تماس
021-66582923

چگونه می توانیم یک پرستار کودک ارزان قیمت را برای مراقبت از فرزندان خود استخدام کنیم ؟ راه هایی وجود دارد که می توانید یک پرستار با قیمت مناسب برای نگهداری از کودک خود استخدام نمایید. پس توصیه می شود تا آخر این مبحث مارا همراهی کنید.

در زندگی امروزه نیاز خانواده ها با توجه به شرایط زندگی و شغلی آنها به پرستار در منزل چه برای کودکان چه بزرگسالان و بیماران خانواده و چه سالمندان ، زیاد شده است اما شاید یکی از دلایلی که خیلی از خانواده ها رغبتی ندارند که دنبال پرستار بروند و سعی می‌کنند از روش‌های دیگر کمک بگیرند، هزینه‌های پرستار منزل است و شاید خیلی از خانواده ها توان پرداخت این هزینه‌ها را ندارند مخصوصاً خانواده‌هایی که فرد بیمار در منزل دارند و هزینه های پزشکی و دارویی آنها دیگر جایی را برای صرف هزینه اضافی پرستار باقی نمی گذارد، از این رو لازم است که با حقوق و تعرفه مراقب کودک خانگی آشنا شویم و اینکه چه عواملی در دستمزد پرستاران تاثیرگذار است .

حقوق پرستار کودک در منزل

پرداخت دستمزد پرستار کودک به عوامل مختلفی بستگی دارد که شرکت خدمات پرستاری با در نظر گرفتن همه آنها تعرفه پرستار کودک در منزل را مشخص میکند .عواملی مانند شرایط کودک سپرده شده به پرستار ،محل زندگی او ،نوع خدماتی که پرستار باید ارائه دهد و همچنین ساعات کار پرستاران همگی در میزان دستمزد پرستار تاثیر دارد .

این درحالی است که مراقبت و پرستاری از نوزادان مشمول هزینه بیشتری می شود نسبت به کودکان و همچنین اگر پرستاران ساعاتی را بیشتر از ساعات قرارداد شده در منزل کودک مشغول به مراقبت باشند این ساعت اضافه جزو اضافه کار پرستار محسوب می‌شود و باید پرداخت شود و خانواده‌ها می توانند بنا به اختیار خودشان در پایان سال مبلغی را به عنوان پاداش به پرستار هدیه دهند.

 چه عواملی باعث میشود که دستمزد پرستار کودک کم یا زیاد شود؟

چه عواملی باعث میشود که دستمزد پرستار کودک کم یا زیاد شود؟

همانطور که میدانیم بسیاری از خانواده ها به صورت شخصی اقدام به استخدام پرستارانی برای کمک به خود می کنند و چون این پرستاران تحت حمایت موسسه خاصی نیستند خانواده ها خودشان باید آنها را بیمه کنند و در برخی از کشورها باید مالیات پرداخت کنند.

اما خانواده‌ها برای فرار از مالیات حاضر می‌شوند که مبلغ ناچیزی را به پرستار منزل اضافه بدهند و او را نیز بیمه نکنند این در حالی است که اگر خانواده‌ها از طریق موسسات پرستاری اقدام به گرفتن پرستار برای کودک خود نمایند موسسه خود موظف به بیمه کارفرما و پرداخت مالیات است .

مراکز پرستاری بر چه مبنایی حقوق پرستار را تعیین می کنند؟

  • آیا پرستار کودک علاوه بر مراقبت و پرستاری از کودک موظف به انجام کارهای دیگری هم هست ؟
  • آیا پرستار کودک تنها از یک کودک مراقبت می کند یا چند کودک و یا اینکه از کودک های دوقلو باید مراقبت کند؟
  • ساعت کاری پرستار کودک در منزل کودک چند ساعت است ،آیا به صورت نیمه وقت است یا آخر هفته یا شبانه روزی ؟
  • آیا پرستار کودک دارای مجوز و مدرک تحصیلی معتبر در زمینه پرستاری و مراقبت از کودک هست؟ سابقه کاری پرستار کودک و تجربه و تخصص او در چه حد است ؟

تفاوت حقوق پرستار کودکی که بیمار است با کودک سالم؟

همانطور که می دانیم پرستاری و نگهداری از کودکان به خودی خود کار سخت و حساسی است اما زمانی که پرستار منزل می بایست از یک کودک بیمار مراقبت کند وظایف او چند برابر می شود چون علاوه بر کارهایی که در طول روز برای کودک سالم انجام می‌دهند باید بسیاری از خدمات بهداشتی و پزشکی را نیز ارائه دهد و همچنین این پرستاران باید تجربه و دانش لازم در مورد نگهداری از کودک بیمار را داشته باشند تا در شرایط اورژانسی بتوانند برای او مفیدباشند.

همچنین دستمزد این پرستاران نیز بیشتر از پرستارانی خواهد بود که از کودکان سالم مراقبت می کنند. از جمله وظایفی که یک پرستار برای کودک بیمار در منزل انجام می‌دهد عبارت است از دادن سر موقع داروهای کودک به او، چک کردن تنفس و ضربان قلب کودک، در صورتی که کودک نیاز به بردن به مطب پزشک یا بیمارستان دارد پرستار باید او را همراهی کند، درست کردن غذاهای مفید و مناسب با توجه به نوع بیماری کودک برای او ، در صورتی که کودک نیاز به پانسمان و تعویض پانسمان دارد، وظیفه پرستار است که این گونه امور را برای او انجام دهد.

تفاوت حقوق دریافتی پرستار نوزاد با کودک خردسال

در حیطه ی مراقبت از کودکان، بکارگیری سرویس پرستار مراقب نوزاد اگرچه یک حمایت فوق العاده برای والدین محسوب میشود اما از انجایی که وظایف محوله بر دوش آنها دقت، صبر و حوصله و مهارت بیشتری میطلبد و نیازمند دارا بودن تجربه ی عملی زیاد در خصوص کار با نوزادان تازه متولد شده به منظور نحوه صحیح حمام کردن، تغذیه شبانه روزی، استریل کردن بطری شیر، مراقبت های بعد از ختنه، خواباندن، قنداق کردن، ماساژ بدنی، اروغ زدن و علت یابی بیقراری و گریه های کودک به منظور آرام کردن وی میباشد، تقریبا میتوان گفت جزو دسته ی پرستاران ارزان قیمت محسوب نمیشود زیرا همان طور که در بالا ذکر کردیم، این کودکان قادر به بیان خواسته و احتیاجاتشان نبوده و رمز گشایی درست نوع نیازشان کار دشواری بوده و تنها توسط یک پرستار حرفه ای و کاربلد امکان پذیر است.

اما در بحث پرستاری از کودکان چند ساله، از آنجایی که تا حدودی از سختی کار و بار مسولیتی پرستار به علت توانایی این کودکان در فهم سخن و بیان نیازهایشان کاسته میشود، میتوان با کم کردن حجم وظایف محوله و بازه ی زمانی فعالیت پرستار تا حد ممکن، از خدمات ارایه شده توسط این پرستاران به عنوان یک سرویس بسیار پرکاربرد و ارزان قیمت برای تحت حمایت قرار دادن کودکانتان در زمانهایی که به هر دلیلی توانایی نگهداری از آنها را نداشته و یا در منزل حضور ندارید، نام برد.

راه های استخدام پرستار کودک ارزان قیمت در منزل

از چه طریقی می توانیم اقدام به استخدام پرستارانی برای کودک خود با دست دستمزد پایین کنیم

بسیاری از والدین به علت شاغل بودن نیازمند به حمایت و مراقبت پرستارانی در کنار کودکانشان هستند تا بتوانند در مواقعی که مجبور هستند سر کار باشند، پرستار مراقبت از کودک را به عهده بگیرد متاسفانه گاهی به علت هزینه و دستمزدهای زیاد این پرستاران، مادران خانواده ترجیح می‌دهند که کلاً از شغل خود صرف نظر کنند و در کنار فرزند خود بمانند این در حالی است که این مادران ممکن است سال‌های زیادی را درس خوانده و مدارک علمی کسب نموده باشند و در نهایت شغل مورد نظر خود را پیدا کرده باشند.

اما گاهی خانواده‌ها می‌توانند از روش هایی مانند اینکه سعی کنند پرستار را از موسسات پرستاری نزدیک محل زندگی خود انتخاب کنند هزینه پرستار را کم کنند. یا اینکه تنها ساعات خاصی که نمی‌توانند نزد کودکشان باشند او را به پرستار بسپارند یعنی از ساعات کاری پرستار کم کنند و در نهایت اینکه اگر فقط برای هدف خاصی یا تنها یک موضوع خاص نیاز به پرستار دارند ،وظایف او را منحصر به همان موضوع کنند تا از این روش هزینه پرستار برای آنها کمتر شود.

کم کردن وظایف کودک و کاهش دستمزد پرستار

والدین می توانند با کم کردن وظایف سپرده شده به پرستار کودک باعث شوند که پرستار دستمزد کمتری دریافت کند مثلاً اگر برای مراقبت از کودک شان در ساعاتی که نیستند نیاز به پرستار دارند می‌توانند خودشان غذای او را آماده کنند، میان وعده او را آماده کنند که نیاز نباشد پرستار برای او غذا درست کند. کارهای مربوط به شستن لباس مرتب کردن اتاق او و حمام بردن او را انجام دهند و از این رو مشمول پرداخت هزینه کمتری شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

هفده − 10 =

درخواست مشاوره پرستاری از آتیه پرستاران سلامت
فهرست