تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

پرستار شبانه روزی سالمند در تهران

با یگ پرستار شبانه روزی سالمند می توان کامل ترین خدمات را در اختیار سالمندان مورد نیاز خود قرار داد. برخورد با سالمندان و برآوردن تمام خواسته های آنها اغلب برای اعضای خانواده سخت است و این امر بیشتر از این موضوع نشئت میگیرد که سالمندان در این دوران حساس تر می شوند و به شدت تحت تأثیر دیگران و نحوه برخورد با آنها قرار می گیرند.

خوشبختانه امروزه مؤسسات بسیاری ایجاد شده اند که برای آرامش و بهبود وضعیت روحی، روانی و سلامتی سالمندان و برآورده کردن نیاز آنها حتی بصورت شبانه روزی تلاش می کنند تا سالمندانی که برای رفتن به خانه سالمندان و اقامت در آنجا مشکل دارند، با بهره گیری از این سرویس خدمات پرستاری را در آسایش منزل خود دریافت نمایند.

البته که خدمات ارایه شده در این مراکز محدود به بخشی از روز و تنها در بازه ی زمانی مشخصی نبوده و برای سالمندانی که بصورت تمام وقت نیاز به مراقبت یا همدم دارند در قالب یک پرستار سالمند شبانه روزی در منزل قابل اجرا میباشد. در این مقاله قصد داریم در خصوص مراقبت شبانه روزی از سالمند، وظایف و تفاوت نحوه ی عملکرد یک پرستار سالمند شبانه روزی با دیگر پرستاران بپردازیم. اگر شما نیز بدنبال یک سرویس با کیفیت اینچنینی میباشید، در ادامه با ما همراه شوید

پرستار شبانه روزی سالمند

مراقبت شبانه روزی برای یک سالمند غیر خودکفا یا تنها، نیاز به نظارت فعال و دائمی دارد که متخصصی که برای انجام آن فراخوانده میشود را پرستار سالمند شبانه روزی میگویند. طبیعتا حتی نزدیکترین اعضای خانواده نیز همیشه قادر به ارائه مراقبت شایسته برای افراد مسن نیستند بخصوص اگر این امر مستلزم حضور 24 ساعته در کنار سالمند بمنظور انجام اقدامات پزشکی، حفظ بهداشت سالمند و اتاق او در تمام ساعات شبانه روز باشد که در این صورت افراد عملا از کارهای شخصی خود وامانده و نمیتوانید فعالیت های جدیدی داشته و یا به اوقات فراغت خود یا یک سفر تعطیلات فکر کنند.

در چنین شرایطی نیاز به پرستار سالمند شبانه روزی پررنگ تر گردیده و اعلام حضور میکند. در حقیقت پرستار سالمند شبانه روزی به پرستاری می گویند که برخلاف دیگر پرستاران که در بازه ی مشخصی مسولیت رسیدگی و مراقبت از سالمند را برعهده دارند، بصورت تمام وقت وظیفه ی رسیدگی همه جانبه به سالمند را بر دوش داشته و می تواند از یک سالمند با بیماری سخت، در بستر یا معلول که به دلیل شرایطش باید به استراحت در رختخواب پایبند باشد و یا سالمندان عزیزی که از تنهایی رنج میبرند و نیاز به مراقبت دارند، بصورت شبانه روزی نگهداری نماید.

مزایای استفاده از پرستار سالمند شبانه روزی

  • صرفه جویی در تلاش و خستگی برای سالمند
  • صرفه جویی در زمان و هزینه های حمل و نقل به بیمارستان
  • صرفه جویی در هزینه های پرداختی به بیمارستان ها
  • ارائه دارو و نظارت دقیق بر وضعیت سالمند
  • حمایت فزاینده از جنبه روانی و اخلاقی سالمند، زیرا مراقبت از سالمند در خانه و در محیط خانوادگی او باعث افزایش احساس امنیت و اطمینان او می شود
  • از عفونت هایی که ممکن است سالمند را در حالی که در بیمارستان است تحت تاثیر قرار دهد، جلوگیری بعمل می آید
  • برخورداری سالمند از توجه کامل، برخلاف جو موجود در سرای سالمندان که قرار است همزمان از بسیاری از سالمندان مراقبت صورت گیرد
  • ایجاد رابطه محبت و دوستی بین پرستار و سالمند که به بهبود وضعیت او کمک زیادی می کند

پرستار شبانه روزی برای سالمندان بیمار

گاها نیاز سالمند به پرستار، محدود به زمان مشخصی نبوده و حمایتی تمام وقت و 24 ساعته می طلبد. پرستار شبانه روزی برای سالمندان بیمار یک سرویس پر متقاضی در جوامع پر مشغله ی کنونی است که بسته به شرایط سالمندان بیمار، یک کارمند با مهارت، با تجربه و متخصص که آماده ارائه مراقبت های اساسی و جامع است و در این خصوص از تحصیلات لازمه برخوردار میباشد، انتخاب گردیده تا بصورت شبانه روزی علاوه بر رفع احتیاجات روزمره ی سالمند به مقابله با بیماری هایی که به آن مبتلاست و تلاش برای درمان هر چه بیشتر او ( ضمن توجه به ضعف بدن اش در جذب داروها و ناتوانی و مشقت وی در حرکت و رفتن به مکان های درمانی ) با ارایه ی بی دردسر و اسان خدمات درمانی در محیط آرام و بدون تشویش خانه بپردازد.

خدمات پرستار سالمند شبانه روزی در منزل آتیه پرستاران سلامت می تواند با سطح بالایی از توجه و مراقبت همه جانبه از سالمندان ارایه شود که در این سرویس تنها افراد واجد شرایط و متخصصین وضعیت سالمندان، ارایه دهندگان خدمات بوده و به خانه ها اعزام میشوند.

برای دریافت این طیف از خدمات مراقتی و بهداشتی، سالمند یا خانواده اش می توانند در تمام ساعات شبانه روز با کارکنان این موسسه چه از طریق تلفن یا از طریق وبسایت ارتباط برقرار کرده و خدمتی درخور و در حد بالایی از کیفیت را بصورت شبانه روزی یا پاره وقت درخواست نمایند

پرستار شبانه روی برای سالمندان سالم

زمانی که به مراقبت شبانه روزی از سالمند اشاره می شود، مهم ترین نکته ای که باید به آن فکر کنیم این است که این سرویس تنها مختص به سالمندان بیمار با حداکثر وابستگی نبوده بلکه یکی از اهداف این سرویس، مراقبت از جنبه روانی سالمندان سالم نیز میباشد، زیرا تقریباً 20 درصد سالمندان بلحاظ جسمی از سلامتی نسبی برخوردار بوده اما از افسردگی و تنهایی رنج می برند که این افسردگی نیز گاهی با احساس اضطراب، طرد شدن، زهد در لذت های زندگی و احساس درماندگی همراه است.

مهمترین راه برای تسکین این گروه از سالمندان این است که با بکارگیری یک پرستار شبانه روزی سالمند سالم که با حضور دائمی خود در کنار سالمند میتواند او را با دنیای بیرون در تماس نگه داشته و با تشویق او برای پیاده روی کوتاه مدت کمک زیادی به رهایی از غم و اندوه وی کند، شرایط زندگی اش را بگونه ای معجزه آسا دگر گون ساخته و به جوانه زدن امید به زندگی در وجودش، کمک شایانی نمایید

خدمات پرستار سالمند شبانه رزوی در منزل

خدمات پرستار سالمند شبانه روزی شامل دو نوع از سالمندان می باشد. 1- خدمات پرستار سالمندان سالم 2- خدمات پرستار سالمند بیماران

1- خدمات پرستار سالمند بیمار شبانه روزی

وظایف یک پرستار سالمند بیمار شبانه روزی ، طیف وسیعتری نسبت به پرستار سالمند سالم را شامل میشود زیرا علاوه بر ارایه ی مراقبت های شخصی و معمول روزانه ی سالمند، مقابله با زوال عقل پیری، گیجی ناگهانی، بی اختیاری ادرار، پارکینسون و بیماری های دیگری را نیز که سالمند با آنها دست و پنجه نرم میکند را در بر خواهد گرفت.

افزون بر این قبیل وظایف، این سالمندان بعلت بیماری، توان کم و عدم استقلال بیشتر در معرض اسیب بوده و پرستار شبانه روزی سالمند بیمار برای حفظ امنیت انها باید بصورت فعال تری به ایفای نقش بپردازد تا احتمال افتادن و سقوط سالمند از مکان های مرتفع مانند هنگام خوابیدن روی تخت، نشستن روی صندلی و راه رفتن را به صفر برساند و با ارایه ی پرستاری ی یکپارچه در منزل سطح رفاه و کیفیت زندگی سالمند را به بالاترین حد ممکن برساند.

ما در آتیه پرستاران سلامت سخت تلاش میکنیم تا از طریق تیم حرفه ای پرستاری از سالمندان در منزل که برای برخورد صحیح با سکته های مغزی، بیماران آلزایمری، تمام مراحل فلج و زخم بستر آموزش دیده اند وقادر به تامین نیازهای اولیه ی پزشکی سالمندان از قبیل خدماتی چون تعویض پانسمان، شستشوی زخم، نصب کاتر، سوند ،تزریقات، سرم تراپی و غیره میباشند ، شرایط ایده آل تری را بر زندگی این قشر با ارزش جامعه، حاکم سازیم.

2- خدمات پرستار سالمند سالم شبانه روزی

در شرح وظایف پرستار شبانه روزی سالمند سالم میتوان گفت وی بر امور بهداشتی و تغذیه ای سالمند سالم و پیروی از یک رژیم غذایی متعادل که شامل مقادیر کافی غذاهای سالم باشد تمرکز می کند تا پروتئین های مورد نیاز بدن سالمند را از تخم مرغ، ماهی و گوشت، مواد معدنی را از میوه ها و سبزیجات تازه و چربی های سالم را از آجیل و روغن زیتون تامین نموده و با مداومت و مدیریت صحیح امور بهداشت شخصی سالمند، سطح سلامت وی را حفظ کرده و چه بسا ارتقا دهد.

همه ما می دانیم که سالمندان به دلیل تغییراتی که در بدن انسان ایجاد می‌شود، در معرض بسیاری از بیماری‌های روانی هستند به همین منظورعلاوه بر خدمات فراوانی که به سالمندان سالم در خانه ارائه می شود، فعالیت های بسیاری نیز وجود دارد که عمدتاً به منظور مقابله با افسردگی و غم و اندوهی که افراد را پس از رسیدن به دوران سالمندی درگیر می کند، انجام می شود.

موسسه ی با تجربه ی آتیه ی پرستاران سلامت با بیش از 15 برنامه ی توانبخشی روانی در خصوص سالمندان سالم، مشتاق است که تمام فعالیت‌هایی را که تأثیر زیادی بر درمان بیماری‌های روانی دارد، در خانه ارائه دهد تا در پی نوازش و درک روان سالمندان در قالب همدم و یک همراه صمیمی، جسم انها را نیز سالمتر نگه دارد

قیمت پرستار شبانه روزی سالمندان

شرایط حقوق پرستار شبانه روزی سالمندان و مراقبت تمام وقت از انها در منزل، دارای هزینه های متغیری است که متاثر از وظایف مورد نیاز، اپراتورهای درگیر، مدت مداخله و سایر مواردی از این قبیل میباشد. البته که لازمه ی تعیین دقیق هزینه ها شامل تجزیه و تحلیل ریز به ریز نیازهای سالمندان و خانواده ی آنها به منظور پیشنهاد مناسب ترین متخصص با مناسب ترین قیمت است زیرا ما در آتیه پرستاران سلامت قادر به ارایه ی خدمات پرستار سالمند شبانه روزی برای گروه های متفاوت سالمندان ( با حداقل و حداکثر وابستگی ) میباشیم .

برای این امر تنها کافی است، نیازهای خود را برای ما شرح دهید، تا ما با یک برآورد هزینه و پیشنهاد مناسب پاسخگوی شما باشیم. فراموش نکنید که اگر جزو گروه‌های درآمدی پایین‌تر هستید، هرگز ناامید نباشید زیرا کارشناسان با تجربه ی ما به شما کمک خواهند کرد تا پکیج تعرفه های خدمات پرستاری متناسب با بودجه ی مالی خود دریافت نمایید تا تمامی سالمندان در سایه ی دریافت خدمات با کیفیت با هر سطج درامدی، احساس کنند که زندگی هنوز زیبا، هیجان انگیز و لذت بحش است و می توانند این بخش از عمر خود را انطور که دوست دارند سپری نمایند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

چهار × یک =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست