تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

پرستار تمام وقت سالمند در منزل

پرستار تمام وقت سالمند یکی دیگر از خدمات موسسه آتیه پرستاران سلامت می باشد . معمولا سالمندان برای انجام امور روزمره ی زندگی خود نیاز به کمک دیگران دارند که در اکثر مواقع خانواده سالمند بهترین گزینه برای این امر مهم می باشند .

اما در مواقعی وجود دارد که اطرافیان سالمند به علت مشغله های کاری و یا دور بودن از محل زندگیشان ، واقعا وقت رسیدگی تمام وقت از سالمند خود را ندارند و یا برایشان مقدور نمی باشد که هر روز به سالمندشان رسیدگی کنند . پس بهترین گزینه برای این عزیزان استخدام یک پرستار تمام وقت سالمند در منزل می باشد تا در مواقعی که شما در منزل حضور ندارید خیالتان از اینکه کسی در کنار سالمندتان هست راحت باشد .

یک پرستار خوب لازم است آموزشهای اولیه و مراقبتی را گذارنده باشد و آشنایی کامل با کمک های اولیه را بداند . در این راستا برای اینکه با شغل پرستاری و عمده خدمات های پرستاری بیشتر آشنا شوید با ما همراه باشید .

پرستار تمام وقت سالمند

پرستار تمام وقت سالمند را می توان یکی از فعال ترین پرستاران در شرکت های پرستاری دانست. این پرستاران برای اینکه بتوانند به خوبی از سالمندان مراقبت و پرستاری کنند باید دارای خصوصیاتی باشند این خصوصیات شامل:

 • امین بودن :

امین بودن اولین مشخصه ی یک پرستار تمام وقت سالمند می باشد و یک پرستار باید قابل اطمینان باشد تا کارفرما بتواند به او اطمینان کرده و زندگی خود را دست او بسپارد .

 • داشتن شمه پزشکی :

پرستار سالمند در منزل باید آموزشها و دوره های لازم و پایه را دیده باشد مثلا تزریقات ، پانسمان انواع زخم ها و مواردی از این قبیل، تا در صورت ایجاد مشکل بتواند از پس کار برآید .

 • اهمیت به تغذیه سالمند :

یک پرستار سالمند باید بداند که هر سالمندی نمی تواند آزادانه هر نوع غذایی را بخورد. مثلا سالمندانی که بیماری قند دارند حتما باید غذاهایی را میل کنند که مفید و فاقد قند باشد. پس پرستار موظف است اطلاعات کامل در مورد رژیم غذایی سالمند را بداند .

 • آشنایی استفاده از لوازم پزشکی :

یک پرستار تمام وقت سالمند در منزل چون به صورت 24 ساعته در کنار سالمند است باید با یک سری از لوازم پزشکی آشنایی داشته و نحوه ی کار کردن با آنها را بداند مثلا استفاده از دستگاه فشار خون و سایر دستگا ه ها و لوازم پزشکی دیگر که شناخت این گونه اطلاعات برای یک پرستار بسیار واجب است .

 • شناخت کامل از وضعیت روحی و روانی سالمند :

پرستار باید شناخت کامل از وضعیت روحی و روانی سالمند را داشته باشد . پرستار در همان روزهای اول می تواند کل اطلاعات مربوط به سالمند را از اطرافیان او بپرسد تا اطلاعات زمینه ای از وضعیت سالمند کسب کند و به مرور زمان خودِ پرستار شناخت کامل از اخلاقیات سالمند را کسب می کند .

بسیاری از سالمندانی هستند که توان انجام کارهای روزمره و شخصی خود را ندارند و نیاز به مراقبت های ویژه دارند . مواردی مانند سالمندان پوشکی ، سالمندان آلزایمری ، سالمندانی که توان حرکتی ندارند مانند سالمندان سکته مغزی . به همین علت نیاز به پرستار تمام وقت سالمند برای این افراد بسیار احساس می شود تا بتواند دلسوزانه و با تجربیاتش نیاز سالمند شما را بر طرف کند.

خدمات پرستار تمام وقت سالمند

1- خدمات عمومی مراقب تمام وقت سالمند :

هر سالمندی با توجه به شرایط خاص خود نیاز به مراقبت و پرستاری هایی که مورد نیاز او باشد ، دارد . علاوه بر مراقبت های اولیه و خدماتی که به سالمندان بیمار ارائه می شود ، خدمات روانشناسی جزو مهمترین خدماتی است که سالمندان به آن نیاز دارند که باید نگاه ویژه ایی به این امر شود .

در زیر به کلیه خدمات عمومی پرستار تمام وقت سالمند در منزل می پردازیم.

 • نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل
 • درست کردن غذا متناسب با شرایط سالمند و کمک به سالمند در خوردن غذا
 • انجام کارهای روزمره ای که مورد علاقه سالمند است مانند کتاب خواندن برای سالمند یا روزنامه خواندن
 • همراهی کردن سالمندان در بیرون رفتن از منزل و یا تفریحات و گردشگری
 • خدمات پرستاری که در زمانهای بحرانی پرستار می تواند آنها را انجام دهد و هیچ گونه منع قانونی ندارد .
 • خواسته های دیگری که سالمند و خانواده ی سالمند از پرستار دارند. البته باید این خواسته ها با هماهنگی موسسه صورت گیرد.

2- خدمات ویژه سالمندان توسط پرستار تمام وقت سالمند :

بسیاری از سالمندان هستند که بنا بر شرایطی یا داشتن بیماری های خاصی نیاز به مراقبت های ویژه دارند. اما اطرافیان این عزیزان به دلیل مشغله های کاری نمی توانند به صورت کامل و 24 ساعته از سالمند خود نگهداری کنند که بهترین پیش نهاد برای این عزیزان استفاده از یک پرستار تمام وقت سالمند می باشد که در زیر خدمات ارائه شده توسط این پرستاران ذکر شده است .

