پرستاری از کودک در منزل همراه با وظایف و دستمزد پرستار

پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه
پرستاری از کودک در منزل یا خانه با وظایف و دستمزد پرستار

به شخصی که به نگهداری و مراقبت از کودک در منزل میپردازد پرستار کودک میگویند وپرستاری از کودک در منزل یک شغل پر مسئولیت و در عین حال بسیار جذاب میباشد ما در این بحث قصد داریم به بحث در مورد پرستاری از کودک در منزل صحبت هایی داشته باشیم و وظایف و مزایای داشتن یک پرستار خوب را به شما معرفی کنیم.

در اجتماع کنونی ما ایرانی ها شیوه های تربیتی وآشنایی با اخلاقیات وخصوصیات فردی کودک امری بسیار مهم تلقی میشود از این رو اینکه والدین چه نوع شیوه هایی را برای تربیت کودکان خود برگزینند و چگونه به درک و شناسایی استعداد های آنان پی ببرند بسیار لازم وضروری است .

والدین به خاطر سبک های زندگی امروزی و همچنین شاغل بودن آنها شاید رسیدگی لازم برای مراقبت وآموزش های لازم وهمچنین کشف استعداد های کودکان خود نداشته باشند به همین دلیل یک شخص که بتواند از کودک آنها نگهداری و مراقبت کند نیاز دارند.

یک پرستار عهده دار چه کار هایی در منزل برای کودک میباشد؟

وجود یک پرستار از کودک در منزل برای والدین نسبت به گذاشتن کودکان کودکان در مهد های خصوصی برایشان آرامش خاطر وامنیت بیشتری دارد پرستاری از کودک در منزل بنابر اینکه چه کودکی با چه سنی را به او واگذار میکنند وظایفش متفاوت خواهد بود اگر یک نوزاد را به پرستار واگذار نمایند وظایفی که بر عهده پرستار محول میشود این است که غذا و شیر او را به موقع بدهد، مای بیبی او را عوض کند و برای خواباندن نوزاد تبحر داشته باشد.

اما اگر یک کودک 4ساله را برای مراقبت به پرستار ویژه محول کنند علاوه بر انجام این کار ها میباید آموزش های تربیتی را به کودک یاد بدهد و هم بازی او نیز باشد و او را به تفریح ببرد. پرستاری از کودک در منزل شغلی است که در مرحله اول شخص پرستار میباید دوستدار بچه ها باشد و از اینکه با آنها هم بازی میشود لذت ببرد و بتواند با صبوری، مهربانی با آنها رفتار کند.

تفاوت یک مراقب با یک پرستار کودک چیست؟

وقتی صحبت از یک مراقب کودک میشود این شخص باید توانایی لازم برای مراقبت از کودک را داشته باشد و بتواند اموری مانند حمام بردن، عوض کردن مای بیبی، غذا دادن به او و همچنین هم بازی بودن با کودک را به درستی انجام دهد این شخص دارای مدرک خاصی نمیباشد و تنها مجرب بودن او کفایت میکند.

اما گاهی والدین شخصی را که برای پرستاری از کودک در منزل خود استخدام میکنند میخواهند که این شخص حتما تحصیلات مربوط با شغل خود را داشته باشد وعلاوه بر توانایی هایی که دارد آموزش های لازم برای پرستاری از کودک را گذرانده باشد زیرا همیشه این گونه نیست که والدین به دلیل مشغله کاری یک پرستار را استخدام کنند گاهی کودک آنها بنابر مشکل جسمی یا روحی و مشکلات حرکتی که برایشان به وجود آمده است شخص پرستار را برای کودک خود استخدام مینمایند که در این صورت شخص مراقب باید دوره های پرستاری را گذرانده باشد و بتواند خدمات پرستاری را برای بیماری کودک تحت درمان قرار دهد.

استخدام پرستار کودک در منزل چه مزیت هایی دارد؟

  • پرستاری از کودک در منزل میتواند سختی های سفر کردن برای والدینی که چند کودک دارند را کم کند زیرا این شخص مراقبت ونگه داری از کودک شما را عهده دار میشود.
  • جذب این نیرو میتواند خستگی والدین را برطرف کند.
  • والدین آنگونه که میخواهند کودک را تربیت کنند پرستار را آگاه میکنند واو متناسب با علایق آنها به تربیت کودک میپردازد.
  • وجود شخص پرستار در منزل میتواند بیماری هایی که با حضور کودک در جمع مهد کودک به او منتقل میشود را کم کند.
  • طی کردن دوران بیماری کودک برای والدین با خیال راحت ازمزایای پرستاری از کودک در منزل میباشد.

وظایف یک پرستار در زمان بیماری کودک:

  • پرستار موظف است به کودک بیمار محبت کند زیرا عشق دادن و محبت ورزیدن میتواند بیماری کودک را در مان کند در موقع بیماری در کنار کودک قرار بگیرد و اگر زمانی میخواهد اتاق کودک را ترک کند حتما به او اعلام کند که زود برمیگردد این کار باعث آرامش کودک خواهد شد.
  • یک پرستار کودک در منزل میباید در زمان بیماری کودک شرایط راحتی برای او فراهم کند از جمله اینکه دما اتاق او تنظیم باشد. لباس های راحت در موقع خواب بپوشد وبه او اجازه خروج از منزل درزمان بیماری را ندهد.
  • در موقع بروز بیماری پرستار میباید مایعات کافی به کودک بدهد تا بدن او دچار کم آبی نشود.
  • خوراندن غذاهای سالم ومقوی در زمان بروز سرماخوردگی میتواند روند درمانی کودک را بهبود ببخشد و یک پرستارمنزل باید تمامی این وظایف را عهده دار باشد.

تاثیر ارتباط پرستار با کودکان:

ارتباطی که پرستاری از کودک در منزل روی کودکان دارد میتواند روی کیفیت زمان و وقتی که با یکدیگر سپری میکنند تاثیر گذار باشد اگر یک پرستار بتواند روی اینکه چگونه با کودک ارتباط برقرار کند میتواند روی زندگی کودک بسیار موثر واقع شود.

اولین برخوردی که یک پرستار با والدین و کودک دارد بسیار سازنده و مهم است و نباید کم اهمیت تلقی شود اینکه کودک در برخورد اول چه حسی از پرستار میگیرد در روند ارتباط او مفید میباشد وهمچنین این قضیه برای والدین که کودک آنها در کنارکسی باشد که حس آرامش، امنیت و شادابی در او به وجود بیاورد میتواند تسلی خاطر باشد.

پس یک پرستار باید نهایت تلاش خود را بکند تا بتواند اعتماد لازم بین خود و کودک را برقرار نماید اگرکودک رابه دوستانه با کودک شما برقرار نکند و با او بی حوصله باشد باید بداتید در گزینش خود انتخاب درستی نداشته اید.

ارائه و انجام خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل توسط مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت

, , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

18 − 2 =

فهرست