تماس
021-66582923

پرستار جهت نگهداری سالمند در منزل

پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
پرستار جهت نگهداری سالمند - پرستار جهت نگهداری سالمند در منزل

پرستار جهت نگهداری سالمند می تواند به صورت 24 ساعته حامی سالمندان شما در منزل باشد. این خدمات حتی می تواند در بیرون از منزل نیز به سالمندان شما ارائه شود مانند خرید، بردن سالمند به پارک و سینما . در این مقاله آتیه پرستاران سلامت قصد داریم ویژگی ها و کلیه خدماتی که پرستار نگهدار سالمند ارائه می دهد را برای شما عزیزان شرح دهیم . با ما همراه باشید.

پرستار جهت نگهداری سالمند

انسان روزبروز به سوی سالمندی و دوران طلائی عمر خود پیش میرود که از دوران 60 سالگی به بعد محسوب میشود . در دوران سالمندی انسانها دارای تجربه زیاد و با ارزشی هستند برای همین ما باید قدر سالمندان عزیزی را که در کنار ما زندگی میکنند بدانیم و از تجارب و حرفهای آنها نهایت استفاده را کنیم .

در دوران سالمندی باتوجه به این که سالمندان وارد دهه سوم از عمر خویش میشوند تغیر و انفعالاتی در بدن آنها شکل میگیرد که باعث میشود عضلات سالمند رو به تقلیل رفته و از قدرت جسمانی اش کاسته شود که میتواند پیامدهایی برای سالمند به دنبال داشته باشد .

در این میان پرستاری و مراقبت از سالمندان جزوه کارهای مهم و ضروری محسوب میشود که باید به آن اهمیت ویژه ای داد. شاید شما نیز در خانه خویش از برکت وجود سالمند برخوردار هستید و این افتخار را دارید که از سالمند عزیزتان پرستاری و مراقبت کنید اما به دلیل شاغل بودن و یا مسائل گوناگون روزمره ، نگهداری از سالمند عزیزتان برایتان مقدور نمیباشد.

در چنین شرایطی تمایل دارید که از یک پرستار برای نگهداری سالمند عزیزتان بهره بگیرید. در این میان انتخاب یک پرستار سالمند زبده و کاردان امری مهم میباشد که بتوانید از سالمند در منزل به خوبی نگهداری و مراقبت کنید.

ویژگیهای پرستار جهت نگهداری سالمند

پرستار جهت نگهداری سالمند در منزل باید دارای خصوصیات و ویژگیهای قابل قبولی باشد. انتخاب مناسب ما میتواند کمک شایانی به کیفیت زندگی سالمندمان در منزل بکند و پرستار سالمند باید خصوصیات و ویژگیهایی داشته باشد تا بتواند خدمات بارزی جهت نگهداری از سالمند ارائه دهد که به چند نمونه از آنها اشاره میکنیم

 • مسئولیت پذیر و دارای تعهد کارای
 • دارای ظاهری موجه ومقبول
 • داشتن تخصص و تجربه کافی جهت پرستاری از سالمند در منزل
 • توانایی برقراری رابطه صمیمی و عاطفی با سالمند

پرستار جهت مراقبت از سالمند یک سری وظایفی برعهده دارد که اگر این وظایف به درستی اعمال شود سالمند شما در آرامش کامل می تواند به زندگی خود ادامه دهد. این وظایف شامل

 • پرستاری در منزل و نگهداری از سالمند در تمام ساعات شبانه روز
 • غدا دادن به سالمند و تهیه غدا برای سالمند. اگر سالمند قادر به خوردن غذا نبود باید پرستار به او کمک کند
 • شستشوی لباسهای سالمند
 • نظافت شخصی سالمند، استحمام وی . اگر سالمند در این کار توانای نداشت که خودش انجام دهد پرستار باید به سالمند کمک کند
 • انجام دادن کارهای آموزشی و سرگرم کننده برای سالمند در منزل
 • پرستار باید برنامه هایی را تدارک بچیند برای سالمند در بیرون منزل . مانند بردن سالمند به پارک ، پیاده روی و … . اما باید این کار با هماهنگی خانواده و اطرافیان سالمند انجام شود .
 • پرستار سالمند باید رابطه خوبی با سالمند داشته باشد و با سالمند دوست باشد که این عامل باعث میشود احساس خوبی در سالمند ایجاد شود
 • پرستار برای نگهداری سالمند در منزل باید با خانواده سالمند رابطه خوبی داشته باشد و برنامه سالمند را باهم مرور کنند.
پرستار برای نگهداری سالمند در منزل - پرستار جهت نگهداری سالمند در منزل

خدماتی که توسط پرستار جهت نگهداری سالمند ارائه می شود

با توجه به نیازهای گوناگون سالمندان در منزل خدماتی که شامل آنها میشود متنوع میباشد و میتواند نیاز سالمندان عزیز را در منزل برآورده کند. در زیر به تعدادی از این خدمات که با پرستار جهت مراقبت از سالمند دریافت می کنید را می بینید.

