تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

پرستاری سالمند چیست ؟ مسئولیت و خدمات این پرستاران

پرستاری سالمند چیست؟ و این پرستاران در منزل چه مسئولیت هایی دارند و همچنین چگونه می توانیم یک پرستار خوب و قابل اعتماد برای نگهداری از سالمندمان در منزل پیدا کنیم؟ اینها سوالاتی است که در این مبحث به طور کامل به آن می پردازیم و افرادی که به دنبال افرادی با عنوان پرستار برای مراقبت از سالمند خود هستند می توانند با دید باز و با بیشترین اطلاعات بهترین پرستار را برای سالمند خود پیدا کنند پس تا پایان ما را همراهی نمایید.

پرستاری سالمند چیست؟

اگر والدین تان به سن پیری رسیده اند و یا ناگهان بیمار شده اند و شما به علت مشغله های کاری و دوری مسافت نمی توانید در کنار آنها باشید و نگرانی زیاد از بابت وضعیت و سلامتی آنها شما را آزار میدهد، پرستاری از سالمند در منزل یک سرویس و راهکار مناسب برای مراقبت از این عزیزان در خانه بوده تا در شرایطی که با گذشت زمان فرد دستخوش تغییرات فیزیولوژیکی و متابولیکی بدن و ساختار ماهیچه ها و استخوان ها گردیده، با در کنار داشتن یک پرستار سالمند کاربلد استقلال خود را حفظ کرده و با برخورداری از حمایتی همه جانبه در خصوص رفع نیاز هایش، آسایش و راحتی بیشتری را تجربه نماید.

چگونه یک پرستار سالمند قابل اعتماد پیدا کنیم؟؟

به لحاظ سلامتی و حفظ امنیت، این موضوع که چه کسی قرار است از بیرون خانواده به خانه شما آمده و از سالمند عزیزتان مراقبت نماید، مقوله ی بسیار مهمی بوده و در نگاه اول جستجو در این خصوص میتواند کار بسیار دلهره آوری بنظر برسد.

اما نگران نباشید با به کارگیری چند روش می توانید این روند را تا حد زیادی اسان نمایید. برای یافتن یک پرستار قابل اعتماد لازم است در قدم اول با انجام برخی تحقیقات شروع کنید.

ابتدا آژانس های ارائه خدمات پرستاری در منزل را که هر یک سیاست‌، روش‌ و متدهای خاصی را در کار خود دنبال میکنند را با یکدیگر مقایسه کرده و موسسه ای را که به نیازها و بودجه مالی شما نزدیکتر و متناسب تر می باشد را انتخاب کنید.

در قدم بعدی، از آنجایی که همه پرستاران یکسان خلق نشده‌اند، لازم است قبل از تصمیم گیری، حتماً با چند نامزد منتخب از طرف شرکت مصاحبه کرده و از آنها در مورد رویکردشان در مراقبت از سالمندان و تجربیاتشان سوال کرده و یا حتی برای افزایش اطمینان خاطر و آگاهی از نحوه عملکردشان، اطلاعات تماس مشتریان قبلی آنها را مطالبه کنید.

آتیه پرستاران سلامت از موسسات خوشنام و با سابقه در زمینه خدمات پرستاری در منزل بوده که با گزینش سختگیرانه ی پرسنل خود به لحاظ سلامت روانی، مهارت و دانش و تحت واکاوی قرار دادن تمام اطلاعات شخصی آنها به منظور امین و معتمد بودن، پیدا کردن یک پرستار ایده آل را برای خانواده ها آسان گردانیده و با تضمین نیروی اعزامی و کیفیت خدماتش، تنها فاصله شما و عزیزانتان تا رسیدن به آرامش و رفاه را به مراجعه حضوری یا تماس با کارشناسان این مرکز و انتخاب یکی از افراد واجد شرایط و باتجربه ی معرفی شده توسط آنها محدود گردانیده

مسئولیت های پرستاری سالمند چیست - پرستاری سالمند چیست ؟ مسئولیت و خدمات این پرستاران

مسئولیت و خدمات یک پرستاری سالمند چیست؟؟

پرستاری سالمند در منزل چیست ؟ مسئولیت رسیدگی به تمام نیازهای روزمره پزشکی و غیرپزشکی که موجب میگردد سالمند راحتتر زندگی کند را برعهده داشته و به طور معمول در طی دوران فعالیتش موظف است به امورات زیر رسیدگی نماید.

  • رعایت رژیم غذایی تجویز شده توسط پزشک کمک برای نظافت، حمام کردن، توالت و لباس پوشیدن
  • کمک به جابجایی و انتقال ارتباط کامل و حمایت روانی سالمند
  • حفظ نظافت اتاق و مرتب کردن تخت ارائه کمک های اولیه، احیا و تماس های اضطراری
  • نظارت بر انطباق با قرار ملاقات‌های پزشکی و مصرف دارو مطابق با برنامه ی تعیین شده
  • توجه به فعالیت های اوقات فراغت سالمند (پیاده روی، حل جدول، ورزش و غیره)
  • نظارت بر معیارهای مهم سلامت مانند فشار خون، نبض و سطح اکسیژن

چرا به کارگیری پرستاری سالمند در منزل بهترین گزینه برای مراقبت از سالمندان است؟؟

وقتی صحبت از مراقبت از سالمندان در منزل می شود، پرستاران خانگی بهترین گزینه هستند زیرا استفاده از پرستاران خانگی برای خدمات مراقبت های بهداشتی در منزل مقرون به صرفه بوده و برخلاف سایر مراکز نگهداری از این عزیزان، به صورت طولانی مدت و در هر زمان از شبانه روز قابل دسترسی می باشند.

همچنین با استفاده از سرویس پرستار خانگی، سالمند شما بر خلاف آسایشگاه ها خدمات مراقبتی و پشتیبانی را به صورت تکی و شخصی دریافت کرده و این شرایط با امکان برقراری ارتباطی نزدیک و موثر با پرستار، علاوه بر رفع نیازهای جسم، نیازهای عاطفی و روانی سالمند را نیز به طور تمام و کمال برطرف میسازد.

از طرفی استفاده از پرستاری سالمند در منزل برای نگهداری از سالمندان، به علت اختصاص یافتن تمامی وقت پرستار تنها به یک فرد، سالمند را از دقت، توجه و امنیت بیشتری بهره مند ساخته و سطح رضایت و امید به زندگی را در او به طور چشمگیری افزایش میدهد.

پرستاری سالمند چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟؟

به گفته روانشناسان کار با افراد مسن کار راحتی نیست و نیازمند برخوردی از روحی بزرگ، روانی پایدار و عشق ذاتی به این عزیزان می باشد زیرا با افزایش سن، افراد گویی به دوران کودکی خود بازگشته و دائماً

بهانه گیری کرده و دمدمی مزاج می گردند به همین دلیل است که پرستار سالمند باید بسیار بردبار، جسور و ظریف بوده و با مبانی روانشناسی و آداب رفتاری با افراد مختلف آشنا باشد زیرا این مهارت به او این امکان را می‌دهد تا به سرعت با سختترین افراد هم کنار آمده و به‌بهترین دوست خانواده تبدیل گردد.

علاوه بر ویژگی های رفتاری، پرستار باید از دانش لازم ( آموزش های اولیه پزشکی)، تجربه و سابقه کافی در این زمینه برخوردار باشد تا بتواند به خوبی از پس این مسئولیت مهم و خطیر که همان نگهداری از والدین که گوهر کمیاب و حامی تجربی و عاطفی خانواده میباشند، بربیاید.

چه مواردی هزینه های دریافتی پرستار سالمند را تحت تاثیر قرار می دهد؟؟

پرستاری از سالمندان اگرچه یک کار ارزشی است اما سختی های زیادی نیز به دنبال داشته و مانند هر خدمتی دیگر مستحق حق الزحمه میباشد. استفاده از یک پرستار خانگی سالمند البته که برای خانواده ها هزینه بر میباشد، اما از این قابلیت برخوردار است که با توجه به شرایط هر خانواده متغییر بوده و برای تمامی افراد ثابت نمیباشد و کاملا متاثر از بازه زمانی انجام وظایف ( روزانه، ساعتی، ۲۴ ساعته) و پیچیدگی موقعیت کاری پرستار می‌باشد.
اگر بخواهیم در این قسمت به مهمترین عوامل تاثیر گذار بر دستمزد پرستار اشاره کنیم، می توانیم موارد زیر را برشماریم:

تعداد روزها و ساعات شبی که پرستار با سالمند شما وقت می گذراند تعداد خدمات پزشکی مورد نیاز مانند تزریقات، سرم تراپی، فیزیوتراپی و غیره
فاصله محل زندگی پرستار تا منزل سالمند با در نظر گرفتن هزینه رفت و آمد داشتن وزن زیاد سالمند
ابتلا به بیماری‌های روانی، سرطان، پوشکی یا وابسته بودن به تخت خدمات اضافی در منزل همچون رسیدگی به امور خانه داری، خرید و نظافت سرویس های بهداشتی و غیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سه × 5 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست