تماس
021-66582923

پرستار سالمند خوب در منزل

استخدام پرستار, پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
پرستار سالمند خوب در منزل

پرستار سالمند خوب را چگونه می توانیم استخدام کنیم ؟ همانطور که می دانید با روند رو به رشد جمعیت سالمندان و امید به زندگی نیاز به مراقب سالمند خوب  ( Elderly nurse ) پیش از پیش مورد توجه و عنایت قرار گرفته است . استخدام یک پرستار خوب با توجه به تخصص و علم کافی برای مراقبت از سالمند،  خودبه  نوعی یک کار دشوار و سخت تبدیل شده . پرستاری که باید ساعات زیادی را در شبانه روز در کنار سالمند قرار بگیرد  و از ایشان به خوبی پرستاری و مراقبت کند .

در این راستا یک مراقب سالمند باید از وظایف و شرایط به خوبی آگاهی داشته تا بتواند نیازهای سالمند  را بر طرف کند . در این راستان ما حاظریم تا شما را با شرح و وظایف این پرستاران آشنا کنیم .

پرستار خوب در منزل چه ویژگی هایی باید داشته باشد :

اگر به دنبال یک پرستار عالی هستید می توانید با مراجعه به مراکز پرستاری معتبر از خدمات پرستاری حرفه ای ببرید. حال قبل از این اقدام بهتر است که با ویژگی های یک پرستار خوب آشنا شوید . این ویژگی ها شامل:

  • آنها توانایی و شناخت لازم را در حمل و جابجایی سالمند دارند .
  • آموزشها و مهارت لازم را یک پرستار سالمند خوب باید بداند .
  • شناخت لازم در تشخیص و تجویز دارو در زمان خاص را داشته باشد .
  • به روز بودن در علم پرستاری و داشتن اطلاعات و آموزشهای کافی که باعث کیفیت خدمات می شود.

علاقه و میل به انجام کارهای پرستاری از سالمند در منزل جزو خصوصیات یک پرستار موفق بوده که می تواند روند درمان سالمند و کیفیت زندگیش را بالا برده و به خوشایندی ایشان بینجامد .

سوالاتی که کارفرما از پرستار قبل از استخدام باید بپرسد:

  • در هر زمان چگونگی برخورد شما با سالمند چگونه است مثلا اوقاتی که سالمند در آن مقاومت میکند مثل استحمام ، دارو خوردن یا حتی غذا خوردن
  • در گذشته با سالمندی کار کرده اید که شرایط سالمند ما را داشته باشد .
  • قادر هستید که شرایط سالمند ما را به طور خلاصه و مفید توصیف و تعریف کنید .

پرستار سالمندی که به تمام مراحل آموزش و فنون آگاه باشد می تواند شما را قانع کرده و رضایت کامل شما را جلب کند تا شما با خیال آسوده سالمند عزیزتان را به آن بسپارید .

حفظ اسرار خانواده توسط پرستار :

همیشه رازداری و امانت داری برای ما انسانها بسیار مهم بوده و کسانی که این ویژگی ها را دارند از دید ما انسان های قابل اعتمادی خواهند بود . این امر در امور خدماتی به خصوص پرستاری سالمندان در منزل امری لازم الاجراست . مراقب خوب تمام این قوانین را بلد بوده و می تواند امین و رازدار خوبی هم برای سالمند و هم برای شما خانواده عزیز باشد.

مراقبت سالمند خوب

صداقت و روراست بودن از ابتدای کار :

صحبت کردن خانواده با پرستار سالمند امری واجب است زیرا پرستار سالمند در منزل  باید از شرایط و ویژگی های سالمند آگاه بوده تا خدمات پرستاری خوبی را ارائه دهد. پرستار در منزل نباید کاری کند که با انتقادات عجیبی روبرو شده که اصلا توقع انجامشان را نداشته باشد .

اگر به نیاز ها و خواسته های سالمند عزیزان به خوبی آگاه نبوده و شناخت کافی را در این زمینه ندارید یک پرستار سالمند خوب در منزل می تواند به شما کمک کند و می توانید از آن به خوبی مشاوره و راهنمایی لازم را بگیرید .

وقتی که پرستار سالمند شما به خوبی از شرایط سالمند آگاه بوده می تواند خدمات پرستاری خود را با کیفیت بهتری ارائه دهد و تمام تمرکزش را می گذارد که کارها را مو به مو با نظم انجام دهد . با این شرایط سالمند عزیز شما نیز از داشتن این پرستار در منزل لذت برده و به راحتی می تواند با این موضوع اوخت گرفته و صمیمیت را بین خود و پرستارش حس کند .

