تماس
021-66582923

پرستار شبانه روزی سالمند در تهران + سالم و بیمار

پرستار بیمار, پرستار سالمند, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
پرستار شبانه روزی سالمندان در منزل - پرستار شبانه روزی سالمند در تهران + سالم و بیمار

پرستار شبانه روزی سالمند یکی از خدماتی می باشد که به صورت 24 ساعته توسط پرستار یا مراقب برای رفاه حال سالمندان عزیز ارائه می شود . در کل سالمندان به دو گروه تقسیم بندی می شوند . 1- سالمندانی که خودشان می توانند کارهای شخصی و روزمره ی خود را انجام دهند 2- سالمندانی که ناتوان هستند و برای انجام امور روزمره ی خود نیاز به کمک و همراهی دیگران دارند.

پرستار شبانه روزی سالمند

بسیاری از سالمندان هستند که خودشان توان انجام کارهای روزمره ی  خود را دارند و نیازی به کمک دیگران ندارند اما تنها هستند و نیاز به یک همدم دارند و یا از تنهایی می ترسند . این افراد درصدی از سالمندان هستند که نیاز به مراقب و پرستار سالمند دارند و جزو گروه یک می باشند .

گروه دوم سالمندانی هستند که ناتوان هستند یا توان جسمی آنها پایین می باشد . این افراد نیاز به یک مراقب یا پرستار سالمند برای کمک و همیاری کردن آنها درانجام  امور شخصی خود دارند .

پس از نکات بالا می توان به این نتیجه رسید که وجود  پرستار شبانه روزی سالمندان  می تواند باعث بهبودی روند زندگی چه برای سالمندان سالم و چه برای سالمندان ناتوان  باشد.

بزرگترین هدف از پرستاری شبانه روزی سالمندان در مرحله اول دوری کردن سالمندان از افسردگی می باشد زیرا سالمندان روحیه لطیف و ضعیفی دارند و وقتی در انجام کاری ناتوان باشند به شدت روحیه آنها پایین آمده و باعث افسردگی می شوند.

 • انجام فعالیت های مراقبتی مانند نظارت بر علائم حیاطی
 • ایجاد یک محیط آرام ، امن ، تمیز و سالم برای سالمند
 • افزایش روحیه سالمند
 • ثبات حس استقلال طلبی سالمند

خدمات پرستاری شبانه روزی سالمند

 • انجام بهداشت شخصی سالمند مانند نظافت و پانسمان و حمام کردن سالمند و کارهایی که سالمند قادر به انجامش نیست او را کمک و راهنمایی کند
 • وعده غذایی تجویز شده طبق دستور پزشک تهیه کند
 • مراقبت از سالمند بیمار به خصوص اوایل صبح و بعد ظهر و مراقبت به هنگام خواب ( پرستار منزل باید به هنگام خواب هوشیار باشد)
 • مدیریت داروها را انجام دهد واطمینان حاصل کند آیا سالمند داروها را استفاده کرده ، در صورت حساسیت خاص نسبت به دارو به خانواده یا پزشک بیمار اطلاع دهد.
 • اگر سالمند نیاز به فیزیوتراپ دارد با دکتر فیزیوتراپ همکاری کند وسعی کند ورزشها را فراگیرد ودر طول روز با اوانجام دهد
 • پرستار با صحبت کردن خود حس اعتماد را درخانواده و سالمند ایجاد کند

نکات مهم پرستار سالمند شبانه روزی

 • پرستار شبانه روزی سالمند  نباید از زندگی شخصی خود برای بیمار صحبت کند و منجر به بیقراری او شود.
 • عدم استفاده از تلفن منزل شخص سالمند یا لباس شخصی یا قرض کردن پول از سالمند منجر به بی اعتمادی سالمند نسبت به پرستار میشود.
 • پرستار نباید رفتارخود را به طورمداوم تغییر دهد ودارای یک ثبات عاطفی بوده تا حس آرامش واطمینان بیشتر وبهتری به سالمند منتقل کند این امرسبب میشود که سالمند بامسائل ومشکلات پزشکی خود راحت تربرخورد کند.
 • صبور بودن از الزامات پرستارمی باشد.
 • پرستار سالمند باید هیجانات و احساسات خود را کنترل کند.
 • درصورت مشکلات جزئی سعی کنند ابتدا با خانواده سالمند در میان بگذارند اگر حل نشد با شرکت در میان بگذارنند.

موسسه خدمات پرستاری آتیه پرستاران سلامت با ارائه خدمات مراقبتی و نگهداری از سالمندان، نگهداری از بیماران و کودکان شما به صورت شبانه روزی و روزانه آمادگی خود را برای این امر مهم و انسان دوستانه اعلام می کند. شما می توانید با خیال راحت سالمندان و کودکان و حتی بیماران خود را به پرستار شبانه روزی سالمند بسپارید تا به صورت شبانه روزی از آنها در منزل مراقبت کنیم. برای اطلاع بیشتر از موسسه ما می توانید با ما تماس بگیرید.

حقوق پرستار شبانه روزی سالمند

حقوق پرستار شبانه روزی سالمند بر اساس ضوابط و شرایطی تعیین می شود. این ضوابط بر اساس نوع خدماتی می باشد که افراد سالمند دریافت می کنند. اما علاوه بر خدمات دریافتی شرایط دیگری وجود دارد که می تواند بر قیمت پرستار شبانه روزی سالمند تاثیر بگذارد مانند دریافت خدمات توسط پرستار خانم یا آقا. اما برای اینکه از کلیه شرایط و ضوابط قیمت گذاری مطلع شوید پیشنهاد می شود با کارشناسان آتیه پرستاران سلامت تماس گرفته و اطلاعات کامل را کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

نه + 11 =

مشاوره ارائه دهنده خدمات پرستاری - پرستار شبانه روزی سالمند در تهران + سالم و بیمار
فهرست