پرستاری در منزل تهران ، مراقبت از سالمند ، کودک و بیمار

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه
پرستاری در منزل تهران همراه با مراقبت

پرستاری در منزل تهران جزو خدماتی می باشد که در شرکت آتیه پرستاران سلامت با اعزام پرستار به منازل اعزام می شود . پرستاری وظیفه سختی است که باید با عشق و علاقه وارد این حرفه شد. پرستاران وظیفه ارائه خدمات سلامت را بر عهده دارند. پرستاری در گذشته شغل رایج در بیمارستان ها بوده اما امروزه با توجه به نیازهای هرروزه مردم پرستاری در منزل هم وجود دارد که مانند هر کار دیگری یک سری مزایا دارد. این متن می تواند در این باره شما را راهنمایی کند.

آشنایی با یک مرکز پرستاری در منزل و خدمات آن :

چگونه یک شرکت خوب برای پرستاری در منزل تهران پیداکنیم؟ همه ما ممکن است در دورانی از زندگی قرار بگیریم که نیازمند پرستاری شویم که از والدین و فرزندان یا حتی خودمان مراقبت کند. اما باید دنبال یک منبع مطمئن برای ایجاد آرامش و تامین نیازهای روزانه باشیم. پس اگر بخواهیم یک جای مطمئن برای نگهداری انتخاب کنیم اولین گزینه خانه است. اما فرد مطمئن را چگونه انتخاب کنیم و باید دارای چه مشخصاتی باشد؟

مطمئن و خوب ترین منبع و مرکز پرستاری در منزل تهران آن است که بتواند تمام خدمات را به خوبی ارائه داده و با تجربه در این زمینه باشد و در میان دیگران شناخته شده باشد. همچنین افراد و کادر مجرب در آن مرکز مشغول به کار باشند. این مطلب می تواند شما را به جای جستجوی چند ساعته در دنیای مجازی در وقت شما صرفه جویی کند و در انتخاب یک دفتر خدمات پرستاری در منزل شما را راهنمایی کند.

نکات مهم در انتخاب دفتر خدمات پرستاری :

شناسایی این که مرکز خدمات پرستاری در منزل تهران در چه رده از سن امکانات خود را به شما ارائه می دهد؟ بیشتر مراکز ارائه پرستار در منزل در دوره سنی کودک و سالمند و بیمار همچنین بیمارهای سکته مغزی و بیماری های خاص ارائه خدمات دارند.

یک پرستار چه طیفی و چه نوع کارهایی برای شما انجام می دهد؟

پرستاری که در منزل مشغول به کار می‌شود باید بداند که وظیفه گسترده‌تری نسبت به پرستار در بیمارستان یا درمانگاه ها دارد. پرستار در بیمارستان کارهای رسیدگی به بهبودی بیمار را دارد. اما پرستار در منزل علاوه بر رسیدگی به سلامت فردی باید سلامت روحی و روانی (Mental health) ، درست کردن غذا و بهداشت فردی را نیز انجام دهد.

پرستار در منزل برای مراقبت کودک، بیمار و سالمند هر کدام وظیفه خاص خود را دارند. یک امر مهم که حتماً مدنظر بیشتر افراد است ارائه خدمات در هر ساعت شبانه روزی است . باید مطلع شد که در هر روز یا هر هفته یا هر ماه چند روز خدمات ارائه می شود و با ساعت خاصی از شبانه روز مشکلی نداشته باشد.

در نظر گرفتن هزینه پرستار در منزل:

هر چقدر که خدمات بیشتری در نظر داشته باشید هزینه ها نیز بیشتر می شود . باید تعیین کنید فقط پرستار مخصوص فرد می‌خواهید یا کار در منزل هم جزو خدمات است یا نه (باید در قرارداد اولیه ذکر شود).

تجربه داشتن در این امر و شناخته شدن در میان دیگر مراکز:

همیشه برای انجام یک کار که برای ما مهم و حیاتی است علاوه در تأمل و فکر به سراغ دیگران برای مشورت و کسب تجربه خواهیم رفت. در این امر نیز می‌توان از کسانی که شامل این خدمات شده اند و از پرستاردرمنزل استفاده کرده اند بهره ببریم و کیفیت خدماتی که به آنها ارائه شده را از آنها بپرسیم. یک مرکز پرستاری در منزل تهران سعی و تلاش خود را در راستای کسب رضایت عموم قرار می دهد.

پس از یافتن یک مرکز پرستاری در منزل که قابل اطمینان باشد باید از وظایف پرستار در منزل آگاه شد:

وظایف پرستار:

1- تزریقات سرم و آمپول
2- پانسمان و تعویض به موقع بانک و دیگر وسایل جراحت
3- خون گیری و بردن نمونه به آزمایشگاه
4- آشنایی با خدمات روان درمانی و امید دادن به فرد.

