تماس
021-66582923

پرستاری از کودک و نوزاد در منزل

پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه
پرستاری از کودک در منزل مرکز پرستاری

پرستاری از کودک در منزل جزو خدماتی می باشد که موسسه آتیه پرستاران سلامت به خانواده های محترم ارائه می دهد . همانطور که می دانید بسیاری از خانواده ها یا والدین بنا به دلایلی در طول روز مجبور هستند که کودک خود را تنها بگذارند و حتما باید فردی در منزل باشد که از کودکشان مراقبت کند . در این مواقع راه های مختلفی برای مراقبت از کودک وجود دارد .

بسیاری از والدین کودک خود را به دست اقوام نزدیک می سپارند . بسیاری از والدین نیز با استخدام پرستار کودک در منزل مشکل تنها بودن کودکشان را برطرف می کنند. ما در این مقاله می خواهیم این سه راه را بررسی کنیم تا شما بهتر بتوانید راه درست را برای کودک خود انتخاب نمایید.

استفاده از اقوام نزدیک برای پرستاری از کودکان شما:

بسیاری از والدین که مقطعی از روز را در منزل نیستند و کودکشان تنها است ، از اطرافیان نزدیک مانند پدر و مادر یا خواهر برای مراقبت از کودکشان کمک می گیرند . در این مواقع سعی شود والدین اقوامی را انتخاب کنند که محل زندگی شان نزدیک به آنها باشد.

مزایایی که این روش دارد این است که شما از خصوصیات اخلاقی آن با خبر هستید و نیز کودک شما تا حدودی آشنایی با او را دارد و راحت ترمی تواند در کنار آنها بماند .

اما در کنار این مزایا معایبی نیز دارد و آن این است که اقوام شما باید وقت آزاد داشته باشند چون پرستاری از کودک کارشان و حرفه شان نمی باشد و احتمال دارد نتوانند برای مدت طولانی جای شما را برای کودکتان پر کنند و به صورت موقتی از کودکتان مراقبت کنند.

استفاده از مهد کودک برای مراقبت از کودکان شما در منزل :

روش دیگری که والدین برای مراقبت از کودکشان در نظر می گیرند انتخاب مهد کودک می باشد . مهد کودک مزایای خاص خود را دارد. مثلا کودک شما با دوستان جدید آشنا می شود و همچنین با محیطی جدید به دور از خانه آشنا می شود .

اما در کنار این مزایا معایبی نیز در اماکن گروهی وجود دارد مثلا هر روز والدین برای بردن و آوردن کودک خود به مهد کودک باید وقتی را در نظر بگیرند . یا اینکه معمولا کودکانی که در مهد کودک بزرگ می شوند بنا بر شرایط محیطی ، بسیاری از آنها احتما دارد پرخاشگر شوند . معایب دیگر اینکه اگر یکی از کودکان مریض شود ویروس به راحتی به کودک شما سرایت می کند .

استفاده از پرستار کودک از موسسه های پرستاری :

پرستاری از کودک در منزل توسط پرستار منزل می تواند بهتر از روشهای دیگر که در بالا به آن اشاره کردیم ، باشد. در دو روش بالا به معایب و مزایای آنها به طور مختصر اشاره کردیم اما می خواهیم دلیل اینکه اکثر خانواده ها از پرستار کودک در منزل استفاده می کنند را برای شما شرح دهیم . یکی از دلایل مهم استفاده از این روش، داشتن یک پرستار خصوصی (Private nurse) که فقط مختص نگهداری از کودک شما می باشد و تمامِ وقت خود را برای آموزش به کودک شما صرف می کند . از دلایل دیگر :

 • آشنایی کودک با محیط خانه ی خود
 • دوری از ویروسهایی که در مهد کودک ها وجود دارد و احتمال دارد از یک کودک به کودک دیگر منتقل شود.
 • دیگر وقت شما برای بردن و آوردن کودک از مهد کودک هدر نمی رود .
 • از لحاظ هزینه ها بسیار بصرفه تر می باشد نسبت به مهد کودک .
خدمات پرستاری از کودک در منزل

خدماتی که مراقب کودک در منزل به دسته گل شما ارائه می دهد :

موسسات زیادی هستند که خدمات پرستاری از کودک در منزل را ارائه می دهند. اما مهمترین نکته ای که در این مورد باید در نظر داشت کیفیت خدمات می باشد . موسسه ی آتیه پرستاران سلامت که یک شرکت خدمات پرستار کودک در تهران می باشد با سابقه ای بیش از چند دهه و با پرستاران با تجربه و همچنین مربیان کودک تحصیل کرده آماده ی ارائه بهترین خدمات به کودک شما در منزل می باشند. این خدمات به صورت شبانه روزی ، روزانه و مقطعی می باشد. در زیر نمونه ایی از این خدمات را برای شما شرح می دهیم .

 • مراقبت و نگهداری از سلامت کودک یا نوزاد شما در منزل
 • وقتی کودک شما گرسنه است پرستار وظیفه دارد به کودک شما غذا بدهد .
 • پرستار باید برنامه ریزی برای دادن میان وعده های مقوی به کودک شما را داشته باشد .
 • اگر کودک شما پوشک می شود پرستار موظف است هرچند وقت یک بار پوشک را چک کند و در صورت کثیف شدن آنرا عوض کند .
 • اگر کودک شما پوشک نمی شود پرستار موظف است هر وقت کودک شما نیاز به دستشویی داشت او را به دستشویی ببرد .
 • پرستار باید با کودک شما بازی کند این بازیها باید مناسب با شرایط سنی کودک شما باشد .

خصوصیات اخلاقی مراقبین کودک در منزل :

 • پرستار کودک در درجه ی اول باید نسبت به کارش تعهد کاری داشته باشد .
 • پرستار کودک باید خوش اخلاق باشد .
 • پرستار کودک باید صبور باشد تا بتواند خدمات خوب و کامل به کودک شما برساند .
 • پرستار کودک باید دلسوز باشد و همانطور که بچه ی خود را دوست دارد از بچه ی شما نیز مراقبت کند .

هزینه های پرستاری از کودک:

در کل هزینه های پرستاری از کودک در منزل بنا بر قوانین وزارت کار تعین می شود . البته این هزینه ها متغیر می باشند و بستگی به شرایط کودک و خانواده ی کودک دارد . همچنین تخصص و تجربه ی پرستاران نیز در این امر بسیار تاثیر گذار است . شما می توانید برای اطلاع دقیق از قیمت های پرستاری از کودک با کارشناسان آتیه پرستاران سلامت تماس بگیرید .

توصیه مهم اینکه خانواده ها حتما به این نکته توجه لازم را داشته باشند که کیفیت مهمتر از هزینه می باشد . پس شما اول کیفیت را در نظر بگیرید بعد قیمت . یکی دیگر از مواردی که تاثیر بر قیمت پرستار دارد میزان وقتی است که پرستار به کودک شما خدمات رسانی می نماید.

, , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هشت − 6 =

فهرست