پرستاری سالمند در منزل تهران ، شرکت نگهداری از سالمند آتیه پرستاران سلامت

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه

پرستاری سالمند در منزل تهران به صورت شبانه روزی ، روزانه و مقطعی

پرستاری برای سالمند در منزل

پرستاری سالمند در منزل تهران ” . چرا امروزه خانواده ها به دنبال پرستار برای سالمند خود هستند ؟ واقعا استخدام پرستار سالمند در منزل نیاز است ؟ چرا خانواده ها نمی توانند خودشان پرستاری برای سالمند خود باشند ؟

امروزه نگرانی عمده خانواده ها بیشتر برای این است که چرا نمی توانند از عزیزان سالمند خود به نحو احسن مراقبت کنند . واقعا این قضیه برای آنها درد آور می باشد.
این عذاب وجدان باعث می شود که خانواده ها به فکر پرستاری برای سالمند خود باشند تا در نبود آنها کسی باشد که مراقب سالمندشان باشد .
موسسه آتیه پرستاران سلامت با بیش از چند دهه فعالیت در زمینه پرستاری برای سالمندها توانسته کمک حال خانواده ها و هم باعث اشتغال زایی برای پرستاران باشد .
موسسه آتیه پرستاران سلامت به خانواده ها پیش نهاد می کند که هنگامی که می خواهند پرستاری برای سالمند خود ، استخدام کنند به نکات زیر توجه فرمایند .

تفاوت مراقب و پرستار برای سالمند

تفاوت های مراقب و پرستار برای سالمند

مراقب برای سالمند سالم و تنها

در ابتدا این را باید بدانید که وظیفه پرستار با مراقب متفاوت می باشد . پرستار وظیفه ی ارائه خدمات پزشکی و درمانی به سالمندان را بر عهده دارد. ولی مراقب سالمند وظیفه ی مراقبت و انجام امور منزل و همچنین انجام امور شخصی سالمند را بر عهده دارد . با این حال شاید به ذهنتان خطور کند که آیا سالمند سالم هم نیاز به مراقب دارد؟

تقریبا شرایط سالمند سالم و تنها مشابه هم می باشند. درست است سالمند سالم است اما به دلیل کهولت سن و کاهش توان جسمی ، سالمند سالم یا تنها نیز می تواند از خدمات مراقبت در منزل استفاده کند. مثلا یک مراقب می تواند کارهای آشپزی ، نظافت ، بردن سالمند به حمام و دستشویی ، خرید منزل ، انجام امور اداری و … را برای سالمند انجام دهد. یا بسیاری از سالمندان هستند که تنها می باشند و از تنهایی می ترسند، این افراد با استخدام یک مراقب می توانند از خدمات آنها استفاده می کنند.

بسیاری از سالمندان هم هستند که دچار بیماری هایی مانند آلزایمری ، پارکینسون ، پوشکی و…

نیازهای سالمندان و راه های برطرف کردن این نیازها

پرستاری برای سالمند بیمار

سالمندانی که بیمار هستند می توانند از خدمات یک پرستار سالمند در منزل استفاده کنند . به فرض مثال این خدمات شامل مراقبت های درمانی مانند انجام انواع تزریقات ، انجام انواع سونداژها ، انجام انواع پانسمان ها ، مراقبت از زخم بستری ها ، مراقبت از افرادی که دچار سکته مغزی شده اند یا قطع نخاعی هستند و  غیره می باشد.

نکاتی که خانواده ها در مورد استخدام مراقب برای پرستاری سالمند در منزل تهران ، باید رعایت کنند.

 

• توضیح دادن شرح وظایف به پرستار سالمند

وقتی شما به فکر استخدام پرستاری برای سالمند خود هستید باید به طور دقیق شرح وظایف آنها را توضیح دهید .
در مورد خصوصیات و اخلاق سالمند خود به پرستار منزل  توضیح دهید. کاری کنید که پرستار بفهمد که شما واقعا نسبت به مراقبت سالمند خود حساس هستید . به پرستار سالمند بگویید که زمان مصرف و نوع داروهای سالمند را یادداشت کند .

• تعیین ساعات کاری و دستمزد پرستار سالمند در منزل

هنگام استخدام پرستاری برای سالمند خود ، به موسسه هایی که خدمات پرستاری در منزل  ارائه می کنند بگویید که چه وقت هایی نیاز به پرستار دارید و همچنین در مورد مقدار و نحوه پرداخت دستمزدِ پرستار صحبت کنید . مثلا می خواهید روزانه پرداخت کنید یا هفتگی یا ماهیانه .

• استخدام پرستار سالمند از موسسه های معتبر

همیشه برای استخدام پرستاری برای سالمند خود ، به موسسه های معتبر مراجعه کنید و از آنها بخواهید که آیا پرستار سالمند مدارک مورد نیاز و معتبری در اختیار شرکت قرار داده است یا نه .
ظاهر فرد را بررسی کنید که آیا مرتب می باشد ، نکات بهداشتی را به خوبی رعایت می کند یا نه .

• ارائه مدرک معتبر برای مراقبت های ویژه

بعضی وقت ها سالمند بیماری خاصی دارد  پس بهتر است پرستاری که تخصص بالا دارد استخدام کنید تخصص هایی مانند پرستار ICU ، CCU ، مراقب بیهوشی ، فیزیوتراپ و یا تخصص های دیگر.

• دوره های گذرانده شده

وقتی از موسسه های معتبر درخواست پرستاری برای سالمند خود ، می کنید حتما در مورد توانایی های پرستار اطلاعاتی کسب کنید .
پرستار سالمند باید آموزشهای اولیه را به طور کامل بداند . آموزشهایی مانند رفتار با سالمند ، چگونگی مراقبت از سالمند و غیره
و همچنین مهارتهایی مانند تزریقات ، پانسمان کردن ، شستشوی زخم بستر و غیره

• پشتیبانی شبانه روزی

همیشه خانواده ها باید با پرستار سالمندِ خود ، به صورت شبانه روزی در ارتباط بوده و از سلامت سالمند خود با خبر باشند .
همچنین موسسه ها نیز باید به طور شبانه روزی با پرستارِ خود در اتباط بوده تا در صورت ایجاد مشکل ، موسسه در جریان باشد .

• رعایت نکات بهداشتی سالمند

ارجع ترین وظایف پرستاری سالمند در منزل تهران را می توان رعایت بهداشت توسط پرستار دانست . پرستاران همیشه باید نسبت به بهداشت سالمند حساس باشند . کارهایی مانند استحمام ، دستشویی رفتن سالمند ، تعویض پوشک ، مراقبت از زخم بستر و غیره از وظایف پرستار سالمند می باشد .

• نظافت و استحمام سالمند بیمار

سالمندانی که بیمار هستند و مشکلات حرکتی دارند بهتر است پرستار برای استحمام آنها از صندلی های مخصوص استفاده نماید . بعضی از سالمندان نیز نمی توانند بنشینند ، پس لازم است از توشک های مخصوص شستشو استفاده نمایند .
ازموارد دیگری که پرستار باید رعایت کند کوتاه کردن ناخن ، موی سر ، ریش ، موهای زاید بدن و غیره می باشد .
اگر سالمندِ شما توان حرکتی ندارد و پوشکی است ، پرستار باید به طور مرتب پوشک او را عوض کند .

• رفتار خانواده ها با مراقبین

درست است مراقب وظیفه هایی در قبال سالمندِ شما دارد و برای این کار حقوق می گیرد اما این را در نظر بگیرید که او هم انسان است و خسته می شود و گاهی وقت ها به استراحت نیاز دارد و همچنین خانواده ها سعی کنند رفتاری با مراقبین داشته باشند که به شخصیت آنها خدایی نکرده توهین نشود و آنها را مثل خانواده خود دوست بدارند .

 

اگر به دنبال پرستاری برای سالمند خود هستید می توانید با مشاورین ما تماس بگیرید

پرستاری سالمند در منزل تهران و انجام کلیه ی خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان سالم و بیمار

مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت

, , , , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوشته های تازه

فهرست