تماس
021-66582923
پرستار بیمارپرستاری در منزل

ارائه خدمات پرستار جهت نگهداری بیمار در منزل

استفاده از خدمات پرستار جهت نگهداری بیمار در خانه توانسته کمک زیادی به سلامت جامعه داشته باشد. مخصوصا جامعی که با کمبود محیط های درمانی و پزشکی مانند بیمارستان ها مواجه می باشد. یکی از مهمترین خدمات پرستار برای نگهداری بیمار در منزل کمک به دیگر بیمارانی می باشد که به علت وضعیت وخیمی که دارند به راحتی می توانند از تخت های بیمارستان و مراکز درمانی استفاده نمایند.

پرستار جهت نگهداری بیمار

زمانی که فرد بیمار خانواده از مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مرخص می‌شود و به خانه می رود، از یک محیط پزشکی و درمانی با خدمات درمانی و حمایت کننده مانند پزشک و پرستار به محیط خانواده با مراقبت اعضای خانواده به عنوان کادر غیرپزشکی منتقل می‌شود .

در این شرایط بیمار قبل از مرخص شدن ممکن است توصیه ها و دستورالعملهای از پزشک و پرستار معالج خود دریافت کرده باشد که با دستورالعمل ها و توصیه های افراد خانواده چندان همسویی ندارد و این سبب گیجی بیمار می شود و در بیشتر مواقع بیمار در منزل به حال خود رها می شود. در این شرایط خانواده بهتر است از خدمات پرستار جهت نگهداری بیمار در منزل استفاده نمایند زیرا این خدمات در طی کردن روند درمان و بهبودی بیمار بسیار کمک می کند.

معایت و مزایای پرستار جهت نگهداری بیمار در منزل - ارائه خدمات پرستار جهت نگهداری بیمار در منزل

معایت و مزایای پرستار جهت نگهداری بیمار در منزل

1- مزایا

پرستار جهت نگهداری بیمار خدمات مراقبت ایمنی بیمار را انجام می دهند و تا حد بیمارستان آن را رعایت می کنند .زیرا اگر شرایط درمان و مراقبت بیمار در منزل ایمن نباشد، بیمار مجبور می‌شود که دوباره به بیمارستان بازگردد و این هزینه را برای خانواده زیاد می کند. روند درمان در منزل برای بیمار بسیار بهتر و سریعتر انجام می شود ،ضمن اینکه بیمار در منزل شرایط روحی و روانی مناسب تری دارد تا در درمانگاه ها و بیمارستان ها .

2- معایب

با وجود مزایا و محاسن زیادی که مراقبت و پرستاری از بیمار در منزل دارد اما این کار خالی از عیب نیست به طوری که تحقیقات نشان داده است که حدود ۱۳ درصد از افراد بیماری که در منزل تحت مراقبت قرار گرفته اند یک عارضه نامطلوب را تجربه کرده اند.

یکی از دلایلی که ممکن است سبب این کار شده باشد استخدام پرستاران غیررسمی و پرستارانی که تجربه و تخصص لازم را ندارند و دلیل دیگر این امر ممکن است توجه کم خانواده به مراقبت های پرستاری از بیمار خود بعد از ترخیص از بیمارستان و کم‌کاری پرستار باشد.

و نکته ی دیگر اینکه خیلی از پرستاران ممکن است دانش و اطلاعات لازم را کسب کرده باشند اما تجربه عمل چندانی نداشته باشد و همین مشکلاتی را به وجود میاورد. همچنین پرستار ممکن است اطلاعات لازم را در مورد بیمار از خانواده یا بیمارستان دریافت نکند و همین امر سبب نقصان در کار پرستار می شود.

ایمنی مراقبت از بیمار در منزل چگونه میتواند تامین شود

ارتباط قوی و مداوم بین پرستار، خانواده، پزشک و بیمار می تواند از بروز حوادث ناگوار برای بیمار جلوگیری کند و سبب ایمنی مراقبت پرستار شود. اطلاعات پرستار در مورد بیمار از جمله رژیم غذایی بیمار، رژیم دارویی بیمار، حساسیت های دارویی و غذایی بیمار همه و همه می توانند در مراقبت ایمن پرستار از بیمار به او کمک کند.

مراقبت پرستاران از سالمندان بیمار بسیار حساس تر از سایر افراد است به لحاظ اینکه شاید سالمندان به دلیل نداشتن اطلاعات لازم سبب خدمات نا ایمن برای پرستار شوند .

همچنین از دیگر مواردی که در ایمنی کار یک پرستار جهت نگهداری بیمار می تواند مهم باشد، مرکز خدمات پرستاری و پرستاران این مجموعه است که با هم ارتباط متقابل دارند و هر یک می تواند بر دیگری تاثیر مثبت یا منفی بگذارد و برای همین منظور کادر پرستاری و ماهیت کار آنها و مقررات مراکز خدمات پرستاری همه باید مد نظر گرفته شود.

چه کسانی نیاز به پرستار جهت نگهداری بیمار در منزل دارند

افراد و خانواده‌ها باید بدانند که نه تنها ممکن است آنها نیاز به پرستار داشته باشند بلکه صدها و بلکه تعداد بیشتری از خانواده ها با نیازهای مختلف ممکن است نیازمند پرستار باشند. برای کودکشان، برای انجام امور منزل ،برای افراد معلول خانواده و یا افراد بیمار و سالمند.

مراقبت از همه ی افراد خانواده با داشتن کودک خردسال و یا سالمند در خانواده و یا فرد معلول کا طاقت‌فرسایی است و یا اینکه افرادی هستند که کیلومترها منزل آنها با خانواده شان فاصله دارد ،این افراد برای مراقبت از کودک خردسالشان و یا نگهداری از افراد خانواده در زمان بیماری یا هنگام جراحی و زایمان میتوانند از یک پرستار کمک بگیرند.

مراقبت های پرستاری توسط پرستار از بیمار به خانواده چه کمکی می کند

پرستار در منزل علاوه بر مراقبت از فرد بیمار می تواند از فعالیت های زندگی روزانه نیز پشتیبانی کند .خدمات پرستار به بیمار در منزل سبب می شود که بتواند به زندگی شخصی خود و حفظ شأن و کرامت خود بپردازد. و سبب بالا رفتن کیفیت زندگی شود. ضمن اینکه اطمینان دارد که بیمار او مراقبت های پرستاری ماهرانه ای را دریافت میکنند .

خدمات تغذیه ای پرستار جهت نگهداری بیمار

بیمار ممکن است چندین نسخه دارو را از پزشک دریافت کرده باشد و استفاده از هرکدام برای او گیج کننده باشد . پرستار به او کمک می کند که داروی مناسب را در زمان مناسب مصرف کند. که هم به سلامتی او کمک کند، هم این که دچار تداخل دارویی نشود. در مورد تغذیه نیز خیلی از خانواده ها در مورد اصول تغذیه و رژیم غذایی درست بیمار اطلاعی ندارند و ممکن است بیمار از نظر تغذیه در معرض خطر باشد.افزایش سن، بی‌تحرکی و بیماری همه عواملی است که ارتباط مستقیم با تغذیه فرد دارد.

پرستار جهت نگهداری بیمار در منزل با مشاوره غذایی و توصیه به استفاده از غذاهای خانگی برای بیمار از او در برابر بیماری‌های شدید تر محافظت می کند. پرستار با مشاوره قضایی و توصیه به استفاده از غذاهای خانگی برای بیمار از او در برابر بیماری های شدیدتر محافظت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شانزده + 13 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست