پرستار سالمند حرفه ای در مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت

پرستار سالمند
بدون دیدگاه

اعزام ” پرستار سالمند حرفه ای ” برای مراقبت و نگهداری از سالمندان سالم و بیمار در منزل

پرستار حرفه ای سالمند


وقتی که سالمند روبه افزایش سن میرود انجام کارهای روزمره و عادی برای وی سخت میشود و گاهی قادر به انجام دادن این کارها نمیباشد و به دلیل محدود شدن تحرک فکری و جسمی ، ضعف در عضلات بدن و سیستم ایمنی بدن سالمند، زندگی او دچار چالش شده و در سلامتی سالمند تغییراتی را ایجاد میکند که اگر به موقع و در زمان مناسب کارهای مورد نیاز برای سالمند انجام نشود ممکن است که سلامتی سالمند را به خطر بندازد.

وقتی که یک سالمند توانائی آن را ندارد که به طور کامل از خود مراقبت و نگهداری کند به این معنا نیست که سالمند استقلال خود را از دست داده است بلکه نیازمند این است که عزیزان و نزدیکانش بیشتر به او رسیدگی کنند . سالمندان بزرگان و عزیزان ما هستند پس باید همیشه با آنان به لطافت و مهربانی برخورد کرد و خدای نکرده کاری نکنیم که خاطر سالمندان عزیزمان برنجد .

تاثیرات مثبت داشتن پرستار سالمند در منزل :

وقتی که بر اثر مشکلات و فشارهای اقتصادی زنان و مردان مجبور هستند بیشتر وقت زندگی خود را در محل کار صرف کنند و برای تامین نیازهای زندگی خود مشغول به کار کردن شوند ، زمان لازم را ندارند که از سالمندان عزیزشان پرستاری و مراقبت کنند و میتوانند با استخدام یک پرستار حرفه ای سالمند در منزل این دغدغه را کنار بگذارند و با خیالی راحت به مشغله های خودشان برسند زیرا در غیاب آنها یک پرستار حرفه ای و با تجربه مشغول پرستاری و نگهداری از سالمند عزیزشان است .

پرستار حرفه ای سالمند در منزل میتواند خدمات خوب و با کیفیتی به سالمند ارائه دهد و با تجربه و تخصصی که در امر پرستاری و نگهداری از سالمند دارد حسی خوشایند و لذت بخشی برای سالمند در منزل فراهم می سازد. با دوره های آموزشی و تخصصی که یک پرستار سالمند حرفه ای طی کرده است میتواند انرژی و روحیه را به سالمند انتقال دهد و امید را در سالمند زنده کند که در روند زندگی روزمره او دخیل بوده و حس اعتماد به نفس در او شکل خواهد گرفت.

پرستار سالمند حرفه ای چه نقشی در به وجود آمدن استقلال در سالمند دارد :


وقتی که در سالمندان شاهد کاهش سطح استقلال باشیم تعجبی نیست که سالمند روبه افسردگی و انزوا برود. این که از سالمندان در منزل پرستاری و نگهداری شود خوب است اما چگونگی نگهداری و مراقبت ایمن و مطمئن از عوامل مهم در نگهداری و پرستاری از سالمند میباشد .

پرستار سالمند حرفه ای در منزل شرایطی را برای سالمند در منزل مهیا میسازد که سالمند احساس تنهایی و اضافه بودن نکند و با اطمینانی که به سالمند دست میدهد موجب میشود که سالمند با از دست دادن محدودیتهای خود استقلال لازم را به دست بیاورد .

برخی از سالمندان نیاز به پرستاری و مراقبت کوتاه مدت دارند و برخی از سالمندان نیاز به پرستاری و مراقبت بلند مدت دارند که پرستار با توجه به شرایط سالمند این نیازها را برای سالمند برآورده میسازد و باعث به وجود آمدن رضایت در سالمند میشود . پرستار سالمند به نیازهای سالمند رسیدگی میکند و خدمات گوناگون و متنوعی را برای سالمند در منزل مهیا میسازد که میتوان به جابجای سالمند و تهیه نیازهای روزانه سالمند اشاره کرد که پرستارحرفه ای سالمند در منزل برای سالمند انجام میدهد .

چند نمونه از خصوصیات و ویژگیهای پرستار حرفه ای سالمند :

 • داشتن روابط عمومی بالا و قابل قبول
 • ظاهری آراسته و مرتب
 • مسئولیت پذیری و انجام درست کارهای سالمند
 • نظم و ترتیب در انجام کارهای سالمند
ویژگی های پرستار سالمند حرفه ای در منزل

به چند نمونه از وظایف پرستار حرفه ای سالمند در منزل اشاره میکنیم :

 • درست کردن غذای سالم و مناسب برای سالمند و کمک به سالمند برای اینکه بتواند به راحتی غذای خود را میل کند.
 • شستشو لباسهای سالمند مخصوصا لباس های کثیف و مرتب کردن آنها
 • سرگرم کردن سالمند. پرستار سالمند در منزل می تواند با روشهای مختلف از جمله بازیهای فکری کاری کند سالمند هم اوقات فراقت خوبی داشته باشد و هم کمک شود به حافظه ی او برای دوری از بیماری آلزایمر
 • داشتن رابطه عاطفی و دوستانه با سالمند. یکی از ویژگیهای بارز پرستار حرفه ای سالمند در منزل اخلاق خوب و برخورد مناسب و با احترام با سالمند است . پرستار حرفه ای سالمند در منزل با احساس خوبی که به سالمند انتقال میدهد باعث میشود که سالمند رضایت خود را از پرستار اعلام کند و به تمام کارها و آموزشهایی که پرستار سالمند به او میگوید گوش دهد و احساس تندخویی و پرخواشگری از سالمند دور خواهد شد .

انجام امور منزل ، خرید منزل و انجام امور اداری سالمند توسط پرستار سالمند در منزل

 • داشتن ارتباط دوستانه با خانواده ی سالمند . با تامل و مشورتی که والدین سالمند با پرستار دارند انجام درست کارها را برای سالمند راحت میکند و باعث میشود که کارها با کیفیت بهتری انجام شود
 • پرستار حرفه ای سالمند باید اوقاتی را با هماهنگی خانواده سالمند برای بیرون بردن سالمندشان از منزل فراهم سازد و سالمند را به پارک و پیاده روی ببرد. وقتی که سالمند هوای تازه را استشمام میکند حس خوبی را در او به وجود میاورد و باعث میشود که امید و انگیزه در سالمند بالا برود
 • دادن دارو و قرص به سالمند. یکی از مشکلات روزمره ی سالمندان مصرف داروهای خود می باشد که یا فراموش می کنند و یا اشتباهی داروهای خود را مصرف می کنند که در این مواقع وجود پرستار در منزل کمک بسیاری می تواند به این عزیزان کند
 • آشنائی به امور کمکهای اولیه در منزل . یک پرستار همیشه باید آشنایی کامل به کمک های اولیه را داشته باشد تا در مواقع بحرانی بتواند عکس العمل های سریع انجام دهد.

خدمات پرستار سالمند حرفه ای شامل چه دسته ای سالمندان می باشد.

 • پرستاری از سالمندان سالم در منزل
 • پرستاری از سالمندان آلزایمری در منزل
 • پرستاری و نگهداری از سالمندانی که دچار زخم بستری هستند
 • پرستاری از سالمندانی از بیماریهای خاص رنج می برند مانند سرطان و …
 • پرستاری و نگهداری از سالمندان نقص عضوهستند و یا بر اثر بیماریهایی مانند سکته مغزی محدودیت حرکتی دارند.
 • پرستاری و نگهداری از سالمندان پارکینسونی در منزل
 • پرستاری از سالمندان تنها . سالمندانی که در منزل تنها زندگی میکنند و عزیزانش در کنارش نیستند


پرستار حرفه ای سالمند در منزل بر خلاف مراقبین معمولی آموزش میبینند تا وضعیت روانی و جسمی سالمند را مرتب چک کرده و تغیراتی در نحوه غذا خوردن سالمند و چگونگی برخوردش با اطرافیان ایجاد میکند ، در بعضی اوقات سالمندان دچار تغییرات رفتاری و حرکتی میشوند که پرستار حرفه ای سالمند با تجربه و تخصصی که دارد انتخاب خوبی خواهد بود برای این سالمندان عزیزی که لیاقت بهترینها هستند…

ارائه کلیه خدمات پرستاری و مراقبتی به صورت شبانه روزی توسط پرستار سالمند حرفه ای

موسسه آتیه پرستاران سلامت
, , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پانزده − چهار =

فهرست