شما می توانید این خدمات را که خدمات اولیه پرستاری است را از مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت دریافت کرده و حتی در شرایط دیگر نیز موسسه کارهای روزمره در خانه را خدمات رسانی می کند.

مزایا پرستاری در منزل تهران

مزایای استفاده از پرستاری در منزل تهران:

کاهش هزینه رفت و آمد:
مردم ترجیح می دهند به جای اینکه کودک و سالمند یا بیمار خود را برای هر بیماری به بیمارستان ببرند یا اینکه  پس از ترخیص فرد برای معاینات پزشکی به بیمارستان ببرند ، یک  پرستار مجرب را به خانه برای پرستاری در منزل بیاورند، این امر باعث کاهش هزینه های رفت و آمد و دیگر هزینه ها خواهد شد .

جابجا نکردن بیمار:
یک کودک یا سالمند یا فرد بیمار ممکن است دچار شرایطی باشد که نتواند هر روزه برای یک سری از کارها جابجا شود و برای اعضای خانواده حمل و جابجا کردن سخت باشد. در این مواقع می‌توان فرد را زیر نظر یک پرستار قرار دهند تا کارهای او را انجام دهد.

وظایف پرستارسالمند و کودک و بیمار چیست؟

پرستار کودک در منزل: پرستاری از کودکان بسیار حساس و مهم است زیرا کودکان دارای روحیه حساسی هستند و خانواده ها نیز امروز به دلیل مشغول بودن آن چنان که باید نمی توانند بر کارهای کودکان نظارت کنند.  پس می‌توانند از یک پرستار کودک در منزل استفاده کرده و امروزه با شرایط کرونایی و بسته بودن مکان های  نگهداری از کودکان مانند مهدکودک ها بهترین گزینه استفاده از یک پرستار مجرب در خانه است و مادران که روی فرزندانشان و تربیت شان حساس هستند نیاز دارند که در امر پرورش کودکان شان یک  فرد مجرب  کودکشان را پرورش دهد.

پرستارسالمند درمنزل: یکی دیگر از زیر مجموعه کارهای پرستاری نگهداری از سالمند است که این مجموعه را نیز می‌توان در خانه انجام داد. فرزندان گاهی به هر دلیل، شرایط نگهداری از والدین خود را ندارند اما به دنبال یک راهکار هستند که منزلت والدین خود را حفظ کنند. 

پرستار بیمار در منزل: یکی از کارهایی که بعد از ترخیص بیمار می تواند در روند بهبود موثر باشد نگهداری بعد از مرخص شدن می باشد. در این مواقع بیمار هم از نظر جسمی و هم روحی ضعیف شده اما با استخدام و به کار گرفتن پرستار در منزل می توان کمک شایانی به بیمار کرد.

ویژگی های پرستار خوب در پرستاری در منزل تهران

ویژگی بارز یک پرستار خوب:

حتماً به خواندن این مطالب اطمینان پیدا کرده اید که پرستار در خانه می تواند کمک شایانی به شما کند . ممکن است به فکر بیفتیم که پرستار خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد. تجربه و تحصیلات در زمینه‌ای که قرار است مشغول به کار شود، صبوری و پر حوصله بودن و دلسوز بودن و با عشق کار کردن، شادابی و پر از انرژی بودن را می توان از ویژگی های خوب یک پرستار در موسسه پرستاری در منزل تهران باشد .

بعد از استخدام پرستار چه اطلاعاتی باید در اختیارش قرار داد:

1- در صورتی که فرد تحت مراقبت است معاینه پزشکی انجام داده باشد باید دستورات و داروهای لازم را و نحوه تجویز پزشک را به اطلاع پرستار برسانیم.
2- در صورت داشتن تزریقات زمان مورد نظر را در جریان پرستار قرار دهیم.
3-  اگر فرد رژیم غذایی خاصی دارد و از نظر مصرف یک سری مواد غذایی محدود است حتما با پرستار در میان بگذاریم.
4- یکسری ویژگی های خاص و رفتاری فرد مورد نظر را به اطلاع پرستار برسانیم.

کارهای جزئی پرستار در منزل  چه چیزی است؟

1- انجام ورزش های سبک و مناسب
2- رسیدگی به امور رفاهی و سرگرمی با اطلاع اعضای خانواده
3-  نظافت و تمیزی محیط
4- رسیدگی به بهداشت و آراستگی خود و فرد مورد نظر
5-  با حوصله و صبوری در سخن و رفتارها
6-  همدردی با فرد
7- به موقع دارو دادن به فرد
8-  انگیزه و امید دادن

, , , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفت + 10 =

فهرست