تماس
021-66582923

پرستار سالمند سالم در منزل تهران

پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه

اعزام پرستار سالمند سالم در تهران برای مراقبت و همدم شدن با سالمند شما و همچنین انجام امور منزل و آشپزی به صورت شبانه روزی و روزانه . این خدمات توسط پرستاران خانم و آقا به سالمندان ارائه می شود . برای آشنایی بیشتر با خدمات ما پیشنهاد میشه تا پایان این مبحث با ما همراه باشید.

پرستار سالمند سالم

افزایش سن، تغییراتی در همه افراد ایجاد می کند که باعث مختل شدن عملکرد اعضای بدن می شود. در این میان میزان قدرت جسمانی روبه نزول می باشد. با افزایش سن، ریسک بسیاری از بیمارهای مزمن در دوره ی سالمندی به وجود می آید. اما لزوما تمام سالمندان بیمار نیستند.

در این راستا برای سالمندان محدودیتهای حرکتی و رفتاری بوجود می آید که می توان افسردگی، ترس از سقوط، انزوا را نام برد. پرستاری و نگهداری از سالمندان دارای بیماری، امری شایع می باشد . اما نکته حائز اهمیت خدمات پرستاری در منزل برای سالمندان سالم است .

بسیاری از سالمندان استقلال کافی در انجام فعالیت های روزمره زندگی خود را دارا هستند اما با این وجود نیاز دارند از خدمات نگهداری سالمند سالم در تهران استفاده نمایند تا از حوادث جبران ناپذیر جلوگیری شود، که در این زمینه برای خانواده ها مهم و نیازی اساسی می باشد که یک پرستار سالم در منزل کنار سالمندشان داشته باشند.

خصوصیات پرستاران سالمند سالم

فردی که نگهداری سالمند سالم در تهران را برعهده دارد باید خصوصیات خاص خود را داشته باشد. وقتی که پدر یا مادر شما کنارتان هستند و آنقدر وقت ندارید که به خوبی به آنها رسیدگی کنید زیرا خود درگیر مشاغل و کارهای روزمره هستید . پس به یک پرستار سالمند نیاز اساسی خواهید داشت و پرستاری که بتواند هم آرامش را به شما و هم بتواند از عزیزان سالمند شما به خوبی مراقبت کند .

در این میان باید کسی را انتخاب کنید که هم به کار خود زبده و کاردان باشد هم به شرایط شما آشنایی لازم را داشته باشد. کسی که علیرغم حرفه ای بودن، امین و رازدار خوبی برای شما و سالمند عزیزتان باشد و در روند خوشحال کردن سالمندتان بسیار دخیل باشد.

فراگیری آموزشهای مختص سالمندان سالم ، توانایی صحبت کردن ، به روز بودن به علم دنیا و مرتب بودن، از شاخص های یک پرستار سالمند سالم می باشد . وقتی چنین فردی را استخدام می کنید شاهد آن خواهید بود که با مهر و عطوفتی که نثار سالمندان عزیزتان می کند ، سلامتی جسمی و روحی آنها دو چندان می شود.

اهمیت پرستار سالمند سالم

تنهایی موجب کاهش قدرت جسمانی و انزوا که موجب افسردگی می شود می گردد . نگهدار سالمند سالم برای سالمندانی که تنها زندگی می کنند به عنوان همدم استخدام می شود .

وظیفه همدم در چنین موقعیتی کمک کردن به سالمند در فعالیت ها و امور روزانه است که به خواسته سالمند انجام می گردد. اما مهمترین وظیفه پرستار سالمند سالم ، برنامه ریزی لازم برای انجام امور شخصی و تفریحی در دوران فراغت می باشد .

سالمندانی نیز وجود دارند که صاحب فرزند و اعضای خانواده می باشند اما به دلیل کمبود و فشار مشغله های گوناگون افراد خانواده قادر نیستند همیشه در کنار سالمند بمانند و در این صورت نیز این افراد به خدمات پرستاری – مراقبتی – همدم نیاز خواهند داشت .

پرستارانی که مشغول به ارائه خدمات نگهداری سالمند سالم در تهران هستند می توانند ساعاتی یا تمام وقت را در کنار سالمند باشند یا روزهایی را که خانواده سالمند برایش تعریف کرده اند از سالمند سالم پرستاری نمایند.

پرستار خانم سالمند سالم در تهران

یکی از خدمات مهمی که مرکز پرستاری آتیه پرستاران سلامت در مجموعه خود ارائه می دهد اعزام پرستار خانم سالمند سالم در تهران می باشد. این پرستاران که معمولا خانم هستند به عنوان مراقب به مادران و سالمندان سالم خدماتی از قبیل غذا درست کردن، تفریح و گردش رفتن با یکدیگر و مواردی از این قبیل را برای این سالمندان ارائه می دهند.

هدف اصلی این مراقبین در اصل دور کردن سالمندان از تنهایی می باشد. ما در ادامه این مبحث به خدمات این پرستاران به سالمندان سالم می پردازیم. این خدمات شامل:

  • تماشای فیلم : رفتن به تئاتر یا سینما که باعث می شود که زمانی را خارج از خانه سپری کند و این امر باعث می شود که از استرس و خستگی روحی سالمند کاسته شود و کمک کند که حافظه کوتاه مدت تقویت شده و از روند پیشروی به سوی آلزایمر جلوگیر شود که پرستار سالمند سالم سعی می کند سالمند خود را به این روش از تنهایی بیرون آورد.
  • پیاده روی : از دیگر خدمات پرستار سالمند سالم بردن سالمند به پیاده روی می باشد. بهترین و موثرترین ورزشی که می توان با خیال راحت سالمندان را به انجام آن تشویق کرد پیاده روی می باشد. در اطراف منزل یا داخل باشگاه ورزشی یا داخل پارکها قابل انجام است که می تواند به روند خوبی در روح و روان سالمند بیانجامد و از بین برنده استرس و تنظیم اضافه وزن در سالمند شود .
  • انجام و آموزش بازیهای کامپیوتری به سالمند : با انجام دادن و یادگرفتن چیزهای جدید به سالمند سالم و آموزش دادن آن باعث می شود مغز فعالیت کرده و به روند کاهش آلزایمر می انجامد که این امر باعث می شود که سالمند با ارتباط برقرار کردن با دنیای اینترنت ، اخبار و مطالبی که دوست دارد ، معلومات عمومی خود را بالا برده و سرگرم شود.
  • کتاب خواندن : جزو دوست داشتنی ترین کارهایی هست که انسانها انجامش می دهند . کتاب خواندن برای سالمند تاثیر زیادی بر روحیه ی او خواهد داشت .
  • رسیدگی به باغچه و درختان : تفریحی که تمام سالمندان به آن علاقه دارند و می تواند باعث عملکرد خوبی بین چشم و اعضای بدن آنها شود. علاوه بر این وقتی که یکی سالمند سالم در فضای بیرون خانه مشغول باغبانی باشد با خوردن آفتاب به بدنش ویتامین دی لازم را دریافت می کند و باعث می شود که احساس خوشایندی داشته که کمک می کند سالمند سرزنده باشد .
  • رفتن به ورزشگاه برای دیدن و تماشا کردن ورزش مورد علاقه : گاهی اوقات سالمندان علاقه به بازیهای خاصی چون فوتبال ، والیبال ، بسکتبال و … دارند. شما می توانید با هماهنگی با خانواده سالمند گاهی اوقات سالمند را برای دیدن ورزش مورد علاقه اش به ورزشگاه یا مجموعه ورزشی برده و با دیدن و لذت بردن سالمند از ورزش مورد علاقه اش، حس نشاط و روحیه خوب را برای او بیافزایید . فقط باید مواظب باشید که هیجان زیاد برای سالمندان خوب نمی باشد .

وظایف پرستار سالمند سالم

نگهداری سالمند سالم در تهران یکی از مهمترین وظایف یک پرستار می باشد چون پرستاران باید به گونه ای وظیفه خود را در قبال سالمندان سالم به گونه ای انجام دهند که این سالمندان به زندگی سالم خود را حفظ کنند و به گونه ای نباشد که به مرور زمان دچار بیماری های روحی و روانی شوند. در زیر ما سعی کردیم به تعدادی از وظایف پرستار سالمند سالم بپردازیم که شامل:

1- بالا بردن قدرت جسمانی سالمندان

با وجود اینکه این سالمندان سالم دچار بیماری خاصی نبوده اما با افزایش سن، تغییرات در آنها شکل گرفته است و عضلات آنها روبه تضعیف شدن می رود . این انفعالات باعث کند و ضعیف شدن اعضای بدن سالمند شده و تاثیر در عملکرد آنها خواهد داشت. پرستار سالمند سالم با گنجاندن فعالیت های ورزشی می تواند به کیفیت و عملکرد بهتری در زندگی سالمند شده و از لحاظ روحی نیز بسیار تاثیر گذار بوده که این حرکات شامل :

  • حرکات کششی
  • تمرین های استقامتی
  • تمرین های تعادلی
  • تمرین های تمرکزی

2- اهمیت به رژیم غذایی سالمندان

آنالیز و زمانبندی در کنار برنامه غذایی کامل از درجه بالایی در زندگی سالمند برخوردار می باشد . یکی از وظایف پرستار سالمند سالم تهیه و یادآوری برنامه غذایی می باشد که شامل میوه ها ، پروتئین ها ، فیبرهای سالم ، غذاهای کم چرب می باشد و می تواند به علمکرد بهتر سالمند بیانجامد و قوای جسمی او را نیز تقویت کند . یک مراقب سالمند سالم وقتی موفق خواهد بود که رابطه ی مناسب و صمیمی بین خود و سالمند برقرار کند و لازمه ی آن آگاهی و داشتن اطلاعات از سالمند می باشد.

3- بالا بردن قوای ذهنی سالمند

انجام کارهای جدید و بازیهای فکری برای تقویت حافظه و سلامت فکری سالمند سالم امری حیاتی محسوب می شود که به جلوگیری از افسردگی و آلزایمر ختم می شود . این دسته از کارها جزو مهمترین کارهایی می باشند که یک نگهدار سالمند سالم در حفظ و نگهداری سالمند باید انجام دهد و داشتن تخصص و آگاهی از الزامات آن است که باید پرستار سالمند آنها را به خوبی فرا گرفته باشد .

4- جلوگیری از آسیب ها در سالمندان

در سنین سالمندی با توجه به تضعیف قوای بدنی و ضعف ایمنی و کاهش بینایی و شنوایی، یک سالمند در معرض خطراتی قرار می گیرد، که بسیار مهم و حساس بوده . یک پرستار سالمند سالم تهران باید بستری را فراهم سازد که سالمند از گزند این گونه حوادث درامان بوده و با ایجاد نوردهی مناسب در خانه ، چک کردن و محافظت درب ها و دستگیره ها و داشتن تجهیزات ایمنی مورد نظر، بستری امن را برای سالمند فراهم سازد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ده + شانزده =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - پرستار سالمند سالم در منزل تهران
فهرست