 • دادن داروهای سالمند سر وقت
 • رسیدگی به سالمند از لحاظ تغذیه مفید و مناسب مخصوصا دادن میان وعده های مفید و پر انرژی به سالمند
 • تمیز کردن محل زندگی سالمند
 • برنامه ریزی کردن درست برای خواب سالمند
 • انجام امور نظافت شخصی سالمند مانند حمام بردن و یا دستشویی بردن سالمند
 • رسیدگی و پیگیری امور درمانی سالمند و دادن گزارشات سلامت سالمند به پزشک مربوطه و در صورت نیاز بردن سالمند به مراکز درمانی
 • تشویق سالمند به انجام حرکات ورزشی و یا ارائه خدمات فیزیوتراپی در منزل البته با توصیه پزشک مربوطه

استخدام پرستار تمام وقت سالمند

استخدام پرستار تمام وقت سالمند دارای شرایط خاصی می باشد که شرکت ها سعی می کنند به علت حساسیت زیاد در هنگام استخدام شرایط سختگیرانه ای سر راه پرستاران جویای کار قرار دهند. یکی از این شرکت ها آتیه پرستاران سلامت می باشد. این شرکت برای پرستار تمام وقت سالمند شرایطی همچون داشتن سابقه کاری، نداشتن مشکل جسمی و روحی ، ارائه مدارک عدم سوء پیشینه و اعتیاد و مواردی از این قبیل را حتما باید پرستاران در هنگام استخدام داشته باشند.

هزینه پرستار تمام وقت سالمند در منزل برای استان تهران

هزینه پرستار تمام وقت سالمند

بسیاری از درخواست کننده های خدمات پرستاری تمام وقت برای سالمند در اولین تماس با کارشناسان ما به دنبال کسب اطلاعات از هزینه ها می باشند. باید در اینجا خدمت شما عزیزان عرض کنیم که هزینه های پرستار تمام وقت برای سالمندان متفاوت می باشد و بستگی به شرایط سالمند دارد .

بسیاری از سالمندان هستند که بیمارند و بسیاری از سالمندان هستند که سالم می باشند و مشکل جسمی ندارند و یا بعضی از سالمندان هستند که پرستار تمام وقت سالمند را فقط برای انجام امور منزل و پر کردن یا بهتر بگیم همدم شدن با سالمند می خواهند. پس اگر به دنبال اطلاعات دقیق در مورد هزینه ها هستید پیشنهاد می شود با کارشناسان مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت تماس بگیرید.

برای یافتن یک پرستارتمام وقت سالمند از کجا شروع کنیم

ما در آتیه پرستاران سلامت یافتن خدمات مناسب و ارائه دهنده مراقبت مناسب را برای عزیزانتان آسان می کنیم
هنگامی که با ما تماس می گیرید، ما با برنامه ریزی یک مشاوره رایگان و بدون تعهد شروع می کنیم. این مشاوره به ما این فرصت را می دهد تا علاوه بر اینکه با جزئیات وضعیت عزیز سالمند شما آشنا شویم و پایه و اساس برنامه مراقبت از وی را پایه ریزی کنیم، در عین حال به هر سؤالی نیز که در مورد مراقبت در منزل دارید پاسخ دهیم.

ما در قدم اول در مورد برنامه ی مراقبتی مورد نظر برای عزیز سالمندتان با شما صحبت می کنیم و یا حتی ممکن است یک برنامه مراقبت اولیه طراحی کنیم. برنامه مراقبت از سالمند شما می تواند شامل مراقبت پاره وقت، تمام وقت یا 24 ساعته باشد اما در هر صورت باید بر اساس روال های تعیین شده و کاملا مطابق با میل او چینش شده باشد. ما همچنین می‌توانیم مراقبت‌هایی را برای پذیرایی از اعضای خانواده‌ای که با عزیز شما زندگی می‌کنند یا جهت پیگیری منظم ویزیت‌های مراقبتی اش، در نظر بگیریم.

پس از انجام مشاوره، ما به توسعه برنامه مراقبت از شما عزیزان ادامه خواهیم داد. در بسیاری از موارد، در این مرحله با پزشکان و سایر متخصصان سلامت هماهنگ خواهیم شد. این به ما امکان می دهد تا برنامه مراقبت از عزیزان شما را مطابق با دستورالعمل های پزشکی توسعه دهیم. به عنوان مثال، ما می توانیم طبق توصیه های تغذیه ای که توسط پزشک عزیز شما ارائه می شود، وعده های غذایی را برنامه ریزی و آماده کنیم.

مرحله آخر تطبیق دادن عزیز خود با یک ارائه دهنده مراقبت واجد شرایط است. ما می دانیم که رابطه ی مراقب و مددجو چقدر می تواند مهم باشد. ما همچنین می دانیم که مراقبت از زوال عقل با کیفیت بالا تنها با مراقبان آگاه و دلسوز امکان پذیر است. همه ارائه دهندگان مراقبت های مشغول به فعالیت در موسسه ی آتیه ی پرستاران سلامت قبل از قرارگیری به دقت غربالگری شده اند و ما به منظور یافتن مراقب مناسب و کسب هرچه بیشتر رضایتتان تا پایان مدت قرارداد، ارتباطمان با شما را قطع نخواهیم کرد.

پس تنها کافی است فرصت را از دست نداده و همین امروز با کارشناسان با تجربه ی ما تماس بگیرید تا دوران سالخوردگی والدینتان را در سایه ی برخورداری از حمایت و مراقبتی اصولی برای خود و آنها شیرین و دلچسب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شانزده − 1 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست