تماس
021-66582923

پرستار بچه در منزل تهران

استخدام پرستار, پرستار کودک, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
نقش پرستار بچه در منزل تهران

اعزام پرستار بچه در منزل در تهران برای مراقبت و نگهداری از فرزندان شما . این پرستاران خدمات خود را به صورت حرفه ای انجام می دهند و تجربه ی مادر شدن را نیز دارند . در ادامه برای آشنایی بیشتر با پرستار بچه توصیه می شود تا آخر این مبحث ما را همراهی نمایید.

نقش پرستار بچه در منزل تهران

پرستار بچه در منزل تهران می تواند نقش بسیار مهمی در روند پیشرفت زندگی کودک شما داشته باشد . پرستار بچه متخصص نگهداری و مراقبت از کودک  می باشد  و در کارهای روزمره و مراقبت از کودک به مادر کمک می کند . مسئولیت هایی که بر عهده پرستار بچه می باشد را می توان به غذا دادن کودک ، استحمام ، انجام بازی های آموزنده متناسب با سن کودک، کمک کردن به تکالیف مدرسه کودک اشاره کرد.

بسیاری از پرستاران نیز مسئول بردن و آوردن کودک از مدرسه می باشند و همچنین کمک به مادر در انجام امور منزل می باشند. بسیاری از پرستاران کودک نیز ساعت کارشان از صبح شروع  و تا وقتی که کودک به رختخواب می رود ، ادامه دارد.

پرستار بچه نیمه وقت و تمام وقت

معمولا خدمات پرستاران بچه که به خانواده ها ارائه می دهند به صورت تمام وقت و نیمه وقت می باشد. استفاده از پرستار بچه به صورت تمام وقت معمولا برای مادران باردار و یا مادرانی که نوزاد دارند می باشد که در این مواقع پرستار به صورت شبانه روزی خدمات مراقبت و نگهداری انجام می دهند.

خدمات دیگر به صورت نیمه وقت می باشد که این شرایط معمولا برای والدین شاغل می باشد. زمانی که والدین در محل کار خود حضور دارند پرستار نیمه وقت از کودک یا نوزاد مراقبت و نگهداری می کند.

متفاوت بودن شغل پرستار بچه در منزل تهران:

متفاوت بودن شغل پرستار بچه بستگی به عواملی مانند سن کودک، شرایط خانواده و شغل والدین دارد . بسیاری از مادران هستند که نوزاد و یا کودک نوپا دارند و از پرستار بچه برای مراقبت از کودکان خود استفاده می کنند .

بسیاری از پرستاران هستند که به صورت تمام وقت و شبانه روزی در کنار خانواده، خدمات پرستاری ارائه می دهند که این شرایط معمولا برای والدینی که نوزاد تازه متولد شده دارند می باشد. در این شرایط پرستار بچه با تجربه ای که از خود دارد از نوزاد و مادر مراقبت و نگهداری می کند.

بسیاری از پرستاران نیز به اسم پرستار زن خانه دار معروف هستند که وظیفه ی آنها مرتب کردن خانه یا آماده کردن خانه و همچنین عذا درست کردن برای کودکان مدرسه ای زمانی که از مدرسه به خانه بر می گردند .

همچنین پرستارانی هم هستند که علاوه بر مراقبت از کودکان، خدمات امور منزل نیز برای خانواده ارائه می دهند مانند غذا درست کردن برای تمام اعضای خانواده، یا شستشوی ظرفها و نظافت منزل

وظایف پرستار بچه در منزل تهران :

در زیر به تعدادی از وظایف پرستار بچه در منزل اشاره شده است که هر پرستار یچه باید این وظایف را بداند و به آنها عمل کند.

 • تامین نیازهای عمومی و اساسی کودک
 • تامین ایمنی کودک در فعالیت های روزانه
 • کمک به رشد فکری و شناختی کودکان با انجام بازی های فکری ، نقاشی کشیدن ، انجام صنایع دستی و …
 • نظارت بر فعالیت های روزانه کودک و در صورت نیاز راهنمایی کردن کودکان
 • کمک به کودک برای رشد اجتماعی و عاطفی کودکان
 • آموزشهای ایمنی به کودک مانند نحوه ی عبور از خیابان
 • آموزش های لازم برای رعایت نظم و بهداشت
 • اگر کودک بیمار شد و یا دچار آسیب دیدگی شد باید پرستار کودک مراقبت های پزشکی را برای کودک انجام دهد مثلا کودک را به دکتر یا بیمارستان ببرد ، دمای بدن کودک را بررسی نماید و داروهای تجویز شده را به کودک بدهد.
 • آموزشهای لازم برای بالا بردن اعتماد به نفس کودک
 • آموزشهای داشتن حس مسئولیت پذیری به کودک
 • بردن کودکان به مدرسه و کلاسهای آموزشی
 • انجام امور خانه داری
, , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نه − 2 =

فهرست