مشخص نمودن مرخصی و ایام تعطیل برای پرستار :

با توجه به فشردگی و حساسیت پرستاری سالمند در منزل مرخصی و تعطیلی در آن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می تواند به بهبود و کیفیت کار پرستار کمک کند . قبل از شروع کار با پرستار سالمند باید تعطیلی و مرخصی مشخص شود و کاملا روشن باشد،  اگرچه ایامی یا روزهایی وقت استراحت ایشان می باشد . والدین سالمند باید با برنامه و زمان بندی به اندازه کافی مرخصی را برای پرستار سالمند در نظر بگیرند در غیر این صورت کار با مشکل مواجه خواهد شد و امر مراقبت دچار چالش های می شود.

پرستار و دوره های آزمایشی :

یادتان باشد نمی شود که با چند ساعت حرف زدن و صحبت کردن با پرستار سالمند خود در منزل،  صلاحیت آن را برای استخدام تایید کنید . گذراندن دوره های آموزشی و فنون پرستاری در کنار حرفه ای بودن می تواند از خصوصیات یک پرستار توانمند بوده که می تواند سالمند شما را راضی نگه داشته و رضایت شما را نیز به همراه داشته باشد . ارتباط او با سالمند می تواند جزو مهمترین کارهای یک پرستار سالمند خوب باشد . دارا بودن گواهی نامه وتاییدیه از سازمان های مربوطه و مراکز پزشکی جزو رزومه پرستار خوب می باشد .

مهم بودن برقراری ارتباط بین سالمند و پرستار :

عدم توانایی در برقراری ارتباط پرستار با سالمند منجر به از دست رفتن تمام تلاشهای او می شود و باعث تضعیف عملکرد مراقب می گردد . برای مثال عدم ارتباط مناسب با بیماران مسن در مورد غذا و خوراک آنها امری بسیار خطرناک بوده و عواقب زیادی دارد . باید مراقب باشیم که نبود تغذیه کافی و نامنظم می تواند زندگی سالمند را به مخاطره بیندازد . وقتی که یک پرستار سالمند  در منزل تمام این شرایط را آنالیز کرده  و به خوبی از عهده این کار برآید،  می تواند بستری را فراهم کند که سالمند شما از سلامت جسمی و روحی بالایی برخوردار باشد و در حفظ آرامش و روحیه سالمند نیز بسیار دخیل می باشد .

مراقب سالمند خوب در منزل

حضور حرفه ای و قابل اعتماد پرستار سالمند در منزل :

داشتن آراستگی و ظاهری مقبول از ویژگی های ظاهری یک مراقب سالمند خوب محسوب می شود . نظم در رفت و آمد و مدیریت کارها میتواند از دیگر ویژگی های یک مراقب خوب قلمداد شود . این نکته هائز اهمیت می باشد که پرستار سالمند باید یک رابطه ی دوستانه خوب با سالمند و اعضای خانواده آنها برقرار کند . یک پرستار سالمند حرفه ای می داند که چگونه برخورد کند و چه حرفهای مناسب گفتن است و از گفتن هر حرفی که مربوط به حیطه ی کاری او نمی باشد سخن نگوید .

توجه به نیازهای خاص سالمندان :

نیاز هر سالمندی با سالمند دیگر متفاوت است و هر سالمندی دارای وضعیت و شرایط خاصی می باشد . یک پرستار سالمند خوب در منزل باید به این نیاز ها آگاه بوده و بتواند که چگونه با سالمندان عزیز رفتار نماید . بعضی از سالمندان دارای ساعات خواب خاصی هستند و برخی دیگر دچار بیماری هستند و برخی دیگر نیز از سرگرمی یا بازیهای خاصی خوششان می آید و اینجاست که به لزوم یک پرستار در منزل  پی می بریم که چطور با یک برنامه ریزی مرتب بتواند به سالمند ، خدمات پرستاری مختص به آن را ارائه دهد .

سخن پایانی :

سالمندان و افرادی که نیاز به پرستاری و مراقبت دارند همیشه دوست دارند کسی که از آنها پرستاری می کند بتواند نیازهای آنان را به طور کامل و با رضایت کافی برطرف کند . پرستاران سالمند خوب در منزل یاد گرفته اند که چگونه از سالمند مراقبت و پرستاری نمایند تا بتواند قدمی کوچک را در حفظ آرامش، بهبودی و روند درمان سالمندان عزیز برداشته  . تمام تلاش شرکت پرستاری آتیه پرستاران سلامت  در این است تا بتوانیم شما والدین و عزیزان را راضی نگه داریم تا با قدرت و انرژی زیادی این خدمات را به شما عزیزان ارائه دهیم .

, , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هجده − پنج =

فهرست