پرستار بیمار در بیمارستان ، مراقبت و نگهداری از بیمار

پرستار بیمار, پرستار سالمند
بدون دیدگاه

اعزام همراه و پرستار بیمار در بیمارستان برای مراقبت و نگهداری از بیمار شما

همراهی بیمار در بیمارستان ها

اعزام پرستار یا همراه بیمار به بیمارستان ”  به صورت خصوصی و 24 ساعته توسط موسسه آتیه پرستاران سلامت باعث شده خانواده هایی که بیماران آنها در بیمارستان هستند ، دیگر نگران مراقبت از بیماران خود نباشند .

امروزه  بیمارستان های کشورمان به دلیل کمبود پرستار نمی توانند به طور کامل خدمات خود را به بیماران ارائه دهند و یک پرستار نمی تواند به طور کامل به بیماران رسیدگی کند و در بیشتر مواقع یک پرستار همزمان به چندین بیمار رسیدگی می کند که این کار باعث خستگی پرستار و پایین آمدن عملکرد درمانی او می شود .  بنابراین وجود یک پرستار بیمار در بیمارستان که همان همراه بیمار در بیمارستان نامیده می شود باعث می شود که بیمار از لحاظ رسیدگی دچار کمبود یا مشکل نشود . همراه بیمار می تواند به کادر پرستاری بیمارستان در رسیدگی به فرد بستری شده کمک کند . همچنین حضور این فرد ( همراه ) در کنار بیمار باعث قوت قلب بیمار و بالا رفتن روحیه او می شود. 

چرا بودن فردی به صورت شبانه روزی در کنار بیمارمان در روند بهبود بیمار تاثیر دارد: 

بسیاری از بیماران در انجام امور شخصی خود مانند دستشویی رفتن و همچنین پایین و بالا رفتن از تخت دچار مشکل می شوند و بودن یک فرد دلسوز و با روحیه می تواند تاثیر زیادی در سریع شدن روند بهبودی بیمار  شود .

پرستار ( همراه بیمار) در صورت بوجود آمدن مشکلی برای بیمار ، سریعا کادر درمان بیمارستان را برای رسیدگی آگاه می کند . همچنین همراه بیمار می تواند بیمار را از حالت کسلی بیرون بیاورد آنهم با کتاب خواندن ، روزنامه خواندن ، صحبت کردن از خاطرات گذشته و همچنین بردن بیمار به حیاط بیمارستان برای هوا خوری ( البته با اجازه ی کادر درمان بیمارستان ) که این اعمال باعث بالا رفتن روحیه ی بیمار و بشاش شدنش می شود . 

موسسات پرستاری می توانند با اعزام نیرو  به بیمارستان ها هم کمک حال قشر زحمتکش پرسنل بیمارستان ها باشند و هم به طور خصوصی مراقبت کنند از بیماران در بیمارستان .

مشکلات خانواده ها ی بیمار در بیمارستان :

یکی از مشکلاتی که خانواده ها در این مواقع با آن درگیر هستند و نمی توانند به طور دائم در کنار بیمار خود باشند ، نداشتن وقت کافی و بودن مشغله های کاری می باشد که بهترین پیشنهاد ما در این مواقع استفاده از یک پرستار بیمار در بیمارستان ( همراه بیمار) می باشد .

یکی دیگر از مشکلات نگران کننده برای خانواده ها ، پایین آمدن روحیه بیمارشان می باشد چون بیمار در این مواقع احساس سربار بودن می کند و فکر می کند باعث مزاحمت اطرافیان خود شده است . اما با بودن همراه ، بیمار با قوت قلب و روحیه ی بالا دوره ی درمان خود را طی می کند. 

مزیت های داشتن یک پرستار بیمار در بیمارستان به عنوان همراه در کنار بیمار :

مزیت دیگر داشتن همراه یا پرستار در بیمارستان این است که خانواده ها دیگر نگران این نیستند که بیمارستان ها در مراقبت از بیمارشان کوتاهی کنند، و میدانند یک پرستار خصوصی به طور کامل  از بیمارشان مراقبت و نگهداری می کند.

این افراد  همیشه به طور 24 ساعته از بیمار شما مراقبت و نگهداری می کنند و سلامت بیمار شما را کنترل می کنند . همچنین عملکرد سلامت بیمار شما را به پزشک اطلاع می دهند.

راه های سلامت دهان و دندان در سالمندان را بدانید

معمولا وظیفه ی پرستار با مراقب تفاوت دارد . پرستارها  معمولا تخصصی تر  نسبت به همراه یا مراقب هستند .البته یک پرستار در کنار خدمات تخصصی می تواند خدمات مراقبتی نیز برای بیماران انجام دهند. در زیر وظایف این دو گروه  را برای شما توضیح می دهیم. البته ناگفته نماند که اگر یک پرستار تخصص بالایی هم داشته باشد در بیمارستان اجازه ی امور درمانی را ندارد و در کل به عنوان یک مراقب یا همراه به امور بیمار رسیدگی می کند . اما در کل وظایف یک مراقب و یک پرستار متخصص با هم فرق دارند که در زیر به آنها اشاراتی شده است . 

وظایف همراه  بیمار در بیمارستان :

 • مراقبت از بیمار به صورت شبانه روزی
 • بررسی وضعیت سلامتی بیمار و گزارش دادن به پزشک
 • دادن داروها ی بیمار در سر وقت
 • همراه باید بیمار را تغییر پوزیشن دهد تا دچار زخم بستر نشود
 • خالی کردن سوند
 • گذاشتن لگن برای بیمار
 • تعویض پوشاک
 • غذا دادن به بیمار
 • دستشویی بردن بیمار
 • انجام نمونه گیری از بیمار برای آزمایش

خدمات پرستار بیمار در بیمارستان:

پرستار معمولا تخصص بالاتری نسبت به همراه دارد. وقتی یک پرستار از طرف موسسه خدمات پرستاری به بیمارستان اعزام می شود اجازه ی انجام خدمات پرستاری به بیمار  را ندارد مگر اینکه پزشک این اجازه را به آن بدهد .

 • گاواژ
 • سونداژ
 • تراکستومی
 • پک معده
 • کیسه کلستومی (Colostomy bag)
 • چک کردن اکسیژن خون
 • انجام کلیه کارهای زخم بستری ( پانسمان زخم ، شستشویی زخم )
 • پانسمان زخم های دیابتی
 • کلیه ی تزریقات + انسولین

موسسه آتیه پرستاران سلامت یک موسسه پرستاری در منزل و بیمارستان ( پرستار بیمار ، پرستار کودک ، پرستار سالمند ) می باشد. این موسسه آماده ی اعزام همراه و پرستار بیمار به صورت خصوصی و همچنین به صورت 24 ساعته می باشد. در صورت نیاز به پرستار و همراه  بیمار در بیمارستان می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

, , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفت + 12 =

فهرست