تماس
021-66582923

پرستار مادر و نوزاد بعد از زایمان در منزل

استخدام پرستار, پرستار بیمار, پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه

مراقبت های ویژه از نوزادان و مادران قبل از زایمان و بعد از زایمان در منزل

پرستاری از مادر و نوزاد

مراقبت های پس از زایمان برای مادران و نوزادان مهم است که زندگی سالم را پشت سر بگذارند و از عوارض بعد از زایمان جلوگیری کنند

” پرستار مادر و نوزاد بعد از زایمان ” دیدن و بوی نوزاد تازه متولد شده برای هر والدینی دلچسب است. ویژگی های ریز شبیه به تولد نوزاد ، اشک واقعی شادی را برای والدین به ارمغان می آورد. والدینی وجود دارند که اتاق کودک خود را قبل از روز اول رسمی شدن چیز کوچک گرانبها به عنوان یک نوزاد تازه ، نقاشی می کنند و با اسباب بازی ها پر می کنند.

در حالی که کل تجربه زایمان برای والدین باورنکردنی و پدیده است ، همه هیجان های استقبال از بسته های شادی به این دنیا باید یک روش درمانی صحیح را برای مراقبت کامل و جامع از پس از زایمان در خانه هم برای مادر و هم برای کودک دنبال کنند.

در حقیقت ، برای بیشتر مادران ، قسمت مخوف تازه پس از ترخیص از بیمارستان شروع می شود. فاجعه آنجاست که باید با کلی از مشکلات روبرو شوید ولی آمادگی های لازم را ندارید .

پرستار نوزاد و مادر بعد از زایمان

شب بیداری های زیاد می تواند مالیات مربوط به مادران یا والدین جدید باشد. عوض کردن پوشک ، شیردهی نوزاد ، رویارویی با گریه های ناگهانی و غیره می تواند برای یک مادر جدید دلهره آور باشد ، به خصوص هنگامی که خودش برای بهبودی نیاز به مراقبت ، استراحت و نظارت پزشکی دارد.

بیشتر والدین جدید نیاز به آموزش در مورد واکسیناسیون ، مراقبت از شیردهی و یا اولین حمام و ماساژ کودک دارند. همه کار های کودک در چند ماه اول بسیار مهم است زیرا راه را برای رشد سالم هموار می کند. جدا از معاینات منظم و مشاوره در کلینیک ها ، مراقبت های پس از زایمان در منزل باعث بهبودی سریع مادران و رشد سالم نوزادان می شود.

خدمات پس از زایمان در منزل ، اطمینان حاصل می کند که مادر جدید ، بدون نگرانی در مورد کودک خود ، بدون استراحت و آگاهی در مورد پرورش یک نوزاد ، به استراحت و مراقبت کافی نیز می پردازد.

مراقبت های پس از زایمان برای زایمان های سزارین بسیار مهم است.

پرستاران مراقبت از زایمان خانگی که برای ارائه خدمات پس از زایمان آموزش دیده اند ، خدمات تخصصی زیر را ارائه می دهند.

آنها یک دسته از آموزش ابتدایی و در عین حال جامع آموزش مادرانه را به شما ارائه می دهند که دارای یک رویکرد دست و پا گیر به سمت جزئیات روزانه مانند استقرار کودک در مکان و محیط مناسب ، درک و نظارت بر چرخه خواب نوزاد و تبدیل شدن به آنها است.

به طور خلاصه ، دوره مراقبت مادری که توسط یک متخصص آموزش دیده ارائه می شود ، به مادر جدید کمک می کند تا زمان سلامتی کامل ، نسبت به نیازهای کودک حساس شود.

رویکرد صمیمی و مکالمه پرستاران در خانه این اطمینان را ایجاد  می کند که یک مادر از کلیه جنبه های عملی نگهداری و اداره کودک و پذیرایی از کودک و پذیرایی از روحیه متنوع خود ، دید کاملی خواهد داشت.

آنها خدمات ارزیابی بالینی کاملی از نوزاد در دوره پس از تولد متعارف ارائه می دهند ، که به طور کلی تا شش هفته پس از تولد ادامه می یابد.

برای نوزادان ، خدمات ارزیابی پزشکی شامل: یک چکاپ کلی سلامت ، وزن گیری نوزاد ، تکنیک های اسکان ، شیوه های خواب ، ارزیابی شرایط نوزادی ، عفونت ها و موارد دیگر است.

برای مادران ، این یک بررسی کامل از پارامترهای حیاتی مانند فشار خون ، نظارت بر بخیه ها و جلوگیری از هرگونه عفونت ، حمایت از رژیم غذایی برای جبران خون ، مراقبت های بعد از سزارین و مشاوره در مورد روابط خانوادگی است.

خدمات مراقبت از نوزاد و مادر

متداول ترین خدمات مراقبت های پس از زایمان در خانه شامل جنبه های روز به روز است:

پرستار یا مراقب کودک در منزل می تواند با تجربه ی خود نکات آموزشی به مادران بدهند و همچنین از آنها مراقبت و نگهداری کنند. پس داشتن یک پرستار خوب و با تجربه برای مادران باردار مخصوصا مادرانی که اولین تجربه فرزند شدن را دارند، الزامی می باشد. آموزشهایی که پرستار کودک به مادران می دهند شامل:

نگهداری از نوزاد: به والدین روش درست نگهداری نوزاد را آموزش دهید.

مراقبت از رژیم غذایی برای شیردهی: راهنمایی یک مادر شیرده در نمودار رژیم غذایی مناسب برای دنبال کردن تمام منابع حیاتی تغذیه ای برای خود و نوزاد خود.

راهنمای حمام کردن و ماساژ دادن کودک: کمک به والدین در حمام کردن نوزاد و ماساژ دادن کودک و روشهای صحیح انجام این کار به آنها آموزش دهید.

تغذیه کودک و نگهداری از وسایل تغذیه: کمک به مادران در امر نگهداری و تمیز کردن بطری های شیر کودک.

تغذیه با شیر مادر: میلیون ها سوال وجود دارد که به ذهن مادر شیرده می رسد. از تکنیک های صحیح شیردهی گرفته تا سؤالاتی که درمورد عوارضی که برای خانم ها به وجود می آید ، وجود دارد ، یک جلسه پرسش و پاسخ کامل درباره شیردهی وجود دارد که پرستاران آموزش دیده قادر به ارائه آن هستند.

نگهداری بهداشت کودک: این برای هر نوزاد بسیار مهم است. نوزادان به دلیل نزدیکی از مادران خود به راحتی درگیر عفونت می شوند و از این رو ، مادران از حفظ استانداردهای بهداشتی بسیار مهم برخوردار هستند و پرستاران خانگی حرفه ای قادر به راهنمایی در مورد  مقادیر نیستند.

مشاوره به مادران جدید: پس از زایمان برای مادران بسیار مهم است زیرا اغلب با افسردگی مواجه می شوند که معمولاً تحت عنوان افسردگی پس از زایمان گفته می شود ، پس از اتمام انتظار مادران جدید ، بعضی اوقات ، شروع به حیرت کردن درباره موضوعاتی از قبیل وزن بدن ، خود فکر می کنند، مشکلات درک شده در زندگی زناشویی ، بازگشت به زندگی عادی و غیره ممکن است ذهن آنها را مشغول کند.

, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

شانزده + 8 =

فهرست