تماس
021-66582923

پرستار مراقبت از سالمند در منزل + نگهداری 0 تا 100

پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
پرستار برای مراقبت از سالمند در منزل - پرستار مراقبت از سالمند در منزل + نگهداری 0 تا 100

پرستار مراقبت از سالمند یکی از خدمات مهمی می باشد که توسط موسسه آتیه پرستاران سلامت به عزیزان سالمند در منزل ارائه می شود همانطور که می دانید نقش متفاوتی از زندگی انسان در دوران سالمندی می باشد . از لحاظ تجربه ، سالمندان در سطح بالایی قرار دارند اما متاسفانه در این دوران توانایی های ذهنی و جسمی سالمند محدود می شود . با توجه به سطح بهداشتی و درمانی در افراد جامعه و صنعتی شدن، سطح زندگی باعث شده که طول عمر انسانها زیاد شود .

با توجه به آماری که وزارت بهداشت اعلام کرده است در کشورمان حدود 8 میلیون سالمند زندگی می کنند که این روند روبه رشد می باشد و این آمار خوشایندی برای یک جامعه نیست زیرا وقتی یک جامعه روبه موفقیت و پیشرفت قدم بر می دارد که نیروی جوان در آن جامعه روبه رشد باشد .

دوران سالمندی دوران بی فایده نبودن و افسردگی نیست زیرا سالمندان با توجه به تجارب و مهارتی که در زندگی آموخته اند می توانند آن تجربه ها را به افراد جوان و دیگران آموزش و انتقال دهند . پرستاری سالمند از اولویت های زندگی آنها می باشد و امری مهم و ضروری تلقی می شود .

پرستار مراقبت از سالمندان

در انتخاب پرستار مراقبت از سالمند در مرحله اول شما باید شناخت کافی از سالمند خود را داشته باشید تا بتوانید نیازهای روزمره او را بر طرف کنید . بر اثر فقدان زمان یا درگیر بودن در امورات زندگی ، امکان این نیست که خانواده ها خودشان از سالمند عزیزشان به طور کامل و به خوبی پرستاری و مراقبت کنند که این امر برای آنها به دغدغه ی فکری تبدیل شده است .

در این میان نیاز به پرستار جهت مراقبت از سالمند امری ضروری و مهم در زندگی امروزی شده است . با توجه به نیازهای سالمند و مشکلات یا بیماری هایی که در این دوران می باشد انتخاب پرستار برای سالمند می تواند بهترین راه برای سلامتی این افراد باشد . یک پرستار مناسب به کیفیت زندگی سالمند کمک می کند و در روند کارهای روزمره ی او همراه و همیار سالمند خواهد بود .

پرستار برای مراقبت از سالمند در منزل دارای ویژگی ها و وظایفی می باشد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

پرستار خانم جهت مراقبت از سالمند

درصد بالایی از سالمندانی که موسسه آتیه پرستاران سلامت را برای دریافت خدمات انتخاب می کنند خانم هستند که این شرایط باعث می شود موسسه حتما پرستار خانم جهت مراقبت از سالمند را برای خدمات رسانی اعزام کند. این پرستاران خدمات خود را برای سالمندان سالم و بیمار ارائه می دهند و حتی در امور منزل و آشپزی همانند دختر سالمند همیار سالمند می باشد.

پرستاری جهت مراقبت از سالمند از جنبه های گوناگونی می تواند اهمیت بسیاری داشته باشد . سالمندان در خانه احساس امنیت می کنند و دوست دارند که از آنها در منزل خودشان مراقبت و نگهداری شود . وقتی که سالمندان در منزل نگهداری می شوند ، سالمند در کنار خانواده اش آرامش و حس خوبی دارد و مرتب با فرزندان و اطرافیانش در ارتباط می باشد که این خود در بالا بردن روحیه ی سالمند بسیار تاثیر گذار است .

خانواده ها نیز علاقه دارند که سالمند عزیزشان در منزل و در کنار خودشان مورد حمایت و مراقبت قرار بگیرد که این می تواند هم باعث خوشایندی سالمند و هم خوشحالی خانواده شود .

مزایای استفاده از پرستار مراقبت از سالمند در منزل

 • به دلیل بودن اعضای خانواده در کنار سالمند و بالا بودن کیفیت مراقبت ، سالمند کمتر در معرض بیماری های جسمی و روحی قرار می گیرد.
 • امید به زندگی و طول عمر در سالمندان افزایش می یابد .
 • فرد سالمند در منزل خویش آرامش و امنیت بیشتری دارد و احساس راحتی می کند.
 • وقتی که سالمند در خانه مورد پرستاری و مراقبت قرار می گیرد به دلیل اینکه با خانواده و دوستان خود ارتباط دارد کمتر در خطر بیماری های روحی و روانی که در دوران سالمندی شایع است قرار می گیرد.
 • داشتن آرامش در خانواده به علت اینکه سالمندشان کنارشان می باشد و به طور کامل از وضعیت او آگاه هستند یکی دیگر از دلایل استفاده از پرستار سالمند در منزل می باشد.

بعضی خانواده ها هستند که سالمندان عزیزشان را به مراکز نگهداری و مراقبت از سالمند یا خانه ی سالمندان می برند. شاید دلیلی برای این کار خود داشته باشند اما اگر واقعا از آسیب هایی که به سالمندان در این مراکز وارد می شود آگاهی داشته باشند ، حتما در تصمیم خود تجدید نظر می کنند .

یادمان باشد سالمندان عزیزمان روزی ما را روی چشم خود میگذاشتند تا کمترین ناراحتی به ما سرایت نکند . حال که ما بزرگ شده ایم باید آن خوبی ها و فداکاریهایی که پدر و مادران ما در حقمان کرده اند را به خوبی جبران کنیم .

مزایای پرستار برای مراقبت از سالمند - پرستار مراقبت از سالمند در منزل + نگهداری 0 تا 100

استخدام پرستار مراقبت از سالمندان در منزل

سالمندان با توجه به نیازها و شرایطی که دارند تمایل دارند که از آنها یک پرستار و نگهدار سالمند در منزل نگهداری کند . با توجه به حساسیت بالایی که در افراد سالمند وجود دارد باید یک پرستار همیشه از آنها مراقبت و نگهداری کند .

پرستاری که تجربه و تخصص کافی را در زمینه ی نگهداری از سالمندان داشته باشد و بتواند در یاری رسانی و مراقبت از سالمند روند زندگی سالمند را روز به روز به بهتر شدن پیش ببرد . پرستار و مراقب سالمند در منزل باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتواند در امر نگهداری و مراقبت از سالمند خدمات شایانی را به سالمند ارائه دهد .

ویژگی های یک پرستار جهت مراقبت از سالمند

 • پرستار و مراقب سالمند باید متعهد در امر نگهداری و مراقبت از سالمند باشد
 • باید بتواند در مواقع خاص متفاوت و به طور صحیح رفتار کند . بعضی از سالمندان دچار زوال عقل هستند که پرستار باید بتواند با توجه به خلاقیتی که دارد به نیازهای سالمند به درستی جواب دهد .
 • توجه نمودن به حال سالمند و همیشه از حال سالمند آگاه بودن و شرایط او را آنالیز کردن
 • دارا بودن رفتار یکپارچه و با ثبات از دیگر ویژگی های یک پرستار برای مراقبت از سالمند می باشد .

وظایفی که یک پرستار برای نگهداری از سالمند باید رعایت کند

مسئولیت پذیری و انجام درست کارها جزو اولیت ها و لزومات کاری یک پرستار برای نگهداری از سالمند می باشد و باید این وظایف را پرستار سالمند به نحو درست و صحیح انجام دهد .

 • داشتن رابطه عاطفی و استوار با سالمند
 • انجام دادن کارهای روزمره برای سالمند مانند غذا درست کردن ، حمام بردن سالمند ، لباسهای کثیف سالمند را شستن ، نظافت کردن منزل و محل زندگی سالمند و …
 • داشتن نظم در رفت و آمد به منزل سالمند
 • هماهنگی و ارتباط داشتن همیشگی با خانواده سالمند
 • ایجاد روحیه در وجود سالمند مثلا با صحبت کردن و انرژی دادن ، خنداندن سالمند، بردن سالمند به بیرون برای تفریح و گردشگری و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

12 − ده =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - پرستار مراقبت از سالمند در منزل + نگهداری 0 تا 100
فهرست