای اداری و مالی سالمند :

پرستار سالمند در منزل حتی می تواند کارهای اداری و مالی سالمند را با مجوز کتبی از سوی ایشان ، انجام دهد . و همچنین کارهایی مانند خرید منزل ، پرداخت قبض آب و برق ، گاز ، پرداخت شارژ ساختمان و غیره را پرستار سالمند می تواند انجام دهد .

,

پست های مرتبط

نتیجه ای پیدا نشد ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست