پرستار روزانه سالمند و کودک در تهران

پرستار سالمند, پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه
پرستار روزانه سالمند

پرستار روزانه معمولا 8 ساعت کاری در روز را به خدمات رسانی به سالمندان ، کودکان و یا بیماران در منزل ارائه می دهد . معمولا خانواده هایی به دنبال مراقب روزانه هستند که مددجویشان در پاره ای از روز تنها باشند . امروزه به دلیل مشغله های کاری اطرافیان مددجو نمی توانند به صورت 24 ساعته از سالمند ، کودک و یا بیمار خود مراقبت کنند پس نیاز به یک پرستار دارند که در مواقعی که در منزل حضور ندارند از مددجویشان پرستاری نمایند . در ادامه به وظایف و خدمات این پرستاران بیشتر اشاره می نماییم .

وظایف پرستار برای سالمند :

سالمندانی که به دنبال پرستار برای تایم روز هستند معمولا برای انجام امور منزل مانند آشپزی ، نظافت منزل و … به دنبال استخدام پرستار سالمند هستند . البته این امر برای سالمندان سالم می باشد . از دیگر وظایف پرستار بردن سالمند به تفریح و گردش ، استخر ، آبدرمانی و غیره می باشد . همچنین اگر چنانچه سالمند به دکتر یا درمانگاه نیاز داشته باشد پرستار باید او را همراهی کند .

وظایف پرستار برای کودک :

مادرانی هستند که شاغل می باشند و وقتی سر کار هستند نیاز به فردی دارند که در غیابشان از کودکشان مراقبت کند . و یا مادرانی هم هستند که خانه دار می باشند ولی بنا بر دلایلی مانند فشار کار منزل به دنبال فردی می باشند که بتواند در طول روز در انجام امور منزل و غیره به او کمک کند . در نتیجه این افراد نیاز به پرستار در منزل در طول روز هستند که با استخدام پرستار کودک این مشکل برای آنها حل می شود.

وظایف پرستار برای بیمار:

معمولا بیشتر خانواده ها برای بیماران خود از پرستار شبانه روزی استفاده می کنند اما خانواده هایی هم هستند که ترجیح می دهند از پرستار فقط در طول روز استفاده کنند . پرستار بیمار در طول روز به طور مرتب از فرد بیمار مراقبت و نگهداری می کنند . مثلا برای بیمار غذا درست می کنند ، نظافت منزل را برعهده دارند ، بیمار را به دستشویی و یا حمام می برند، اگر بیمار پوشکی باشد پرستار مسئولیت عوض کردن آنرا دارد ، دادن دارو به بیمار از دیگر وظایف آنها می باشند و مواردی از این قبیل .

البته برای انجام وظایف تخصصی نیاز است از پرستار متخصص استفاده کرد. این پرستاران خدماتی از قبیل انجام کلیه تزریقات ، انجام کلیه ی سونداژها ، انجام کلیه پانسمان ها و مواردی از این قبیل را بر عهده دارند .

دستمزد پرستار روزانه :

قیمت این پرستارها را نمی توان به طور دقیق اعلام کرد چون حقوق یک پرستار بستگی به شرایط کاری ، سختی کار و مسافت کاری دارد . اما معولا حداقل حقوق یک پرستارمنزل  روزانه برای یک ماه از 1/500/000 تومان به بالا می باشد . در ضمن یک پرستار روزانه روزهای جمعه را تعطیل می باشد .

, , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

سیزده − 5 =

فهرست