پرستار سالمند در منزل تهران ، نگهداری از سالمند در خانه در موسسه پرستاری

پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه

اعزام پرستار سالمند در منزل تهران برای مراقبت و انجام امور شخصی سالمند

نگهداری کردن از سالمند در خانه

موسسه آتیه پرستاران سلامت با ارائه خدمات شبانه روزی پرستار سالمند در منزل تهران آماده خدمت رسانی به خانواده های محترم در تهران و حتی شهرستان ها می باشد .
امروزه نگهداری از سالمند در منزل تهران نسبت به شهرهای دیگر بیشتر شده است و این امر دلایل مختلفی دارد مثلا یکی از دلایل عمده آن بالا بودن مخارج زندگی در تهران می باشد و در یک خانواده ، چه مرد و چه زن باید هر دو کار کنند که بتوانند زندگی خود را بچرخانند .
در نتیجه خانواده هایی که افراد سالمند دارند نمی توانند به طور تمام وقت مراقب این عزیزان باشند پس مجبور هستند که ((پرستار سالمند در منزل ))  بگیرند .

داشتن پرستار سالمند در منزل چه مزیتی دارد؟

داشتن پرستار سالمند در منزل تهران از چند لحاظ می تواند برای خانواده ها مفید باشد . این پرستاران با علم و دانشی که در اختیار دارند می توانند مراقب سالمندان شما در منزل باشند .
امروزه در تهران با وجود وضعیت هوای آلوده باید سعی شود که سالمندان را کمتر به بیرون از منزل ببریم . ولی بودن این عزیزان در خانه هم باعث تضعیف روحیه آنها می شود . پس باز هم داشتن (( پرستار سالمند در منزل تهران )) می تواند چاره ی کار باشد . این پرستاران با داشتن علم روانشناسی می توانند در منزل با سالمندان همدم شوند و کاری کنند که سالمندان عزیز در منزل سرگرم شده و هم کمتر به بیرون از خانه پا بگذارند . البته این فقط در مواقعی است که هوای تهران آلوده باشد وگرنه بیرون بردن سالمند در هوای پاک واقعا برای این عزیزان مفید می باشد .

یک (( پرستار سالمند در منزل تهران )) چه نقشی در مراقبت های طولانی مدت دارند :

بعضی خانواده ها هستند که در منزل خود از عزیزانشان برای مدت طولانی به علت مشکلاتی مانند بیماری ، نقص عضو ، پیری و ناتوانی ، مراقبت و نگهداری می کنند و همچنین به صورت مقطعی یا شبانه روزی از (( خدمات پرستار در منزل تهران )) بهره می برند .
در ادامه نکاتی در مورد نگهداری و مراقبت از این عزیزان را برای شما پرستاران و خانواده ها بیان می کنیم .
پرستار سالمند در منزل تهران و خانواده ها به این نکته دقت داشته باشند که بیمار و یا سالمند اگر فعالیت جسمانی به مدت طولانی نداشته باشد باعث ضعیف شدن ماهیچه ها و عضلات می شود و این امر به مرور زمان باعث بروز مشکلاتی مانند زخم بستر ، یبوست ، عدم کنترل مثانه و دفع می شود .

پرستار سالمندی که فعالیت ندارد :

یک پرستار سالمند در منزل تهران باید این را در نظر بگیرد که یک سالمند که فعالیت ندارد در معرض خطر ترومبوز ، آمبولیسم ، عفونت های تنفسی ، پریشانی فکری ، افسردگی و غیره قرار می گیرد.
پس وظیفه خانواده و پرستار در این موارد چه می باشد ؟ آنها باید به هرگونه مثلا با تشویق کردن و با خنده و شوخی سالمند را از رختخواب بیرون بکشند و کاری کنند که بدن سالمند فعالیت داشته باشد .
وقتی یک سالمند فعالیت نداشته باشد به مرور زمان بدن او دچار تخریب جسمی و حتی روحی می شود .

ترس سالمند از بیرون آمدن :

(( پرستار سالمند در منزل تهران )) به این نکته توجه داشته باشد که دلیل اصلی بی حرکت ماندن یک سالمند ترس از افتادن در اثر سرگیجه و ضعف می باشد . حال پرستار باید به سالمند این اطمینان را بدهد که از این موضوع نترسد چون پرستار مراقب او هست .
در هنگام بلند و یا نشستن سالمند باید پرستار سالمند همیشه مراقب او باشد و دست سالمند را گرفته و با او راه برود یا بنشیند و بلند شود. تا وقتی پرستار باید این کار را انجام دهد ، که سالمند کم کم ترسش ریخته شود . این کار هم باعث ریخته شدن ترس سالمند و هم باعث قدرت گرفتن عضلات او می شود و به مرور زمان سالمند کم کم می تواند بدون کمک کسی ، خودش از جا بلند شود .

حرکت دادن فرد فاقد حرکت در بستر :

پرستار سالمند در منزل تهران  به این نکته دقت داشته باشد که فردی که در بستر است و فاقد حرکت می باشد ، هر چند وقت یکبار باید فرد را به این سمت و آن سمت حرکت دهد تا دچار زخم بستر و بیماری های دیگر نشود .
سعی کنید از توشک های بادی در زیر فرد استفاده شود و خوردن مایعات و غذاها یا میوه هایی که دارای پروتئین و ویتامین ث هستند در بهبود زخم بستر بسیار مفید می باشند .
حال افرادی که بدون حرکت هستند و مبتلا به بی اختیاری می باشند باید پرستار سالمند از محصولاتی مانند افشانه های شستشو دهنده و یا محافظه های مرطوب برای سالمند استفاده کند

نکات تکمیلی پرستار سالمند در منزل تهران :

فردی که مراقبت می کند از سالمندی که فاقد حرکت هست و در رختخواب می باشد باید هر چند وقت یکبار بدن بیمار را ازین پهلو به اون پهلو یا به پشت و رو بخواباند تا دچار زخم بستر نشود و این کار را می توان با بالش های مناسب انجام دهد .

همچنین در پرستاری از سالمند در منزل تهران باید دقت کرد که :

به هیچ وجه ملافه را به پاهای بیمار نپیچید .
نگذارید ملافه زیر بدن بیمار چروک بخورد
پرستار منزل  هنگام غذا دادن به بیمار باید سر تخت را تا زاویه 30 درجه بالا بیاورد
بعد از غذا دادن به بیمار باید سر تخت حداقل تا یک ساعت بالا بماند تا غذا هضم شود و در صورت استفراغ و بالا آمدن غذا ، بیمار دچار خفگی نشود .

چه هزینه ای برای پرستار سالمند در منزل تهران در نظر دارید ؟

اگر سالمند شما بیمار است و نیاز به یک پرستار متخصص دارید  پس باید هزینه ی بالایی را در نظر بگیرید چون یک پرستار یا مراقب ساده از عهده خدمات درمانی مانند انجام کلیه تزریقات ، انجام کلیه ی پانسمان ها ، کنترل علام حیاطی سالمند بیمار و … بر نمی آید . پس در این مواقع پیشنهاد می شود از یک پرستار متخصص استفاده کنید . اما اگر سالمند شما سالم می باشد و نیاز به مراقب یا پرستار برای انجام امور منزل مانند نظافت منزل ، درست کردن غذا برای سالمند ، نظافت شخصی سالمند و غیره هستید توصیه می شود از مراقب یا پرستار ساده استفاده کنید .

اعزام پرستار سالمند در منزل تهران برای مراقبت از سالمندان در منزل به صورت شبانه روزی ، روزانه و مقطعی

, , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوشته های تازه

فهرست