 • خدمات مراقبتی در منزل مانند کمک به سالمند در بلند شدن یا نشستن ، کمک به سالمند در راه رفتن ، کمک به سالمند برای دستشویی رفتن ، کمک به سالمند برای حمام رفتن و غیره
 • خدمات امور منزل مانند شستن ظرف ها ، تمیز کردن خانه ، شستن لباس های سالمند ، آب دادن به گل ها و درختان منزل ، خرید منزل
 • خدمات پرستاری مانند دادن داروهای سالمند، بردن سالمند به پزشک یا درمانگاه در صورت نیاز ، گرفتن داروهای سالمند از داروخانه ، ارتباط با پزشک سالمند ، انجام تزریقات ساده ، مراقبت از زخم های سالمند ، جلوگیری از عفونت زخم ها ، گرفتن فشار خون سالمند با دستگاه و غیره
 • خدمات رسانی به سالمندان ناتوان مانند بردن سالمند به دستشویی و طهارت کردن آن ، مراقبت و نگهداری از سالمندان پوشکی ، بردن سالمند به حمام و شستشویی آن و غیره

پرستار جهت نگهداری سالمند در منزل باید حتما بیشتر وقت خود را برای سرگرم کردن سالمند بکار ببرد چون در این سن بیشترین ضربه ای که به سالمندان وارد می شود تنهایی آنها می باشد . در زیر به تعدادی از این سرگرمی ها اشاره شده است.

 • سالمند را به گردش ببرد
 • کتاب خواندن مداوم برای سالمند
 • انجام بازیهای آموزشی با سالمند
 • سالمند را برای پیاد روی به بیرون ببرد

پرستار خانم برای نگهداری سالمند

نگهداری از سالمندان خانم یکی دیگر از وظایف پرستار منزل می باشد. امروزه تعداد زیادی از خانم ها هستند که با کهولت سن قادر به انجام کارهای روزمره خود ندارند و نیاز به کمک اطرافیان دارند. اما مشکلی که این خانم ها دارند این است که اطرافیان آنها وقت کافی برای کمک شبانه روزی به او را ندارند. در این موارد پرستار خانم برای نگهداری سالمند بهترین پیشنهاد برای این افراد می باشد. پرستار خانم می تواند به صورت شبانه روزی در کنار سالمند حضور داشته باشد و کلیه کارهای سالمندان را به خوبی انجام دهد. این پرستاران خدماتی که در بالا اشاره کردیم را برای سالمندان به خوبی و به طور کامل انجام می دهد.

پرستار جهت نگهداری از سالمند در کرج

دوران سالمندی را می توان یکی از حساس ترین دوران های زندگی برای انسان ها دانست. خدماتی که در این دوران به سالمندان ارائه می شود می تواند کمک زیادی برای این عزیزان باشد. موسسه آتیه پرستاران سلامت علاوه بر خدماتی که به خانم ها و آقایان سالمند در تهران می دهد به سالمندان ساکن کرج نیز همین خدمات را ارائه میدهد. اعزام پرستار جهت نگهداری از سالمند در کرج از مهمترین خدمات این موسسه می باشد که برای رفاه حال خانواده های ساکن کرج این خدمات ارائه می شود.

استخدام پرستار جهت نگهداری سالمند

اگر با مطالعه موارد ذکر شده در بالا تصمیم بر استخدام پرستار جهت نگهداری از سالمند را گرفتید می توانید با کارشناسان موسسه آتیه پرستاران سلامت تماس گرفته و کلیه درخواست های خود را بیان نمایید. خداروشکر سابقه این موسسه نشان داده که اولیت رضایت مشتریان بوده و پرستاران این مجموعه با تمام وجود در خدمت گذاری به سالمندان آماده هستند. خدمات استخدام پرستار سالمند در این موسسه به صورت 24 ساعته می باشد و شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید درخواست خود را اعلام نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

دو × چهار =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - پرستار جهت نگهداری سالمند در منزل
فهرست