تماس
021-66582923

پرستار کودک خانم در منزل

پرستار کودک, پرستاری در منزل
بدون دیدگاه
پرستار کودک خانم در خانه

پرستار کودک خانم در منزل یکی از بهترین انتخاب هایی می باشد که مادران می توانند با خیال راحت کودک خود را به آن بسپارند. با تغییراتی که در روند زندگی خانواده ها به وجود آمده اکثریت خانم ها و آقایان بسته به نیازها و مشکلات زندگی شاغل هستند و ساعات روز خود را اغلب در محل های کاری سپری می کنند . در این میان والدین با این شرایط اگر کودکی داشته باشند باید راهی را پیدا کنند تا به کودک عزیزشان در اثر نبود آنها ضربه وارد نشود . موسسه آتیه پرستاران سلامت توانسته با اعزام پرستار خانم کودک به منزل تا حدود زیادی این مشکل را برطرف نماید.

ضرورت تربیت و آموزش در کودکان امری حیاتی و مهم می باشد که خانواده ها باید تمام کارهایی را که مربوط به آموزش و یادگیری کودکان است در راستای رشد و تکامل کودکشان انجام دهند .

شاید خیلی وقتها از کنار مسائل ریزی که برای کودکمان به وجود می آید می گریزیم و آن را خیلی ساده و طبیعی جلوه می دهیم . اما باید بدانیم که کوچکترین بی اعتنایی و بی توجهی به کودکان خسارات زیانباری برای کودکان دارد و امکان دارد که در آینده برای آنها سنگین تمام شود . بنابراین پرستاری و مراقبت از کودکان به صورت تمام قت لازم است و باید همیشه و در هر حال کنار آنها باشیم تا هم به نیازهای روزمره آنها پاسخ دهیم و هم از لحاظ عاطفی و احساسی نیازهای روحی و روانی کودکان را تامین کنیم .

ضرورت استخدام پرستار کودک در خانه

در این میان به کارگیری و استخدام پرستار کودک در منزل برای نگهداری و مراقبت از کودک دلبند شما برای والدین عزیز لازم و ضروری می باشد . پرستار کودک خانم در منزل با توجه به حس و صمیمیتی که در خانم ها نسبت به بچه ها وجود دارد می تواند از کودک دلبند شما به خوبی پرستاری و نگهداری کند و شما والدین عزیز می توانید با خیالی آسوده به کارهای خود رسیدگی کنید.

استخدام یک پرستار کودک بسته به نوع درخواست شما والدین عزیز می تواند متفاوت باشد و شما می توانید پرستار کودک خانم را به طور شبانه روزی استخدام نمایید و یا اینکه اگر فقط دوست دارید در ساعاتی که شما پیش کودک عزیزتان نیستید از کودک شما مراقبت و نگهداری کند.

ویژگی های یک پرستار خانم برای کودک:

استخدام و بکارگیری یک پرستار منزل برای والدین کاری مهم و حساس بوده ولی باید توجه داشت که پرستار بجه و نوع شخصیتی که دارد خود به طبع مهمتر از استخدام می باشد زیرا پرستار بچه خانم در منزل قرار است مسئولیت تربیت و نگهداری کودک شما را بر عهده بگیرید و نقش بسزایی در پیشرفت و تعالی کودک شما خواهد داشت . چند نمونه از ویژگی های پرستار کودک بچه در منزل را برای شما می گوییم .

 • آراستگی و داشتن ظاهری مناسب و معقول و موجه
 • داشتن ثبات نظم در رفت و آمد و انجام دادن کارها
 • عاطفی بودن همراه با مهر و محبت داشتن که خود یکی از ویژگی های مهم پرستار کودک خانم می باشد .
 • طی کردن مراحل آموزشی در امر نگهداری از کودکان ، سابقه ی کار در مهد کودک و تجربه ی مادر شدن را داشته باشد

وظایف یک پرستار برای کودک که خانم است چیست :

 • پرستار کودک خانم در منزل باید به نگهداری ازکودک ابراز علاقه کرده و با عشق کارش را انجام دهد .
 • باید مهارت ارتباط قوی در برقراری رابطه با کودک داشته باشد .
 • دادن غذا و دارو در سر وقت به کودک
 • رسیدگی به آراستگی کودک
 • رسیدگی به نظافت کودک و شستشوی لباسهای آن
 • پرستار منزل باید در اوقات فراقت با کودک بازی کند و به کودک بازی های آموزشی و هوشی را یاد دهد
 • داشتن هماهنگی لازم با خانواده کودک و رابطه ی خوبی با آنها داشتن
استخدام پرستار کودک خانم در منزل

در هنگام استخدام پرستار خانم باید به چه نکاتی توجه داشت :

 • اگر کودک شما یک دنده و لجوج است حتما باید پرستار کودک خانم در منزل را از این امر آگاه کنید تا نوع تربیت کردن را عوض کند و روش دیگری را برای کودک شما استفاده نماید.
 • مادر بودن پرستار کودک بچه خانم نقش زیادی در درک شرایط شما و حس مادرانه که به کدک شما دارد خواهد داشت.
 • والدین حتما به این نکته توجه کنند که پرستار کودک بچه نباید دچار اختلالات روانی یا در شرایطی باشد که قرص اعصاب استفاده می کند.
 • کودکان ذهن پویا و قدرت یادگیری زیادی دارند پس حتما به شرایط پرستار کودک و نوع رفتاری که با کودک شما انجام می دهد توجه لازم را داشته باشید.
 • والدین به این نکته توجه کنند که پرستار کودک خانم نباید با کودک شما رفتاری همراه با خشونت داشته باشد زیرا این عامل می تواند در روند تربیت کودک شما تداخل ایجاد کند و اثرات مخربی چون افسردگی و یک جا نشینی یا عدم اعتماد به نفس در کودک خواهد داشت.
 • قبل از اینکه یک پرستار مشغول به فعالیت در منزل شما شود و به او اعتماد کنید ، حتما مدارک و مجوز او را چک کنید که باید طبق قواعد و قوانین مجوز لازم را از مراکز معتبر داشته باشد .

قیمت خدمات پرستاری کودک در منزل چقدر می باشد :

هزینه های پرستاری و نگهداری از کودک در منزل به عوامل و شرایط متعددی بستگی دارد که می تواند در هزینه پرستار موثر باشد . اما به طور کلی تعرفه های پرستاری در منزل توسط شورای عالی بیمه و خدمات درمانی و بر اساس شرایط و قواعدی که آنها تعیین می کنند مشخص می شود و به موسسات و مراکز دارای خدمات پرستاری ارائه می گردد.

چگونگی رفتار والدین با پرستار کودک خانم در منزل :

 • والدین باید توجه کنند که حدود نیم ساعت قبل از خارج شدن پرستار از منزل در خانه حضور داشته باشند .
 • اگر شما دارای فرزندی هستید که شرایط خاصی مانند معلولیت جسمی یا ذهنی دارد باید یک پرستار متخصص استخدام کنند.
 • وظایف مستخدم با پرستار متفاوت است . شما اگر فردی را می خواهید که از کودکتان پرستاری و مراقبت کند باید یک پرستار کودک استخدام نمایید اما اگر مسی را می خواهید که پخت و پز و نظافت و دیگر کارهای منزل را انجام دهد باید یک مستخدم استخدام کنید.
 • رفتار پرستار را در منزل با کودکتان زیر نظر بگیرید . اگر وقت لازم را برای این کار ندارید می توانید از کودکتان از رفتار پرستاربا او سوال کنید و بپرسید که چگونه با او رفتار می کند.
 • باید پرستار طوری رفتار کنید که بزرگی شما را نشان دهد زیرا یک پرستار کودک در واقع نقش مادری را برای فرزند شما ایفا می کند پس با اونباید طوری رفتار کنید که کارگر شماست.

پرستار بچه های شما را مانند فرزند خود میداند زیرا مهر مادرانه را در وجود دارد که باعث می شود کودکان شما احساس خوبی را به پرستار داشته باشند و بتوانند راحت حرف های خود را با چیز هایی را که دوست دارند به پرستار کودک در منزل بگویند .

هنگامی که شما یک پرستار کودک خانم در منزل در کنار کودکان قرار دارد دیگر نگران نیازها و خواسته های کودکانتان نباشید زیرا پرستار در منزل با تجربه و آموزشهایی که دیده است می تواند کلیه نیازهای کودک شما را به نحو احسن برآورده کند.

, ,

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

پنج × 1 =

فهرست