تماس
021-66582923

امروزه مراقبت از سالمندان با پرستار خانگی سالمند یکی از روشهای مطمئن و راحت در جامعه می باشد. خانوادها این پرستاران را بنا بر خدمات ارزندشان به عنوان یکی از اعضای خانواده پذیرفته اند. وجود این پرستاران خانگی همواره باعث خشنودی سالمندان و اطرافیان سالمند شده است.

پرستار خانگی سالمند

پرستار خانگی سالمند از گذشته ها تا به امروز به روشهای مختلفی در خانواده ها فعالیت داشته و خدمات به سالمندان ارائه می دادند. در گذشته ها اطرافیان سالمند مانند فرزندان وظیفه ی این مراقبت ها را برعهده داشتند اما امروزه علاوه بر فرزندان افرادی دیگر به عنوان پرستار سالمند این خدمات را ارائه می دهند. اگر چه پذیرش این امر سخت است ولی شما چه بخواهید یا نخواهید با گذشت زمان پدر و مادر عزیزتان پیر و ناتوان میشوند و ممکن است مانند یک کودک نتوانند به تنهایی زندگی کنند و برای انجام کارهایشان به کمک دیگران احتیاج داشته باشند.

در این شرایط این وظیفه ی شماست که به جبران زحماتی که در گذشته برایتان کشیده اند به آنها خدمت کنید. اما از طرفی نیز نمی‌توان مشکلات و دغدغه های زندگی را نادیده گرفته زیرا امروزه مخارج زندگی به قدری سنگین شده که اغلب در تمامی خانواده ها پدر و مادر مجبورند هر دو شاغل باشند و ساعات زیادی را در خارج از منزل، به فعالیت‌های اقتصادی بپردازند و پس از فراغت از کار نیز رسیدگی به فرزندان و امور خانه دیگر وقت و توانی برای شان باقی نمی‌گذارد که بتوانند به والدین سالمندشان یاری برسانند و این ناتوانی در رسیدگی به آنها، همواره برایشان نگرانی و ناراحتی به دنبال دارد.

اما با دست گذاشتن روی دست کاری از پیش نخواهید برد، بهتر است برای اینکه بتوانید با آرامش به زندگی خود بپردازید و والدینتان نیز در نبود شما و یا در منزل خود تنها نباشند و بتوانند آنطور که دوست دارند زندگی کنند، از پرستار خانگی سالمند برای این منظور کمک بگیرید. زیرا همانطور که از اسمشان مشخص است، در زمینه ی سالمندان از تجربه و تخصص زیادی برخوردارند و به راحتی می‌توانند تمام احتیاجات جسمی، روحی و درمانی آنها را در این سن برطرف سازند تا این دوران ازعمرخود را در رفاه و با آرامش و راحتی بیشتری سپری کند.

دراین بخش می خواهیم به مناسب ترین نحوه انتخاب پرستار خانگی سالمند، ویژگی ها و توانایی هایش بپردازیم.پس اگر به دنبال پرستار برای سالمندتان هستید در ادامه ما را همراهی کنید.

استخدام پرستار خانگی سالمند

وقتی حرف از استخدام پرستار خانگی سالمند به میان می آید اغلب افراد دچار تشویش و سردرگمی می شوند زیرا اخباری که می‌شنوند و صفحات حوادث روزنامه ها نشان می دهد که انتخاب پرستار از طریق تعداد زیادی اگهی های افراد متقاضی این کار،که هیچ آگاهی از سابقه کاری گذشته وسلامت اخلاقی و رفتاریشان ندارید کاری غیر عقلانیست زیرا نمی‌ توانید از روی ظاهر افراد درباره شخصیت آنها قضاوت کنید و عزیزترین شخص زندگیتان را به او بسپارید.

خبر خوب این است که نگران نباشید زیرا اگر برای این امر از مراکز خدمات پرستاری معتبری که در این زمینه فعالیت می کنند تقاضای پرستار کنید دیگر لازم نیست خودتان برای بررسی نحوه عملکرد و قابل اعتماد بودن انها وارد عمل شوید.

زیرا این مراکز دارای مجوز از وزارت بهداشت و درمان هستند و با سخت گیری هایی که در جذب نیروهای خود دارند، پرسنل گزینش شده شان را از تمام جهات تضمین و تایید می کنند و با مشاوره های رایگانی که در این خصوص ارائه می‌دهند این امکان را به مشتریان می دهند که بدون صرف هزینه ای سوالات خود را بپرسند و اطلاعات کافی درباره خدمات و شرایط آنها به دست بیاورند تا با انتخابی آگاهانه به تمام مشکلات خود را و والدینشان خاتمه دهند.

نکته جالب در خصوص استفاده از کمک این موسسات این است که نه تنها به صورت روزانه، بلکه خدماتشان را حتی به صورت شبانه نیز ارائه می‌دهند و در طول دورانی که با شما قرار دارند به صورت ۲۴ ساعت از شما پشتیبانی میکنند.

چه افرادی به پرستار خانگی سالمند نیاز دارند ؟

بیشترین نیاز به پرستار خانگی سالمند برای افرادی می باشد که با مشکلاتی چون بیماری یا ناتوانی برای انجام امورات روزانه شان روبرو هستند احساس می شود زیرا برای برخی از آنها مانند سالمندانی که به تخت وابسته اند، معلولند و یا از بیماری زوال عقل رنج می برند، عملاً زندگی بدون مراقب امکان پذیر نمی باشد و حتما نیاز به شخص دارند که در طول روز آنها را جابجا کرده و قسمتی از بدنشان را که با تخت اصطکاک بیشتری دارد، با لوسیون یا کرم های مخصوص ماساژ دهد تا باگردش بیشتر جریان خون در آن ناحیه از ایجاد زخم بستر جلوگیری کند.

همچنین سالمندانی که به بیماری آلزایمر دچارند، از آنجایی که مفهوم بسیاری از حرف ها را درک نمی کنند و یا فراموش میکنند، زندگی به تنهایی برایشان بسیار سخت است. زیرا ممکن است به طور ناخواسته یا با باز گذاشتن شیر گاز و یا انجام سایر کارهای خطر آفرین به خود و اطرافیانش آسیب برسانند.

علاوه بر این گروه، دسته دیگر از سالمندانی که به پرستار خانگی سالمند نیاز دارند افرادی هستند که از سلامت جسمی خوبی برخوردارند و در انجام اموراتشان کاملا مستقل هستند اما در خانه احساس تنهایی و افسردگی می کند و به یک پرستار خانگی سالمند برای هم صحبتی و رسیدگی به امور منزل شان احتیاج دارند تا با کلامی دلنشین و ایجاد فضایی پر آرامش و پویا در خانه،احساس سرزندگی را به آنها بازگرداند.

ویژگی های پرستار خانگی سالمند در منزل - پرستار خانگی سالمند تهران

ویژگی های پرستار خانگی سالمند

پرستار خانگی سالمندان دارای ویژگیهایی می باشند که در ادامه می خواهیم این مبحث رو بررسی کنیم . همانگونه که می دانید همه پرستاران با هر گروه یا قشری که سر و کار داشته باشند باید از اخلاقی منعطف و رویی گشاده برخوردار باشند اما این ویژگی در پرستاران سالمند به علت حساسیت و زودرنج بودن آنها، باید پر رنگ تر باشد زیرا همانطور که می دانید واژه پرستار تنها مختص جسم افراد نیست بلکه این روح انسان است که اگر به نیازهایش توجه شود می‌تواند در صورت ناتوانی کامل جسم، باز هم توانا و امیدوار باشد.

در این راستا پرستار میتواند با برخوردی محترمانه، دلسوزانه و سرشار از محبت، روح سالمند را سیراب کند و احساس آرامش و نشاط بیشتری برایش به وجود بیاورد. معتمد بودن، احترام به حریم شخصی سالمند و زیر نظر داشتن دقیق وضعیت او، از دیگر ویژگی‌های پرستاری حرفه ای و کاردان است. زیرا داشتن این خصوصیات اخلاقی در کنار تجربه و تخصصی که برای نگهداری از سالمندان احتیاج است موجب می‌شود که پرستار در حیطه ی کاری خود موفق تر عمل کند.

در نظر داشته باشید به غیر از پرستارانی که با سالمندانی که به مراقبت‌های خاصی احتیاج دارند تمامی پرستاران، حتی کسانی که به علت وضعیت خوب سالمند تنها وظیفه رسیدگی به امورات عادی او را دارند باید با اقدامات چون کمک های اولیه و گرفتن قند و فشار خون آشنایی داشته باشند زیرا اکثر سکته‌های قلبی و مغزی به طور ناگهانی رخ می دهند و پرستار باید توانایی احیایی سالمند تا رسیدن اورزانس را داشته باشد.

حقوق پرستار خانگی سالمند

برخلاف بیشتر مشاغل که حقوق ثابتی دارند حقوق پرستار خانگی سالمند به علت شرایط متفاوت متقاضیانش اینگونه نیست زیرا تمامی سالمندان ویژگی ها و نیازهای یکسانی ندارند و پرستاران بر اساس میزان دارا بودن مهارت و تخصص در رسیدگی به آنها به دو گروه نگهدار و مراقب سالمند تقسیم می‌شوند و بسته به اینکه شما به خدمات کدام یک از آن ها وتا چه اندازه ودر چه بازه ی زمانی احتیاج داشته باشید، هزینه ی متفاوتی را پرداخت خواهید کرد.

زیرا نگهدار سالمند شخصی است که وظیفه رسیدگی به امور روزانه زندگی یا انجام اقدامات اولیه درمانی را بر عهده دارد که به طبع حقوق کمتری نسبت به مراقب سالمند که از سواد بالایی در زمینه پزشکی برخوردار است و تجربه کار در محیط های درمانی را داراست و میتواند از سالمند به صورت تخصصی تری مراقبت کند ،دریافت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

18 + 11 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - پرستار خانگی سالمند تهران
فهرست