تماس
021-66582923

پرستار سالمند در منزل تهران

پرستار سالمند, پرستار منزل
بدون دیدگاه
نگهداری کردن از سالمند در خانه

پرستار سالمند در منزل تهران یکی از خدمات مهم در موسسه های پرستاری میباشد که در استان تهران ارائه می شود . . موسسه آتیه پرستاران سلامت نیز جزو یکی از این موسسات در تهران می باشد . این موسسه با ارائه خدمات شبانه روزی به سالمندان عزیز توانسته گوشه ای از زحمات و مشکلات این عزیزان را جبران کند.

امروزه نگهداری از سالمند در منزل یکی از دغدغه هایی می باشد که خانواده ها با آن روبرو هستند . زیرا به علت مشغله های کاری ، اعضای خانواده کمتر می توانند در کنار سالمند خود باشند و به آن رسیدگی کنند . در نتیجه بهترین راه حل که با آن روبرو می شوند کمک گرفتن از شرکت های پرستاری در منزل می باشد .

داشتن پرستار سالمند در منزل تهران چه مزیتی دارد؟

داشتن یک مراقب سالمند در منزل در تهران از چند لحاظ می تواند برای خانواده ها در تهران مفید باشد . این پرستاران با علم و دانشی که در اختیار دارند می توانند مراقب سالمندان شما در منزل باشند .

امروزه در تهران با وجود وضعیت هوای آلوده و شلوعی زیاد، باید سعی شود که سالمندان را کمتر به بیرون از منزل ببریم . اما بودن این عزیزان در خانه هم باعث تضعیف روحیه آنها می شود. پس باید برنامه ای کارساز برای سرگرم کردن این عزیزان داشته باشیم .

معمولا خانواده ها برای سرگرم کردن سالمندان خود از وجود یک پرستار بهره می برند . این پرستاران به اسم همدم سالمند معروف می باشند. این پرستاران کاری می کنند که سالمندان عزیز در منزل سرگرم شده و کمتر به بیرون از خانه پا بگذارند . البته این فقط در مواقعی است که هوای تهران آلوده باشد وگرنه بیرون بردن سالمند در هوای پاک واقعا برای این عزیزان مفید می باشد .

( در ادامه توصیه می شود مقاله بهترین سرگرمی برای سالمندان را مطالعه نمایید )

نقش پرستار سالمند در منزل در تهران برای مراقبت های طولانی مدت :

بعضی از سالمندان هستند که به علت مشکلاتی مانند بیماری ، نقص عضو و ناتوانی نیاز به مراقبت های طولانی مدت دارند . این نوع از مراقبت ها بسیار مشکل و طاقت فرسا می باشد و اعضای خانواده به تنهایی نمی توانند این مراقبت ها را انجام دهند.

البته به این نکته هم دقت داشته باشید که این افراد اگر فعالیت جسمانی به مدت طولانی نداشته باشند باعث ضعیف شدن ماهیچه ها و عضلات آنها می شود و این امر به مرور زمان باعث بروز مشکلاتی مانند زخم بستر ، یبوست ، عدم کنترل مثانه و دفع می شود . در این مواقع وجود یک پرستار در کنار اعضای خانواده می تواند بسیار کارساز و مهم باشد.

پرستاری از سالمندانی که فاقد حرکت هستند و در بستر می باشند :

یک پرستار سالمند در منزل تهران باید این را در نظر بگیرد که یک سالمند که فعالیت ندارد در معرض خطر ترومبوز ، آمبولیسم ، عفونت های تنفسی ، پریشانی فکری ، افسردگی و غیره قرار می گیرد.

پس وظیفه خانواده و پرستار در این موارد چه می باشد ؟ آنها باید به هرگونه مثلا با تشویق کردن و یا خنده و شوخی سالمند را از رختخواب بیرون بکشند و کاری کنند که بدن سالمند فعالیت داشته باشد. وقتی یک سالمند فعالیت نداشته باشد به مرور زمان بدن او دچار تخریب جسمی و حتی روحی می شود .

نقش پرستار سالمند در منزل تهران در برابر ترس سالمندان:

پرستار و مراقب سالمند باید به این نکته توجه داشته باشد که یکی از دلایل اصلی بی حرکت ماندن یک سالمند ترس از افتادن در اثر سرگیجه و ضعف می باشد . حال پرستار باید به سالمند این اطمینان را بدهد که نباید از این موضوع بترسد چون پرستار مراقب او هست .

در هنگام بلند و یا نشستن سالمند باید پرستار سالمند همیشه مراقب او باشد و دست سالمند را گرفته و با او راه برود یا بنشیند و بلند شود. این کار باید تا وقتی توسط پرستار انجام شود، که سالمند کم کم ترسش ریخته شود . این کار هم باعث ریخته شدن ترس سالمند و هم باعث قدرت گرفتن عضلات او می شود و به مرور زمان سالمند کم کم می تواند بدون کمک کسی، خودش از جا بلند شود .

پرستاری از سالمندان در منزل که فاقد حرکت هستند

نکات مهم برای سالمندانی که فاقد حرکت و در بستر می باشند :

پرستار سالمند در منزل تهران  به این نکته دقت داشته باشد که فردی که در بستر است و فاقد حرکت می باشد، هر چند وقت یکبار باید فرد را به این سمت و آن سمت حرکت دهد تا دچار زخم بستر و بیماری های دیگر نشود .

سعی کنید از توشک های بادی در زیر فرد استفاده شود. خوردن مایعات و غذاها یا میوه هایی که دارای پروتئین و ویتامین ث هستند در بهبود زخم بستر بسیار مفید می باشد . حال افرادی که بدون حرکت هستند و مبتلا به بی اختیاری می باشند باید پرستار سالمند از محصولاتی مانند افشانه های شستشو دهنده و یا محافظه های مرطوب برای سالمند استفاده کند.

نکات تکمیلی پرستار سالمند در منزل تهران :

فردی که مراقبت می کند از سالمندی که فاقد حرکت هست و در رختخواب می باشد باید هر چند وقت یکبار بدن بیمار را ازین پهلو به اون پهلو یا به پشت و رو بخواباند تا دچار زخم بستر نشود و این کار را می توان با بالش های مناسب انجام دهد .

همچنین در نگهداری از سالمند باید دقت کرد که :

به هیچ وجه ملافه را به پاهای بیمار نپیچید .
نگذارید ملافه زیر بدن بیمار چروک بخورد.
پرستار منزل  هنگام غذا دادن به بیمار باید سر تخت را تا زاویه 30 درجه بالا بیاورد.
بعد از غذا دادن به بیمار باید سر تخت حداقل تا یک ساعت بالا بماند تا غذا هضم شود و در صورت استفراغ و بالا آمدن غذا ، بیمار دچار خفگی نشود .

چه هزینه ای برای پرستار سالمند در منزل تهران در نظر دارید ؟

اگر سالمند شما بیمار است و نیاز به یک پرستار متخصص دارید  پس باید هزینه ی بالایی را در نظر بگیرید چون یک پرستار یا مراقب ساده از عهده خدمات درمانی مانند انجام کلیه تزریقات ، انجام کلیه ی پانسمان ها ، کنترل علام حیاطی سالمند بیمار و … بر نمی آید .

پس در این مواقع پیشنهاد می شود از یک پرستار متخصص استفاده کنید . اما اگر سالمند شما سالم می باشد و نیاز به مراقب یا پرستار برای انجام امور منزل مانند نظافت منزل ، درست کردن غذا برای سالمند ، نظافت شخصی سالمند و غیره هستید توصیه می شود از مراقب یا پرستار ساده استفاده کنید .

, , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نوزده − 12 =

فهرست