پرستار نوزاد در منزل تهران با بالاترین کیفیت ارائه خدمات پرستاری

پرستار کودک, پرستار منزل
بدون دیدگاه
پرستار نوزاد در منزل تهران

پرستار نوزاد در منزل یا مراقب نوزاد (Take care of the baby) در واقع فردی است که در غیاب  مادر  وظیفه نگهداری و مراقبت از نوزاد را بر عهده دارد. با افزایش مشغله ی کاری و همچنین افزایش زوج های شاغل،  مراکز نگهداری از کودکان مانند مهد کودک ها ایجاد شدند  . این مراکز زمانی که مادران سرکار هستند  و یا در زمان هایی که نمی توانند در کنار فرزندشان باشند از آنها مراقبت و نگهداری می کنند . اما بیشتر مادران تمایل دارند که بجای سپردن فرزندانشان به این مراکز، از خدمات پرستاری در منزل  خودشان  استفاده کنند. حتی در مواقعی به خاطر مزیت های فراوان مراقبت و نگهداری  نوزاد در منزل،  از خدمات شبانه روزی پرستار کودک استفاده می کنند.

خدمات پرستار نوزاد:

به طور کلی خدماتی که توسط پرستار بچه در منزل به کوکان و نوزادان ارائه می شود شامل : شیر دادن ،حمام کردن ، عوض کردن لباس ها ، عوض کردن پوشک ، درست کردن غذاهای مقوی مانند فرنی برای کودکان ، خواباندن نوزاد در زمان های مقرر و موارد دیگر می باشد . البته بسیاری از پرستاران بچه علاوه بر خدمات گفته شده ، خدمات دیگری مانند آشپزی ، انجام امور منزل یا خانه داری و … را نیز انجام می دهند که دستمزد  این پرستاران به مراتب بیشتر از پرستاران دیگر می باشد .

وظایف پرستار :

پرستار نوزاد در منزل  در درجه اول وظیفه نگهداری و مراقبت از کودک را برعهده دارد و در کنار آن وظایفی که در زیر به آن اشاره کرده ایم را انجام می دهد.

  • غذا دادن به نوزاد
  • عوض کردن لباس
  • تعویض پوشک نوزاد
  • سرگرم کردن نوزاد
  • نرمش و مالش دادن بدن نوزاد

روشهای نگهداری و مراقبت از نوزادان سالم و بیمار

مراقبت و پرستاری از نوزادان بیمار بسیار سخت و حساس می باشد . در زیر نکات مهم و کلیدی برای مراقبت از نوزادان بیمار و سالم را برای شما ذکر می کنیم .

1- بوجود آوردن حس آرامش در نوزاد یا کودک بیمار

هنگامی که کودک یا نوزاد بیمار است پرستار نوزاد  باید حس آرامش و در کنار او بودن را به نوزاد انتقال دهد مانند : نشستن کنار نوزاد ، لالایی خواندن برای نوزاد، خواندن شعر و یا آواز، گرفتن دست نوزاد، در آغوش گرفتن نوزاد و مواردی از این قبیل

2- بالا نگه داشتن سر نوزاد

پرستار بچه در منزل باید به این نکته دقت داشته باشد هنگامی که نوزادِ بیمار سرفه می کند نباید به پشت خوابیده شود و حتما باید سر او بالا گرفته شود. این کار را می توانید با قرار دادن یک باشت زیر سر نوازد انجام دهید.

3- مرطوب نگه داشتن هوا

نوزادانی که بیمار هستند و سرفه می کنند باید هوای اتاق آنها مرطوب باشد . پرستار نوزاد در منزل یا مراقب نوزاد در منزل  سعی کند با دستگاه های رطوبت ساز،  هوا را برای نوزاد مرطوب نگه دارد.

4- ایجاد محیطی آرام توسط پرستار نوزاد :

در هنگامی که نوزاد بیمار است . پرستار کودک باید محیط را آرام نگه دارد تا نوزاد بتواند با آرامش خیال و دور از سروصدا استراحت کند.

5- دادن مایعات به نوزاد

مایعات برای نوزادان بیمار بسیار مفید می باشد چون باعث جلوگیری از دست رفتن آب بدن نوزاد می باشد . مانند آب میوه ، مایعاتی که دارای املاح معدنی بالایی می باشد.

6- پرستار کودک باید غذاهایی که هضم آن راحت است را به نوزاد بدهد.

پرستاران نوزاد باید سعی کند غذاهای مغذی به نوزاد بدهد که باعث اذیت شدن شکم او نشود. غذاهایی مانند. نان غنی شده ، پوره سیب زمینی، عصاره ی سیب زمینی، غلات پخته شده و غیره

در پایان موسسه آتیه پرستاران سلامت ( پرستار کودک ، پرستار سالمند ، پرستار بیمار )  آماده ی ارائه ی خدمات پرستاری از نوزادان در منزل می باشد و حتی می توانید برای مشاوره گرفتن در خصوص پرستاری از کودکان و نوزادان با کارشناسان ما به صورت شبانه روزی تماس حاصل فرمایید.

, , , , , , , , , ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

یک × 4 =

فهرست