تماس
021-66582923
پرستار سالمندپرستاری در منزل

پرستار نیمه وقت سالمند در منزل خدمات توسط خانم و آقا

هدف نهایی خدمات مراقبت خانگی از افراد مسن توسط پرستار نیمه وقت سالمند را می توان به ارزش نهادن به سلامتی و رفاه سالمندان و فراهم ساختن شرایطی برای برخورداری از سالخوردگی فعال و موفق، در کانون گرم خانواده و در جایی که سالها با آن خو گرفته است و دوست دارند زندگی کنند، دانست. اما فرزندانشان به علت مستقل شدن و درگیری‌های کاری و زندگی، فرصت برعهده گرفتن این مسئولیت را ندارند.

پرستار نیمه وقت سالمند

پرستار نیمه وقت سالمند در منزل فردی است که برای هر شرایط و بیماری که سالمندان عزیز با آن دست و پنجه نرم میکنند و از آن رنج می‌برند آموزش دیده و آماده خدمت رسانی بصورت نیمه وقت یا دائمی هستند.

گاهی خانواده ها تنها نیاز به یک سرویس ویژه در ساعات مشخص برای پوشش نیازهای بسیار خاص سالمند خود که احتیاج به کنترل کامل دارد و یا در بازه های زمانی که در خانه حضور ندارند، متقاضی پرستار منزل هستند که در این صورت بهره مندی از سرویس پرستار نیمه وقت سالمند بهترین راهکار ممکن برای این دسته از افراد می باشد.

زیرا اینگونه افراد مجبور نیستند پرستار تمام وقت استخدام کنند بلکه با در کنار خود داشتن فردی حرفه ای، دلسوز، آموزش دیده و سازگار با موقعیت خود در ساعات مشخصی از روز و یا فقط چند ساعت در هفته به منظور مراقبت های ویژه، کنترل دیابت و یا تمرینات درمانی میتوانند در کنار برخورداری از پشتیبانی و ارائه خدمات پرستاری علاوه بر رفع نیازهای سالمند، بار مالی کمتری نیز متحمل شده و سطح کیفی زندگی خود را به طور چشمگیری ارتقا دهند.

خدمات پرستار نیمه وقت سالمند شامل چه نوع خدماتی می باشد

خدمات پرستار نیمه وقت سالمند

نوع خدمات ارائه شده توسط پرستاران نیمه وقت برای هر سالمند نه تنها از نظر بیماری و وضعیت سلامتی، بلکه از نظر وضعیت خانواده و سن نیز کاملاً متفاوت می‌باشد. اما به طور معمول مجموعه ای از خدماتی که یک پرستار سالمند در مراقبت از سالمند به طور خلاصه ارائه میدهد به شرح زیر می باشد

 • همراهی در تغذیه و تدارک دیدن غذایی مناسب مطابق با دستور پزشک
 • مراقبت و مدیریت زخم
 • همراهی در طول حمام، در تخت یا دوش
 • اندازه گیری فشار خون، ضربان قلب و قند خون به صورت روزانه یا هفتگی
 • حفظ ایمنی سالمند
 • همراهی در ویزیت های پزشکی
 • کمک به سالمند برای حفظ بهداشت فردی و پرداختن به اموری چون تعویض لباس، کوتاهی ناخن و شانه زدن موها
 • توجه به بعد روانی سالمند با اقداماتی چون ارج نهادن به سالمند، هم صحبتی، همدلی و وقت گذراندن با او
 • انجام حرکات ماساژی و جابجایی سالمند وابسته به تخت به منظور جلوگیری از زخم بستر
 • کمک به سالمند برای تحرک داشتن یا رفتن به توالت و در صورت ناتوانی پوشک کردن وی
 • _یادآوری زمان دقیق مصرف داروها و نظارت بر دوز مصرفی

پرستار نیمه وقت سالمند تهران

مطمئنا والدین عزیزتان که به دوران سالمندی رسیده اند، بزرگترین دارایی شما بوده و بهترینها را برای آنها آرزو دارید. به ویژه اگر آنها وضعیت حساسی مانند بیماری داشته و یا در حین پشت سر گذاشتن دوران نقاهت بعد از عمل جراحی باشند و بعلت زندگی کردن به تنهایی کسی را نداشته باشند که در زمان های ضروری به او مراجعه کنند.

زیرا هر چقدر هم که تلاش کنید تا به صورت تمام وقت مراقبت و توجه خود را از آنها دریغ نکنید، باز هم موقعیت هایی وجود دارند که از دست شما خارج بوده و این مشکل تنها با کمک گرفتن از یک پرستار نیمه وقت سالمند خانگی برطرف می گردد.

آتیه پرستاران سلامت یکی از شرکت‌های فعال در حوزه ارائه خدمات مراقبتی از سالمندان است که از پرسنلی توانمند، باتجربه و ماهر در این خصوص بهره مند بوده که به خوبی از پس رفع احتیاجات سالمندان عزیز و مطابقت دادن خود با الزامات مختلف آن ها بر می‌آیند.

اگر برای مراقبت از عزیزانتان به پرستار نیمه وقت سالمند در تهران احتیاج دارید، تنها کافیست در هر ساعت از شبانه روز که نیازمند کمک هستید با آنها تماس گرفته و از مشاوره رایگان آنها بهره‌مند گردید تا در صورت تمایل و عقد قرار داد، تا پایان مدت همکاری پرستار با سالمندتان از پشتیبانی و پیگیری مستمر آنها به جهت اطمینان از کیفیت کار نیروی اعزامی و رفع نقایص کاری برخوردار باشید و با بهره مندی از یک سرویس ایمن برای نگهداری از سالمندتان، نهایت لذت را از در کنار خود داشتن آنها که حامی عاطفی شما در زندگی شما محسوب می شوند، ببرید.

وظایف پرستار سالمند نیمه وقت

وظایف پرستار سالمند نیمه وقت

وجود پرستار نیمه وقت سالمند که وظایف خود را به خوبی بداند و تعهد نسبت به این وظایف داشته باشد در این صورت است که بزرگترین شانس به سالمند و خانواده او رو کرده است پس قدر این عزیزان را بدانیم. اما این پرستاران نیز در کنار خدمات مراقبتی و پرستاری در منزل ار سالمندان باید وظایف خود را به خوبی بشناسند و به آن عمل کنند این وظایف شامل

 • ارائه خدمات پرستاری در منزل در یک بازه زمانی معین شده
 • منظم بوده و سر وقت در محل حضور یافته
 • ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات خود به سالمند
 • داشتن سطح ارتباطات خوب ( داشتن ارتباط خوب با خانواده سالمند)
 • تلاش برای ارتقای سلامت روحی و جسمی سالمند
 • احترام گذاشتن به سالمند و خانواده سالمند

ویژگی های پرستار سالمند نیمه وقت خوب

در بالا اشاره ای کوتاه به وظایف یک پرستار نیمه وقت سالمند داشتیم حال می خواهیم بدانیم این پرستاران باید چه ویژگی هایی داشته باشند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن خدمات خود را به سالمندشان ارائه دهد. این ویژگی ها شامل:

 • با خوشرویی با سالمند خود صحبت کند
 • به حرفهای سالمند خوب گوش بدهد
 • شیرین زبان باشد
 • بتواند همیشه سالمند خود را شاد نگه دارد

حقوق پرستار نیمه وقت سالمند

حقوق پرستار نیمه وقت سالمند به عوامل زیادی بستگی دارد و این عوامل می تواند در بالا و پایین بردن دستمزد پرستار تاثیر زیادی داشته باشد. بسیاری از پرستاران وظیفه خدمات پرستاری و درمانی سالمند را برعهده دارند که دستمزد این پرستاران به مراتب بیشتر از یک مراقب ساده می باشد. عوامل دیگری مانند وضعیت جسمانی سالمند، وضعیت روحی سالمند، تعداد اعضای خانواده، جنسیت سالمند، محل زندگی سالمند، خدماتی که پرستار ارائه می دهد، خدمات جانبی که پرستار برای سالمند ارائه می دهد و مواردی از این قبیل می تواند قسمت پرستار نیمه وقت سالمند را افزایش یا کاهش دهد. اما در کل شما برای بدست آوردن قیمت ها می توانید به صفحه تعرفه های خدمات پرستاری در منزل در وب سایت آتیه پرستاران سلامت مراجعه نمایید و کلیه قیمت ها را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هشت + 1 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست