پرستار خوب برای سالمند

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه

اعزام پرستار خوب برای سالمند و ارائه کلیه ی خدمات حرفه ای به این عزیزان در منزل

 

پرستار خوب برای سالمند در منزل

نگرانی خانواده ها برای انتخاب پرستار خوب برای سالمند

امروزه یکی از دغدغه های خانواده ها برای درخواست پرستار سالمند  ، یکی قیمت پرستار سالمند می باشد و دیگری استخدام پرستار خوب برای سالمند می باشد . اگر پرستاری که استخدام می کنید برای سالمند شما خوب نباشد دچار مشکلاتی مانند هدر رفتن هزینه ، تلف شدن وقت و مشکلاتی از این قبیل دچار می شوید .

پرستار سالمند یک همدم خوب برای سالمند

همانطور که می دانید داشتن پرستار سالمند در منزل مزیت های خوبی دارد . پرستار خوب برای سالمند جدا از اینکه کارهای روزمره و مراقبت های ویژه از سالمند می کند ، یک همدم خوب برای تنهایی های سالمند نیز می باشد .

سن سالمندی سنی است حساس ، در این سن خانواده ها باید مراقب سالمندان خود باشند و به هیچ عنوان آنها را تنها نگذارند . خانواده ها به این نکته توجه لازم را داشته باشند که دغدغه ی سالمندان در درجه اول تنهایی و نداشتن یک همدم می باشد .

پس اگروقت نگهداری از سالمند خودتان را ندارید حتما به فکر استخدام پرستار سالمند در منزل باشید و نگذارید روحیه سالمندتان به خاطر تنهایی پایین بیاید .

روش برخورد و رفتار با سالمندان آلزایمری

ویژگی های یک پرستار خوب برای سالمند :

1- پرستار سالمند باید مهربان و دلسوز باشد

پرستار خوب و مهربان برای سالمند

یکی از مهمترین ویژگی های یک پرستار ، دلسوز و مهربان بودن آن می باشد . زمانی که انسان پا به عرصه سالمندی می گذارد ، از لحاظ جسمی و روحی مثل گذشته نمی باشد چون احساس می کند دیگر مثل گذشته توان انجام کارهای خود را ندارد و نیاز به یک همراه می باشد که به او کمک کند کارهایش را انجام دهد . خب این قضیه تاثیر منفی بر روحیه آنها می گذارد . حال یک پرستار خوب چه تاثیر  مثبتی می تواند در این مواقع  ایجاد کند ؟

در این مواقع نحوه برخورد پرستار با سالمند خیلی مهم می باشد . بسیاری از پرستارانِ دارای تجربه و علم بالا نتوانسته اند این مشکل را از درون سالمندان دور کنند چون دلسوزانه و با محبت به سالمند نگاه نکرده اند . وقتی یک سالمند در انجام کارهای روزانه خود ناتوان است ، مراقب سالمند می تواند با مهربانی و دلسوزانه به او روحیه بدهد و اعتماد به نفس او را بالا ببرد تا فکر کند هنوز هم مثل سابق قدرت و توانایی دارد .

2-پرستار با تجربه باشد

پرستار خوب و با تجربه برای سالمند

یکی دیگر از ویژگی های یک پرستار خوب برای سالمند ، داشتن تجربه می باشد . پرستار اگر تجربه کاری نداشته باشد در خدمات رسانی به سالمند دچار مشکل می شود . اما خانواده ها ازکجا بفهمند که یک مراقب سالمند تجربه کافی برای این کار را دارد یا ندارد ؟ این سوالی است که ذهن خانواده ها را هنگام استخدام پرستار سالمند درگیر خود کرده است . پس راه حل چیست ؟

  • در مرحله اول خانواده ها سعی کنند در هنگام درخواست پرستار سالمند ، به دفاترخدمات پرستاری معتبر مراجعه نمایند و رزومه ی این دفاتر را مطالعه نمایند .
  • در مرحله بعد حتما خانواده ها سعی کنند برای عقد قرارداد خودشان شخصا به دفاتر خدمات پرستاری مراجعه کنند تا با محیط و پرسنل موسسه آشنا شوند .

اما موسسه آتیه پرستاران سلامت که در خدمات پرستاری سابقه ای بیش از چند دهه دارد برای اینکه حسن نیت این موسسه به خانواده ها ثابت شود طبق یکی از بندهای اساس نامه ی موسسه ، خانواده ها می توانند چند روز به صورت آزمایشی پرستار منزل  را استخدام کرده و در صورت رضایت قرارداد ببندند .

نکات کلیدی در مورد پرستار سالمند

3- داشتن ثبات شخصیتی

ثبات شخصیتی در پرستار خوب

مراقب سالمند اگر ثبات شخصیتی نداشته باشد نمی تواند با سالمند ارتباط برقرار کند. ویژگی که دریک مراقب خوب برای سالمند میتوان پیدا کرد داشتن ثبات شخصیتی می باشد . بسیاری از سالمندان دارای اخلاق و شخصیت های متفاوتی می باشند ، یک روز ممکن است خوش اخلاق و یک روز ممکن است بداخلاق شوند در این مواقع پرستار همیشه باید به خود مسلط باشد و با خوشرویی و خوش اخلاقی به سالمند روحیه دهد و باعث آرامش او شود.

انجام کلیه ی خدمات پرستاری از سالمندان با پرستار خوب برای سالمند در منزل

مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت

, , , , , , ,

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار + هشت =

فهرست