تماس
021-66582923
استخدام پرستار خانگی کودک خود را به ما بسپارید

استخدام پرستار خانگی کودک خود را به ما بسپارید

امروزه استفاده از پرستار خانگی کودک در بین خانواده ها باعث شده که والدین کمتر نسبت به گذشته به فکر استفاده از مهدکودک ها برای مراقبت و نگهداری از کودکانشان باشند. وجود این امر دلایل زیادی را می طلبد که در این مبحث نمی توانیم به آن بپردازیم اما می خواهیم در مورد وظایف و خدمات پرستار خانگی کودک شما را آشنا نماییم که اگر قصد استخدام پرستار کودک در منزل دارید با دید باز پرستار مورد نظر خود را جذب نمایید.

پرستار خانگی کودک

پرستار منزل کودک در نبود والدین و به خصوص مادر و یا همراه مادر در نگهداری کودک و تربیت و آموزش به کمک خانواده ها می آید. مادر کودک می تواند تنها در مواقع خاصی مانند، زمان بیماری کودک و یا هنگام مهمانی و یا بیرون رفتن و تنها برای ساعتی در خدمت خانواده و کودک باشد و یا اینکه به صورت مداوم و شبانه‌روزی از کودک خانواده مراقبت نماید.

خدمات و وظایف پرستار خانگی کودک

یک پرستار خانگی کودک موظف است که غذای کودک را آماده کند و به او بدهد که بخورد، اگر کودک قطره، شربت و یا داروی خاصی می خورد سر موقع به او بدهد. پرستار کودک باید به موقع اقدام به تعویض پوشک و استحمام او کودک کند، اگر کودک در مرحله ای است که می تواند از سرویس بهداشتی استفاده کند باید در این موارد او را راهنمایی کند و به او کمک کند.

همچنین یکی از وظایف مهم پرستار بچه سرگرم کردن کودک به وسیله بازی کردن با او و یا قصه و کتاب خواندن برای کودک است ، یاد دادن برخی از اصول تربیتی به کودک با مشورت و همراهی خانواده از وظایف مهم یک پرستار کودک می باشد.

آیا پرستار خانگی کودک قابل اعتماد است

از آنجایی که بسیاری از مواقع خانواده مجبور است که کودک خود را برای مراقبت و نگهداری به پرستار بسپارد حق دارد که در انتخاب پرستار سخت گیر و نگران باشد . زیرا پرستار مربوطه ساعات زیادی را با کودک می‌گذراند و پرستار می تواند به طور کلی در تربیت و تعلیم کودک نقش مهمی داشته باشد.

اما خانواده ها می توانند با مراجعه به مراکز خدمات پرستاری معتبر این نگرانی خود را از بین ببرند زیرا پرستارانی که در این مجموعه ها مشغول به کار هستند تعهد کاری دارند و شرکت خدمات پرستاری ضامن خدمات آنها است و مسئولیت کارهای آنها را به عهده می گیرد.

پرستار خانگی بچه در چه شرایطی می تواند از کودک شما مراقبت کند

  • پرستار منزل کودک در شرایط و مواقع مختلف از جمله اینکه مادر و والدین خانواده تجربه لازم را برای مراقبت و نگهداری از کودک را نداشته باشند و نگران این موضوع باشند در این مواقع می توانند از یک پرستار کودک که تجربه و تخصص لازم را دارد استفاده کنند .
  • در شرایط ضروری و مواقعی که خانواده برنامه‌ریزی خاصی برای آن موقعیت نکرده باشد مانند مهمانی های غیر منتظره و یا مسافرت یا جابجایی منزل و غیره.
  • در مواقعی که کودک دچار بیماری و مشکل خاصی باشد و نیاز به مراقبت تخصصی تر و ویژه داشته باشد.
  • گاهی برای مراقبت از چند کودک در خانواده همراهی یک پرستار لازم و ضروری است در روزهای تعطیل و مثلاً آخر هفته ها.

توقعات خانواده ها از پرستار خانگی کودک

خانواده‌ها توقع دارند که پرستاران با انجام خدمات درست و صحیح سبب جلب اعتماد آنها شوند، به گونه ای که زمانی مادر کودکش را به پرستار می سپارد نگران نباشد و کاملاً به او اعتماد داشته باشد، مورد دیگری که خانواده ها از پرستاران انتظار دارند این است که دارای تجربه و تخصص کاری لازم در این زمینه باشد و تحصیلات عالیه و دانشگاهی را در این زمینه گذرانده باشد و مدرک معتبر مربوط به آن را اخذ نموده باشند، و در نهایت یک پرستار کودک باید بتواند ارتباط قوی با کودک برقرار کار کند و با کودک انس بگیرد و بتواند به او محبت کند.

توقعات پرستاران خانگی کودک از خانواده ها

پرستار کودک از خانواده انتظار دارد ، محیطی که پرستار در آن خدمت می کند ایمن باشد ، به حقوق و دستمزد پرستار توجه شود و در قبال ساعات کاری اضافه هزینه آن توسط خانواده پرداخت شود،.

استخدام پرستار خانگی کودک

پرستار خانگی بچه می تواند با مراجعه به مراکز خدمات پرستاری و پر کردن فرم مخصوص و نوشتن مشخصات خود و مدرک و سابقه خدمت خود تقاضای کار در این مجموعه را نماید و یا از طریق آشنا و فامیل به خانواده‌ها معرفی شود و مشغول به کار گردد.

بسیاری از پرستاران کودک با توجه به اینکه تحصیلات عالی دارند و تخصص و تجربه لازم، صرفاً برای خدمات درمانی و پزشکی و یا خدمات یادگیری و آموزشی یک کودک استخدام می شوند، اما خانواده از آنها انتظارات دیگری دارد، مانند اینکه امور نظافت و غیره کودک را نیز انجام دهد، در بسیاری مواقع پرستاران اجازه ندارند که در مورد رفتارهای زشت و نادرست کودکان بازخورد بدهند. و مورد دیگر اینکه خیلی از پرستاران کودک از دستمزد و حقوق پایین گله دارند و ناراحت هستند. پرستاران کودک پس از سالها مراقبت و نگهداری از کودک از نظر روحی و روانی به او وابسته می شوند و زمانی که خانواده دیگر نیاز به خدمات او نمی بیند او بسیار آسیب می بیند.

کلام آخر
در مورد پرستار خانگی کودک باید بدانیم این قشر از جامعه تحصیلات زیادی داشتند و دانش زیادی در این زمینه کسب کرده ار کنیم ند و نباید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

5 × 2 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - استخدام پرستار خانگی کودک خود را به ما بسپارید
فهرست